CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: shahrizal2009

kisah² misteri shahrizal [ update :) ]

168# catstitch

menurut org tua depa ckp ank patung ni xleh dsimpan wat perhiasan t ada benda yg menumpang kat dia thats why it can be life..
aku dri kecik g tkt ngn benda alah ni my moms nk  ...
cmf_shiwari Post at 11/8/2009 04:15 PM
tu ler pasal, len kali jgn men anak patung, bahaya nnti.. hehehe.

Pengalaman kena tindih

aku rasa aku dah cerita kat sini kisah aku kena tindih, tp sekali ni aku akan cerita lebih detail sket..hehe, baru je malam semalam aku kena tindih pulak..5-8 kali gak la aku kena tindih dalam masa sebulan, letih gile aku camnie..hantu mana la yang jahat sangat suke tindih aku..

malam semalam aku tak letih pon, sebelum aku tido, aku basuh kaki, cuci muka, baca doa..pastu baru aku akan tido, dalam kul 3am camtu, aku rasa aku macam mimpi tp memang betul aku mimpi, aku aku duduk atas katil aku la..tp kali ni aku tak nampak lembaga ape pon..

cuma aku rasa aku tak boleh gerak dan x boleh cakap, aku aku tau time tu aku tak mimpi lagi dah..aku siap leh ingat dalam hati aku ni mesti kena tindih..aku cuma baca ayat2 suci al-quran macam ayat qursi, tapi tak boleh..mmg susah sangat2 nak sebut..

time tu kita nak baca mmg susah, bile tgh baca rasa ngantuk sangat, rasa mcm syaitan dok tengah tarik kita suruh tido, tp aku cuba lawan jgk.. aku sebut nama ALLAH, last2 aku terbangun dari tido and then aku rasa ada angin yg kuat lalu tepi muka aku..aku tak buka kipas pon..

maybe benda tu dah lari..mana taknye aku tak kena tindih, rupa2nya aku tido menirap..sebab tu la aku kena tindih, sblum ni aku tak pernah langsung tido menirap atau melingtang, tp kali ni aku rasa sakit perut sbb tu aku tido menirap..

orang tua2 cakap kalau taknak kena tindih tido mesti kena mengiring..kalau tak sedap nak tido mengiring ambil satu bantal/bini utk peluk ..satu lagi, kalau kita tido menirap maksudnya kita tengah buat dengan lembaga tu, kalau kita tido mengiring dia tengah buat ngan kita...

benda ni sudah melampau dan aku tak tahan lagi ngan benda2 nie, aku geram sangat..
dia suka gangu dalam hidup aku..ok takpe2 esk aku akan cari camera/cctv yg ade LED (boleh record video walaupun waktu malam yg gelap) haa tggu nnti, aku nak tengok ape yg aku nampak time aku record tu, time tu baru aku nak tido mengiring/menirap..

ade hari tu abg aku kena tindih, siap marah2 lagi, pastu dia sebut nama ALLAH..
aku cuba ambil camera nak gi record video tp tak sempat maybe bende tu dah lari..
time kena tindih tu kan mmg rasa lemah sangat2, rasa cam xleh nyawa..
aku selalunya kena tidih pada hari selasa,rabu,khamis,jumaat.. hari2 tu la aku selalu kena..

tp kan setengah orang cakap kita bukan kena tindih ni cuma minda kita letih je atau phychology ape tah dalam kajian sains la..
tapi sebenarnya memang betul lembaga tu yang tindih, aku sure memang betul..
sebab aku dah experience sangat ngan bende2 camnie..
kalau korang still taknak caye, korang cuma tido jangan basuh kaki, jangan baca apa2 doa, make sure korang letih time tu, pastu korang tido mengiring/menirap..

tapi aku tak letih ape2 pon still kene gak..huhuhu..

okla the end~ nnti kalau ade cerita baru aku akan sambung..^^

Orang bunian

sori la kalau aku 3x post, sebab korang lambat sangat nak reply..aku malas nak tunggu lama2

aku rasa banyak sangat kisah2 pasal bunian orang cite kat sini..tapi yang ni aku experience sndiri ngan bunian2 ni, sebab aku nmpk satu thread pasal bunian ni, buat aku ingat balik aku pasal bunia kat gunung jerai..

ni pada bulan 2 tahun ni jgk la..aku ade sorang member keje kat sana..dia keja sebagai drive excavator atau tolong angkat brng naik atas gunung tu, pastu time tu dah lewat sangat dah dalam kul 9malam camtu la..member aku call suruh ambil dia..zzzz
aku cakap die gile ke ape suruh aku naik gunung jerai tengah2 malam buta camnie..

tapi dia merayu simpati, so aku kesian gak..xkan nak tinggal dia sorang atas gunung tu kan? dah la tempat tu gelap takde elektrik, biasa la rumah2 baru tengah bina balik kat situ..pastu aku pun naik la gunung tu dengan releks..

tapi sblum aku naik gunung tu aku ada doa2 yg aku tahu dulu..aku naik gunung ngan moto jer sedang syok aku drive motor, time tu aku dah kat kaki bukit, tiba2 aku nmpk mcm sesuatu benda tu memerhati aku mata dia merah2 berklip2, pastu aku mula seram dah nie, aku tengok belakang balik rupa2nya monyet..siot tol

pastu aku drive je dengan releks..yg lecehnye aku kena pakai gear 1 je, aduhh dah la motor ex5 je, mana tau kot2 mati minyak habis ke ape ke abis aku pengsan kat situ..
dalam 1000meter mcm tu la.. aku terasa mcm ada benda sedang memerhati aku lagi..
biasa laa aku ni kan pintar ada deria ke 6

pastu tiba2 aku rasa mcm ada benda lintas depan aku dengan laju, erkkkk!! tolong mak ayah..ada antu..gilesss nasib tak jatuh motor, dah la lincin ngan air bukit byk kt situ..
aku terfikir ni mesti mahkluk halus mcm hantu bunian ni..

tapi aku buat bodoh je kononya aku tak tahu ape2 la..heheh
tiba sampai kat tempat member aku keja, time tu aku nmpk dia tengah nyenyak tido siap berdengkur lagi (siot punya member) boleh dia tido atas gunung tengah malam mcm ni..
dah la gelap lak tu, tapi takpe dalam excavator tu ade cermin siap leh tutup pintu lagi..
kira mcm kita dok dalam keta la...

aku cari air aku sembur kat muka dia..!@#@!#%#$^ terkejut beruk dia siap memaki hamun lagi..wakakaka
pas dia dah siap nk balik, time tu dah start motor nak turun blk dah, dalam kul 11 dah time tu..
aku pandang belakang, memang gelap giler arrr, pastu aku nmpk mcm pmpuan rambut panjang sedang perhati aku dari rumah tu dri jendela/tingkap... duuuh!! seram gile

tapi aku buat tak tahu je, (takpe member aku ade, jdi aku tak perlu risau...)
aku pun bwk je motor selamber, dah takde bende kaco lg..
pastu dah sampai kt kaki bukit waktu nak turun tu aku ada nmpk monyet lgi.. (sial terkejut woi!!) time tu aku rasa nak terkencing lak..aku pun berhenti motor arr, biasa la gunung tengah2 malam mesti sejuk gile, tengah hari pon sejuk lgi..time aku tengah syok kencing, aku nmpk beruk tu dok tgk aku lain mcm tu, nmpk beruk tu mcm bukan beruk lak..

pastu aku cari ketul batu, aku baling kat kepala dia pastu dia kejar aku.. (arghhh garang siot) aku ape lagi, pecut lah..nasib time tu motor tengah hidup..eheheh blh lompat naik atas motor press minyak teros.. wakakak

hmm takat tu je pengalaman yg aku tahu, satu lagi ada pokok besar kat bawah gunung jerai, dekat ngan kedai makan..member aku ckp kt situ bile time maghrib ade syaitan duk bwh pokok tu..

the end

orang bunian ke yang dok melintas depan ko tu shah???

ha'a la.. org bunian ke tu/ ke beruk besar melintas jalan? tak pun babi hutan...

orang bunian ke yang dok melintas depan ko tu shah???
masterudeng82 Post at 13/8/2009 10:01 AM
tak pasti la ape yg melintas? tpi rasa mcm angin kuat sangat la lalu dpn aku, nak ckp org bunian bukan kot, kt hotel aku nmpk kt jendela tu mcm pontianak je

Follow Us
hish... berani sungguh ko ni shah... kalo aku le rela le aku biarkan member tu.. dh tu dia syiok2 tido...

Pengalaman kena tindih

aku rasa aku dah cerita kat sini kisah aku kena tindih, tp sekali ni aku akan cerita lebih detail sket..hehe, baru je malam semalam aku kena tindih pulak..5-8 kali gak la aku ...
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 01:26

Cat pon dulu2 selalu kene tindih....
dalam seminggu ade 7 hari kan.... 3 ke 4 kali sure kene punya...sampai satu tahap... masa tidur adalah masa yg menakotkan...
cat tak tutup lampucat letak yasin bawah bantal...cat tak mo lelap.. sbb lelap je sure kene...ape posisi baring pon tetap kene

bila dh asik kene je cat amalkan baca 3 Qul dan fatihah dan cat semburkan di telapak tangan Cat lalau cat raupi muka (umbun2) sampai ke hujung jari kaki..  Pastu masa nak tidur baca ayat Kursi......tapi pada mulanya mmg tak layan... kacau juga... mlm2 yg lennya...adoi aiii letih la......

Now Alhamdulilah.... dh jaraannnggg sgt bnda ni ganggu even cat penat balik dari keje terus tertidur.... harap2 jgn la diganggu....

Orang bunian

sori la kalau aku 3x post, sebab korang lambat sangat nak reply..aku malas nak tunggu lama2

aku rasa banyak sangat kisah2 pasal bunian orang cite kat sini..tapi yang ni aku e ...
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 02:13

itu org bunian ke cik ponti??

Cat pon dulu2 selalu kene tindih....
dalam seminggu ade 7 hari kan.... 3 ke 4 kali sure kene punya...sampai satu tahap... masa tidur adalah masa yg menakotkan...
cat tak tutup lampucat letak yas ...
catstitch Post at 13/8/2009 11:59 AM
zal kalau tido mengiring takpe tak kena tindih punya..

zal kalau tido mengiring takpe tak kena tindih punya..
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 13:48

tak kiranya shah...
mengiring ke, telentang ke.... klo nk kene kan kene juga,,,
tapi tido tiarap tu tak pnah rrrr

kalau dah takleh tido tu... mcm mcm style la keluor.. mengiring, menelentang, meniarap.. tertonggeng pun ada...

taknak kena gangu tido sambil duduk abis cite..

193# shahrizal2009

haiyark....
tak dpt menikmati tido la klo mcm ni.....
harusla sakit pinggag seharian...

193# shahrizal2009

haiyark....
tak dpt menikmati tido la klo mcm ni.....
harusla sakit pinggag seharian...
catstitch Post at 13/8/2009 04:11 PM
hahaha kan best...

hahaha kan best...
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 21:49

best hapanya.....
klo dh sakit pinggang....

dia sakit pinggang yang bestnya ada org tolong urutkan kot...

Pengalaman kena tindih

aku rasa aku dah cerita kat sini kisah aku kena tindih, tp sekali ni aku akan cerita lebih detail sket..hehe, baru je malam semalam aku kena tindih pulak..5-8 kali gak la aku ...
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 01:26

Salam,

Jin tu nak test berat dia tu..

Kawan yenil ada yg kena tindih agak kerap..sampaila dia tak tahan dan bila mengadu kat atuk dia, atuk dia suh hafal ayat yang elak serangan angin ahmar tu. Lepas amalkan tu, alhamdulillah jin menindih tu tak kacau lagi..

yenil pernah kena tindih masa study dulu..ia jadi kalau tidur lepas pukul 1 pagi..tapi alhamdulillah jadi jarang-jarang sangat..Tapi ada sekali masa yenil final year..kena kat rumah(tak penah2 kena kat rumah tau)..yenil terjaga tengah malam, sekali yenil rasa tak leh gerak..mata terkebil2..bila tutup mata, yenil rasa macam yenil tengah melayang jatuh dari bangunan tinggi..yenil pun baca alfatihah dgn ayat kursi dalam hati..tu pun terasa susah..tapi yenil lawan jugak..last2, bila dapat gerakkan badan, yenil dapat rasa ada angin sejuk lalu kat muka..geram betul kat jin tu..Alhamdulillah jadik sekali tu jer..

Orang bunian

aku rasa banyak sangat kisah2 pasal bunian orang cite kat sini..tapi yang ni aku e ...
shahrizal2009 Post at 13-8-2009 02:13

ramai betul peminat dari alam lagi satu tu ye shah..

kalau dah takleh tido tu... mcm mcm style la keluor.. mengiring, menelentang, meniarap.. tertonggeng pun ada...
UnicornBerapi Post at 13-8-2009 14:25