CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 44210|Reply: 141

Orang Sarawak bukan anti pegawai Semenanjung

LUBUK ANTU 25 Nov.

kita kan peramah, contoh paling bagus kita sentiasa mengalu-alukan tic agar ditukarkan balit ke serawak..mun dapat di kwn pedalaman swak

sot..hahaha...
sapa madah kita sik suka..ok jak bah..asal daknya tauk reti diam tempat org..hehehe

Reply #2 buDak_gaTaL's post

Reply #3 rayna_raynes's post

benar ya. Tapi sigek sik  best ngan cdak tok (esp. yg sik pernah ke ctok), they still thought that kita kat swak tok tinggal di atas pokok. Masih jauh ketinggalan Ada kah patot!!!

Reply #5 me_meen's post

tak patott makcik..

Follow Us
Org Sarawak ada lar sikit... anti dgn org Semenanjung. Aku pun ada sikit rasa dalam hati aku.. walaupun kadang2 kita cuba utk menghalang perasaan ya. Tapi gine nak molah nak.... attitude sidak kadang2 molah kita rasa camya.. pembawaan kita dari kecik pun ada pengaruh juak.

saya org malaya tp pernah bertahun-tahun bertugas di Swak dan skrg dah balik malaya. kalau org swak sik suka org malaya ya, sedikit sebnyk saya sokong sebab ramai kami kat malaya ni egois @hipokrit sebab masa belajar jarang di dedah dgn sejarah swak. yang kami tahu dari org tua hanya org sinun tinggal atas pokok. tp lucu nya kami kat sini lagi kuno, patut pun selalu kena banjir.. heheeee
eh aku ni kutuk aku sendiri le... org swak teruskan lah perjuangan kitak org 'agi idup agi ngelaban'. saya seronok melihat kehidupan harmonis kitak org sia walaupun pelbagai kaum. Tun Tahman serta Taib mahmud memang pandai memimpin negeri swak. hujung disember saya dan rakan-rakan ke sana. Nyaleya, lu pasal lama menyepi.. gua jumpa lu sana boh..

oh, sarawak masih memerlukan khidmat bakti aku ek?

tapi apakan daya, malaya lebih memerlukan...
kalau tak nanti, BG makin bermaharajalela kat lorong haji taib
kena dipantau tuh...

c dak tok nang benar ada nak gambong.....sakit ati ada juak nak bait,yalah kita tok dah terikut-ikut org dolok nang x suka ngan lepeh yalah sampey kenek tok ada perasaan x suka ya......

sebenarnya tok bergantung pada individu...sikpat juak nak madah dak semananjung nun jaik sdgkan ada juak yg bagus..dan kedak ya juak org sarawak, sik smuanya bagus.....tp of coz ada yg bagus......

benda perangei tok sikpat ditentukan ngan faktor geografi....semua dtg dr lam ati......dan juak cara seseorg ya dibesarkan, sbb nilai2 murni tok perlu ditanam lam dirik seseorang ya sejak kecik.......supaya jgn pandang rendah ngan org lain.........

dan bagi org smenanjung nak sik pernah g sarawak tok dan masih anggap yg sarawak tok sik maju n tinggal tas pokok, come here and experience for urself.........tak kenal maka tak cinta kata org nak.......

ya jak pendapat kmk...

Rate

1

miak rempit made from melaya kat ctok nang kuang ajo.... rasa molah jeraya cam mak pak sidak empun..

masa limpas area bt 3 ya ada askar pegi rentap indah.. kakya ditangkap polis ..

Cuba ko lepak rah Siang-siang batu 3, dekat ngan Rentap Karoke ya.... nang dak askar lepeh jak belobo2 sia nunggak arak.... kak mabuk, kelaie....

Originally posted by ladydolph at 29-11-2007 01:56 PM
sebenarnya tok bergantung pada individu...sikpat juak nak madah dak semananjung nun jaik sdgkan ada juak yg bagus..dan kedak ya juak org sarawak, sik smuanya bagus.....tp of coz ada yg bagus..... ...

mek nak nok bagus ya...
malu mek aih..

Originally posted by hantujeraul at 29-11-2007 04:07 PM
Cuba ko lepak rah Siang-siang batu 3, dekat ngan Rentap Karoke ya.... nang dak askar lepeh jak belobo2 sia nunggak arak.... kak mabuk, kelaie....

x mok eh... sik best gilak ilek sia...

Reply #15 tictactoe's post

tic...

contoh orang semenanjung nak diterimak ramai kat sitok...

pa perasaan ko tic?

mesti ko perasan nak..hahahaha!!

Reply #15 tictactoe's post

tic - cth org malaya yg perasan....

Reply #18 ladydolph's post

boh anoknya..nya nang perasan..ekekekkeke

paling best jd org sarawak kita tok bersatu
sik kira melayu cina melanau iban bidayuh kenyah dll
sikda rasa prasangka antara sesama kedirik
sik cm negri sblh nun

ms ku study lok,kwn ku org pahang madah,masa ya la 1st time s'umo idupnya,nya rapat ngan biak cina. ya pun biak cina miri

patut la mun kmk org (biak swk ) dolok berkumpul masa mula2 masuk u-biasala,dh nemu sama negri bah..sik kira pa bangsa.. sidak smnjung pelik nangga mek org tetak2,bertepuk tampar,kelaka bkn main gik ngan org cina

~~alahai...teringat ms skolah dolok,ada biak cina tok minat ngan aku

Rate

1