CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Emrymama

[Tempatan] polis tembak mati isteri dan bapa mertua di tangkak

AdamBillionaire posted on 15-9-2013 03:35 AM
aku biasa naik angin suka tendang barang je.. sampai dinding pun kdg2 aku tendang.. buka ...

Nko ni dah ada tanda2 sakit mental...baiklah ko serah diri kat spital...

Ni mesti tp kali gadug pak mentua masuk campur
Tu yg polis ni x tahan dh dok jauh plk

Cian anak beliau

Al fatihah

tragis dan sedih betul kisah kematian ni.....

apala masalah sampai membunuh..

tp yang nyata...pembunuh memang mempunyai masalah mental....sebab tak boleh kawal kemarahan...

Innalillah dan Al-fatihah kpd semua mangsa.   X dpt imagine lepas bunuh bini boleh selamba naik kereta dgn anak pi pulak rumah pak mentua.  Maknanya sepjg perjalanan otak dia tak dpt berfungsi dgn waras.

Aku rasa orang yang ada mental illness ni kalau dari lahir dipanggil gila, tapi kalau dapat bila dia dah besar dipanggil depression kot, tapi org kita pukul rata panggil gila juga.

Anak buah aku (perempuan) tgh buat medic kat India ni pun skg tgh ambik ubat psl depression.  First year ok lagi, second year dah mula kena.  Dengar suara cakap2 kat telinga dia, lompat2 atas katil, pastu ugut terjun nak bunuh diri lah, mcm2 lagi.  Pelupa, arah kiblat pun tertukar2.  Agaknya stress pasal belajar + duduk jauh dari keluarga.  Masa kat MRSM elok je.  Sekarang ni kena makan ubat ikut masa, kalau tak, dtglah penyakit dia tu.  Moga2 dia dapat habiskan kursus medic dia kat India tu.

Lelaki ni bersabar lah sikit.. Kata ada 9 akai.. Stress extra sket terus pg bunuh situ sini.. Cer tgk pompuan yg stress, standardnya baling gelas atau barang2.. Asasnya membebel mcm rapper, atau paling stress tahap menyampah, wife akan potong anou hasben saja...

Kenapa perlu berbunuhan? Kesian anak! Tu lah.. Tak pikir panjang.. Lenkali bwk bini pg cameron highland!! Last edited by courtney_xo on 15-9-2013 11:41 AM

ulamalu posted on 15-9-2013 11:27 AM
Innalillah dan Al-fatihah kpd semua mangsa.   X dpt imagine lepas bunuh bini boleh selamba naik kere ...

uh.... harap beliau ok...kalau tak susah juga bakal doktor ada masalah mental...

i suka panggil masalah mental lagi....

setiap org mengalami depression n stress ni....cuma cara kita menangani..contoh terang kita boleh tgk....kalau kat forum ni(walau alam cyber) boleh nampak dan boleh tahu siapa yang memang mengalami masalah mental...jenis yang suka PA, provoke, cari gadoh..... dan cara penulisan..tu salah satu tanda...kecik besar masalah tu bila kita berhadapan dgn realiti...mcm mana kita menangani...

kalau realiti dalam kehidupan kita...sekeliling kitalah..masa dijalan raya, masa kerja dan dgn family dan kawan2..mcm mana kita berhadapan dgn satu2 masalah dan cara kita menyelesaikannya...

harap kita bukan jenis tergolong dalam jenis hyper stress, depression ni...sampai membawa kepada kes2 diluar kawalan mcm ni...

Follow Us
ulamalu posted on 15-9-2013 11:27 AM
Innalillah dan Al-fatihah kpd semua mangsa.   X dpt imagine lepas bunuh bini boleh selamba naik kere ...

kalau jadi student pun sudah melarat macam ni, macam manalah nanti bila jadi doktor?
harapnya tak bahayakan nyawa patient dia.
Jujur aku cakap, aku gerun kalau orang macam ni jadi doktor.
Teringat berita tahun lepas, dentist sakit mental..bila sampai ja 'angin' dia tu, habis gigi patient tu dia kerjakan sampai berdarah-darah...

~boolean posted on 15-9-2013 11:43 AM
kalau jadi student pun sudah melarat macam ni, macam manalah nanti bila jadi doktor?
harapn ...

bahaya.....mau nanti mati pesakit...kalau kes salah bagi ubat ke

fire_place posted on 15-9-2013 10:59 AM
Owh adam begitu lupanya.

Aku masa zaman belum kawin dulu,mmg baran sgt bila naik angin.kalo gad ...

bagus juga idea kau untuk tulis guna kertas.. nnti aku cuba amalkan dengan che ta

sekngucing posted on 15-9-2013 02:25 AM
pompuan memang suka berleter tak kira masa
laki memang mcm tu, sama la mcm aku, balik kerja penat ...

dl aku suka berleter gak..suami diam je..bila aku diam,br suami tegur..then aku jd malu sendiri..xpyh tendang2..suami kn pandai la kontrol.dah tau mmg bini suka berleter kan?.lg plk,ubat stress ni solat..mula2 buat mmg mcm hipokrit.paksa2 gitu.lm2 jd biasa..

cm bg aku.klu jd bini tu,ejas la keje dkt ngan suami..sbb byk kes umhtangga sbb pjj nila.gov kena nilai balik penempatan staff.yg belum kawin tu sila campak jauh2..bolih hantar sabah serawak bagai..ni asal kabel tebal,belum kawin,dapat keje depan umah.

~boolean posted on 15-9-2013 11:43 AM
harapn ...

ramai nurse period masa aku kena surgery kt htaa kuantan. especially nurse tua2. nurse muda2 ok siap back up aku lg ckp jgn kacau aku waktu aku berehat.. syiok gila nurse sweet2 jaga.. rasa dalam kedamaian ...

bila nurse tua jaga,, aduhai,, wa stresss,, stress... paling aku menyirap aku kena cubit sebab aku asyik sengih2 bila dia org nak pindahkan aku dari katil bedah ke katil sorong yang nk hantar aku ke wad semula.. lepas kena bedah kena bangun..

aku xpernah tido lelap cm kena bius satu badan.. tau2 dh siap bedah.. hebat betul penangan dadah bius. patutlah ramai mat dadah xboleh kawal nafsu isap dadah. alangkah aku pun susah nk berjaga

ngerinye..sekarang ni mmg bnyk kes mati kena tembak..

courtney_xo posted on 15-9-2013 11:39 AM
Lelaki ni bersabar lah sikit.. Kata ada 9 akai.. Stress extra sket terus pg bunuh situ sini.. Cer tg ...

last time aku pegi cameron highland, tambah stress adelah. orang parking kiri kanan jalan. pastu jadi jem. tambah2 ade babi2 jalan raye main potong q.

NURMIMIE posted on 15-9-2013 12:31 AM
dia bukan sakit mental laaa..

cuma pernah disahkan hypertension je..

Umur 29 dah dpt hypertension memang betul2 tension......

ulamalu posted on 15-9-2013 10:27 AM

dah tahu spesis tingtong buat apa terhegeh2 nk jadi doktor lagi? duduk d rumah buat bisnes online sajalah?

cmf_blingblings posted on 15-9-2013 12:57 AM
Kalau dah bbrp kali rujuk pejabat agama mmg ada masalah rumah tangga lah tu.

Bini terjah kat balai......mau tak kena tembak......
Pepehal.....tgu le laki balik rumah....

lavajeans posted on 15-9-2013 01:12 AM
Agak2 ada x org yg stress berforum bila kena sakat?

Yg tak stress klu dpt upload bdn, muka & gigi mcm halimah jongang.....
Ko pun tak stress kan sbb bdn cekeding kau jd avatar.....

fire_place posted on 15-9-2013 10:40 AM
Kalo pun bukan polis mmg tempat bini di sisi suami.
Knp dok berasingan?? Sbb keje??ke nak bkepit  ...

bkn sng nak mntk tukar ni.aku dh byk tgk.kwn2 aku mntk tukar x lps2.si laki pun mntk x dpt.ad yg smpi cerai berai tu...bile naik ke pihak atasan,alasan jauh ngan laki bini xleh diterima.siap ckp dh sain kan dulu.akujanji...aku alhamdulillah dpt suami yg phm walaupun slalu kena kuar kursus sana sini.klo jenis laki yg x phm,bini asek skolah or keje ujung mggu,dia lak yg berangin..

Emrymama posted on 15-9-2013 12:16 AM
punca dikatakan masalah keluarga.. suami isteri ni dah berapa kali rujuk ke pejabat agama.... x pa ...

Tak heran, ni kan budaya Jawa tembak ke hulu tembak ke hilir memalukan ummah Melayu je..endless possibilities

Semenjak hrg minyak naik 20sen mcm benda tragis jd kat Msia ...

Besar impaknya kenaikan hrg minyak ni.