CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5491|Reply: 24

Postman Oh Postman..

Salam..Rina nak tanya korang, psl postman ni hntr surat kat kawasan kampung, tp selalunya tinggalkan surat-surat orang berdekatan dekat satu rumah tu jer. Punya la malas nak hntr surat kat tiap-tiap rumah. Kalau orang yg dia tinggalkan surat tu AMANAH x per lah..ini siap buka,baca surat orang & gam balik sblm kasi kt tuan punya surat tu,walaupun surat tu jelas tertulis PRIVATE & CONFIDENTIAL..camner tu..dah ler tu, siap kepoh citer ngan orang kampung si polan tu, si polan ni berhutang tp x byr la..kes mahkamah tinggi la..So,kat mana nak buat aduan psl postman utk kes mcm ni?klu blh tukar jer postman ni ke kawasan lain..PEMALAS sgt.

Rate

1

prob postman ke org yg terima x amanah?
kdg2 mmg sejak zaman dulu kala postman anta kt satu tpt jerk... xkan dier mandai2 nk anta setiap uma... tau la kan uma kalo kt kg2 ni xdek no, xpasti lorong ape... so mcm x lei salahkan postman gak...
ade jugak la slh org yg x amanah tuh... so pegi talk F2F baik2 ngn org tu...

Rate

1

- Kalau posmen sila buat aduan ke Ibu Pejabat Pos,begitu juga poslaju dan sebagainya
- Kalau pembaca meter TNB sila Lapor ke Ibu Pejabat TNB
- Kalau pembaca meter SYABAS sila lapor ke Ibu Pejabat SYABAS
- Kalau staff Telekom sila lapor ke Ibu Pejabat Telekom
- Kalau staff gomen sila lapor ke KSN

salah le.. kalo gomen komplen kat Biro Pengaduan Awam..

berbalik pada problem TT.. mana boleh macam tu.. kene repot Pos Malaysia la... wat surat aduan

prob postman ke org yg terima x amanah?
kdg2 mmg sejak zaman dulu kala postman anta kt satu tpt je ...
zienur Post at 16-2-2012 12:24 PM

setuju......selalunya mmg payah nak deliver esp. rumah2 kat Kampung ni....biasanya tinggalkan surat samada di kedai atau rumah. Biasanya mende ni dah dipersetujui oleh kebanykan ( majoriti ) penduduk kampung. Masalahnya sekarang....kejujuran serta amanah pihak yang menerima surat tu,..

Sekarang ni tak tahulah nk salah kt siapa...sbb rina pun x tahu apa procedure keje postman ni samada diorang di wajib kan hntr surat ker tiap2 rumah atau ada kelonggaran bg penghantaran kaw kg ni. Lagipun skrg ni kebanyakan rumah kg dh ada peti surat & no umah kan. So what point nk hntr kt umah tertentu jer untuk dibahagi-bahagi kan. Kene surat tu urgent..kan ker masalah tu..ditambah lagi dengan "postman karat" yg x amanah..
So skrg ni Rina kene gi post office caw kaw tu ker buat aduan?

Follow Us
Sekarang ni tak tahulah nk salah kt siapa...sbb rina pun x tahu apa procedure keje postman ni samada ...
feirina Post at 16-2-2012 14:19

repot je

aku pun hadapi masalah sama..bukan baru..dah belasan tahun...

hanya pos laju je akan cari umah aku walaupun umah aku solok dalam kampung..............

DALAM DUNIA NI,BYK PERKARA KITA X PUAS HATI TP KITA TRPAKSA DIAMKAN DIRI................

hmmmm..... ada lagi yer posmen mcm tu sekarang?
dulu masa kecik2 teringat posmen tinggalkan banyak surat kat satu kedai runcit ni sebab tu jer tumpuan orang kampung masa tu.. rasa nya takde masalah surat dibaca oleh orang lain... mungkin orang sekarang lebih busy body?

Post Last Edit by medangmru at 18-2-2012 18:30

kalau posmen ni camner plak....muahahahahah.....kalau jatuh...bukan setakat suraty tak sampai....abih diambik org..

aku masih ingat lagi kes pasal posman jgak.tp buka die hantar surat kt kedai or etc.....yg masih aku ingat die dok simpan semua surat nie dekat satu kawasan.bukan satu@ due surat tp belambak beb. smpai la org kecoh/buat aduan yg surat diorang da lame xsampai.akhirnya terkantoi jugak kt mane die p letak segala surat2 tu..bg korang yg menghadapi masalah yg serupa boleh jugak buat laporan ke pejabat pos terbabit agak2 kalo xjln jugak terus ke pejabat pos utama.zaman sekarang bukan mcm dulu lagi.....org sume sibuk nak tahu pasal org laen<hehehehh dh lain pulak bunyi die>...

Hi TT..u kerja ke? y not ubah semua alamat and hantar surat menyurat tu terus ke office u..i pun buat cam ni je..sebab penah terjadi kes mcm u la..surat tu terkeluar dari peti surat rumah i, so jiran sebelah ambik tapi dia bukak...hehe lucu pun ada....so dia dapat tahu la surat apa tu kebetulan surat kad kredit..mesti dia keypoh tgk hutang ni yang berjuta tu..so lepas tu i learned from the mistakes, semua surat menyurat rasmi or tidak terus hantar ke office..memang selamat coz office boys kat sini tak baca surat kita..hari hari mesti ada masuk dalam pigeon hole...

Hi TT..u kerja ke? y not ubah semua alamat and hantar surat menyurat tu terus ke office u..i pun bua ...
KimoraHakim Post at 18-2-2012 23:21

sokong2

Reply 10# medangmru

maybe yg nie ada dlm job scope dia kot

Reply 12# KimoraHakim

Haah..mmg keje..klu ada beli something guna poslaju mmg guna address ofis. Tp surat lain2 yg rasmi atas nama hubby mmg guna address rumah. Citer ni mmg mcm lebih kpd personal attack kan..tp bila ditambah dgn postman yg keje mcm scope thn 80an dulu mmg lg bermasalah la.Kadang2 surat rasmi yg urgent ker yg ada duedate, sengaja disimpan lama2 x hntr2 kt jiran. Bukan kata rina sorang jer, tp ramai gak jiran mengadu benda yg sama..surat dibuka,baca & digam semula. Yang x best tu siap di heboh crita psl org tu utang byk tu la..utang byk ni la. Skrg ni masih menunggu surat BR1M masih x smpai2 lg.bukan ke dpt x dpt bantuan tu ada smpi surat?

Susah la bila ada jiran yang busuk hati klu ada org lebih senang pd dia..:@

Reply  KimoraHakim

Haah..mmg keje..klu ada beli something guna poslaju mmg guna address ofis. Tp ...
feirina Post at 20-2-2012 10:21

rumah family i pun umah kampong yang dkt dkt jugak...dulu memang postmen suka hantar surat suka suka ati dia jugak..sampia kita org gi report kat postoffice mintak postmen hantar surat we all betul-betul...pastu sejak dari tu memang surat sampai dengan selamat nya..y not u just pergi ke postoffice kaw u buat report..mana tahu kan?

Reply 16# KimoraHakim

ok..mmg igt nk buat report psl masalah ni,tp x tahu nk mula kt mana,nk buat on be half jiran-jiran disini yg rata2nya org kg yg biasa2 ni,sbb rina org luar.. dr dok cakap-cakap belakang jer buat apa kan..masalah x selesai2 jgk..dpt dosa mengumpat jer. Sbb tu Rina tya kt sini minta pandangan kengkawan yg pernah alami benda yg sama.

aku pernah mengalami masalah ni,,, dah lama sebenarnya postman hantar surat ke rumah sepupu aku depan rumah aku ni... tapi , kerana sejak akhir2 ni hubungan aku dgn dieorang regang, dan surat aku sampai kat sana aku tak mau pegi ambik... jadi,

aku pergi ke pejabat pos besar, rasanya pejabat tu untuk serahan di daerah aku je kot, aku pegi, mula2 aku tanya org dalam pejabat pos tu, die cakap suruh pegi kebelakang, jumpa pegawai serahan surat, pastu , aku pegilah jumpa pegawai tu,

jumpa, pegawai tu, aku bagitahu lah masalahnya, pegawaitu, panggil postman, dan maklumkan kpd postman yg menghantar surat ke kawasan rumah aku tu, dan postman tu juga bagitahu akan memaklumkan kpd 2 orang lagi postman yg hantar surat,

lani , takde masalah lah, cuma kadang2 skali je, ade gak surat aku sampai ke rumah sepupu aku tu,,, pandai2 lah pegi cari senyap2... hehehe....

Rina ada tgk web pos malaysia..apa pendapat korang klu rina buat aduan terus ker hotline diorang kt 1 300 300 300 tu..kira direct HQ la kan..atau Rina better pegi buat aduan kt pos office caw dulu?

Rina ada tgk web pos malaysia..apa pendapat korang klu rina buat aduan terus ker hotline diorang kt  ...
feirina Post at 20-2-2012 16:20

daripada post aku diatas, adalah lebih elok pegi ke pejabat pos bahagian serahan, pasal aku jumpa sendiri dengan postman yg hantar surat kat kawasan rumah ni,,

12Next
Return to list New