CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: miftahuljamilah

Siapa di sini starseed?

Ipo replied at 30-10-2016 08:52 PM
Perkongsian yang menarik. Ya, saya juga tertanya2, dlm ilmu perawatan Islam pun, kita disuruh memb ...

sy pon...di musim sejuk langit mlm mlm clear tanpa clouds..nampak seluruh bintang..satu binang ialah satu matahari..tentu ada dari matahari tu yga ada planets disekelingnya. besar sungguh kuasa Ilahi. Betul Dia kata, tgk je apa yg Dia buat, ada tanda kebesaranNya pada semua itu.Ni pix kwn amik kat belakang umah dia ari tu masa lepak dgn dia.. yg garis garis panjang tu meteors dua bijik..dlm pix lain laginmpk meteors jugak

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by ipes2 at 31-10-2016 07:04 PM
miftahuljamilah replied at 31-10-2016 11:12 AM
Dabbah juga diertikan makhluk melata yang berjalan dengan merayap,4 kaki atau 2 kaki termasuk juga ...

ya kebesaran Allah amat luas dan diluar limit pemikiran manusia akan kekuasaanNya.
manusia suka berfikir tentang sesuatu itu relatif kepada diri mereka sendiri.
jika dikata ada Rabb yg Agung yg boleh kata kun fayakuun, maka manusia akan fikir mane logik, sbb aku tak boleh buat sedemikian. lalu manusia pon tidak mahu memerima concept tersebut. sgt angkuh manusia yg rapuh ni utk sewenang wenang menolak itu dan ini hanya kerana dia tak dpt memahami sesuatu concept itu. Ya, Assyura 29 sgt tepat penilaian nya tentang yg kita bincangkan ini

ipes2 replied at 31-10-2016 05:39 PM
sy pon...di musim sejuk langit mlm mlm clear tanpa clouds..nampak seluruh bintang..satu binang ial ...

Ya nampak...subhanallah..cantik

ipes2 replied at 31-10-2016 06:56 PM
ya kebesaran Allah amat luas dan diluar limit pemikiran manusia akan kekuasaanNya.
manusia sukar  ...

Terima kasih kerana memahami apa yg saya cuba sampaikan..

Ipo replied at 31-10-2016 06:57 PM
Ya nampak...subhanallah..cantik

kan? ada version yg gelap je..lagi terang bintangnye

miftahuljamilah replied at 31-10-2016 07:02 PM
Terima kasih kerana memahami apa yg saya cuba sampaikan..

BarakAllahu feekum sister

Follow Us
http://syedsallehalattas.blogspo ... -cuba-kita.html?m=1
Ini saya berikan link ttg nombor 1111 yang boleh kita kaji berdasarkan decode dari Al quran.. penulis mengambil dari surah Hud( 11) ayat 1-11.. perhatikan makna dan intipati ayat untuk direnungi ..

Comments

i dah tgk blog tu sister, subhanAllah  Post time 31-10-2016 11:59 PM

ipes2 replied at 31-10-2016 06:39 PM
sy pon...di musim sejuk langit mlm mlm clear tanpa clouds..nampak seluruh bintang..satu binang ial ...

Ye..nampak tq atas post bergambar..teringat dulu masa sekolah saya memang suka pandang langit..bila pandang berasa besarnya kekuasaan kita ni begitu kerdil berbanding alam semesta ini..

Edited by miftahuljamilah at 31-10-2016 10:15 PM
ipes2 replied at 31-10-2016 06:56 PM
manusia suka b ...

Dalam pencarian saya Allah ketemukan ayat dr

surah al buruj(gugusan bintang) . Ayat 13 sesungguhnya Dialah yg menciptakan makhluk dari permulaan dan menghidupkannya kembali..  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

miftahuljamilah replied at 31-10-2016 07:55 PM
http://syedsallehalattas.blogspot.my/2011/11/tarikh-111111dan-jam-1111-cuba-kita.html?m=1
Ini saya  ...

Hampir menangis bila kita memahami firman Allah dlm surah Hud 11 ayat 1-11..ada pengajaran ttg suruhan mentauhidkan Allah peringatan kepada 3 perkara iaitu:
1.-suruhan mentauhidkan Allah
2-bersyukur dengan nikmat yang diberi
3-Allah berkuasa menghidupkan orang yg telah mati.

miftahuljamilah replied at 31-10-2016 10:30 PM
Hampir menangis bila kita memahami firman Allah dlm surah Hud 11 ayat 1-11..ada pengajaran ttg sur ...

ha ha mifta takkan percaya apa jadi tadi masa i tgh berinteraksi dgn thread ni: ambik phone nak tgh message wassap..tgk tgk jam nya kol 11:11 pagi he he tak terlintas langsung dgn nombor nombor yg mifta sebut itu.
dalam ayat kedua surah Hood tu: ''jgn disembah selain Allah''; ini termasuklah bos kita, org bijak pandai sekeliling kita, org yg memegang  kekuasaan penting berkenaan kita..satu signature dia je dah dapat loan ke apa..dia kata kol 1.30 jumpa sy..padahal kita niat utk solat zohor dgn aman time tu..tapi kita berkorban, solat zohor lambat.. itu mcm pengabdian pada org itu..sepatutnya kita tawakkal pada Allah dan kata kol 2 la Tuan, sy nak solat.

ye, maksud ayatul quran sgt jauh dan dalam dan merangkaui millenia..kerana ianya miracle dari Allah. ianya kata kataNya. Setiap alif ada fungsi dan makna tanpa terbuang. jika doa kita dalam alfatihah satu tu je termakbool, subhanAllah berjaya lah hidup kita ini didunia dan diakhirat.

miftahuljamilah replied at 31-10-2016 10:10 PM
Dalam pencarian saya Allah ketemukan ayat dr

surah al buruj(gugusan bintang) . Ayat 13 sesun ...

Jazakillahu khair Mifta;
selalu selalu lah join usrah di surau / masjid terdekat. dgr lah youtube eg Dr Yasir Qadhi atau yg lainnya, hayatilah penjelasan quran dari mereka..mereka dah diberi keluangan untuk memahami; mungkin kita boleh belajar dari mereka. saya yakin, Mifta selalu buat pon semua ini, jadi anggaplah hanya sebagai peringatan ulangan, yg juga utk saya sendiri

miftahuljamilah replied at 31-10-2016 08:00 PM
Ye..nampak tq atas post bergambar..teringat dulu masa sekolah saya memang suka pandang langit..bil ...

Ya..kita tgk jari kita, dan kita gerakkan ia; kita tahu dari otak kita di Broadmann Area 44, di Pre-Central Gyrus, telah tercetus dalam salah satu sarafnya utk menghantar electrical impulse selaju beratus meter sesaat menuruni Neuron yg halus itu, lalu bercabang dan menghantar electrical impulse ke neurons lain berlari menuju sasarannya.. lalu sampai dihujung dendrites nya dan dan menyebabkan ACh dan calcium ions dan lainnya meredah synapse, utk membuatkan actin dan myosin dalam sarcomeres utk bergerak memecahkan troponinI, N, T lalu bergelungsusrlah fibres muscle utk memendekkan muscles tadi, maka membengkoklah jari; dikala yg hampir sama, neurons yg bercabang tadi pergi ke muscles yg kerjanya meluruskan jari, lalu membenarkan muscles itu memanjang, agar jari tadi boleh membengkok (jika tidak, muscles yg meluruskannya tidak akan mebenarkan bengkokan tadi). Kuasa Allah tiada batasan. Dia lagi Besar dari semaksima yg kita boleh besarkan Dia.

Saya dah buat test. Dapat 59. Kekekeekeke...

Amende tah Starseed.  Pasal alien alien ke ni. Bab alien ni dulu kecik2 sy percaya la ada alien. sekarang tak percaya dah. Tapi kalau ditanya makhluk lain selain manusia jin iblis dan syaitan, sy percaya ada makhluk lain diluar sana yang hanya Allah Maha Mengetahui. Skrg cuma lebih berminat nak memahami tentang kemunculan hari Kiamat Dajjal Imam Mahdi Nabi Isa dan yang berkaitan. Sebab ilmu hari Kiamat pun kena belajar dan amik tahu jugak. Tapi takde la nak melebih2 obses. Terutamanya alien tu. Nanti gila sebab banyak ilmu Allah yang kita tidak tahu.

Tentang nombor2 tu, tiap hari tengok nombor berturutan atau ganjil atau pelik atau cantik ni. 1234. 1111. 0000. Even sy lahir jam tepat 1010malam. Dan salah satu nombor pendaftaran diri sy ialah 1111. Tapi takde pulak nak obses. mula2 je rasa eksited asyik jumpa nombor sama kan. Lama2 dah biasa. Itu semua nombor. Kebetulan. dan ye sy setuju kalau cakap pasal subconcious mind. Sbb sy percaya minda kita sangat kuat dan hebat.

Tentang dejavu, banyak kali. Mimpi berulang dan sama? pun sama. Mimpi yang sy fikir membawa petanda, pun banyak. Tapi sy memilih utk tidak memikirkannya dan memilih utk hidup secara normal. Things yang kita fikir negative akan jadi negative bila kita asyik memikirkannya kerana minda dan energy yang terhasil dari kita ni mampu mempengaruhi banyak benda di sekeliling. Sy suka kalau diberi peluang utk kaji dan belajar lebih dalam secara santai tentang energi yang dihasilkan oleh manusia kepada alam dan sekeliling. Sebab sy boleh rasainya.

Macam terhasil renjatan elektrik apabila memegang orang lain. (jarang lah) Atau boleh merasai kepanasan badan yang dihasilkan oleh seseorang yang sakit atau dihinggapi sejenis kes mistik (jin lah kot hahahah). Memberi demam kepada orang yang sy pegang (atas izin Allah, ni pun pernah buat sekali sbb nak tahu jadi ke tak - jadi pulak - pastu tak buat dah - hahahha). Atau mengetahui kehadiran seseorang walaupun masih jauh dibawah terutamanya org yang rapat tanpa melihat dan mendengar bunyi tapak kaki.  Atau merasakan energi positive atau negative pada seseorang atau tempat.  Atau melihat particle2 udara melompat-lompat dan terapung-apung di udara (ada tak yang oversensitive boleh lihat mcm ni?) Atau atau atau. banyak sangat atau. apapun semua itu sebahagian daripada diri individu. Semuanya terletak di minda. Tak semua orang mampu telus dan faham apa yg berlaku dalam dirinya dan sekeliling. dari sekecil zarah sehingga ke sebesar alam semesta.

Nak dikira, mcm byk je benda pelik pada diri yg sy kira sy tak fikir itu pelik sbb sy selalu anggap semua org rasa benda yang sama seperti sy. Contoh paling ketara kenapa sy ckp mcm ni. Sebab dari kecik bila sy sakit, sy takut utk menunjukkan muka atau rasa sakit, kerana sy fikir orang lain merasai sakit yang lebih dan sy kurang. menunjukkan rasa sakit membuatkan diri sy kecil.

Tapi semakin membesar, makin banyak lebih banyak pasal kehidupan yang patut kita pelajari. dari dunia hingga akhirat. dosa dan pahala. normal dan abnormal. mistik dan serius. macam2. End up, indahnya ciptaan Allah. Setiap manusia itu tidak akan sama walau satu pun dengan orang lain. Takkan ada copy paste. Itulah uniknya manusia.  Apapun, Doctor Strange best jugak cita dia. Hehehehee.

ipes2 replied at 31-10-2016 11:46 PM
ha ha  mifta takkan percaya apa jadi tadi masa i tgh berinteraksi dgn thread ni: ambik phone  ...

Subhanallah tq atas perkongsian.. semua itu tanda2 yg Allah berikan bg yg mahu berfikir..mungkin orang akan kata mengapa sibuk cari yg jauh?
Ye jawapannya kita sedang mencari sebahagian diri yang hilang..
jika kita telah temui jawapan nak buat apa?

Bila jawapan telah ditemui kena naik ke angkasa ke??

Untuk jawapan yg itu kita perlulah mencari guru yg mursyid untuk membawa kita mengenal Allah dgn sebenar2nya.barula kita pasti jalan mencari diri..petanda2 itu hanyalah pengenalan untuk kita mengenal Allah..disitula baru dibukakan kita rahsia2Nya..

Inilah tujuan sebenar saya untuk mengajak para pencari kebenaran agar kembali kpd Allah..baru sesuai untuk menggalas amanah dan menjadi khalifah di bumi Allah..kita semua hakikatnya sama.. dari Dia yg satu..kepelbagaian itu adalah supaya kita saling mengenal dan disitulah Allah mencari siapa yg paling bertaqwa diantara kamu  

Saya dah buat dan membaca apa soalan yang di senaraikan... senarainya macam lebih kepada kepercayaan kepada kehidupan lain (read as jinn & syaitan).

tak tahu..mungkin saya silap.

Tapi saya juga suka sangat nak explore kehidupan lain selain dari yg nyata di bumi melalui pandangan keagungan dan kebesaran Allah...bukan dari sudut pandangan dan rekaan manusia.

aerolz replied at 1-11-2016 01:29 AM
Saya dah buat test. Dapat 59. Kekekeekeke...

Amende tah Starseed.  Pasal alien alien ke ni. Bab a ...

Ye tentang particle halus yang dapat dilihat tu ada juga pengalaman orang yg rapat dgn saya alaminya.. kadang2 macam nak tangkap pula particle tu

tapi ye lah betul kata @aerolz setiap hal yg berlaku diambil dari sudut positif atau negatif..biarkan saja atau ambil sbg pengalaman.. yg tak pernah rasai janganla cepat tuduh jin syaitan saja..sebab segala2 yg berlaku bawah kawalan minda kita.. minda kita merakam segala bentuk objek dan pandangan..ia terus save dlm minda.. serangan negatif terhasil bila kita ke arah negatif..lalu khannas yg akan mengawal diri kita..   

Edited by miftahuljamilah at 1-11-2016 03:56 PM

Everything there's an explanation.. tapi sebab kita org mly kuat pada kepercayaan jin dan syaitan lalu mudah saja ia menjadi negatif.. sebab tu bangsa kita mudah kena histeria,kerasukan dan lain2 sebab kita dah tanam dlm minda kita fenomena luar biasa dr mainan jin

miftahuljamilah replied at 23-10-2016 06:45 PM
http://pleiadesx.com/starquiz.htm

aku buat quiz ni aku rasa mcm tgh naik merry go round...berpusing2...
score aku 64%

miftahuljamilah replied at 24-10-2016 11:03 AM
Lebih dahsyat diri mereka seumpama mengeluarkan tenaga elektrik..pegang barang boleh rosak..pegang o ...

aku ada mslh ni...ada org2 tertentu x blh pegang aku...bila diorg pegang aku diorg ckp kena karen...