CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wifeorg

Apa yg dimahukan oleh isteri dari suami masing2?

allo im back

kengkononla aku ada somi
kahkahkah

kalo aku bersomi, aku berangan supaya dia bersifat seperti berikut:

1. Balik keje, muka mau manis bagi salam...bad news citer kendian
2. selalu ajar, pahamkan, ingatkan aku tentang ulum alquran, hadith, syariah, feqah, sirah dll
3. Gelak time aku berlawak, so aku akan gelak plak kat dia time dia berlawak even lawak basi
4. bersukan, berjoging, tengok wayang etc etc sesama
5. kalo tak puas hati, wat family meeting (musyawarah) bagitau apa yg tak puas hati bukan simpan lam hati dan burst kat keadaan lain yg tak sepatutnya
6. kalo aku bagi pendapat, dengar pendapat aku bukan condemn terus.
7. kalo kuar gi memana, tepon, sms, telegram, faks..jgn senyappppp je
8. jgn selekeh
9. Panggil aku nama baik2 walaupun time gaduh
10. jgn pernah pukul aku sebelum nasihat dan bagitau masalah baik2 personally
11. marah aku cuma bila aku engkar suruhan Allah
12. maafkan kalo aku mintak maaf
13. tak yahla tolong aku kemas umah, tapi appreciate apa aku dah buat kat umah tu

ngader tak melah

insyaallah melah..akan aku usahakan permintaan ko tu.. cewahhhh..

Originally posted by MelahJanda at 25-9-2007 01:40 PM
kengkononla aku ada somi
kahkahkah

1. Balik keje, muka mau manis bagi salam...bad news cite ...

Rasanya permintaan melah ni tak susah ni..

dalam idup ni..salu kita dapat apa kita takmoh

apa kita wish tu tak mai..yang mai sebaliknya..ni sebab keje2 MINDA. kalo sapa paham apa itu minda and its properties , depa leh faham aku cakap tuh

saya lam idup kan dulik apa saya mahu. saya tak penah cek apa saya mahu pasal tu tak concern apa saya dapat, tadak judgment pasal tu saya selalu dapat , bukan sebab saya mahu or tak mahu simply it is tugs of war in life, in its automatic form.

kira macam mai la..maii mai..maiiii apa pun , itu saya dapat dan itu realiti dan itu ler akan saya alami.

tak make sense kalo misal kita harap, kita mahu, kita wish macam2 kemahuan, tapi kita gak tahu tuhan tak uji kita dengan apa kita tak mampu tahan...kalo tak tuhan zalim lah, dan itu tentu mustahil.

tapi bila mai ujian, berlaku sebaliknya..misal kita nak nikah, so takdir nikah dan laki kita cam tuh..kita cerai..itu ker ujian yang kita tahan? bercerai misalnya?

bergaduh misal nya ngan laki selalu di rumah even mende remeh? itu ker ujian yang tuhan kata kita tahan?

mengenai suami rajin wat keje rumah tuu..lazimnya budak lelaki kalo dia rajin camna pun masa bujang nanti nikah, kerajinan tu automatik kurang sebab?

ni seme soal VALIDATION, kebuktian seseorang itu statusnya pada fungsi dia memainkan peranan nya tersendiri, misal bini dia nak wat air kopi, kalo lelaki or suami tu kata tak per yangggg takyah susah2..kan susah wat kopi, abang dah salu wat sendiri, abang leh wat..yanggg pi lah tenguk drama korea tuh..masing2 niat btuii tapi masing2 maybe tak faham soal validation or appreciation of function

kita tokleh tenguk mende tersurat saja. bab siratan kene korek gak.  tokleh tenguk pokok subur so kompem buah kang bagus..tup2 besok daun seme gugur pasal akar dia lama dah di racuni. tu tersirat nya. kene check sama.

saya dapati idup manusia kini sangat TEKNIKAL, lebih macam robotik gitu. tak ubah cam command conquer. u command u dapat (conquer) walo cara apa pun. sedangkan cara itu ada SENI nya..seni itu indah sekali. walo nampak derita, susah, painful, sakittttt tapi seme tu part of keindahan seni dan manusia gagal dapat rasa kerna idup kita sudah terlalu teknikal or kebendaan.

kengkononla aku ada somi
kahkahkah

The list can go on dear.........tapi akhirnya samada kita akan berasa bahagia ataupun tidak..........wallahuaklam.......sebabnya kebahagiaan yg ingin kita rasai sebagai manusia yg sering tidak merasakan kepuasan,  sering berubah2 mengikut masa serta keperluan.......

Originally posted by LostSoul at 25-9-2007 12:21 PM
hahahaha mimik, takpe, aku dok blakang ko support "u can do it beb!"... heh heh.. mm aku time ni free.. balik jap lg... mmm... lepas raya, confirm sesak napas...

ekekek losol..

support dari belakang jerk ker?

btw.. aku ok jer mcm nih.. lebih enjoy.. tup tup tak sedo haaa dah nak abis tawon.. kan?

hiks.. tengok avatar losol, wat aku insap ler pulek.. nak ubah avatar gak eh mood bulan puasa kikiki..

Follow Us
Originally posted by ajinomotonosuga at 25-9-2007 12:22 PM

oang pompuan masa pree depa suka gossip , ngumpat
so suami kalo buleh jangan kasik depa masa pree..masa pree tu untuk depa titun jek..rehatkan badan kendian sambung keje

depa tokleh lepa ...

mana ada gossip.. tuh ibuk2 jaman dulu ler bang ajik oi..

ler nih, depa lebih suka layan AF atau tengok citer indon

Originally posted by zaidi_uitm at 24-9-2007 08:36 AM

tak menjawab soalan........................

aku ulang balik soalan aku.................

apa significant nyer beri perhatian wife pakai baju warna apa pergi keje........................?

Leceh Zaidi ni. Perkara se'remeh' suami tak kejut dia masuk tidur bilik pun dijadikan isu, itu contoh yang pernah terbaca dlm forum ini. Sama juga  bila suami tak perasan isteri dia pakai baju warna apa pergi kerja pagi tu, tak hairan kalau ada isteri yang akan kata suami dia tak alert, tak sensitif, tak peduli tentang dia.Semua tu kira tak beri perhatian la.

kengkononla aku ada somi
kahkahkah

sebelum tu ko dah tengok cermin ke melah ??? dgn ropa ko tu berbaloikah cari selengkap ini ??? kalau muka mcm haram dapat abang yg kerja majlis perbandaran tu pon dah cukup baik lah .. tapi biasanya pompuan ni mana ada tgk cermin ??? ingatkan lawa sangat. memang padan jadi janda / anak dara tua sepanjang hayat.. yg ada ditolak maka bala Allah akan dtg kpd kita tanpa disedari.. ingat tu Melah, jgn mengada ngada sangat..

Reply #169 sarahmirza's post

isteri yg sampai tahap tu memang melampaui batas.. itu bukan isteri namanya tp betina.. :@

perangai mcm sundal sampai suami kena periksa baju apa dia pakai ataupon kena kejutkan dia kalau dia tido di ruang tamu..

memalukan lah ..

ada jugak betina yg vote kemewahan kat sini yek.. saja aku sebut betina sbb nampak sangat pandang harta..

apa guna kemewahan kalau dlm rumah sunyi, suami asyik tiada.. last last berzina dgn bangla yg tebas rumput kt depan rumah sbb pookie tu dh gatal sangat.. sori ye

cik kak oii, yg undi kemewahan tu kalau mampos nanti kain putih aja yg ko bawak ke kubo, kemewahan tu suma ko tinggalkan aja kt dunia..

Originally posted by Dunhill. at 26-9-2007 01:20 AM
ada jugak betina yg vote kemewahan kat sini yek.. saja aku sebut betina sbb nampak sangat pandang harta..

apa guna kemewahan kalau dlm rumah sunyi, suami asyik tiada.. last last berzina dgn ...

Tak baiklah kutuk orang sebegitu rupa. Biarlah mereka nak undi kemewahan pun, dah itu yang dimahukan & diharapkan dari suami tercinta. Bukankah 'harta suami' itu membuatkan mereka rasa berhak kutuk orang lain, terutama orang senasib macam gue ni.

Originally posted by sarahmirza at 26-9-2007 01:35 AM

Tak baiklah kutuk orang sebegitu rupa. Biarlah mereka nak undi kemewahan pun, dah itu yang dimahukan & diharapkan dari suami tercinta. Bukankah 'harta suami' itu membuatkan mereka rasa  ...

aku porahhhh kan aja kak .. tk sadar diri.. kalau laki bangkrap mereka lah cepat2 pergi mintak fasakh kt pejabat agama ..

Originally posted by Dunhill. at 26-9-2007 01:45 AM

aku porahhhh kan aja kak .. tk sadar diri.. kalau laki bangkrap mereka lah cepat2 pergi mintak fasakh kt pejabat agama ..

Kan tak best macam tu, suami bangkrap dia pun merasa bangkrap juga sampai mintak fasakh semua. Dah dorang rasa tak ada bahagia nak buat mcm mana, sabar aje lah Dunhill yek.

Originally posted by sarahmirza at 26-9-2007 12:58 AM

Sama juga  bila suami tak perasan isteri dia pakai baju warna apa pergi kerja pagi tu, tak hairan kalau ada isteri yang akan kata suami dia tak alert, tak sensitif, tak peduli tentang dia.Semua tu kira tak beri perhatian la.

bagi ko lak...................

ko perlukan perhatian dari suami tak..................?

kalau perlukan perhatian, ko perlukan perhatian yang macam mana...................?

takkan..

Originally posted by wifeorg at 18-9-2007 09:54 PM
HI!

Nampaknya ramai jugak para suami yg macam kurang peka dengan kehendak2 isteri masing-masing. Ramai yg menjangka apa yg disenaraikan dia atas adalah remeh, tetapi mungkin bagi para isteri,  ...

Takkan bukak thread apa yang korang nak jer...that is so self centered...
Bukak ler what you can give in return pulak...

page hilang.................

uishhh, takutnya baca bahasa dunhill.....

Originally posted by wifeorg at 25-9-2007 11:59 AM

tell me about it! maid haku balik cuti...puas haku cari temporary, tak de yg nk kerja time2 puasa n raya nih! haku malam dah tak dpt nak tdo nyenyak...bb haku asyik pusing sana pusing sini ps ...

Ahaks, ada juga wife & mak orang yang malas ya amat macam ini ya.

Reply #180 sarahmirza's post

off topic sat..avatar tu gambar baby ko ker sarah? comelnyerrrrr