CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: malukokram

Surat Terbuka buat Puan Ziela Jalil.

waktu maghrib, jangan ajar anak anak tgk TV.

red_cattleya replied at 25-6-2015 11:35 PM
pelik aku..klu tak suka tak payah tgk..lagipun time maghrib kan, ajak anak2 mengaji ke lagi bagus..a ...

tu la..lagipun byk channel lain...yg ko rasa tak ada adegan peluk2, tu ko tayang kartun....
tp waktu maghrib, ko ajak le gi solat, ajar ngaji ke
kan..kan...

puan nak suruh saya tutup tv ke. saya ada tv satu je. tu pun depan meja makan.kalau tak bukak.. kusamla rumah saya. budak2 muncung nak tgk tv. puan nak suruh saya tukar cenel ke. abis saya nak tengok ape.. saya suka tgk cerita tu..tapi sebab byk adegan mcm tu..mcm melampau pulak saya rasa..puan tak rasa begitukah?.  

mak aku kata, time makan... makan. takyah sibuk nak tgk tv bagai.
kalau time makan ko nak tengok tv, alamatnya mmg tak bercakap la satu meja.
pastu ko taknak tukar cenel lain. boleh pulak ko tanya nak tengok cite apa? eh, tv ko ada tv3 je ke hoih.

tepuk dada tanya diri sendiri. ko sendiri terang2 kata ko suka tengok cite tu. pas tu ko nak salahkan orang pulak? puih!

Ziela Jalil Mohon Maaf Jika Dramanya Dianggap Terpesong

Diterbitkan: Rabu, 1 Julai 2015 5:00 AM

s  
Oleh: FERIDE HIKMET ATAK
feride@thestar.com.my

Ziela Jalil

(Ubah saiz teks)

PETALING JAYA: Penerbit drama Ziela Jalil memohon maaf kepada mana-mana pihak yang kurang senang dengan beberapa adegan dalam drama terbitannya, Dia Isteri Luar Biasa yang dianggap terpesong daripada ajaran agama Islam.

Ziela berkata, dia mengambil komen-komen tersebut secara positif namun menyifatkan drama-drama penerbitannya itu masih lagi ada unsur-unsur teladan yang boleh diambil contoh.

"Apabila bercakap tentang hukum hakam Islam, saya tidak mengiakan benda yang salah dan tidak menghalalkan cara. Kalau nak ikutkan, banyak benda yang kita tidak boleh buat dalam drama.

"Bukan senang... Sebagai contoh, saya seorang ibu seronok melihat kepulangan anak lelakinya. Kalau seronok, takkan nak berdiri dan tunjuk mimik rasa gembira sahaja. Mesti kena peluk sebagai tanda sayang dan rindu.

"Bagaimanapun segala kritikan yang diberi saya terima dengan fikiran terbuka dan akan lebih berhati-hati menghasilkan drama pada masa akan datang," katanya ketika dihubungi mStar Online di sini pada Selasa.

Ziela yang juga penerbit Pena Kreatif Sdn Bhd diminta mengulas surat terbuka kiriman pembaca di sebuah blog kepadanya yang mengkritik drama itu kerana memaparkan adegan tidak sepatutnya ataupun mengundang maksiat.

Ini kerana terlalu banyak adega mesra secara berlebih-lebihan lakonan Fathia Latiff dan Shukri Yahya sebagai suami-isteri sehingga menimbulkan rasa kurang senang penonton apatah lagi drama itu ditonton bersama anak-anak.

Individu berkenaan turut berkata, drama-drama seperti itu mampu merosakkan akidah kanak-kanak yang masih lagi belajar ilmu agama dan boleh mengundang kekeliruan antara ajaran dan drama yang dipaparkan sedangkan pelakon tersebut bukanlah suami-isteri di luar drama.

Sementara itu, Ziela berkata, golongan penerbit sepertinya tidak patut dipersalahkan sekiranya ada kanak-kanak rosak akhlak dan ia tiada kaitan langsung dengan drama tersebut.

"Tidak patut rasanya drama ini dipersalahkan jika akhlak anak-anak itu tidak baik. Bukan Dia Isteri Luar Biasa sahaja, tetapi juga drama-drama lain.

"Saya percaya pembentukan akhlak anak-anak bermula daripada cara didikan ibu bapa itu sendiri," tegasnya.

Drama Dia Isteri Luar Biasa disiarkan setiap Isnin hingga Khamis pukul 6.55 petang di TV3.

Episod terkahir drama bersiri itu telah disiarkan pada Selasa

yang hang pi letak tv depan meja makan dah kenapa? salah betul konsep institusi kekeluargaan ko kak.
value your family quality time. Jauhkan gadjet, segala macam benda lain yg boleh distract attention and communication in between the family members. Time makan tu la nak interact to each other especially between parents and the kids. Bukan sumbat dgn drama. Pastu nak salahkan orang lain? Aduhai..

tgk la cenel lain kalo dh tau anak ko pon ade depan tv.... tapi mmg selayaknya lah dram2 ni amik berat isu agama...mcm cerita hati perempuan, heroin bertudung selambe badak je pgg tgn dgn hero....bnyk sgt scene tido....(aku tertengok sbb housemate gile drama melayu...) kalo tanye aku...baik tgk national geography ....ilmu pon dapat...

Follow Us
sokong penulis surat tu. ape taknya. balik2 scene atas katil. tak pun atas sofa peluk2 sambil beri tazkirah kat isteri. walaupun nasihat yg disampaikan melalui skrip tu baik, tapi otak x leh terima laa. reject.

peraturan dari zaman arwah ayah......x buka tv dari pukul 7-8 mlm....
dan dah lama x tgk tv3......

tgk few episoded jer. terus boring. cerita angan2...kahwin, gaduh beranak. matlamat hidup adalah kawin dan beranak jer...

boleh bagi name list drama hasil dari ziela jalil ni tak??

aku tak heran sangat bab terlampau ni. yang aku kisah citer melayu sekarang ni. Kal;au berubah je mesti pakai tudung. Apa ko hengat pakai tudung terus berubah ker? Tak lgik langsung. Buat jatuh standard. pastu masa tidor pakai tudong. kalau dah sah dia pakai tudung . elak kan babak  atas katil.

ni mesti time lunch puasa banyak waktu terluang start lah karang berjela...
takde pun puan zila letak pisau kat leher paksa tengok drama dia...cer bawak semayang trawith time ramadhan ni banyak pahala dek oi...

seorang isteri yang peramah, sopan, rambut je kaler. reject...

sangat setuju dengan penerangan en hazal din

aku pon suke cite tu..ok bai...

ntah apa2 ntah..k bai

siape_aku replied at 1-7-2015 01:06 PM
tgk la cenel lain kalo dh tau anak ko pon ade depan tv.... tapi mmg selayaknya lah dram2 ni amik ber ...

same lah..aku terpaksa tengok sbb hosmet aku bbnu lagi..
ikutkan aku, baik la aku tengok cite cina 8tv..itu aku feveret

Selfish. Sebab tak nak rumah sunyi:
1. Bukak tb
2. Rancangan kegemaran diri sendiri walau sah2 tulih PG. Bukan tontonan umum.
3. Salahkan penerbit sebab anak2 dia tgk cerita tu.
4. Tak leh korban ke utk anak2? Bukak National Geographic? TVIQ? Bukak Hi5? Bukak Oh m u english?
5. Nk jugak bukak drama romen2 sbb diri sendiri suka. Abaikan penglihatan anak2?

drama SBS korea yg tengah ngetop skrg, 'Mask', citer pasal kawen kontrak gak. tapi guess what, ada character development, and they actually fall for each other for an understandable reason.

takde plak aku rasa nak tempeleng heroin/hero dia bertalu2 mcm drama akasia sampah.

hai senang sungguh orang2 melayu ISLAM kat sini ambil mudah.. tak suka jangan tengok,tak suka tukaq chanel lain. teringat kata2 PU yeop, ISLAM memudahkan tp jgn dipermudahkan/jgn ambil ringan je

Daripada Abu Said al Khudri r.a. katanya :
Aku mendengar Rasulullah s.a.w. bersabda :
"Sesiapa dikalangan kamu yang melihat kemungkaran
maka hendaklah dia mencegah dengan tangannya
sekiranya dia tidak mampu hendaklah dia menegah
dengan lidahnya, sekiranya dia tidak mampu
maka dengan hatinya, dan itulah selemah-lemah iman
Hadis sahih riwayat Muslim