CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: keri

bini aku perangai cam budak2+suka merajuk..

Post Last Edit by alya1 at 15-4-2010 01:27

suka bc kisah tt ni. lucu pn de...
trgt ms mula kahwin dulu...mmg aku kuat merajuk. gila2 punya....pastu klu merajk x nak buat apa dah. bkurung dlm bilik ...
alya1 Post at 15-4-2010 01:23

sweetnyerrrrrrrrrrr

ex gf i pon suka sgt majok... (skang ni pon die tgh majok la nih.. xtau la bila nak on blk )
mostly everyday kitorg gaduh..ade je la bende tak kene..

nak kata kitorg x sekepala tak jugak..sbb kitorg mmg sehati sejiwa..
cuma tu la..cam i ni laki kan..
sifat semulajadi i ni mmg kurang pk skit bende2 yg terlalu sensitip n kecik2 ni..
hal2 yg remeh temeh ni i kurang peka skit..
tp bende tu la antara penyebab utama kitorg gaduh..
apa yg ok pd i x ok pada dia..apa yg x ok pd die ok je pd i..

da byk2 kali i kene warning..tp still gak wat bende yg sama..
bukan i x cuba..tp sbb da prangai mmg sejak azali camtu..so susah skit nk ubah

bukan la i ni x caring lgsung..i mmg amek brt psl die..cuma time i bz ngan bende len i jadik leka skit..ahaha..
i xnak la die pk i lg pentingkan bende len dari die..

lg satu terus trang i ni mmg fail bab2 nak pujuk ni..boley kate x romantik lgsung la..
ni baru terbaca thread ni baru dpt idea skit2 camana nak pujuk...ahahahhaa

btw prangai laki ni mmg die syg sgt2 kat bini/gf..tp x bape pndai sgt nak tnjuk..tol x?

ex gf i pon suka sgt majok... (skang ni pon die tgh majok la nih.. xtau la bila nak on blk )

nak kata kitorg x sekepala tak juga ...
maxim Post at 15-4-2010 02:56

oitttt!!! anda dilarang mengambil tips2 disini memandang anda belum berkawin lagik...  abih la aku bagik tips peluk2 semua nanti hang ikut

ala TT , br2 kawen ni bg je la dia merajuk puas2..
dh lama2 nanti tau la dia pkir , xkan nak merajuk x abis2..

sy dulu pun cam tu gak ms baru2 kawen..kwen pun umo 21 thn..tgh study lagi cam wife tt la..sy mmg suka merajuk..(terbwk2 mas zaman bercinta kot),tp somi ok..pujuk pujuk dan pujuk..hehe

teringat ada satu ari tu somi x kasik nak beli cerek letrik...gila merajuk sampai tarik muka kat shpng mall tu..mmg bgng giler la ms tu..tp ada la sbbnya somi x kasik beli..logik tp ms tu xleh nak accpt..bengong..

tp dh lelama ni pandai2 la pkir sndiri..dh maleh plak rasanya nak merjuk2 nih..buang masa  n prsaan jer..baik confrant jer klau x puas ati..somi pun senang nak xplain apa2 yg kita x puas hati tu..setel..

tt, pompuan mmg suka merajuk..nak wat camner..dh fitrah..cuma, pandai2 la pujuk dan educate wife tu yek..

oitttt!!! anda dilarang mengambil tips2 disini memandang anda belum berkawin lagik...  abih la aku bagik tips peluk2 semua nanti hang ikut
noell Post at 15-4-2010 07:57

haaa betul2.....tips2 yg peluk2 semua tu x leh ikut...tp kalau beli bunga ke...boleh ikut..huhuhu

Follow Us
ko rasa yg mana aku ptt try buat dulu?ekekekeke
keri Post at 14-4-2010 23:25

ha ha ha...keri buat yg pi kuar minum dgn kenkawan dulu...hahah....( cehwaaa kj pulak mengajor nya...)...aler...kj rasa yg paling bagus buat dulu is...time dia tengah ok tu.....cuba discuss dgn dia..kena dia selalu merajuk...huhu...kalau dia buat dek aje...sila terus kan dgn pandangan2 yg telah di beri...hahah....tp ambik ler yg rasa logik utk di buat...jgn pulak pi hempuk dia kat tiang lektrik...kalau kuar berita esok.....tajuk lebih kurang gini "wanita pengsan di tiang lektrik " tahu ler siapa siapa punya kerja....ha ha ha.....

dah jodoh aku ngan bini aku skang....ntah masa mula2 jumpa tu dh rasa syg...pdhl time tu aku ada awek lg...ekekeke...dh jodoh kn...
keri Post at 15-4-2010 00:10

tu nama nya dari mata turun ke hati...cehwaaaahhhhh....

biasa mmg aku pujuk time bini aku ngah nangis ah..ckp syg dia sbyk bintang di langit....
keri Post at 15-4-2010 00:31

wakakak..hampeh la keri nie..buat kj tergelak bosar aje pepagi nie..hahahaha...

'ops..sori lupa sy ngah merajuk xmau ckp la ngan awk'...
keri Post at 14-4-2010 00:20

kekekeke..bini ko lawak aa..
ko leh tgur dia secara baik & plahan2...
nnt dapat la dia ubah plahan2..
apa2 pon smoga ko bbahgia slalu..

pmpuan majuk bkan sbb dia manja/ mengada-ngada tp dia cuma nk kan perhatian si suami. aku pn slalu majuk ngan suami aku sbb nk tgk dia layan ke x...itu menguatkan lagi kasih syg antara suami isteri.

Post Last Edit by alya1 at 15-4-2010 01:27

suka bc kisah tt ni. lucu pn de...
trgt ms mula kahwin dulu...mmg aku kuat merajuk. gila2 punya....pastu klu merajk x nak buat apa dah. bkurung dlm bilik ...
alya1 Post at 15-4-2010 01:23

uiks..sama ngan cara bini aku buat time mrajuk.....cam sama jer ni..ke ko ni bini aku?...ekekekekke....
kalo bini aku, ckit2 masuk bilik..siap kunci pintu bilik lg tu....sib baik  somi ko pnyabar cam aku....
masa tu umo ko brp?oooo..mmg normal la yek bini aku tu........

Post Last Edit by cheerz at 15-4-2010 10:36

mmg betul la kata forumer yg lain klu isteri kuat majuk2 tu sbb nk manja2/ngada2 dgn somi tu. ahaks! time x de anak ni la nk wt perangai dh ada anak mmg x de dh nk manja2an/ngada2an...

Jd keri sbgi somi kena la faham tp ingat! nk manjakan pun biarlah berpada2.. jgn la nnti terlebih sudah smpi pijak kepala... heheh! klu cm jenis wife keri ni anak manja so ko yg kena kerja keras bentuk dia jadi seorang isteri yg solehah. dr awal ni la kena didik dan rajuk yg berlebihan tu kena cantas. tp harus diingatkan sekiranya bergaduh jgn cuba keluar dr rumah ye.. kerna benda ni lama2 akan jd tabiat.

cm wife ko ni dia cm baby skit tau. jd ko kena la guna psikologi. cm budak2 jugak la kan klu majuk cmne kita nk pujuk dia. kira ko anggap la wife ko tu cm budak2 jugak so kena pk cmne cara nk tackle dia balik klu dia marah2. cm somi aku dia suka wt lawak smpi la aku yg tgh marah blh tergelak x hingat so automatically jd baik la kami balik. tp itu la salah satu kekdahnya yg mujarab utk merapatkan dan mengeratkan kasih sayang somi isteri wpun dulu diambang wati.. hahaha! tp biasalah amik masa gak nih..

ok. bab isteri ko.. halau ko tido luar. yg ni x patut la dia buat dkt ko mcm tu. ngada2 aku dulu pun x de arr smpi halau somi tido luar abis kuat pun aku yg lari tido luar.. bab yg ni aku x setuju aku rasa ko kena terangkan pd dia.. berdosa klu dia buat dkt ko mcm tu. jd kekdah yg aku blh syorkan. ko cari la dlm tenet ni apa2 info psl tanggungjwb/dosa sorang isteri wt cmtu dkt somi dia. then ko print ko kasi dia baca. wife ko ni kena diberitahu/sedarkan bahawa skrg ni syurga dia dibwh tapak kaki ko bukan mak dia lg. jd ko kena ibaratkan wife ko ni budak2 yg perlu dicorakkan ikut acuan yg ko nak la.. hahaha! sbb aku pun buat cmtu dkt somi aku & secara tak langsung kita pun dapat ilmu jugak.

erk..kalo put kan...rela put lari ikut dia jugak..smbung majuk kat luar k..janji jgn tingal put sengsorg
put3reen Post at 15-4-2010 02:33

tula..xsmpai hati aku nk tinggal bini kat umh sensorang...sbb bini aku mmg spesis penakut..normal la tu kn..lg satu bini aku ni spesies tkt kucing...ya ampun,tgk kucing pon cam tgk dinosour.....apesal aku dpt bini sengal camtu..hari2 aku cam nk gelak jek...

tula..xsmpai hati aku nk tinggal bini kat umh sensorang...sbb bini aku mmg spesis penakut..normal la tu kn..lg satu bini aku ni spesies tkt kucing...ya ampun,tgk kucing pon cam tgk dinosour.....ap ...
keri Post at 15-4-2010 10:34

orang yang takut kucing tu sengal ke? nasib baik bab2 lain aku berani

nak kata kitorg x sekepala tak juga ...
ni baru terbaca thread ni baru dpt idea skit2 camana nak pujuk...ahahahhaa
maxim Post at 15-4-2010 02:56

yelakn..popuan ni suka mrajuk xtntu psl...kdg2 time keje bertambun kt opis,bini plak wat hal...geram gak la...tp nasib...
ko amik tip yg hempuk kt tiang letrik tu..sure awek ko xmau mrajuk dh...ekekekeke...
yg peluk2 tu jgn....aku jer blh wat...ekekekek

tula..xsmpai hati aku nk tinggal bini kat umh sensorang...sbb bini aku mmg spesis penakut..normal la tu kn..lg satu bini aku ni spesies tkt kucing...ya ampun,tgk kucing pon cam tgk dinosour.....ap ...
keri Post at 15-4-2010 10:34

heppp!!...heppp!!..nak kena ketuk keri nie... x baik tau cakap cam tu....dah jodoh keri dgn dia maaaa..dpt bini cam tu pun still syg gak kan...huhu..dia gak yg menghiburkan hari keri tiap2 ari dgn telatah dia kan..haa tengok tu..even kat opis pun leh gelak2 lagi teringat kan perangai wife keri....so jgn lah mengeluh dpt wife cam tu....

heppp!!...heppp!!..nak kena ketuk keri nie... x baik tau cakap cam tu....dah jodoh keri dgn dia maaaa..dpt bini cam tu pun still syg gak kan...huhu..dia gak yg menghiburkan hari keri tiap2 ...
kj77 Post at 15-4-2010 10:43 AM

x dpt aku imagine kan cmne rupe kj klu marah keri cm yg aku boldkan tuh.. mesti dgn tgn2 sekali angkat nk babab.. keri

btw prangai laki ni mmg die syg sgt2 kat bini/gf..tp x bape pndai sgt nak tnjuk..tol x?
maxim Post at 15-4-2010 02:57

a'ah betol2..aku pnyer la syg kat bini aku even dia kuat majuk........dulu ex gf aku yg slalu pujuk aku..(aku ni ngada2 gak kdg2).....skang padan muka aku..dpt bini spesies suka merajuk....

x dpt aku imagine kan cmne rupe kj klu marah keri cm yg aku boldkan tuh.. mesti dgn tgn2 sekali angkat nk babab.. keri
cheerz Post at 15-4-2010 10:46

hahaha..masa menaip nie pun mulut siap ikut cakap heppp!!..heppp!!...ha ha ha