CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5157|Reply: 40

Soalan maut utk muslim/killer question:

Saya nak tanya muslims :

sekiranya muslims memilih utk berhijrah atau nak berniaga di luar negara. negara mana mereka nak pilih:

negara islam : iran-iraq-arab dan negara islam lain di mana penduduk 100% islam

negara kafir: penduduk kafir 80% dan selebihnya islam.

satu lagi, menurut ustaz ini, orang kafir x suka kerja hari isnin....setahu saya...yg malas bukan kafir tapi muslims sendiri yg mundur kerana malas ...cuba ke berapa jabatan kerajaan...pegawai cuti, waktu kerja pergi makan sarapan dan lain...tak percaya? pergi ke restoran....siapa yg ramai? tengok fizikal badan  mereka ? gemuk, buncit dan lain hasil dari hentam makan ikut selera tanpa jadual waktu, atau tidak ada balance.......adakah kafir malas? adakah kafir kata mereka tak suka  hari isnin?

adakah ustaz menulis sedap mulut atau akal di tiada lagi utk syok sendiri:...setahu saya kafir lah yg ramai rajin meniaga dan kerja...adakah utaz ini sahaja nak api-apikan orang2 muslims?

Last edited by Truth.8 on 18-11-2014 11:13 AM

Saya rasa status ustaz kazim tu merujuk kepada istilah 'monday blues'. Bila dah bercuti sabtu ahad lepas tu hari isnin nak kena kerja. Kita pun mesti rasa mcm malasnya nak kerja hari isnin ni.

So ustaz kazim nak buang stigma malas di hari isnin.

Pasal soalan berhijrah ke luar negara tu, saya rasa tinggal di negara majoriti bukan muslim pun bagus juga. Masj ramadhan hari tu ada rancangan syahadah di tv1 menceritakan kehidupan muslim di rusia. Mereka menjalani kehidupan muslim tanpa ada gangguan dari non-muslim.

Kiranya muslim di rusia bebas melakukan aktiviti keagamaan dan diterima masyarakat setempat.

albob90 posted on 18-11-2014 12:04 PM
Saya rasa status ustaz kazim tu merujuk kepada istilah 'monday blues'. Bila dah bercuti sabtu ahad l ...
Saya rasa status ustaz kazim tu merujuk kepada istilah 'monday blues'. Bila dah bercuti sabtu ahad lepas tu hari isnin nak kena kerja. Kita pun mesti rasa mcm malasnya nak kerja hari isnin ni.

So ustaz kazim nak buang stigma malas di hari isnin.

ok...cuba jgn api-apikan muslims dgn ayat benci seperti kafir....harus ingat ,sebab kafir ,  malaysia bangun...itu adalah kenyataan....british dan mahathir sendiri ada ckp melayu ini malas  bukan kafir ...sedangkan mahathir kini buat business roti, beritahu yg dia lebih suka ambil cina dari melayu sebab melayu malas....bukan malas hari isnin aja tapi selalu...

jadi ustaz kazim kena adil bila bercakap...jgn ckp sedap mulut nanti binasa...

Last edited by Truth.8 on 18-11-2014 04:14 PM

albob90 posted on 18-11-2014 12:08 PM
Pasal soalan berhijrah ke luar negara tu, saya rasa tinggal di negara majoriti bukan muslim pun bagu ...
Pasal soalan berhijrah ke luar negara tu, saya rasa tinggal di negara majoriti bukan muslim pun bagus juga. Masj ramadhan hari tu ada rancangan syahadah di tv1 menceritakan kehidupan muslim di rusia. Mereka menjalani kehidupan muslim tanpa ada gangguan dari non-muslim.

Kiranya muslim di rusia bebas melakukan aktiviti keagamaan dan diterima masyarakat setempat.

jadi,  kehadrian kafir di dunia ini ada hikmah di sebalik ciptahan Tuhan ...betul tak???

Truth.8 posted on 18-11-2014 04:13 PM
jadi,  kehadrian kafir di dunia ini ada hikmah di sebalik ciptahan Tuhan ...betul tak???

Betul tu. Kafir pun ada tugas2 nya di bumi ini. Tapi saya penah baca dalam blog ad

Follow Us
Truth.8 posted on 18-11-2014 04:13 PM

Betul tu. Kafir pun ada tugas2 nya di bumi ini. Tapi saya penah baca dalam blog ada seorang muslim yg tinggal di negara majoriti non-muslim. Dia dapat keindahan kehidupan islam ada di negara majoriti non-muslim. Sedangkan di negaranya yg majoriti muslim dia tak dapat semua keindahan kehidupan islam.

Ustaz tu geng PERKASA ke?

ibnur posted on 18-11-2014 06:42 PM
Ustaz tu geng PERKASA ke?

itu tak penting....sebagai ustaz....tanggunjawab dia.....utk sebarkan ajaran dgn tata cara baik  dan adil....bukan hasut isu kafir2 ini...
sebab kiamat nanti ...kita tidak pasti di mana mayat di kuburkan ....contoh : di banda ache...kafir dan muslims di kuburkan di satu lubang yg sama...

segala ciptahan dari  Tuhan ada hikmah di sebaliknya...

fikir-fikirkan lah

Last edited by Truth.8 on 18-11-2014 09:32 PM

albob90 posted on 18-11-2014 06:08 PM
Betul tu. Kafir pun ada tugas2 nya di bumi ini. Tapi saya penah baca dalam blog ada seorang muslim ...
Betul tu. Kafir pun ada tugas2 nya di bumi ini. Tapi saya penah baca dalam blog ada seorang muslim yg tinggal di negara majoriti non-muslim. Dia dapat keindahan kehidupan islam ada di negara majoriti non-muslim. Sedangkan di negaranya yg majoriti muslim dia tak dapat semua keindahan kehidupan islam.

....sebab itu lah ramai dari negara islam berhijrah ke negara kafir kerana HIDUP sebab hidup  di negara islam satu sengsara ,  cuma di malaysia belum ada ke tahap  itu kerana ramai kafir....

Jadi, kafir ini di cipta oleh Tuhan : ada maksud tersirat.....cuma DIA aja tahu..
dari kita kutuk mereka ini...kan elok utaz itu ckp  " orang ramai tidak suka isnin"
betul tak?  dari tanam sifat benci dan mulut yg tak elok...kafir pandang islam ini bodoh...

Last edited by Truth.8 on 18-11-2014 09:29 PM

Saya nak pegi New Zealand, peaceful country.

Dalam kajian terbaru, negara-negara "kafir" lagi Islam daripada negara-negara Islam, kerana sebagian ciri-ciri negara Islam:

1. Peaceful society
2. Civilized people
3. Utilization of resources for the benefit of all
4. Encouragement of science and advanced of research
5. Fair and justice for all

Dalam 5 point atas tu, negara kafir lebih baik dalam praktik nya.

So yg claim negara ISlam tu patut malu dengan negara kafir.

Ingat dulu masa Islamic golden era, itu lah masa Islam sebenar. Sebelum Islam mengarut sekarang nie berkembang, kerana umat Islam dah lari daripada Qur'an.

by Snake.8

...setahu saya kafir lah yg ramai rajin meniaga dan kerja...adakah utaz ini sahaja nak api-apikan orang2 muslims?

Asyik kata orang bukan Islam sbg kafir ... kamu nak kena pijak ke, Syaitan?
Gunakan kata2 yg lebih bersuaian spt Bukan-Islam ataupun Non-Muslims, baru betul.

Kalau ikutkan si Ustza itu, 7 hari seminggu pun mereka (orang Islam) nak cuti.
Hari Isnin hari nabi dia orang lahir? So what? Nabi Muhammad dia keluar dari perut ibu dia 52 kali ke? (52 kali itu bersamaan 52 minggu dlm satu tahun).

Orang Islam adalah PEMALAS no.1 di dunia. Mereka hanya tahu makan, minum, berak dan seks. Sebab itulah tak ada satu negara Islam di dunia ini aman damai dan maju (tanpa bantuan orang bukan islam dan petroleum).

by kid

Ingat dulu masa Islamic golden era, itu lah masa Islam sebenar.  

Itu dulu, ini sekarang. Berapa lama kamu (orang Islam) nak berkhayal mengenang sesuatu yg sudah berlalu (golden era kamu itu)?

Kaum yg bijaksana akan tahu bahawa golden era diaorang sudah berlalu dan berusaha mengembalikan era tersebut dlm bentuk yg baru, BUKAN duduk termenung dan berkhayal akan sesuatu yg sudah berlaku.

Tengok orang2 Jepun. Sebelum 1940an, mereka berjaya memajukan diri sendiri dari sesuatu kaum gasar dan tidak berpelajaran sehingga mereka menjadi kaum peneroka dan penjajah - sampai boleh mengalahkan orang Russia (1905) dan Amerika (Pearl Harbour 1943) serta menjajah kebanyakan negara Manchuria, Korea dan China.  Mereka kalah kerana Bom Nuklear tetapi adakah mereka berperangai spt orang Islam - duduk termenung tentang zaman kegemilang mereka itu. Tidak, mereka bangun dan memajukan kembali negara mereka. Yang beza kini adalah, mereka memilih jalan tanpa kekerasaan dan menguasai dunia melalui sains, teknology dan ekonomi.

Sephiroth posted on 19-11-2014 09:40 AM
by Snake.8
Asyik kata orang bukan Islam sbg kafir ... kamu nak kena pijak ke, Syaitan?
Gunakan kata2 yg lebih bersuaian spt Bukan-Islam ataupun Non-Muslims, baru betul.

oii syaitan..adakah saya      yg tulis? tahu baca kah?

Orang Islam adalah PEMALAS no.1 di dunia. Mereka hanya tahu makan, minum, berak dan seks. Sebab itulah tak ada satu negara Islam di dunia ini aman damai dan maju (tanpa bantuan orang bukan islam dan petroleum).

india dan  cina muslims rajin...

kid posted on 18-11-2014 11:18 PM
Saya nak pegi New Zealand, peaceful country.

Dalam kajian terbaru, negara-negara "kafir" lagi Isl ...
So yg claim negara ISlam tu patut malu dengan negara kafir.

Ingat dulu masa Islamic golden era, itu lah masa Islam sebenar. Sebelum Islam mengarut sekarang nie berkembang, kerana umat Islam dah lari daripada Qur'an.

jadi isu nak  jadi kan  malaysia 100% islamic tidak elok ...

dulu saya pernah lihat  warga tempatan melayu berhijarah ke negara kafir...dia happy ...tak kembali sini lagi...
kalau negara ini jadi 100% islam, saya janji akan berhijrah ke negara lain...saya minat canada dan amsterdam atau greece...ini tiga negara yg saya paling suka...

skg pun tengah kumpul duit....dgn izin Tuhan ada plan nak hijrah...
dah fed up dgn isu perkauman, hukum huduh  dan lain

Last edited by Truth.8 on 19-11-2014 10:40 AM

by snake.8

oii syaitan..adakah saya      yg tulis? tahu baca kah?

Kata2 di bawah ini :

satu lagi, menurut ustaz ini, orang kafir x suka kerja hari isnin....setahu saya...yg malas bukan kafir tapi muslims sendiri yg mundur kerana malas ...cuba ke berapa jabatan kerajaan...pegawai cuti, waktu kerja pergi makan sarapan dan lain...tak percaya? pergi ke restoran....siapa yg ramai? tengok fizikal badan  mereka ? gemuk, buncit dan lain hasil dari hentam makan ikut selera tanpa jadual

Kalau bukan kau yg menulis, habis siapa? BAPAK KAU DI NERAKA KE?

india dan  cina muslims rajin...

Oh ... India Muslim dgn China Muslim itu rajin lah. Habis itu, kaum India dan China keseluruhannya apa? Syaitan punya perangai tak pernah ubah. Kalau bab jirat buntut Muslim, kamu cari juga cara utk menjilat.

by Snake.8

kalau negara ini jadi 100% islam, saya janji akan berhijrah ke negara lain...

Macam tikus lari dari kapal yg tengah tengelam.

Aku tidak akan lari. Aku akan tinggal di Malaysia dan lawan dan mati di sini juga. Hentak berapa ribu kepala orang2 Islam yg akan terpenggal sebelum tubuh aku redah ke tanah. Bila aku mati pun, anak cucu mereka akan ingat juga nama aku dlm ketakutan.

Sephiroth posted on 19-11-2014 01:15 PM
by snake.8

sorry aku tak layan orang dah minum todi....maklum lah penyembah tuhan  yg minum samsu...pengikut  sama juga perangai

Sephiroth posted on 19-11-2014 01:19 PM
by Snake.8

pariah macam kau sama macam hindraf....empty vessel makes lot of noise....

aku dah tengok dan experience pariah macam kau...skr kamu tahu kenapa ada kasta dlm hindus?? sebab brahamin high class kurang senang pariah macam kau...jgn marah dengan kasta....sendiri mahu ingat

Truth.8 posted on 19-11-2014 04:45 PM
pariah macam kau sama macam hindraf....empty vessel makes lot of noise....

aku dah tengok dan e ...

ONLY one ever talked about caste IS YOU. In the whole forum, ONLY one talking about caste system is YOU. That alone shows what is your mentality. IF I argue with you about caste, it will only reduce my status among the forumers and readers.