CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7768|Reply: 42

Toilet di Kuching kotor?

Kenapa toilet di major shopping complex (SPRING,BOULEVARD) kat kuching ni xde paip air?dan.... kotor!masuk toilet kena bawa botol la,ada yang bawa paper cup la utk isi air basuh tut.masuk dlm toilet pulak ada percikan air2 kuning atas tiles.mcm mana nak jirus kalu xde paip air..tisu pun xde.kotor dan inconvenience betulla.Kita pergi shopping complex parking kena bayar so toilet diorang patut bersihkanlah setiap masa.

since ramai view je.. tak de yg nak jawab.. meh la aku tOlOng jawabkan..
firstly kO kena tau, melayu bukan majOriti di swk bukan kat semenanjung sana tu ha..
kebanyakan shOpping cOmplex adalah berOwnerkan cina.. cina kebiasaannya pakai tisu je.. bukan takat shOpping cOmplex, tapi hOtel2 pun ada gak cam tu..

next time, rerajin la bawak skali wet tissue..

kOtOr tu, aku tak rasa semua tOilet kOtOr.. tapi kalau the spring n bOulevard memang aku percaya la.. tu bukan salah rakyat sarawak.. tapi management tak pantau.. kOmplen kat Org atas la lain kali..

ermm apa kaitan bayar parking dengan tOilet?? setau aku tOilet kat the spring tak de bayaran kannnn kannn kannnn... tOilet kena bayar tapi kOtOr tu memang patOt la Org bising.. bayar tempat parking ngan tOilet?? ada kaitan ke?? ke aku yg tak tau kikikiki.. pakej rupanya thehehehe

ye sy setuju,...

kat sana mmg takde paip air, kat hotel pun sama...

bcoz diaorg guna tisu jeee.....

dsbbkan takde air, camne nk cuci kan??

kat hotel pun takder....

p mana2,bwk botol sendiri, pastu p sinki...isi air....

sy selalu wat cam2....

toilet kat kuching a/port pon kotor n tak dimenten...
ade pulak cleaner yg mcm ci-bai... pandai komplen kata yg rosakkan toilet tu penumpang sendiri...
tau la ramai org... tapi pandai2 la managment menten kan...
dah rosak..awak biarkan terus rosak... 1 day nanti ngan cleaner2 tu takde kerja...

cdak ingat orang melayu .... x akan pg coping komplek n otel mahal mahal ya lah cidak x engkah aik... daknya ingat cukup jak makey tisu masoh tutut cdak x perlu aik...
dak tok nang jenis ceridak . katanya beresi lah tek ... kak berak bukannya nak pg melas aik . ditandahnya menempek munjuk jak lam lubang jamban...
ada ari aku pg cgek jamban .... adalah cidak tok kak masok jamban x di plas nya aik ya.. nyumpah aku bedebu jak.... maka orang ya lom lamak kluar dari jamban ...aku rasa nya nengar...

mmg kotor!

Follow Us
toilet kat kuching a/port pon kotor n tak dimenten...
ade pulak cleaner yg mcm ci-bai... pandai komplen kata yg rosakkan toilet tu penumpang sendiri...
tau la ramai org... tapi pandai2 la managmen ...
cmf_wombat Post at 17-2-2010 11:07
aku mun ada majik ..aku suruh taik ya terbang lekat kat job ( aku nak makey nambah huruf o ka ya ,, takut muntz nembak aku hahahaha ) cdak na berak x plas ya... sak nya berbau kedak jamban ya ... sampey lah nya plas n cuci jamban ya balik bok aku ilangkan majik ya

ishhh..ceridak na juak toilet xda aik..gney lah mun nak g toilet kotor..nak buang aik kecik n besar pun xda selera ngga toilet kotor..ish3x..mcm2 jak oo..

yalah tek kemanyakan nang xda paip kecuali nak majo melayu jak ada  mun cdak lain nang xda bangunan satok dolok pun xda .. x tauk kinek tok

ish3x...susahlah mun mcm ya ooo...mun dh serat lak membuang ni gaya..kan susah jdnya..:cf:

sik pernah masuk toilet di spring & boulevard jd x dpt nk komen kebersihannya

cuma mun nak dibandingkan dengan toilet pasaraya d semenanjung mcm tesco & jusco, memang sgt bersih. rasanya d sesetengah cawangan memang cleaner akan stay dlm toilet ya semasa bertugas, jd bayangkan bersihnya toilet psl setiap toilet sorang jaga dan stay dalam ya ajak. sekejap2 ajak nya akan mop, lap etc...biasanya pekerja bangsa asing mcm dr bangladesh yang akan jaga

contoh sama tandas d airport senai, brader cleaner ya nang akan duduk dalam tandas ya ajak, jadi nang bersihlah tandas...dan semua tandas2 tok adalah PERCUMA! tanpa bayaran.

cuma mun kotor, pihak pengurusan bangunan perlu mainkan peranan paling penting. sidak dah kenakan sewa untuk lot2 kedai jadi sepatutnya diberikan peruntukkan untuk pembersihan tandas. mun sik mampu nak berik free, kenakanlah bayaran 20sen/30sen yang penting tandas bersih pelanggan pun selesa...dan pengguna pun sama juaklah dah pakei tandas ya tolonglah sama2 jaga kebersihan

akhir kata, semoga mod berik kedit..misyew mmmuuuahhhhsssssss

Post Last Edit by cahaya485 at 17-2-2010 23:18

tol2..aku pon heran kenak toilet bebayar  tp cerrr...bukan free pun kta masuk ya..fikir 2 3 kali jak mun nak masok eh,dh la aik sekda..

penah ku g toilet One Borneo masuk toilet VIP..rela ku byr RM1, bkn apa..ya jak toilet ku temu masa ya teringin juak ku nak tauk pa molah nya upgrade jd VIP ya..duhal tek dlm ya ada sinki skali..ya ajokk

sik semua la public toilet kotor... depend dgn tmpt juak.. mun tmpat ya crowded/bnyk orang, kebiasaan nang pia la...

nak orang tukang jaga ya jak gik.. mesti mok slalu cek,cuci & kepada pengguna nya plak iboh ceridak lah... sama2 jaga kebersihan...{:2_70:}

star nang sik tahanlah mun toilet nya just makei tisu lap jubor....sik bersih bah...xmas tek star balit kch,sblm star balik umah in law kat sibu,star ajak abang ngan kakak ipar star g boulevard....nang menar...sik da air paip dlm toilet nya....mok "mbuang" pun xda selera....bkn org melayu jak makei air,org iban ngan bangsa lain pun makei air juak..just org cina tok aja suka menar makei tisu...ntah apa nikmat makei tisu ya...mun dibandingkan ngan semenanjung tok....semua tandas ada air paip bah....walaupun tandas ya nampak jak cam buruk kat luar,tp dlm...fuhhh..bersih..wangi n paling penting ada paip air kat dlm...senang mok jirus....

sik pernah masuk toilet di spring & boulevard jd x dpt nk komen kebersihannya

cuma mun nak dibandingkan dengan toilet pasaraya d semenanjung mcm tesco & jusco, memang sgt bersih. rasanya d s ...
buDak_gaTaL Post at 17-2-2010 20:44

toilet di senai airport memang sangat bersih.. siap ada fresh flower lagi dalam toilet tu....

toilet di senai airport memang sangat bersih.. siap ada fresh flower lagi dalam toilet tu....
dynaz_zhalia Post at 19-2-2010 08:24 PM

setuju 100%...biasa jusco & tesco pun sangat bersih psl ada cleaner yg sentiasa stay dlm ya utk bersihkan tandas

rindok jak makei...dahlah free

star nang sik tahanlah mun toilet nya just makei tisu lap jubor....sik bersih bah...
stars83 Post at 18-2-2010 16:39

...aieee cakap sik nanggar org kerek kanan,..cuba la padah pakai lap **tutttt*...nang mantak2 nya nyebut ya.. mun cakap lepas pun org madah pakei lap b****t... bukan 'jubor',..ndak tauk juak ehhh,.. kamek maca tok lalu merangsak nyawa..

kmk maca sik meransak, teransang jak

18# buDak_gaTaL

..sesuweeiii ngan budak gatal ..

mun ktk urg terasa tetiba nak makei toilet di spring ya, dlm parkson ya ada jamban...ada paip k berbasuh juak kak *tuuut*..mun mok best agik, nait ke MBO sia, molah muka selamba masuk makei jamban nya..ada juak air..di emart walaupun sik juak berbayar nak masuk jamban, ada juak paip dalam jamban yang blh mengeluarkan air walaupun palak paip sikda agik...hehehhe