CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kuntum_ros

budget pindah rumah baru

Bru lps pindah.
sy x buat major renovation
total RM 25K
grill - Rm 6000
kitchen top concrete RM  ...
meerebus Post at 13-8-2010 09:36

fuh..lampu shj 7k? hehe.. saya bajet dlm 2k ja utk lampu2 ni..btw, beli kat mana lampu2 & kps tu semua?

Post Last Edit by meerebus at 18-8-2010 16:16

Reply 1461# azrita
Yg wat mahal sy ada amik 2 set crystal lamp 1 set RM 1500
downlight 30 set, 1 set RM 15.
kipas amik yg biasa je panasonic 4 blade 3 set, 1 set RM 250, 5 blade RM 270 1 set.
lampu tembok 5 set , 1 set RM 150.
upah wiring RM 2k.
ada lampu lain yg psg kat bilik.
suma lampu/ kipas beli kat jb.

Reply 1462# meerebus

oh ptt la ada beli lampu crystal tu yg mhl kan...saya bajet lampu 2k, kps pun 2k... hm tgk la nanti mcm mn..

Reply  meerebus

oh ptt la ada beli lampu crystal tu yg mhl kan...saya bajet lampu 2k, kps pun  ...
azrita Post at 24-8-2010 02:03 PM

samalah kita...anis pun buat bajet utk lampu 2k...kipas pun 2k....alhamdulillah...kos beli lampu complete satu rumah RM1800.00 dan kipas pula RM1780.00...lebih duit tu buat beli apa2 yang patut...

bajet rm4k untuk kipas dan lampu memang dah sesuai dah kalau dalam list ada lampu hiasan 2-4 biji.

bajet rm4k untuk kipas dan lampu memang dah sesuai dah kalau dalam list ada lampu hiasan 2-4 biji. : ...
hnsyoong Post at 25-8-2010 07:39 AM

anis beli lampu yang murah2 jer...dipanggil lampu deco...satu slot ada 3 mentol dan 3 rumah kacanya...satu set anis beli rm35.00 jer...tapi x sangka lah pulak...tu hari ada jiran baru datang tengok rumah...dia berkenan lah pulak dengan lampu2 tu...har har har har

Follow Us
anis beli lampu yang murah2 jer...dipanggil lampu deco...satu slot ada 3 mentol dan 3 rumah kaca ...
AnisSuraya Post at 25-8-2010 08:40

pic please

anis beli lampu yang murah2 jer...dipanggil lampu deco...satu slot ada 3 mentol dan 3 rumah kaca ...
AnisSuraya Post at 25-8-2010 08:40

wah anis. dah nak masuk rumah baru nampaknya.. dah lama saya tak masuk sini...

wah anis. dah nak masuk rumah baru nampaknya.. dah lama saya tak masuk sini...
rimbun Post at 25-8-2010 03:20 PM

rimbun, lambat lagi nak masuk rumah baru....akhir bulan 11 nanti baru pindah masuk sebab time tu cuti sekolah

Reply 1466# AnisSuraya

rumah anis ader PC x? so yg lampu deco tu tambahan kpd lampu downlight tu ker.. rumah saya nanti x nak PC just nak beli lampu deco tu jer la..blh kan..hehe.. anis beli kat kdai mana yer..

Reply  AnisSuraya

rumah anis ader PC x? so yg lampu deco tu tambahan kpd lampu downlight tu ker. ...
azrita Post at 25-8-2010 04:31 PM

rumah anis pc simple jer mmg siap2 dari pemaju..x der buat tambahan....pasang lampu deco2 cam biasa jer...nanti anis ambil gambar ya

Reply 1469# AnisSuraya

ingatkan beraya rumah baru tahun ni. tp mmg ler kalau bukan time cuti sekolah mmg penat ler.

rumah yg duduk sekarang ni tak jual ke? or sewakan jer? untung sapa yg beli rumah tuh kan.. dah siap2 reno, siap ada attic lg tuh hahaha

Reply  AnisSuraya

ingatkan beraya rumah baru tahun ni. tp mmg ler kalau bukan time cuti se ...
rimbun Post at 26-8-2010 08:35 AM

lepas raya, nak buat tambahan reno lagi (dulu duit x cukup...dah siap reno alih2 dapat rezeki pula)..nak besarkan bilik anak bujang tu...kalau bajet cukup nak wat tambahan tembok pagar berkaca kat atas car porch...mmg plan nak pindah cuti sekolah...anak2 dah abis exam upsr n pmr masa tu dah...senang sikit nak kerah tenaga deme...kikikiki

Rumah sekarang tak jual tapi akan disewakan jer...dah ramai yg tanya rumah anis tu...tapi anis tak berminat nak menjualnya buat masa ini....

Reply 1473# AnisSuraya

wahh alhamdulilah yerr.. rezeki dtg tak dsangka2..
kalau buat reno yg melibatkan simen nii mmg kena before masuk lerr,
now rumah saya tuh tgh pasang awning, guna polycarbonate (ye ke idok ejaan yer) jer
atas ada skit dlm 2 kaki, supaya tak kena hujan bila sidai kain, n tutup semua carporch kat bawah.. dlm 10 kaki kut (rumah pon tecit je kikiki).. all together 5k.. agaknya mahal tak eks

Reply  AnisSuraya

wahh alhamdulilah yerr.. rezeki dtg tak dsangka2..
kalau buat reno yg meli ...
rimbun Post at 27-8-2010 11:21 AM

buat reno rumah guna duit sendiri..begitulah rimbun...ada duit...buat...x cukup duit...dok diam2 jer lah kan...kalau buat loan buat reno mungkinlah tak jadi mcm ni kot...kemudian nak extend bilik anak bujang ni kedepan lagi, nak kasi lebar dan besor sikit bilik dia kan...8' x 10', my fren mintak 3.5k jerr (bilik air asal pecah, pindah sebelahnya so totally tiles baru , kena hack lagi tiles asal kat bilik air tu kan...)

anis dulu buat polycarbonate saiz 6' x 20' kosnya 1.8K...kena tau sekaki persegi org tu ambik berapa..

salam

sy ade 1 kontena perabot jati
sy mahu menjual kpd yg berminat
ctc sy jika berminat
harga murah dan item baru

sas777@yahoo.com

buat reno rumah guna duit sendiri..begitulah rimbun...ada duit...buat...x cukup duit...dok diam2 ...
AnisSuraya Post at 27-8-2010 01:35 PM

Anis...Kalau kerja kawan anis tu bagus pm dina contact no dia boleh?
Tgh cari kontraktor utk reno sikit2 rumah nnt...
Bajet ciput nih...

Anis...Kalau kerja kawan anis tu bagus pm dina contact no dia boleh?
Tgh cari kontraktor utk re ...
eddina_14 Post at 21-9-2010 12:21 AM

Dina, mai ler ke rumah n tengok sendiri hasil kerja kawan anis tu...sejak kawan anis ni buat reno kat rumah anis...sekarang dia dah byk dapat job...kena booking (abg ipar dah booking dia utk bulan 12 nih)...then kalau dina suka dengan hasil kerja dia...boleh terus deal dengan dia....

Dina, jom kita pakat mai umah kak anis...kita tgk2 hasil keje contractor tu...
kak anis, saya lak budget nk reno awal tahun depan, insyaAllah...tak pun dalam bulan 3 ke...

Post Last Edit by PahBedah at 21-9-2010 14:32

nak nyampuk sikit,
korang kalau nak tempah langsir kat nilai 3 tu hati-hati sikit, ada kedai yang cincai je jahitnya sakit haki occay.. tapi kalau u all jenis tak kesah, jahit teruk pun janji ada langsir baru, terpulanglah.. tapi bagi aku, kat nilai ni punya kualiti jahitan langsir memang karut la...

contohnya selain pernah tempah langsir kat situ, saya pernah gak tempah alas meja, dengan kain cotton ala elyza's, saya peminat fanatik fabrik elyza's, tapi takkan manjang nak tempah kat kedai langsir elyza's robek poket la..

so ingat nak save budget pegi terjah nilai 3, siap bawa sample dari majalah saya nak camni alas meja tu, jenis fabrik cotton tebal tu, pastu ada corak fruits la.. pastu tepi-tepi saya nak guna kain kotak-kotak kecil, buat ala renda keliling tu, so nampaklah ekslusif dan mahal, walau dari nilai 3 je.

tapi ampeh yang ku dapat, ukuran dan bagi camni camtu.. labuh jurai alas meja tu la. sekali dapat size kecik sikit, katanya kurang dalam 2 inci, jadi dia tak payan cantum kain, kiranya dia nak senang kerja, renda tu suruh buat cam ampehhhh  berkerut sana ini, jahitan hancooorr... macam nak lempar je kain tu depan mamat kedai tu..

tu kali ke3 terkena, kali pertama, nak tukar langir bilik tido konon nak jimat, cari kain dan tempah terus kat nilai 3, yang jenis sangkut-sangkut tu.. tp jarak antara satu kain utk hang tu tak sama, ada dekat, ada jauh..adoiiiii.. pastu ku bagi ukuran ngam, dia labuhkan pulak.. pastu ku suruh potong je, dia pemalas, main double jahit je..

sakit jiwaku......

jadi maleh dah la... biarlah ku pow lakiku bodek sehabis baik, abeh riban-riban tempah kat elyza's agent, kompem kemas, kualiti cantik, dan dah tentu lawa...

but as i said, terpulang pada kalain, kalau tak kesah ok je langsit kat nilai 3 tu, cantik-cantik gak kainnya.. dan murah..
tapi rasa aku, nogoya lagi murah..