CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 39774|Reply: 127

courts mammoth : pls share experience...

salam....
kepada semua forumner... nak tanya lah kalau2 korang atau sedara mara korang ada pengalaman membeili perabot di courts ni.... so far mcm mana keadaan perabot yg korang beli? excellent atau hampeh?.. bagi yg pernah experience barang2 kena tarik dari pihak courts, adakah extra tindakan lagi yg diaorang kenakan pada pembeli yg gagal melunaskan hutang? boleh share tak experience korang?... aku dah hangin tahap cipan dgn courts ni...:@  dan bila aku tuntut hak aku sbg pengguna, semua pekerja dia layan macam laknat!! terutama kat USJ punya branch.... masa nak beli barang, mulut bukan main  manis lagi... padahal mulut tu sebenarnya mengalahkan bau longkang!! bila kita ada problem dgn barang/perabot diaorang, semua nak lepas tangan... dah lah masa beli tak diberinya salinan agreement... kad utk bayar hutang tu pun dia tak bagi... bila mintak, ntah stor mana yg dia masuk, konon buat2 cari kot lah ada stok kad kuning... sbg pengguna, kalau ikutkan rasa tidak puas hati aku ni, memang aku nak stop payment aku berkuat kuasa bulan ni.. sebab tu aku nak tanya laha kat korang kalau2 korang ada experience berurusan dgn company perabot yg hampeh ni.. aku memang  menunggu sgt2 diaorang dtg tarik barang kat umah aku ni... buat sakit mata je menengoknya...

Rate

1

Reply #1 isteri_ayil's post

pulang kan jek!!!
pastikan bukan dlm keadaan yg perfect!
kasi rosak internally.... rasakan....

Pernah beli bedroom set for my wedding.  Sakit jiwa tunggu delivery.  Esok nak kawin, hari ni baru sampai bedroom set.  

Pastu, try again beli dining set.  Sepatutnya dapat free gift - knife set.  Delivery man dia cakap 'saya hantar dining set saja.'  Macam lah knife set tu besar sangat kena pakai lori lain?  

Since that day, tak pernah dah beli perabut or barang besar-besar dari Courts.  Cash & Carry adalah beli a few months ago - small TV (for car use).  Beli kat Courts Mutiara Damansara (yg dekat IKEA).  

Btw, all the stuff I beli tu cash.  Tak hutang pun.  Still service very bad.  Dah lah parking kat Courts tu macam tak nak orang datang je.

Hmmmmmmm...aku mmg ada beberapa Bad experience ( aku sekali...adik aku 2 kali.. ) dgn Court maut ni.....

Dan.......

selepas beberapa peristiwa tu....dah 9 tahun aku tak beli apa2 kat Courts maut....

apa2 hal..nanti aku critekan ..

kalau boleh cuba beli cash jerk....kalau tak cukup lg duit tu saving jerk dulu.....buleh sbnarnya
mcm aku mmg aku dah set dlm mind,benda2 mcm perabot,tv,alat2 elektrik mmg akan beli cash....
secara tak langsung kita tak menyumbang ke arah riba.....

tp mcm jka mcm kete tu tpkasa ler wat installment bebulan....my 2cent

masalah yg aku kena ni, bedroom set dia tu laa... ada almari sliding... belum setahun pakai, dah melengkung2 pintu sliding tu... penyudahnya, susah nak gelongsor.. aku ni, barang baru beli, of course lah jaga baiiikkk nye... last2 kena dump pulak mcm ni... yg buat aku terbakar tu... dia punya sales person boleh cakap, kalau nak repair pintu tu, pegi lah kat kilang yg keluarkan perabot ni... tak ke s@*l namanye tu...:@  nasib baik aku beli hutang... kalau dia buat taik mcm ni... aku stop je bayar... drp beli cash, duit dia dapat... sementara brg yg kita dapat, hampeh jadinya... nak kenakan diaorang balik pun tak boleh dah

Follow Us
report ke tribunal pengguna.......

penah bli home teater set dlu.. brg2 nye rosak... of coz bila tanya.. layanan tahap harammmzzzzzzz... last2 kol soh dia kutip lik brg2 rosak tuh..

Dulu-dulu ada ler beli barang kat courts mammoth ni..tahun 90-an...mula2 sekali TV 21" jenama Sharp (ambil hutang 12 bulan jer)...abis bayor, tv pun jahanam..tapi tak salahkan sangatlah sebab masa tu anak2 anis pun suka on off on off tv tu...lama2...jahanam...kali kedua beli Set sofa ...sampai sekarang dah dekat 8 tahun, tak ada masalah kerosakan...last sekali beli katil 3 tingkat utk anak2...sampai sekarang pun tak ada masalah...dah berusia 7 tahun katil tu..masih mcm baru...hehehehe...layanan...errmm...toksah cakaplerr....mmg ampeh sikit..tapi gertak balik...terus deme layan baik...sekarang tak pernah jejak kaki abeli kat courts lagi...dah banyak pilihan kan...dulu2 jer...sekarang..katakan tidak kepada courts mamoth sebab kalau dikira..interest dia mahai nak mampuss...sekarang dah ada zero installment kat tempat lain....pilih jer lah tempat lain...

Rate

1

kenal kwn.dia mmg nak let go courts sbb dah xnak pakai n xmampu nak byr.n ade la mslh family..
punya la baper kali courts mammoth call,tnya bila nak byr..dan setiap kali dia kata dia xnak byr, soh amek..
few months jugak laaa jadik camtu. depa mmg xmo amek klu boleh.

tp my fren x byr pun. xtau la kena tarik ke tak..tp xde la kena caj apa2. mebi blacklist xleh bli kat courts je la

setuju dgn anis... skrg dah byk pilihan... courts mammoth boleh blah!! yg aku pelik tu, sales person dia, semua orang melayu kita... tak sedar diri balaci... dah nak berlagak... bila kita dtg complain brg, pas kat orang tu, pas kat orang ni... semua nak lepas tgn... masa beli brg, perrhh siap tanya aku , nak cover insurans tak.. in case kalau ada barang rosak... aku pun setuju je laa... last2 bila aku dtg complain, terus diaorang ckp, bedroom set takde insurans sbb takde warranty.... eiiii... memang lahanat jantan salesman tu.. korang tau barang apa yg diaorang sibuk cover insurans?... rak tv & meja makan yg aku beli tu... padahal 2 benda tu murah je.. tak sampai pun RM500. bedroom set yg harga ribu riban ni, tak de insurans... mana lah aku tak hangin!! aku rasa dah nak menjerit je kat showroom tu.. tapi bila mengenangkan aku masih ada maruah.. aku still cool lagi laa.. tunggu lah esok2 time aku tak bayar, bila dia call, ini lah masanya aku nak fire cukup2...:@ biar diaorang dtg merayu2 kat aku, mintak duit... haaa.. rasa kan... baru setakat keje courts mammoth , berlagak mengalahkan kedai perabot tu bapak diaorang punya.... kuli tu buat lah cara kuli....

Rate

1

Reply #11 isteri_ayil's post

klu ikut cko kwn,dia ade gk kena fire balik bila dpt call..

so,klu nak fire depa,kena betul2 kuat ati..

kwn tu mmg kuat ati,sbb dia sound,dia mmg xnak.so angkut la.watpe nak call2 lagi.so siap2 la nak panas ati bila depa call. pakai je free 2,3 bln,sbb depa mmg lembab nak amek balik wlupun kata kita xnak dah...

2mingu lepas beli kamera olympus kat courts ipoh.
drang wat sale digital camera.ada 2 3org gak cr camera masa tu.
sbb dah minat beli je.byr credit card je.sng.byr kat bank sng dr bhutang ngan drang.

kalo ada duit baik beli cash..atau amik hutang dekat kedai perabot /electrik yg biasa2 tu aja...bayar deposit sket..

elakkan amik ngan courts ni..:@ :@ :@

courts ni fofular thn 90an je. cwgn dkt umah sy ni pun dah tutup. mula2 dulu kedai dia kt corner lot pastu pindah ke tgh...skrg da takde. dia cuma buka kaunter kecik utk org byr installment jek. ant sbb penutupannya sy peratikan...kat dlm kedai tak byk brg, hrpkan katalog je. bila org nak beli baru dia order. mana puashati camtu. yela...gambor kt katalog biasanya lawa2...bila tiba lain. klu ada kat kedai leh la org nak belek2 ke...pegang2 ke...baru puashati. dah order satu hal, punyala lambat nak sampai....dr ulu mana dia ambik pun taktaula . klu nak pakai dlm ms seminggu, pi la cari alternatif lain. tang staff dia, ada ok ada takla. tp yg ketara product knowledge tu kureng. tanya apa2 je mesti jwb...nanti saya tanya...(supervisor ke, bos ke, salesman lain ke...)

yes, persaingan da byk. 4 me, courts is not my choice anymore.

Courts mammoth?

xtau naki kata bad experience ke tak, tp drpd yg aku pernah alami, observe n apa yg kena pd kawan rapat aku, so leh la kut nak kata bad experience..

yg aku kena, aku prasan Kot Memot ni, kalau customer ada apa2 problem, dorg suka salahkan customer in the 1st place.. cuba la dgr dulu kata customer..

kawan aku nye kes, baru beli mesin basuh, dah ada defect.. sakit ati gile nalk deal balik dgn kot memot, org yg delivery tu x nak ngaku salah, yg customer service lak salahkan customer.. aku x tau la samada member aku tu bebetul x salah atau sebaliknye, tp time org Kot Memot anta brg kat rumah aku, makcik aku yg sambut barang time tu terkejut, sorg je yg dok anta brg2 bnyk2 dlm lori spt mesin basuh peti sejuk etc2 semua.. makcik aku tnye org delivery tu, x kan die sorg je wat kerja tu, ha'a mmg die sorg je jawab org delivery tu.. hadoi, prasan Hulk ke dorg ni, nak angkat petisejuk berat2 sorg2.. wei, mmg lah boleh angkat, tp defect2 tu x heran la kalau berlaku.. mana taknye sorg je angkat.. kalau kena anta kat rumah apartment/flat tingkat atas2 pastu lif rosak, x kan ko nak angkut peti sejuk sorg2.. bengong..

Rate

1

BTW, yg aku kena (yg sibuk salahkan customer in the 1st place tanpa dgr penjelasan customer bebtul), memula aku mmg gado dgn akak customer service tu.. tp lelama aku jd wat geng.. mana taknye, aku ckp trus trang kat die, aku bknnye saje2 marah etc.. pastu borak2, sampaila die ckp die mmg tension keje kat Kot Memot, katanye bos die cm celaka..

Reply #17 laislabonita's post

ekekeke..
dorg semua tu pun mmg tau courts mamot tu mmg salah..tp dah itu tmpt carik mkn,kena la hadap..

btw,byk gak duit depa ek..aku terkejut gak bila dia buka kat area Damansara tuh..

tp klu stakat brg ampeh,baik amek cavenzi jek..hahahaha..

tak pernah ada pengalaman dengan courts. tapi based on experience orang, even beli cash pun depa nak hantar barang pun amik masa. so sebab itu beli barang2 kat kedai2 perabot atau kat kedai barangan elektrik. pergi tengok tengahari, dalam sejam dua lepas tu dah hantar barang kat rumah. even kalo orang bayar ansuran pun interest dia rendah banding dengan courts.

kadang2 aku perati, ramai orang suka beli barangan elektrik dekat shopping complex macam jusco, tesco, care4, parkson dan sebagainya sebab harga yang lebih murah. tapi kalau barangan tersebut rosak ke, korang kena hantar sendiri ke kilang sekiranya masih dalam tempoh warranty. kelebihan beli barangan elektrik dekat kedai letrik, kalo barang yang aku beli ada rosak, aku just call kedai tu dan derang akan ambil sendiri barang yang rosak kat rumah aku untuk mereka hantar servis atau repair. so kelebihan yang aku dapat adalah extra servis yang lebih menguntungkan

Rate

1

Adik aku penah buat..beli  peti sejuk.. dah pakai lama pastu dia ada prob nak bayo..then orang cm call la mengaum mintak utang..tp ada la sorang staff cm baik hati kasi jalan..katenya letgo barang tu..pastu dlam masa 2 minggu kalo still nak barang tu ko kena la bayo tunggakan tu unless ko  tanak dah tp still kena kejar ngan cm mintak utang lebihan tu..

lepas 2 minggu kalo tak tuntut gak depa apak lelong la ngan harga murah skit..tengok la condition ko pakai camner ..biasa harga murah la skit..then ko  kawtim ngan orang jaga barang tu suh hold or tulis dah booking.. ko  suh la laki ke sesapa sedara pakai nama ko beli cash..syarat beli lelong nih kena cash heheeh..so ko  dapat balik barang ko..

so adik aku wat gitu..rezeki dia dapat balik peti dan harga rendah skit even cash...

tp tak silap aku kalau ada tunggakan ansuran biasala ada penalti..

Rate

1