CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: crysT@||

Bercuti ke Bandung,menarik tak?

Close [Copy link]

Originally posted by tsunade_sama at 23-3-2006 09:09 AM
thanx kesuma for the info.valuable sgt. tsunade kena bajet2 sikit duit ke sana, risau pulak, nanti tak terbeli barang yg dihajati, tp beli barang2 yang tak perlu pulak.. he he he

dulu bon gi jakarta, brg2 kahwin lak byk beli kt Pasar Mangga Dua - kipas cendana siap dgn sarung net (RM1 je), kt Pasar Baroe byk beli lace & batik..kt tingkat atas Blok M tu pun byk brg2 cenderahati batik...maybe this can help..

Reply #141 tukaz's post

citerlah pengalaman tukaz g bandung...ape yg menarik?..

I pun nak ke Bandung Insya Allah bulan May ni bersama segerombolan students dari UM.  Baca citer korang ni rasa tak sabar sungguh nak pegi.  Ni I nak mintak tolong sikit kat Indofood, kalau bisa cadangkan budget hotels yang murah2 untuk student saya seramai 30 orang.  Ada somebody suggested Hotel Melati sebab murah, around RM50 per night.  tapi puas I dok surf dalam net, tak jumpa website pasal Hotel Melati ni. Kalau bisa, bapak/ibuk Indofood dapat kan informasi tentang hotel ini ya? kalau dapat, berikan nombor telefon & emailnya sekali. Thanks in advance!

guna kwn punya ID, saya punya lupa segalanya. bila nak reaplly tak leh katanya mail dah ada org guna. MOD..ada solution ??

baru balik bandung semalam. stay kat hotel kumala, jalan asia afrika. hotel lama tapi nak gi mana2 hotel provide free. firts day gi FO Mode - berhati2 sebb tak semua ori byk fake. ori biasanya without tag, tag with US price or dah ada marker. kalau cantik dalam pack..100% tiruan.

move to dago street, along the road FO..same thing i found that bukan ori. not worth to buy sebb kita bukan jenis nak menunjuk kita nak brg ori..kalu fake baik tak yah. But in terms on quality is there. terpulang pada individu. so kena hati2 memilih kalau branded concious.

riau street - better go to The heritage - ada tak ori with quality kelas 1 dan 2, atau the cascade can ge the ori. auatupun opposite the summit ada terminal tas..byk brg branded yg high qality dah dekat ngan ori around RP100k ke atas.
planning ur time sebb most FO dalam kul 8-9 dah tutup.

tangkuban parahu - jgn ambik kijal. guna angkutan walaupun kena 3 kali trip. kijal nak RP350k, we all 4 org abis RP160k
je. dont buy dodol there..expensive tapi selipar kayu worth it. jgn bayar if more than RP10k sepasang.

pasar baroe - kena cepat walau tutup kul 5, kul 4 dah tutup. kebaya kena HARUS PINTAR! around RP50k to RP160k
yg high quality. kasin sembayang sama..beli sebb very cehap. baju budak2 very cheap dalam RM10je. apa lagi yea...
selipar dalam RM6 sepasang..sandal kerja..semua cheap.
handbag without brand dalam RM10 je.

makan..makan apa saja..nice and nice..eventhough saja pregnant 12 weeks...really satisfied...brg kawin tak byk cuma kain2 tu byk cantik. make sure gi pagi dan spend time here.

transport - naik angkutan je senang. very convenient. harga paling mahal satu jam journer RP2500=RM10. kalau dekat2 RP1000 je=40 sen. sedia duit kecik kalau tak depa cabut gitu je.

safety - safe, clean...tak jumpa org jahat dan tak rasa ada
org nak pick pocket ke apa.

apa lagi yea...try bakso malang, nasi sunda, jagung bakar,
aiskrim durian, avocado,yamien..blaaa blaaaa....

jgn lupa beli amanda brownies kukus dan kartika sari puff. prefer beli hari nak balik suruh pak supir beli on d way to airport sebb dia tak de addictive. cepat rosak.

sediakan payaung..ada hujan sikit2.

Rate

1

HOTEL MELATI bukan nama hotel..HOTEL MELATI menas hotel takde star. jgn salah anggap

Follow Us
Oh ya ke?  Ingat hotel Melati tu nama hotel...  Kira hotel melati tu referring to budget hotel lah yek?

ye lah. kalau gi segerombolan senang...kalau tak dok along DAGO street pun, takpe sebb tambang angkutan murah je. pergi ramai2 best tapi kalau shopping purpose bazir masa, rugi masa kena tunggu sorang2. make sure time is very important.

like me, i will collect duit dari group first, so every time nak byr angkutan/food ambik dalam tabuung, kalau sorang2 terhegeh2..bazir masa.

tips lagi, jgn tukar duit hari jumaat ke weekend ke rate mahal. tukar hari biasa. kat sana kalau sunday money changer tutup..so make sure tukar sini. kredit card accepted semua kat FO dan pasar baroe semalam i guna RM cash..tapi hilang conversion lah..

Originally posted by bonita at 28-3-2006 08:42 AM
citerlah pengalaman tukaz g bandung...ape yg menarik?..

Bandung ni agak menarik jugak pada aku卋andar besar jugak tapi satu area ke satu area agak jauh. Kena naik taksi atau angkot..itu hari aku lepak kat hotel mutiara kat jalan kebun kawong, hari kedua stay kat hotel naripan agak dekat dgn kawasan alun-alun..lebihkurang cam area chowkit kot. Aku pergi jugak ke cihampelas (jeans street), jln dago (byk FO kat sini), cibaduyut (kasut/ bag dan brg kulit).

Kat Bandung aku tak sempat cari mee bandung, ais bandung.. Kat sana aku selalu makan Nasi padang dan di  Ampera (makanan sunda)..aku perati makanan sunda ni ada ulam-ulaman, lebihkurang cam Thailand jgak ye. org-org bandung aku kira ramai yg cantik, tupasal bandung digelar gudang artis/model. ..di bandung aku suka minum es campur dan jus alpukat卐nak donk..

Shopping? Kalau saper yg suka shopping elok le..aku sempat jugak gi FO di jln dago dan yg dekat hotel aku duduk. Ada Ori ada Aspal (asli tapi palsu..hehe)..kalau org pompuan mesti suka pergi Pasar Baru..boleh berpinar biji mata tgk macam2 kain. Ada pakcik tu belikan kain ela utk wife dia priced RM300, tapi kalau kat KLCC dia kata boleh cecah RM1000. Aku rasa le, mungkin kat bandung kain2 ni murah satu pertiga dari KL. Itupun kena pandai membeli  le..

Foto: Pasar Baru aku snap dari jejantas berhampiran..

Rate

1

Reply #148 misecretary's post

Actually, our trip tu bukan for shopping.  It's a study trip.  We'll be visitig Institut Teknologi Bandung.  Shopping tu sampingan sahaja... Actually dua tiga bulan lepas orang dari ITB datang ke tempat kami.  Depa shopping Levi's, Vincci habis2... Tu I pelik, coz I thought Bandung is a shopping paradise... Buat apa pulak depa soping moping kat sini... DIorang cakap kat sana lagi mahal & tak banyak choice macam kat KL...  Rasanya kalau I pi sana nanti pun, tak cariklah branded stuff kalau herga lebih kurang KL je... Tapi nak carik telekung & kain sulam2... Orang Bandung hari tu ada bagi I kain yang design dia macam batik, tapi nama dia "sutera keciwa".. Ha.. I nak carik kain2 camtulah kat sana...

betul tu...my fren yg gi dgn we all sibuk cari jeans. i dah ckp non ori, tak caya. balik dia kata pak supir hotel bwk gi toko tiga ke apa, beli 501 dan dockers RM40. dia ckp ORI..i ckp...forget it sebb 501 only made in usa. saya selalu beli FO kat US pun busuk2 RM100 takkan depa jual murah lagi. so branded semua nonsense. pas tu masa kat FO Victoria, i tanya one of the local ppeople, dia kata tak ori. then to confirmed lagi kat Heritage staff dia ckp tak ori tapi dekat ori. Kualiti ada beza 1 dan 2. if u need ori go to Cascade, so i go to Cascade..Guess dah RM1.19m dalam RM500 lebih. takde beza ngan Malaysia.

advise..beware ngan FO..jgn ingat original stuff there, they called ASPAL (asli palsu), kualiti menepati original.

kalau nak sangat ori murah gi UK/US. still remember i bot Bally shoes kat factory dia dalam RM200, kat malaysia masa tu RM600 (masa conversion = 4). ada FO burberry, Bally , clark or can go to LA enough. the whole day spend kat sana..worth it..semua ori tapi reject sikit. takde keraguan.

Originally posted by misecretary at 28-3-2006 12:23 PM
transport - naik angkutan je senang. very convenient. harga paling mahal satu jam journer RP2500=RM10.

ooh..naik angkutan better than kijang eh. my friend ckp sewa kijang the whole day RM200 - boleh pergi mana2. driver angkutan tu ok tk..dia bleh suggest tmpt mana yg best etc? thanks.

Reply #149 tukaz's post

best tk hotel mutiara, jl kebun kawung? rate? dekat tk dgn stasiun keretapi? all the shopping places eg.Jl Dago, Pasar Baroe tuu walking distance tk?

bon nk backpacking to Bandung frm Jakarta this August...masih tgh wat itinerary..maybe you can assist me..TQVM.

Originally posted by bonita at 28-3-2006 06:05 PM
best tk hotel mutiara, jl kebun kawung? rate? dekat tk dgn stasiun keretapi? all the shopping places eg.Jl Dago, Pasar Baroe tuu walking distance tk?

bon nk backpacking to Bandung frm Jakarta th ...

Hotel Mutiara tu ok...area stasion ketapi tapi aku tak sempat nak tgk ketapi masa tu.. jauh jugak dari pasar baru. Mall yg boleh walking distance..Istana Plaza.Dekat situ ada bbrp FO. Kat situ juga HQ Kartika Sari yg jual ole-ole pisang molen etc..Dari Mutiara nak ke Jl Dago kena naik taksi..jauhh..Kalo nak dekat dgn Pasar baru boleh le duduk kat Prianger, Savoy Horman, Naripan etc. Aku duk kat Naripan tiga malam..rate  RM115. rate di Mutiara lebihkurang RM90.

Hotel Mutiara tepi jln kebon kawong

Salah satu FO di jl dago..byk FO kat jl dago..

Satu FO di jl. Cihampelas

Pada aku..bandung ni kalo nak shopping kain-kain mmg bagus,..aku pun kagum jugak tgk,  cam kat pasar baru tu. Ttapi tidak utk shopping for branded items spt jeans Versace, Gucci tu semua, kalo setakat ASPAL (asli tapi palsu) tu boleh la...tapi depends kat citarasa masing-masing. Aku tak beli pun so called branded items ....cuma tolong belikan kain-kain sutera (8 psg), telekong (7 psg) utk adik, kakak, rakan2 pompuan kat ofis.. suka betul diorang, sampai berebut-rebut,  murah giler diorang kata..ntah la...

angkut tu bukan cam taxi, dia bukan boleh bwk kita ke mana saja. dia cam bas mini..contoh KEBUN KELAPA, LEDENG.
so yg ni kita boleh naik nak ke FO kat jalan riau, setia budi ke. So cam bas kita ada ke kajang, ke langat, ke shah alam.
tapi tambang dia murah. average 40 sen je. jauh sikit rm1.
sebelum naik survey harga, suka tipu tourist gak ni. pernah dia org ckp RP2500 walhal RP1000. kita ckp...taknaklah..baru bg haga betul. Blue cab pun sama...kena bargain gak.

suggestion : naik angkutan..more fun, cheaper, boleh stop everywhere. just ckp KIRI, KIRI! terus dia stop. kalau tak tahu tempat mention kat depa..PAK, sampai XXX nanti stop yea. sure dia stop.

Reply #154 tukaz's post

nice pics, tukaz...ada lg share lg yer..thanks..bon mmg plan nk stay kt hotel mutiara - dekat dgn stasiun, rate pun ok...furthermore nk booking senang je..pakai emel..nk call dr sini jauh & mahal...so kirenye kt sana shopping haven for clothes, handbags la yer...

Reply #155 misecretary's post

ooo..jenis yg explorer & adventurous bleh la naik angkutan eh...

Originally posted by bonita at 29-3-2006 05:09 PM
nice pics, tukaz...ada lg share lg yer..thanks..bon mmg plan nk stay kt hotel mutiara - dekat dgn stasiun, rate pun ok...furthermore nk booking senang je..pakai emel..nk call dr sini jauh & mah ...

Bon, dok Mutiara tu kalo nak makan sunda boleh makan di Ampera..keluar aje dari mutiara turn left..jalan tak sampai 5 minit ada ampera 24 jam..boleh makan nasi jam 1 pagi ..nak  bersahur pun boleh..Makan le nasi kat situ..mcm-mcm ada.. ayam goreng, ulam petai pun ada.. he he

Ciwalk...

cihampelas

penjual ninja di tangkuban perahu....

Originally posted by tukaz at 29-3-2006 09:58 PM

Bon, dok Mutiara tu kalo nak makan sunda boleh makan di Ampera..keluar aje dari mutiara turn left..jalan tak sampai 5 minit ada ampera 24 jam..boleh makan nasi jam 1 pagi ..nak  bersahur pun bo ...

masih ada yg jual pen kat tangkuban lagi tak?

Reply #157 bonita's post

bon,

naik angkutan ni bahaya ke?