CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 39039|Reply: 731

'Tuduhan Pergi Clubbing Itu Berat' - Fazura

Baru-baru ini, nama Fazura menjadi panas selepas dipetik individu dipercayai peminat seorang selebriti terkenal mendakwa Fazura membuka tudung dan menjejak kaki ke sebuah kelab malam di Indonesia.

Fazura berkata dia enggan memanjangkan kontroversi itu namun terkejut selepas mengetahui namanya terpalit.

Tegas Fazura, 40, dia tidak pernah mengeluarkan sebarang kenyataan yang mengatakan dirinya terpaling solehah sebaliknya memilih untuk menjadi diri sendiri.

"Sebenarnya saya tak nak ulas isu ini tetapi saya terkejut. Sebab saya manusia biasa.

"Cuma saya tak pernah sebelum ini mengatakan saya terpaling solehah. Saya mengaji setiap hari. Saya solat setiap hari. Tiada kenyataan yang saya berkata seperti itu sebelum ini.

"Saya sedang berusaha ke arah kebaikan dan sentiasa berusaha istiqamah," katanya.

Tambah pemilik nama Nur Fazura Sharifuddin, dia mengakui memuat naik foto memakai hoodie dan topi di media sosial.

Bagaimanapun, katanya, dakwaan pergi ke ‘clubbing’ itu merupakan satu tuduhan berat dan tidak benar.

"Memang saya ada kongsi di Instagram saya pakai hoodie dan topi. Tetapi nak katakan saya pergi clubbing, itu tuduhan berat. Saya tak ada pergi kelab malam.

"Saya suka muzik dan saya bekerja kuat. Bila sibuk bekerja dan sibuk 24 jam, kalau ada masa terluang, saya akan release tension. Saya suka menari dan menyanyi. Saya suka pergi karaoke dengan kawan kawan.

"Sekarang ini banyak restoran gelap dan pasang muzik. Tapi saya tahu, walaupun berhibur saya sentiasa ingat Allah.

"Tak ada saya lupa Allah. Saya tahu batasan. Tuduhan pergi clubbing itu wow! Zouk dah tutup. Kelab malam mana nak pergi?," katanya.

Dalam pada itu, pelakon drama Hero Seorang Cinderella menyatakan dia selesa menjadi diri sendiri di samping tahu menjaga batas sebagai umat Islam.

Fazura turut memohon agar mendoakan dirinya kekal dengan imej bertudung.

"Saya mahu jadi diri sendiri. Peminat pun tahu siapa diri saya. Saya tahu jaga batas.

"Saya tak kacau orang. Saya tak pernah jatuhkan orang lain demi menaikkan diri sendiri.

"Doakan saya jadi muslimah yang baik. Jangan nanti daripada bertutup litup, kemudian keesokkan hari buka pula," katanya lagi.

Sumber: Oh Bulan

Yg beratnyer jika ke club iteww seberat menampakkheun unsur yg boleh mendatangkheun syirik seperti mengalunkheun bait bait memuji ALLAH dan cinta padaNYA dan pada masa yg sama dikelilingi patung patung berhala?

#tanyaje

Going to develop Into interesting discussion/engagement...

This tred...

Kahkahkahkahkahkahkah

Edited by stingergrumpy at 5-11-2023 09:55 PM

Kalo pegi katakheun pegi.....kerana isunyer disini ko menyebut tuduhan pergi clubbing iteww satu tuduhan yg berat....atau ko lebih comfortable memperpanjangkheun unsur yg boleh membawa fitnah ini jika tidak betul, ...if that's the case, then you don't even have to respond....

Abaikan je la faz... salah satu drpd bnyak perangai2 buruk yahudi mmg camtu.. duk main2 tuduh pastu play victim. Soksok tahu bagai mcm duk dlm beg tngan org tu pulak..kekeke. aku pun kalau g eksesais or suami tiberr ajak late night supper mmg tarik hoodie dgn topi jurr, aku bukan muslimah terpaling pun

apedehal replied at 5-11-2023 09:54 PM
Abaikan je la faz... salah satu drpd bnyak perangai2 buruk yahudi mmg camtu.. duk main2 tuduh pastu  ...

Kalo dia sendiri ghaser pergi clubbing iteww a non isu....unless dia sendiri melabelkheun going to a club iteww has that  negative connotation...then she has every right to say itu satu tuduhan yg berat...sedangkheun if by her own admission...she is not perfect ...then anggap je ler komen netizens iteww a non brainer...kheunz?

Follow Us
apedehal replied at 5-11-2023 09:54 PM
Abaikan je la faz... salah satu drpd bnyak perangai2 buruk yahudi mmg camtu.. duk main2 tuduh pastu  ...

Dalam masih bertudung atau berhijab tak?

#tanyaje

Gambar busana beropol ropol langsir pagi raya nan syahdu ...apa cer uols?

Kahkahkahkahkahkahkahkah

Obit siot

stingergrumpy replied at 5-11-2023 10:00 PM
Dalam masih bertudung atau berhijab tak?

#tanyaje

Ko jantan kan pak guard?aku xtau la kalau kau kenal x inner ninja

"Tak ada saya lupa Allah. Saya tahu batasan. Tuduhan pergi clubbing itu wow! Zouk dah tutup. Kelab malam mana nak pergi?," katanya.

Gitew Zouk tempat istimewa launch tudung hahahaha

apedehal replied at 5-11-2023 10:04 PM
Ko jantan kan pak guard?aku xtau la kalau kau kenal x inner ninja

Aku jantan keww mak ko jantan keww....jawab je ler...why sounded so defensive ?

Kalo bogel sekalipun dah ko sebut ko bukan yg terpaling....dan yg mustahak ,laki bagi redho kheunz?

Ptuiiikkk...tak boleh tanya langsung keww bangsat?

Piramida replied at 5-11-2023 10:13 PM
"Tak ada saya lupa Allah. Saya tahu batasan. Tuduhan pergi clubbing itu wow! Zouk dah tutup. Kelab m ...

Kalo di indon iteww private club bersepah....kt kl ini pun yg underground utk vvips pun ko ingat tak ada? Nak lobang pun ber agak agak ler....

Kahkahkahkahkahkahkah

Cleocatra replied at 5-11-2023 10:11 PM
Kata2 faz tu mmg tuju terus pada yahudi berbungkus beranak tiap tahun. Mmg hati perut tak elok nelop ...

2x5 jugak ler fakejura kita ni kheunz bangsatnyer?

Kahkahkahkahkab

Zouk dah tutup hahaha

antidote replied at 5-11-2023 10:18 PM
Zouk dah tutup hahaha

Bikin panas je kak Faz ni... Hahaha slay.

Piramida replied at 5-11-2023 10:20 PM
Bikin panas je kak Faz ni... Hahaha slay.

Benak yg panas, buat malu hjh aje, wartawan pun rasa semua tahu

Edited by stingergrumpy at 5-11-2023 10:28 PM

Setakat 'dancing' dgn patung patung berhala dikeliling ko, mengalunkheun bait bait lagu kecintaan pada ALLAH ok je ko macam takda benda....ini org sebut ko berclubbing pulak boleh jadi satu jenayah besar...

Hanggok ko ler..

Kahkahkahkahkahkah

zouk! ???? tu tempat ninja ????

antidote replied at 5-11-2023 10:18 PM
Zouk dah tutup hahaha

Sambil lalu je kan... Hahahahahhaa

Wow panas kaka zuwa… zouk dah tutup