CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

Pocong bergolekkk daaa...

Ni mak cerita gak..
Masa kejadian ni, mak dengan ayah baru je kawin. Muda sangat lagi..Malam tu kat kampung sebelah buat keramaian. Ada ala2 pesta camtu la mak kate. So mak dengan ayah pergi la. Naik basikal. Takde la jauh sgt sebenarnya kampung sebelah tu.

Masa pergi tu takde mende. Masa balik tuuu..jeng!jeng!jeng!...
Mak cerita, Otw balik tu..hujan renyai2..nampak gaya macam nak lebat. Jadinya ayah kateee singgah la sekejap. Macam nak lebat ni. Tak sempat sampai rumah. Kebetulan, kat tepi jalan tu adalah rumah tinggal. rumah kedaii. buruk gak dahh. tapi buleh laa singgah berteduh.

Mak tgk rumah tu, mak kate takyah la singgah. Ye la cam seram jeeee rumah tu..mak aku ni penakut skit. Ayah kate takde mende la..kan dia ade.. So berteduh la dorang kejapp luar rumah tu..mcm ade parking kat depan..

Mak aku penakut nya pasal, mata melilau2 tgk keliling, kiri kanan..wpun penakut.. rumah tu rumah kayu..jadinyaaa..dinding tuuu tak rapat sgt..adeee celah2 papan tuuuu..so boleh nampakkk kat dalam.

Mak aku kate, mula2 tengok kat dalam tu..ade la macam katil kayu..katil bujang tuuuu..mula2 tgk katil tu kosongggg jee..so takde mende lerrr..takk reda lagi hujan nih..mak akuuu ngomel2 la kat ayah aku..Ayah aku katee tunggu ler kejap..

Gatal mata nye pasal, mak aku gi tengok balik dari celah dindinggg tu...fuhhhhh!..berderauuuu darahh mak aku..katenyee..dia nampak atas katil ada mcm mayattt..tutup dengan kain batik lepass tu..mcm org tutup mayatttt...!!...

Mak akuuuu cepat2 cuitttt ayah aku..ayah aku selamba jeee..takdee mende laaaaa ayah aku kateee..

Mak aku tgk lagiii...kali nih bukannn tutup dengan kain batik dah..tp mayat dah berbalutttt mcm pocong tuu...atassss bawah dah berjerut..Apalagi mak aku suh la ayah aku tengokkkk...lepassss jeeee mak aku cakap kat ayah akuuu...sekaliiiii 'dunggggggg!!!'...menda tuuu jatuhhh katilllll...

Apa lagiiiii...mak aku larii keluarr terussss..hujan pun hujan ler...tak tunggu bapak aku dahhh..Bapak aku relex jeeee jalan..Bapak aku kateee kenapee nye lari..dia tak buat ape2 nye ler...

Mak aku kate, masa dia lari tu..dia nampak pocong tu bergolekkk..

Lepas balik tu..demam mak aku..demam kene ujann ataupun demam terkejut taktahu ler...

Rate

1

81# TulipX

... lawak plak jadinya...

banyak tul citer hantu cik/encik tulip ni..ader yg sedih ader gak yang lucu...

seronok baca..tapi sedih pun ader

Sedihnya .

Alang akuuu pandang mak aku..
Mak aku pun tgk Alang aku nih dah lain mcm dahhhh
Masa celik mata tu..Alang aku panggil 'Mak'..
Mak aku pegang tangan Alang akuu..."Ye..makkk ni..."
Lepas tu Alang aku ckp "Mak, Alang mintak maaf kalau Alang buat salah"...menangis mak aku masa tuu...Mak aku ckp.."Takdelah Alang, mak paham.."
Mak aku tgk Alang aku mcm tercunggap, masa tu Angah aku pun kate dia rase dah taklama dah tu..terus ajarrrr Alang aku mengucap semua. Lepas ajar mengucap..teruss je Alang aku takde..tenang ajeeee wajah dia mak aku katee..macam tersenyummm..

Menangis sungguh aku baca cerita Alang Tulip ni ... sedih sangat sangat, rasa jeles pun ada sebab Alang Tulip pergi dlm usia yang muda, tak ada dosa dgn ibubapa kawan kawan dan masyarakat. Syurga lah tempat Alang Tulip ni. Sudah qada dan qadar.

Alfatihah utk Alang, moga dia bahagia di sana.

seronok + seram+sedih baca citeer2 tulip ni...

nanti aku bg kredit...kantung tacang dah nak dekat abih ye tulip./.
medangmru Post at 20-3-2010 20:26

'kalau mod lain boleh bagi ,,saya nak bagi dia 100 terus!! lain dari yang lain~

Follow Us
ah haaa..sampai kesudah kami taktahu siapa...
Bila sakit kali ke-2 tu. dlm proses berubatttt..byk tempat berubat...biasalah..org ni katee camtu..org tu kate camni..so ayah taknak ambiktahu pasal tu ...
TulipX Post at 20-3-2010 23:33

Orang Indon yg dtg negara kita ni kebanyakkan nya reti mengubat orang. Dia orang tak datang kosong jer kat negara kita ni. Masa balik Malaysia sebulan lepas ..beratur nak chop passport dgn maid indonesia. Mulut dia orang terkumat kamit baca apa entah, maybe baca alquran ..bagi pegawai kastam lembut hati tengok dia orang dan tak banyak soal jawap

nice one tulip...

Post Last Edit by z3t_ex at 20-3-2010 16:58

nasib baik angah ko x jatuh cintan ngan anto tuh plak..
kalo x,satu hal  lg nk setel..
z3t_ex Post at 20-3-2010 16:56

apasal tak suruh angah ko kawan je ngan hantu tu..cantik tu...mesti muka cantik ala2 macam maya karin..

Sambung 5

Aku cite sikit kejadian yg berlaku masa Alang aku sakit ni.
Dlm proses berubat Alang aku nih, berlaku satu kejadian yg melibatkan keluarga mak aku. Selama ni we all taktahu pun wujudny ...
TulipX Post at 20-3-2010 22:44

TUlip... aku suka baca kisah ko..... tapi sedih la part nih...alfatihah tuk arwah alang ko......

thread yang betul2 buat aku xgerak dari pc... teruja nak baca, selalu citer2 cam gini aku takut nk baca, tp ari ni aku btul2 rasa cam dh berubah, chewah... tulip, citer ko mmg best... aku sedih sangat baca... klu aku kt tmpat ko, tak tau la nk depan cmna... al-fatihah tuk alang ko... ko ngn keluarga ko mmg tough...

sedey bca cite tulip.. mengenangkn arwah alang ko trpaksa menanggung segala azab akibat buatan orang.. alhamdulillah, arwah sempat mengucap & minta maaf dgn mak ko.. al-fatihah..

48# TulipX
dia meninggal 1996.... sedih aku baca kisah alang....
aku penah study uitm manjung... 1999-2000...
mmg tak sempat kenal alang ko la.....
alfatihah....

seram & sedih  

bce kisah alang tulipx mnanges dbuatnyer....
bce kisah pocong berguleng tuh nak trgelak pon ado..
kesian family tulipx merana dsbbkn manusia yg suke sgt pos mandrem kat org

Fuh.. baru settle baca...   Kenapa macam pernah kudengar cerita macam cerita arwah Alang tu ya.. hmmm mungkin bukan orang yang sama..

Sambung 9

Ayah aku naik kat rumah atas..kami pun ikut sama..masa tu mak, aku ngan adik aku..Ayah aku gi dekat Alang aku. Panggil Alang aku. "Lang! napee ni"..tak nyahut. Tak de respond lansung se ...
TulipX Post at 21-3-2010 00:56

sedihnyer baca part alang tulip meninggal....tak dpt menahan aku....

tulip sabaq byk2 ek....

p/s- duk kelip2 mata neh tak mo cliq2 nmpk aku leleh.....

salam tulip.....bergenang airmata baca kisah arwah alang tulip...sedih tang dia panggil "mak" n minta maaf...

sy study d manjung thn 1996-1998....arwah alang tulip ambik course apa n sem brp masa arwah start cuti??kedai depan blok dia tu kedai apa?dia dok blok ape dulu?S ek?

Blok S tu..depan tu mmg ada kedai makan....salah 1 nye..Khalifah...

Al-fatihah utk arwah abang Tulip...

org yg menadrem2 ni jenis tak percaya pada qada' n qadar...

percaya pada qada'  n qadar kan mmg salah satu rukun iman...

kalau dh laki tu tak syok kat hang, hang terima ajelaa....

org2 mcm ni sakit jiwanya.... jenis x nak terima hakikat....nak dapat gak apa yg die nak..

mcm mana la blh tgamak nak mandrem org ni.... sampai mati lak tu...

minta2 la benda2 camni dijauhkan dr keturunan seagama kitaa.....

Sambung 9

Ayah aku naik kat rumah atas..kami pun ikut sama..masa tu mak, aku ngan adik aku..Ayah aku gi dekat Alang aku. Panggil Alang aku. "Lang! napee ni"..tak nyahut. Tak de respond lansung se ...
TulipX Post at 21-3-2010 00:56

ayyoooo..menangis siot aku bc citer ko.....