CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bro_king

SAKA - KISAH BRO_KING

Close [Copy link]
tak tau le knape takot nk kol...
sejuk badan neh mikirkannye...
huhuhu

Balas #116 bro_king\ catat

ohh..patutla mlm tu tak jadi nak pergi ambil bro.king, suami saya tak sihat dan dia rasa malas nak ulang alik ambil bro.. well, Allah tak izinkan lagi saya nak berubat dgn bro..

sekarang suami khuruj pulak, insyallah lepas dia balik kami akan contact bro lagi.. boleh ke..?

Balas #102 thoyol\ catat

Ok  tiada  masaalah.  Perhatian semua :-   Saya membuka ruangan ini adalah utk membantu kepada manusia yang diganggu shj. Kamu sendiri dapat  merasakan  gangguan   tersebut   masakan   tiada   angin   pohon   dapat bergoyang. Jangan kamu cuba menguji saya, Allah melihat niat yg Ikhlas. Sekadar renungan semua     
sahabat.

erk...bro... nk kol sye takut...
klu btl sye ade gangguan nnti sye kol

salam bro,...

saya juga nak minta bantuan bro...
saya skrg tgh alami perasaan yg berdebar2 tak tentu hala...
time sy dok diam lagi la kuat degup jantung sy..
skrg sy tgh peknen....
pd saat ini sy tgh gaduh ngan suami...
meluat sgt tgk dia...
tlg tgk kan ye....

assalamualikum bro...

alhamdulillah.keluarga sy tiada gangguan saka.cuma mak sy ada sakit sendi (reumatoid athritis).sy rasa itu tiada kena mengena dgn saka kan.sy cuma inginkan kepastian.harap saudara bro dpt bantu.terima kasih.

Follow Us
Alhamdulliah dapat bercakap dgn Bro, telefon aje ... semoga dipermudahkan ....

Balas #126 peko_lolo\ catat

Masaalah yg dialami ini merupakan masaalah didalam bidang kedoktoran.Sama-samalah kita berdoa semoga
Allah permudahkan pegerakannya terutama ketika menghadapnya. Amin!

jawapan bro melegakan sy.terima kasih.assalamualikum.

Balas #127 amira_safia\ catat

Yakinlah  pada  Allah. Allah melihat atas usaha kamu, mungkin doa kamu,doa emak,doa sauadara2 dll yang
menyebabkan pertemuan ini terjadi. Didalam usaha kita, mesti ada pengorbanan iaitu masa,  wang ringgit,
dan tenaga kamu dan dari situlah Allah akan merestui apa yg kamu usahakan.

Originally posted by bro_king at 17-11-2008 04:27 PM
kamu mengalami masaalah gangguan yang mana dipanggil saka. aliran sebelah ibu kamu. Kamu kena
berusaha meminta bantuan mereka yg mahir dlm bidang. Dengan amalan kamu cuma dapat bertahan
dan k ...

Masalah gangguan saka ...aliran ibu? dia menganggu dlm bentuk apa dan mcm mana? tak di nafikan..hati mmg nak wat amalan...tapi liat nak buat..tapi gagahkan diri buat...ni cakap2 ni pun..tangan sokmo rasa sejuk...adakah pada saya sorang saja ? bg mana dgn ..anak2...suami..dan ibu dan belah ibu saya ? belah ibu saya...ada mak cik yg boleh mengubat org....pernah juga ubat saya..tapi...dia berpesan...baca quran selalu.....ibu saya selalu berpesan..solat...quran jgn ditinggalkan..

adakah benda ni..pada saya saja ? nak berubat..saya tinggal jauh.saya ada di jepun..

terima kasih...

salam bro

mungkin bro terlepas pandang pm qies n posting qies.....diharap bro dpt melihat bentuk gangguan yg ada pada qies.....agak lama gak mengalaminye...cuma tak tau apa dia...baru2 ade meminta pandangan dari seorg ustaz katanye ganguan jin...mungkin sbb qies pernah terkena dahulu jadi benda2 begitu senang utk mengganggu....tp qies tak pasti sama ada gangguan yg lama atau ganggu yg baru...menurut kata ustaz mmg ade didalam rumah ni apa yg disarankan ialah saya kena musabah diri buat solat taubat dan betulkan amalan ibadat solat agar tidak culas dan juga amalkan zikir dan juga ayat kursi.....

cuma disini saya hendak tau apakah yg mengganggu saya....insyaallah saya dalam proses memperbaiki amalan solat dan amal ibadah yg lain.....harap bro dpt tolong....

insyaallah kalo berkesempatan saya ingat nak telefon bro....insyaallah...

[ Last edited by  naqies at 17-11-2008 07:34 PM ]

Balas #132 naqies\ catat

Untuk pengetahuan kamu jin yg menganggu kamu dtg dari keturunan aliran ayah kamu. Kamu tidak dibuat orang dan perlu meminta bantuan yang lebih arif utk mengeluarkannya. Insyaallah

Assalamualaikum ..bro_king

Saya  merasa berdebar...tp kuatkan hati juga untuk hantar PM..harap bro membaca jalan cerita saya..tp masih menunggu jawapan bro di PM, maybe kebanykan PM tk terjawab atas kesibukan, sy sedia menunggu..boleh beri jwpan secara ringkas di sini.

kalau nk call mungkin ssh sbb saya berada di luar negara.

Reply #133 bro_king's post

terima kasih atas bantuan bro.....gangguan bermula dulu tak silap katanya ade yg dengki kat ayah tp terkena ke saya...tapi saya tak pasti....skrang sedang berusaha.....insyaallah ada keberanian tuk saya menelefon bro ....minta diberikan kekuatan utk berbicara....jika bole amalan bagaimana tuk menjauhkan gangguna tersebut dan bagaimana cara tuk memulihkannya...

[ Last edited by  naqies at 17-11-2008 07:42 PM ]

Balas #131 linamys\ catat

Kamu kena buang makhluk ni kalau tidak sampai bila kamu tidak akan aman. Anak no2 juga akan mengalami masaalah yg sama. Cal saya lagi senang utk difahamkan. saya nak ke Masjid k.

Originally posted by bro_king at 16-11-2008 09:14 PM
call saya lebih senang difahamkan

ok bro..will do

alhamdulliah dpt berbicara ngan bro king.....selama ini saya tertanya2 gangguan apakah yg mengganggu saya..selepas berbicara rasa lapang dihati kerana sudah dpt jawapan dari bro....insyaallah ade rezeki saya akan berjumpa bro tuk memulihkan diri saya....insyaallah urusan tuk saya dipermudahkan oleh Allah swt....

alhamdulillah semakin ramai yang sedar akan bende nih.. cuma nak tambah kat sini.. ingat lah keburukan dan kebaikan datang dari allah... kita diharuskan berikhtiar...kita sama2 usaha...bersama mendekatkan diri kerana allah.. jgn la sebab takutkan jin dan syaitan.. baru kita nak ingat allah.. dah salah tu..seharusnya la kita ikhlas dalam amalan..

tak perlu kita soal siapa dan siapa yang membawa aliran saka nih...keturunan kita dulu tak menyedari akan sifat ilmunye membawa mudarat kepada keturunan.. cukupla kita berikhtiar berubat dan sedekahkan la al fatihah buat semua ahli keluarga kita...

Originally posted by bijirin at 17-11-2008 16:38
saya syor anda call je bro.king.. insyallah Allah bagi jawapan.. jgn.takut, from my own experience, alhamdullillah jawapan yg bro.king bagi tu betul.. my nxt step nk buat appointment dgn bro nih..

Takut la nak call...segan lak....PM jek la
TQ