CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Lanjutan Insiden David Teo Ditampar, NGO Berhimpun Di Ibu Pejabat MIG

zamzam replied at 23-5-2017 09:40 AM
kalau cina tu ada adab boleh jer pi cari jalan mintak pihak surau/masjid buat pengumuman alih  keret ...

Kan org tengah semayang, nanti bila cina tu masuk surau mintak anounncement alih kereta dia dituduh ceroboh masjid cemar kesucian pulak... susah tau jadi cina kat tanah mulayu suci muruni iniy  

pyropura replied at 23-5-2017 11:30 AM
Kesalahan jemaah tu tak tegur puak yg parking kereta halang jalan, tak bertanggungjawab... kan leb ...

Macam mana nak tegur? Orang semua dalam masjid. Mereka bukan tahu siapa yang letak kereta terakhir. Itu bukan jawapan yang bijak dan tidak masuk akal. Nampaknya selain dari konar, kau juga mempunyai kepakaran untuk membuat andaian yang tidak masuk akal.

Aku ulang balik soalan: Apa kesalahan lebih 200 jemaah yang sedang bersolat hingga dihon oleh cina biadap tu?

Untuk rekod, aku akan catatkan tadi kau ada buat cubaan untuk mengubah maksud soalan (dari persoalan mengenai jenis kesalahan kepada siapa) dalam usaha kau untuk konar.

bongoknya ummah yg dok blame cinapek hon tu..mcmlah cinapek kapir leknat tu tahu tentatif semayang jumaah tu camane..mcmlah beliau tahu org isle semayang lepas dgr hutbah,semayang ada 2 rakaat ,kalo dah semayang xleh nk buat benda lain eg;alih kereta etc..

isu ntah apa2

Defcon2 replied at 23-5-2017 12:01 PM
Macam mana nak tegur? Orang semua dalam masjid. Mereka bukan tahu siapa yang letak kereta terakhir ...

Laahh, kan ko yg ngubah dan alihkan isu kesalahan si pemukul kepada kesalahan 200 jemaah lain bila dah tak daoat counter aku??    

Apallah nak jadi dgn rakyat malaysia.
Macam dah tak issue laain...

Follow Us
tp insiden tampar org depan PM ...yg tampar tu yg paling biadap....yg ckp kurang ajar boleh di tolak security supaya ketepi dan  stanya kenapa dia ckp begitu begini dan ambil tindakan jika perlu.

tp gi tampar apa hallll??? malu PM mesti terkejut punyalah PM amat menjaga keharmonian akhirnya depan muka PM insiden tampar tu...seolah2 yg kena tampar tu PM sekali ...mmg mcm tu lahhh

ternyata golongan artis mmg gang bodoh.

tak henti2 bersikap kurang ajar.

inilah ketuanan melayu.

takpe, dipersilakan teruskan perangai mcm ni

tak henti2 bersikap kurang ajar.

inilah ketuanan melayu.

takpe, dipersilakan teruskan perangai mcm ni

pyropura replied at 23-5-2017 07:45 PM
Laahh, kan ko yg ngubah dan alihkan isu kesalahan si pemukul kepada kesalahan 200 jemaah lain bila ...

Eh aku dari dulu konsisten bertanya apa kesalahan lebih 200 jemaah tu sampai dihon oleh cina biadap tu? Ini soalan yang sampai sekarang ko masih tak nak jawab dan konar cerita pasal perlembagaan la, pasal mufti perlis la, pasal keling kena pukul la. Rujuk je balik thread terdahulu.

p/s Untuk rekod, aku akan catatkan kau ada buat cubaan untuk mengubah maksud soalan (dari persoalan mengenai jenis kesalahan kepada siapa) dalam usaha kau untuk konar.  

tripleid replied at 23-5-2017 12:24 PM
bongoknya ummah yg dok blame cinapek hon tu..mcmlah cinapek kapir leknat tu tahu tentatif semayang j ...

Errrr....  "mcmlah cinapek kapir leknat tu tahu tentatif semayang jumaat..."

Malaysia sebuah negara Islam, majoriti penduduk beragama Islam, dah hampir 60 tahun merdeka dan dah beratus tahun buat solat jumaat setiap minggu. Jika masih ada yang tak tahu itu mungkin pendatang dan bukan rakyat Malaysia.

Defcon2 replied at 25-5-2017 11:17 AM
Errrr....  "mcmlah cinapek kapir leknat tu tahu tentatif semayang jumaat..."

Malaysia sebuah ne ...

Solat jumaat memang dah lama, tapi parking sampai blok jalan tu fenomena baru, manusia yg waras memang tak paham itu ...  

pyropura replied at 25-5-2017 11:35 AM
Solat jumaat memang dah lama, tapi parking sampai blok jalan tu fenomena baru, manusia yg waras me ...

Errr.. soalan aku yang awal tu bila nak jawab? Ke kau masih cuba nak mengelak dan konar ke isu lain? Perlu ke aku ulang soalan tu?

p/s Untuk rekod, aku akan catatkan kau ada buat cubaan untuk mengubah maksud soalan (dari persoalan mengenai jenis kesalahan kepada siapa) dalam usaha kau untuk konar.  

Defcon2 replied at 25-5-2017 11:56 AM
Errr.. soalan aku yang awal tu bila nak jawab? Ke kau masih cuba nak mengelak dan konar ke isu lai ...

Eh, itu lah isu asalnya, parking sampai blok jalan, ko yg konar  

pyropura replied at 25-5-2017 12:00 PM
Eh, itu lah isu asalnya, parking sampai blok jalan, ko yg konar

Parking sampai blok jalan dah dibincangkan. Aku pun tak nafikan memang ada mangkuk yang tak reti parking kereta secara elok.

Tapi isu kenapa cina tu biadap dan menggangu orang yang tak bersalah sedang beribadat sampai sekarang kau masih berdolak dalih.

bangsa melayu ni sikit2 terhina...sikit2 jelek...drpd sultan2 melayu sampai ke macai2 kampung...hati senipis bawang...terlalu beradab pun tak bagus juga...

pelik oh pelik...dna 6 billion tahun, bilangan org majoriti, control politik dan main stream ekonomi...tapi mcm pondan takut cina...

i bet melayu racist tetap akan benci cina sekiranya populasi cina jatuh ke 1% saja. bukan?

no point cina give face to ketuanan melayu, pasal mcm mana cina layan melayu pun, mereka tetap nak bully dan cari pasal dgn ko

Defcon2 replied at 25-5-2017 12:34 PM
Parking sampai blok jalan dah dibincangkan. Aku pun tak nafikan memang ada mangkuk yang tak reti p ...

Kan aku dah jawap salah jemaah yg lain tuh, letih lar ulang2 nak layan ko punya konar  

pyropura replied at 26-5-2017 12:41 AM
Kan aku dah jawap salah jemaah yg lain tuh, letih lar ulang2 nak layan ko punya konar

Agaknya kau tak faham bahasa Melayu kot. Aku tanya "apa kesalahan jemaah lain sehingga dihon oleh cina biadap tu?" Apa kesalahan diaorang?