CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3146|Reply: 16

aKu TeRfIkIr NaK bUnUh DiRi....

Close [Copy link]
Assalamualaikum
skang..aku rase cm dah tak mahu hidup dah
aku akan ceritakan dr mula..time skewl menengah..aku adlh seorg headboy
mnjd hrpn guru..parents apath lagi.hidup aku brjln dgn baik..dan aku berjaya ke matriks .

aku ada sorang gf..akhirnya kitorang putus sbb dia psang dua(nyesal giler suka kat pompuan ni)
dipendekkan citer..time aku kat matriks tanpa aku sedar ader sorang janda suka giler kat aku..janda anak 4(langsung tak penah knal dia)dia telah bomohkn aku(dlm diam dia menyimpan gambar aku).. buatkn aku tak waras ..menyebabkan aku lari dr matriks..jauh jugak aku lari..lintas satu negeri..
syukur akhirnya ader mufti yg jumpa aku..dan ayah aku cuba nak pulihkn aku balik..jd aku stay kat umah dlm sminggu..ibu aku tak mo aku gi matrik tuh da..sambung kat negeri aku jer..

pd mlm yg spatutnya aku gi berubat..aku tak sedar diri dan tinggalkn rumah..sygnya...asal aku tersedar aku dah bersama ngan sorang pompuan(janda tuhla)..yg aku tak knal..aku dok dlm bilik apapon aku tak tahu..tiba2..pencegah maksiat dtg..aku yg tak tahu apa2 ni..dipaksa utk berkahwin..dgn janda tuhla..aku dah betul2 agak..nih smua rancangan janda tuh..time tuh parents aku langsung tak percayakan aku lagi..dia kater aku sengaja buat smua tuh..serius aku ckp..aku langsung tak buat apa2pon kat janda tuh

aku tahu aku dipihak yg benar..jd...aku tinggalkn family aku..sehelai spinggang aku bawak diri..ke pulau pinang
aku tak mo kawin ngan janda tuh jgk kerana..aku ade teman wanita baru..aku sayang kat dia..namanya RIAN dialah satu2nya hrpn aku untuk teruskn hidup ni..dia satu2nya org yg percayakan aku..

setelah tiga tahun brjauhan dr family dan knal RIAN..skrg aku rase aku dah tak thn dah ngan dugaan TUHAN ni..
aku penah byk kali berfikir..untuk bunuh diri..setiap kali aku cuba..jiwa aku kembali kpd agama ISLAM yg syumul ni
lagipon aku tak sanggup hidup ghak jgk sbb..mslh aku tak penah selesai..hutang toksah ckpla aku selalu brtukar2 kerja..skrg aku kerja kilang.walau cm manapon aku nak cari kerja yg tetap..hopefully salarynya bley cepat2 aku langsaikan hutang aku tuh..
i`m a fast learner..aku boley kerja byk dlm satu masa..knkadang aku selalu terfikir..knp nasib aku cm nih..bljr tak habis..dlm sminggu hidup aku tak penah tenang..mkn minom smua terhad

bila berckp psl RIAN..aku betul2 rindukan dia..kenangan2 dulu aku dgn dia..
sampai skang..dia masih tak lupakan aku..walaupon dlm masa 3 tahuun aku jarang care psl dia..tepon lagilah tak penah..bkn smua mslh aku ..akuciter kat dia..untuk apa?utk susahkan dia?
skalipon RIAN kasi bantuan wang utk aku..langsaikn hutang ..atau apa2 pertolongan mengenai wang..aku tak mungkin akan menerimanya..sbb aku adalh lelaki..aku ade maruah dan ego..aku tak akan ambil kesempatan atas dia
dan lagi..makin lama aku rase aku tak layak utk RIAN..takkan mungkin dia nak hidup ngan org mcm aku..hidup tak tntu arah..kalo korang berada di tmpat RIAN..aderkah korang akan setia mcm dia?sdangkan dia tahu..aku takder apa2 lagi..kasih dan sayang yg aku ada utk dia..tak cukup utk membrikan dia hidup....tp aku tak tahu knp..sampai skang...dia masih memberi galakan utk aku..walupon aku yg byk kluarkn rase2 kesal..dan mahu mengalah dgn hidup ni..
mungkin dia kesiankan aku..satu ari nanti kalo RIAN dah betul2 tinggalkn aku..aku tak salahkn dia..dia mmg perlukan lelaki yg masa depannya cerah bkn sperti aku yg bermslh..dia akan rase menyesal knal aku..

bila ingat kenangan yg lalu..terngiang2 di telinga aku kata2 pengetua skolah(sbg headboy..awk bila keja nanti gaji mesti puloh2 ribu..dan jd kebanggaan masyarakat)....smuanya musnah..aku tak dpt apa2
aku tak tahu knp janda tuh pilih aku sbg mangsa..kalau tidak..hidup aku masih lagi baik..dan smuanya masih trkawal..TAPI itu smua bermula dgn 'KALAU'
aku skang tgh carik kerja yg salary nya lebih tinggi dr kerja kilang..
krja yg halal.di pulau pinang..aku nak cepat2 langsaikn hutang..secepat mungkin..
setiap hari aku harapkn hidup aku akan berubah..
kalo korang ade memerlukan pekerja ..tlgla kasitahu..
(isi mail ni ina ader edit sket2)

*apala yg korang akan buat kalo ader ditmpat dia..(dia mmg seorg headboy yg bijak dan bertanggungjwb)

hidup mesti terus...tapi kalau nak teruskan niat bunuh diri ...aku sebagai kawan..(walaupun hanya di forum)..cuma nak ingatkan...amal ibadat dah cukup ker...nak jumapa mungkar dan nangkir...

Harap dapat lebih bersabar
Allah uji awak sebab DIA sayangkan awak
kembali kepadaNya dan awak akan rasa lebih tenang.
Pandang ke depan dan jangan jadikan peristiwa lampau memusnahkan hidup awak..

Reply #3 Roma's post

begitulah sbaik2 adanya..:lebai:

Originally posted by anaktoyol at 3-11-2006 02:48 AM
hidup mesti terus...tapi kalau nak teruskan niat bunuh diri ...aku sebagai kawan..(walaupun hanya di forum)..cuma nak ingatkan...amal ibadat dah cukup ker...nak jumapa mungkar dan nangkir...

kalu amal ibadat cukup, bunuh diri masuk syurga ke ?

kat afrika/amerika slatan/kepulauan riau/ congo/ angola ramai org nak hidup dengan berjaya..
hargai je la apa yg ada

siannye budak tuh...
kalau aku jadi budak tuh aku akan  banyakkan solat hajat, istikharah banyakkan doa ..semoga tak jumpa janda tuh,semoga tak mudah diambil kesempatan oleh org2 yg lain, lagi aku akan doa. ya Allah andainya nyawaku ni dipanjangkan akan mendatangkan mudarat pada org sekelilingku aku redha Kau ambil nyaku dalam usia yg muda dan sekiranya dgn kewujudanku ini amat diperlukan utk membantu org disekiling ku aku bermohon panjangkanlah umur ku agar aku dapat membantu mereka yg memerlukan. ..doa org teraniayakan dimakbulkan Allah..lps tu kerja keraslah..kalau ada prinsip tak nak mati berhutang mesti dia akn berusaha utuk lansaikan hutang tuh,kerja keras utk teruskan hidup, ingt jelah bunuh diri tu dosa...:cak:
huhuhuh..

Follow Us
Originally posted by anaktoyol at 3-11-2006 02:48 AM

tak sempat nak jumpa mungkar nakir, tanah pun tak terima mayat org bunuh diri ni, nak solatkan jenazah dia pun tak boleh di sisi islam.

ai_ai_ai This user has been deleted

Reply #1 evita_ina's post

hidup tak pernah surut dgn dugaan
memang menyakitkan bila diduga seberat ini
at least Allah kurniakan dia NARI sebagai supporter dia
for me, tak salah dia terima bantuan Nari tue
bila kerja dah OK pulangkan semula pada nari
jgn lak lupa daratan taw

kalau dia ikhlas nak kerja betul2
dan jenis yg kerja elok takder ponteng2
insyaAllah majikan akan appreciate dier

even kerja kilang pun boleh hidup
asalkan duit yang kita terima tu BERKAT
gunakan sebaiknya
allocate tuk utang, expense, sedikit saving
tapi jgn lak expense tuinggi sangat, hidup sekadar kemampuan kita
dan jgn lupa berdoa dab bertawakkal
insyaAllah Allah akan melapang hati kita untuk tidak tertekan dengan dugaan kira

ai doakan dia mendapat kelapangan hati dan dipermudahkan segala urusan untuknya.. amin... :pray::pray:

jgn pikir bunuh diri ler.... :no:
nabi tak ngaku umat, kalau dah mati masuk neraka lagi susahkan
tabahkan hati dab bersabarlah..... :lebai:

die hutang per.....
jgn amalkan.......
kalo tul2 waras lg...cube tepon makbapak ko & jelaskan pasal janda tu yg bomohkn ko....
maybe makbapak da maafkan....
berusaha la keje....
jgn hutang...
jimat!!!!
kalo join perniagaan maybe leh untung....
kalo leh cr kawan yg pandai...
maybe dr forum ni & tumpu pd minat....

[ Last edited by  musangbuluayam at 5-11-2006 03:57 PM ]

dah lama takkan nak mengalah cmtuh jerkan..sia2 jerla..:lebai:

evita, cakap kat dia jgn cari alasan...nak berubah mesti bermula dr diri sendiri....pergi belajar balik ke...amik kelas malam utk upgrade diri...jgn jdkan kisah silam tu sebagai alasan utk x berjaya di kemudian hr...kalo camtu asyik nak salahkan masa silam smpi bilapun x leh nak berjaya.....mindset tu ubah dulu.....

Originally posted by evita_ina at 3-11-2006 02:32 AM
Assalamualaikum
skang..aku rase cm dah tak mahu hidup dah
aku akan ceritakan dr mula..time skewl menengah..aku adlh seorg headboy
mnjd hrpn guru..parents apath lagi.hidup aku brjln dgn baik..dan ...

kesian plak kat bdk laki nie...dier xder kawan ke...at least kalau kwn2 yg baik dier terangkan kat mak pak bdk laki nie..sekurang2nyer mayb diorang percaya...tue pun kalau dier ade citer masalah dier kat kawan2 dierla..time nie kwn2 paling penting untuk support dier selain dari gf..

inapon tak tahu sampai bila dia ni akan brthn..

Dalam hidup ni ada bermacam ujian yg Tuhan turunkan untuk hambaNya. Sama ada kita sedar atau pun tidak...sebenarnya Dia turunkan ujian kerana kita insan yg terpilih. Terpulang kepada individu itu bagaimana untuk mengatasinya.

Jika dia seorg yg berfikiran terbuka...tentu dia melihat ujian itu dalam pelbagai sudut. Dinilai buruk dan baiknya sesuatu tindakan yg bakal diambil. Nyawa kita bukan hak kita...sejuta kali kalo kita bunuh diri...tp Tuhan kata hari ni bukan hari kita mati...takkan mati jugak. Paling kurang patah riuk satu badan lepas tu...suffer 3-4 bulan kat hospital.

Cara yg terbaik jika kita ada masalah, ialah mendekatkan diri dengan Allah. Insya-Allah jiwa kita akan lebih tenang dan kita akan dijauhkan dari perkara-perkara yg tak elok spt bunuh diri.

Jika kita menerima ujian itu sebagai sesuatu yg negatif (Tuhan tak sayang aku...sbb tu dia buat hidup aku mcm ni, contohnya la) Jiwa kita sentiasa tak tenteram kerana kita menyalahkan org lain. Kemudian kita terdorong untuk melakukan sesuatu yg lebih buruk.

Teringat kepada kata seorang teman..."Orang yang pernah jatuh dia pasti akan berjaya jika dia melihat kejatuhannya itu sebagai sesuatu yg positif. Pasti dia akan bangkit semula dan memulakannya semula sekali lagi TAPI orang yg tak pernah jatuh...tidak tahu bagaimana rasa sakit, kecewa, kehilangan dan sbgnya. Hidup statik tanpa cabaran adalah sesuatu yg merugikan"

Dugaan dtg dlm pelbagai bentuk. Lain org..lain masalahnya. Bykkan bersabar (Allah syg org yg sabar) & bykkan berdoa (moga2 Allah kurangkn beban kita). Amin..:pray:

Sabar separuh dari iman...

Hidup memang banyak rintangan..siapa lemah akan tewas..tetapi sedarlah sahabat forumku...hidup ini hanya sementara,jika kau rasa tertekan cobalah utk mendekati diri dgn iman..nescaya hanya iman yg teguh dpt menenangkan jiwa sanubarimu..

kita hanya manusia yg alpha diatas muka bumi ni...jgn terlalu mudah utk mengalah..jadilah hamba yg penuh dgn semangat kental.ini hanya salah satu ujian tuhan buat umatnya...

bersabarlah semua insan punyai dugaan.mungkin ada hikmah disebaliknya..

hopefully dia akan menumukan jalan untuk meneruskan hidup..amin..