CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 4480|Reply: 15

Service hospital swasta

secara umumnya hospital swasta memang mengejar keuntungan. kita sebagai pelanggan mesti tahu sikit2 apa yg dicaj atau apa yg dicover insurance atau tak.
pengalaman aku, samada kos kita dicover oleh co. atau kita pada kad insurance , kita kena ambik tahu pasal perubatan.
kalau kita masuk hospital waktu malam, biasanya waktu hidangan makan malam telah berakhir. ada nurse yg akan offer makan malam. Ingat makan malam waktu tu TIDAK dicover oleh insurance.
kalau kita kena masuk buat operation, biasanya brg2 berharga akan disimpan di tempat selamat. Nurse akan offer simpan brg dan br kita akan disimpan dlm envelop. Ingat! envelop tu akan dicharge! Kita minta je dia simpan dlm bekas biasa.
Doktor akan minta kebenaran buat bius keseluruhan walaupun pada sakit yg kecik2 berbanding bius setempat. Kenapa? sebab boleh caj. lebih!
sekarang ni tuala + berus ggi tidak dicover oleh insurans. so kalau tak perlu jangan sesekali ambik.
ada ketikanya sakit sikit dan boleh keluar, pihak hospital minta kita duduk lagi utk sehari 2 lagi atas alasan monitor w/pun kita sihat. ni bukan sebabnya. lagi lama duduk lagi mcm2 caj akan masuk.

ni just peringatan pada yg nk tahu sikit2 pasal caj2 yg tidak diundang!

adakah layanan kt hospital swasta best cm hotel 5 star? jelesnya saya pd org yg mampu menikmati kemewahan walaupun di kala kesakitan... saya x suka layanan d hospital kerajaan tp apakan daya..

akan datang...agaknya...udara dalam Hospital pun kena charge

aku setuju.....pengalaman aku duk kat SPital swasta selama 8 hari mmg membuktikan apa yg ko cakap tu benar belaka..

sebenarnya hari ke-6 aku sepatutnya udah keluar dr spital....sbb keadaan udah ok....tp mcm sengaja dilambat2kan sampai 2 hari kunun2nya segala mcm dokumen dan medical report tak siap la....mcm2 alasan....btw aku masuk spital wat opperation atas tanggungan Insuran...haaaaaaaaaaaa...haku rs sbb ni la kot depa dok lambat2kan discharge aku....dan kebetulan plak hari esoknya adalah hari Kelepasan am ( Awal muharam)...dan konpom la kan charge doktor akan jadik berganda2....

dam hari sepatutnya aku keluar waktu pagi dilambat2kan lagi sampai petang....

rega ubat+rawatan + operation jgn cakap la....minor surgeri yg sepatutnya tak sampai RM10K....dicampur dengan caj bilik ( daily ) dan makan bagai bg aku mmg agak mahal....berpuluh riban ( hampir cecah RM35K)....bila aku habaq kat mbr2 aku depa mmg terkejut giler dgn bil tuh.......sib baik aku x perlukan sebarang kos....

clarizsa posted on 2-10-2012 12:55 AM
adakah layanan kt hospital swasta best cm hotel 5 star? jelesnya saya pd org yg mampu menikmati keme ...

sudah tentu mereka ramah mesra sebab mereka ada penilaian berdasarkan individu. tapi kalau compare misalnya layanan hospital swasta dengan pusat pakar HUKM misalnya..sama je. mcm HUKM dan PPUM dia ada klinik biasa dan klinik pakar. klinik pakar mereka service mcm hospital swasta.

R2D2 posted on 2-10-2012 09:43 AM
sudah tentu mereka ramah mesra sebab mereka ada penilaian berdasarkan individu. tapi kalau compare ...

bestnya HUKM tu... tp klu dok area saya ni xda pilihan la.. paling best pun cm hospital sg petani..tp boleh ke org kulim gigih nk p msuk hospital Sg petani?

Follow Us
babe pernah masuk setengah hari, bill 2k++... yang sebelumnya tu admitted 4 hari nak dekat 10k juga la. tu pun time doktor datang, babe keep on tanya, bila boleh keluar, bila boleh keluar

As salam. Looking for consumers who got cheated by insurance agents (PENIPUAN TUNTUAN & HAL EHWAL INSURANS), higher educational institutions (PENIPUAN IPT), private hospitals (KECUAIAN PIHAK HOSPITAL ATAU BIL RAWATAN MELAMPAU), daily consumers' products (BARANGAN ELEKTRIK, ELECTRONIC GADGETS, PERABOT, PAKAIAN, ETC) and automobile cases (PENIPUAN JUAL/BELI KERETA) for a TV interview recording in an informative program on consumers' rights. Also looking for workers/employee who got cheated by the company they're working for.

Program TV ini dalam Bahasa Melayu. Jika anda sudah buat aduan (tak kira masih dlm siasatan atau sudah selesai), kami mahukan pengalaman anda utk dikongsi bersama org ramai dalam menangani masalah penjual/peniaga/syarikat/majikan yg tidak bertanggungjawab.
Kami mahu Suara Pengguna didengari. Tlg hubungi saya di [email protected] segera. Terima kasih.

konon-konon service hospital swasta lebih baik, tapi tak semestinya....

hmm.. aku skrg dalam wad kat hosp pantai. tak pastilah nanti mcm mana. aku pakai medical card.
diorang tahan aku dekat HDU-Hgh Defensive Unit.
kes: food poisoning.
aku harap takde cas2 yg tak dicover insuran nanti..
dia bagi satu tumbler air yg 2 liter kot.. dlm tu ada beg toiletries, berus gigi sabung segala tu. cawan, sudu, garfu, tuala muka, cawan ubat.
tak pulak aku terlintas nak tanya cover dek insurans ke tak.
pastu pakaian aku pun terkotor .. dibaginya salin pakaian diorang sbb asben aku tak sempat nak antar baju lagi time tu.(baju sepital kene cas tak?..isk isk..)
ni hari kedua dah aku kat sini.. tak boleh discaj lagi.
tapi mmg lah pun.. diarrhea masih mengerikan.. bp masih low..
gile bosan hdu. tv tadak... ni baru la rasa hilang sikit sangap dpt lappy.. wifi dia terbaik.

aku bayar deposit 300.
aku tak pasti ttg cas2 yg tak dicover tu .. nanti lps checkout.. aku up kat sini.

caj private hospital pada pengguna yg gunakan insurans mmg tahap jimbet punya rega.. mcm insurans kemalangan keta gak la

wokshop amek kaw2 punya.. repair skit pun smpi riban2.. inikan pula hospital swasta ... sengaja bg kita bilik persendirian.. sbb nak kaut lebih...

tp mknn mmg sodap la... contoh pusrawi... tp ari tu masok kpj mgkn sbb masa tu aku yg domam so bubur dia mmg tak sodap hahaha.. <mgkn sbb tekak owang sakit>

tp aku mmg takmo kpj . serbis lembab... stakat neh tgk pda orang ramei.. pantai yg paling ok buat masa nih.. tp rega cas smer mmg la...

private hospital neh kita kene pndai kawtim.. kalo takat bese2 takyah la nak ikotkan sgt depa.. soh hospitalize la hapa la..
agak2 ok ckp je nak balek.. pstu nnt mntk mc nnt dia bg obat.. abeh obat pg checkup.. nak ikot dia.. domam pong kene hospitalized tak gila??

semalam petang aku dah discaj.. bil 4.7k aku kena bayar 10%.
300 dah bagi masa masuk, baki bayar semalam.

bila aku tengok cas2 korang kat atas tu..aku rasa aku punya cas ni kira ok kot..
aku kena tahan wad HDU 3 hari. satu hari 500.
pastu masuk wad biasa sehari.. 160 perday kot kalau tak silap.kalau aku masuk wad biasa dah kurang 1k dari total bil.

doc buat round cas dlm 1k+. mmg banyak kali gak dia buat round..ahad pun datang 3-4 kali.

yg segala tuala berus gigi u ape sume tak masuk dlm bil.

ubat dlm 1k+ .. aku kena banyak drip masuk ubat.. sekejap2 ade je yg dtg injek masuk ubat kat tgn aku apart from botol2 NaCl (kalau tak silap).

dia bagi aku mc sampai jumaat ni.

conclusionnya, aku puas ati dengan service dan lain2..

cuma part nak masuk dan keluar je lembab sikit sebab menunggu respon dari pihak insurans yg kemain slow..

org kata pantai mhl ckit compare ngan assunta?pastu dr segi kepakaran pn sama..pantai lg bgs yeke?

adakah layanan kt hospital swasta best cm hotel 5 star? jelesnya saya pd org yg mampu menikmati keme ...

Ikut nasib je layanan tu, sbb semua staff tu pun manusia gak. Kita kena terima je ape perangai diaorg, yg penting mcm mana kita dapatan rawatan tu...Cuma baru2 ni anak aku masuk wad, cirit sbb makan nasi kenduri kut, ade ipar baru dtg melawat, dia boleh cakap, ini hotel ke hospital??

Fyi, kalau korang ade medical card, InsyaAllah hospital swasta xkan boleh charge ikut suka hati sbb nanti company insurans boleh reject payment tu sbb bill tak munasabah. Tapi kalau guna duit sendiri, pandai2 la korang nak reject payment tu kalau bill x munasabah...

Takde duit jgn songel lebih, pi gomen pny hspital

Setakat ni memang ada bezanya layanan di hospital swasta dgn hospital kerajaan..
Berdasarkan pengalaman saya, di hospital swasta makanan disediakan dengan menu untuk kita pilih..
Layanan nurse pun lemah-lembut, sentiasa tersenyum bila merawat kita... so kurang sikit lah rasa sakit..
Tapi bila discharge, mak aii bil x hengat..