CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: non.sari

[BEST]kisah-kisah angker nona sari - UPDATE!

non.sari posted on 30-9-2013 02:48 PM
ni kisah lain... kisah seram dan mistikus... korang pernah terkena tak mimpi yang bersambung??

ok ...

penah mimpi bersambung2....  mimpi kak ponti lak... haku jenis jarang nak termimpi hantu2 neh... adala kot setahun bawah dri 10kali dan maybe kurang...  mimpi jmpa kak ponti.. tpi tk nmpak muka.. gigih haku menyedarkan diri haku sendiri... pehtu smbung tido lik..laaa... kak ponti ramai pulak naik lif skali.. ada kot lam 4-5 ekor... ngan kaki terbuai2.. cemana nk citer ek.. lif tue mcm tkder dinding... tpi leh naik ke atas.. mujur sumer tk tunjuk muka.. aiyooo... sadis tul mimpi tue...... haku paling tkmo tertengok muka diorang... last2.. haku terjga juga.. fuh! errr.. tk pelik kot.. cuma menjawab soklan ko..bezanyer haku smbung sendiri..bukan org sebelah..sbab haku lom berlaki..hihi...

non.sari posted on 25-9-2013 02:33 PM
kannnn... ni yang berhantu ni kontraktor ke ape nih... kuahaja sangat kannn... buat kita seram sej ...

Hahaha.
Cite ko tingat time aku kat univ dulu.
Kwn aku dgr bunyi kriuk kriuk.. dr vilik hostel kitorang malam2.
Tiba2 bunyi meletoo..lantai tile bilik sebelah meletop.. sume kecoh. Aku time ni tgh mandi kt toilet luar .hostel kan. Kwn aku gi toilet ketok pintu aku ckp hostel nak runtuh. Kelam kabot dgn bekemban aku lari.. kih3

non.sari posted on 30-9-2013 03:26 PM
erk! kenapa semput...
ko baca sambil lari ke??

sebab nak rempit baca dari awal sampai ending

Aku bukan seram baca cite kau. Klakar. Ahahaha. Tp best !

BabeYSHa posted on 30-9-2013 03:53 PM
penah mimpi bersambung2....  mimpi kak ponti lak... haku jenis jarang nak termimpi hantu2 neh... a ...

waarrgghhh! aku ngeri bab kaki terbuai2 tu.. aku dapat imejin ko punye mimpi..
tapi mimpi ni memang kadang-kadang tak masuk akal, tapi memang itu lah mimpi kite.
rugi la ko kene sambung sendirik, kalo tak takde la ngeri pun bersambung-sambung.. part aku plak, yang intro nya orang dah mimpi dulu, part ending tu aku kene sambung sedangkan part ending tu la yang sebelum nya membawak kepada adegan seram-seram terkejut..

ejans posted on 30-9-2013 03:57 PM
Hahaha.
Cite ko tingat time aku kat univ dulu.
Kwn aku dgr bunyi kriuk kriuk.. dr vilik hostel k ...

khennn...kite yang kalut...
rupenya kite terkene sendiri... ingat hantu ke hape.. rupenyeee... teknik kesan khas dari alam semulajadi...

Follow Us
taikpekatt posted on 30-9-2013 04:23 PM
Aku bukan seram baca cite kau. Klakar. Ahahaha. Tp best !

haaa... bagus2...
jangan biar perasaan seram tu mnyelubungi hidup ko.. boleh stress! nanti jin tu fikir kita takut sangat ngn dia walaupun hakikatnya hampir begitulah kita sebenarnya.. huhuhu

non.sari posted on 30-9-2013 04:30 PM
haaa... bagus2...
jangan biar perasaan seram tu mnyelubungi hidup ko.. boleh stress! nan ...

Ahahaha. Aku klau mcm rse seram je muka aku dgn segenapnya terus berubah. Haha. Aku mmg x leh cover wey mulut aku yg masam ni dri menegur. Ahahaha

ngerinye pic kakak yg jln laju tuh..

aku nak sambung cerita ni, tapi cerita ni mungkin terlalu panjang, terlalu misteri dan terlalu stress (ni untuk aku lah) coz cerita ni tak pernah diceritakan berulang kali seperti mana cerita-cerita aku sebelum ni. aku masuk forum cari ni, and register pun makan masa yang lama. mula follow kisah-kisah kat sini dari tahun 2009 lagi.. 2013 ni baru aku register and try nak kongsi apa yang pengalaman yang aku ada, yang aku rasa.. (tiba-tiba serius kan..)

firstly aku nak mintak maaf, kalau ada siapa-siapa di antara kamu yang merasakan cerita aku ni semua rekaan semata-mata, aku minta maaf. sesungguhnya aku ni manusia biasa, tak mampu nak memuaskan hati semua orang..

lagipun kisah-kisah macam ni tak akan sama dengan kisah-kisah lain yang biasa kita baca dan biasa kita dengar contoh macam cerita gosip artis ke, cerita dongeng, cerita kanak-kanak, cerita politik. totally different. nama pun kisah seram dan misteri so jalannya mestilah kadang-kadang seram, kadang-kadang misteri. yang tak masuk akal pun banyak.. kebanyakkan kisah macam ni semua berpandukan pengalaman sendiri selain dari pengalaman orang terdekat.

selalunya benda ni kalau diceritakan, bagi orang yang mendengar atau yang mengikuti itu sendiri pernah terserempak dengan pengalaman macam ni, maka mudahlah untuk diorang nak digest cerita-cerita macam ni berbanding orang yang kurang berpengalaman atau hampir tidak pernah ada pengalaman.

so aku tak akan salahkan korang yang tak faham dan susah nak masuk dengan kisah-kisah semacam ini. sebab benda ni complicated even yang mengalami sendiri pun kalo bole nak give a shit je dengan benda yang kite sendiri pun rasa merepek-repek sangat! haa ngko....!

tapi benda ni tetap datang dalam hidup aku sampai sekarang walaupun pengalaman aku tak sehardcore dulu. aku anggap aku ni golongan 'istimewa' je lahh... dan kepada yang selalu mengalami benda yang sama, anda juga 'istimewa'. Tuhan jadikan sesuatu tu semua bersebab. cuma jangan riak dengan kelebihan ada..

sesungguhnya kelebihan kita itu adalah ujian... dan kekurangan kita itu adalah dugaan...

Last edited by non.sari on 30-9-2013 09:12 PM

Cik Non.Sari, aku suka cerita2 kau. Santai bersahaja. Hehehe Last edited by Aqill.Azrri on 30-9-2013 10:12 PM

non.sari posted on 30-9-2013 09:10 PM
aku nak sambung cerita ni, tapi cerita ni mungkin terlalu panjang, terlalu misteri dan terlalu stres ...

erkkk.....knape tetibe cik non.sari tulis cenggini?? ade porumer yg meragui citer tt ke? baideway, aku suker citer2 ko. sila bercerita lagi ye...sambunglah citer pasal mimpi bersambung tu

edoraixora posted on 1-10-2013 02:04 AM
erkkk.....knape tetibe cik non.sari tulis cenggini?? ade porumer yg meragui citer tt ke? baideway, ...

eh tak ada laa... aku cuma nak pesan dulu.. sebelum that case happen.. mana lah tau kan.. so aku terangkan lah dulu..
haa.. aku baru siap taip ni, jap lagi kang nak paste terus kat thread ni.
jap ek... menenong dah mata aku menaip dari malam tadi..

non.sari posted on 30-9-2013 09:10 PM
aku nak sambung cerita ni, tapi cerita ni mungkin terlalu panjang, terlalu misteri dan terlalu stres ...

it's ok non
wlaupon aku xdak pon pngalamn misteri neh
tp xangap la cita ko neh mrepek2
dh nma pon pnglman mistik kan
anything could happen
lgpon apa2 yg bleh share kta wat pdoman atau pngjaran

non.sari posted on 29-9-2013 10:03 PM
so satu malam tu, satu jam sebelum tido (seingat aku lah) aku tiba-tiba rasa meremang sangat. benda  ...

Teringat dulu pnah kne tindih, mmg berat sngat nk bukak mata. tp bila dh dpt bukak mata skit, perasan, semua bende mcm ada effect suasana senja, mcm warna kekuningan. Masih berada dlm bilik yg sama tapi ternampak "kain batik misteri" dan terdengar perbualan seorang laki dan pompuan. huhu Terdengar mcm diaorg ckp lebih kurang " eh dia dah jaga" ada lagi diaorg ckp, tapi tak ingat. Jenuh la baca macam2. Bila dpt sedar dan terus bangun. terus hilang suasana senja tu. Kain batik dan suara2 tu pn hilang.

Bende ni terjadi bukan kat msia. X sangka time duk kat oversea pun, ada jin bercakap dlm bahasa melayu.

ma_rul posted on 1-10-2013 01:30 PM
Teringat dulu pnah kne tindih, mmg berat sngat nk bukak mata. tp bila dh dpt bukak mata skit, ...

jin pon ade hantar anak blaja oversea kah.. huhu

mrbotak posted on 1-10-2013 02:24 PM
jin pon ade hantar anak blaja oversea kah.. huhu

jin pon mau jadi educated maaa..

cektim posted on 1-10-2013 12:57 PM
it's ok non
wlaupon aku xdak pon pngalamn misteri neh
tp xangap la cita ko neh mrepek2

terima kasih cektim...

ma_rul posted on 1-10-2013 01:30 PM
Teringat dulu pnah kne tindih, mmg berat sngat nk bukak mata. tp bila dh dpt bukak mata skit, ...

oooiiii... meremang nya aku baca...
kalau dia siap tegor kita time kita tido, dah tu kita sendiri tak mampu nak buat apa-apa, apetah lagi nak menjawab apa yang diorang tanya, aku rasa tak payah tido pun takpe la kot..

err..masa tu ko study kat mana?

cerita baru.. harap kalian dapat membaca dengan penuh ketabahan.
sebab panjang gila kot. sampai naik juling mata aku baca kisah sendiri.. apatah lagi korang..
jari jemari ni dah naik cramp angkara mengdownload kisah sendiri sampai pagi! nak recall pengalaman yang almost forgotten tu kemahen payah! tido pun pukul 3 pagi.
nasib baik laki aku temankan...