CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: llisamaisarah

sunyinye hidup mak

epal ijau baik utk gigi....ngehngehngeh...abg pinoe...nak sbijik....

penah x korang rasa ape yg sy rasa ni...?

kadang terpikir....bila ada anak nnti...da tua2..lom tentu anak ada masa utk kita....lom tentu anak mampu jaga kita...bukan sbb anak derhaka atau teruk...tapi sbb tuntutan hidop...

Originally posted by llisamaisarah at 5-9-2007 03:34 PM
isi tersirat yg berkaitan ngn topik....

4....bila abg pinoe menaip ...dia xkisah asalkan dapat ceriakan idop org lain....baiknye ati abg pinoe... ...

...

aritu ahkak g umah adopted perent ahkak kt langkawi, iaitu kt kg kuala teriang...1 ari, adek2 angkat ahkak maen la uno ngan anak2 buah derang 5,6 org...terdengar le perbualan berikut:-

maksu: bedah (name salah sorg anak buah), nak maen, dok elok2...jgn menerap...nnti mak ko mati..

bedah: abes tu pakcik xpe je maen sambel menerap...mak pakcik x mati ke?..

pakcik dan maksu terdiam mmbisu...

Originally posted by arasham at 5-9-2007 03:45 PM
1....jangan cepat salah sangka...bila sesuatu tindakan diambil oleh org len...cthnye ahli keluarga lain xde masa tu sume...

yang ni memang akak setuju dan akak harap bila aka tua nanti akak ak ...

mungkin kalo kita sbg mak..kita xmengharap balasan pape dari anak kita....sbb mak selalu iklas ngn anak2..
tapi sebagai anak...ape salahnye kalo sesekali mengenangkan pengorbanan mak ayah selama ni...
bukan mintak lama jaga diorang...paling lama pon spuluh tahun je...
tapi banding la da berapa lama dia da jaga kita....sedey je...
nape adik beradik lain xpikir sama cam sy....

nak lekuk sorang2 pon ada....nasib baik sy kecik....

Blind woman shunned by children and siblings

By STEPHEN THEN

Left alone: Asiah claims her family no longer wants her and that she was beaten up by her grandson.
MIRI: When 67-year-old Asiah Abdullah lost her eyesight two years ago due to disease, she also lost the love of her children and grandchildren.

Since losing her eyesight, she has been shoved from one of her children's home to another.  

Even her adopted son and a sister would not accept her.

Two weeks ago, when she tried to force her way into her daughter's house here, she claimed her son-in-law took her to Miri Hospital and left her there.  

Asiah said her 20-year-old grandson also beat her.

揃efore I became blind, my family treated me well. After I became blind, nobody wants me.  

揗y children don抰 want me, my grandchildren don抰 want me. My grandchildren hate me the most. He (grandson) beat me up.  

揗y son-in-law sent me to hospital and told hospital authorities that I fell down. He just left me there. Nobody wants me anymore,

kesiannnnnnnnnn........manusia sekarang dah hilang perikemanusiaan
yang ada perikebinatangan

ada cerita sket.....

masa dulu2...xla lama sangat...dalam 3 tahun lepas....sy merajuk lama ngn mak....lebih kurang 2 tahun...

alasan...mak terlalu sayangkan abg....selalu support abg dari segi duit utk blaja...kalo dok umah...sy la kena sedia makanan semua...abg ni di layan cam raja....
(maaf lelaki2 kelantan....kebanyakan lelaki kelantan sangat suka meletakkan diri diorang pada tahap yg tinggi berbanding pompuan...walaupon sbenanye hampeh...)
banyak la insiden yg berlaku sehinggakan sy hilang sabar...

sy plak even blaja lagi tinggi dari abg...xpenah mintak duit dari mak....tapi mak xpernah pandang...abg yg hampeh tu jugak la bagus....

satu hari menjelang aidilfitri...sy kembali ke umah sewa sebelom raya...dengan linangan air mata...sy pegi hentian putra....xtau hala tuju...
dalam hati sy xkan balik selagi mak xsedar yg mak xadil utk anak2 dia...
masa kat hentian putra sy tengok sorg tua yg sangat tua sedang bawak sesuatu...

bercucuran air mata....dalam hati sy nekad...'mungkin 1 ari nanti bila sy balik...mak sy da tua camtu...' saya teruskan langkah jugak...balik kl...umah sewa time blaja...

masa hari raya pertama...sy keje kat the chicken rice shop...utk bayar yuran pengajian sy utk semester baru....sedih...dan sy xlupa cemana sy belajar dalam air mata selama 2 tahun...

lepas 2 tahun dan da dapat keje..sy rasa cam da lama sangat sy xtengok mak...sy balik....
sbb masa tu sy sure xkan susahkan mak lagi...
kalo sy blaja mungkin akan terdetik minta bantuan...yer la...sy kadang xcukup duit...
masa balik tu mak masak macam2....nampak sangat dari muka dia dia rindu..
masa tu sy xcakap pon yg saya salah ke ape...just macam biasa...sbb sy xrasa yg sy salah....sy cuma memberi ruang utk diri sy tenang dan kasi abg sy heppi menggunakan duit mak sesuka hati...dan ternyata even sy susah time blaja...tapi sy tenang...

masa tu arwah ayah ada...
arwah ayah memang xbrapa rapat ngn anak tapi dia syg saya....
dia cakap...dia xpernah rasa tindakan mak slama ni betul...tapi dia xleh wat pape...dia xtau nak cari sy kat mana....(sbb ayah ada masalah jantung)..
dia crita yg masa sy xde mak siap pegi jumpa org alim...smayang hajat spy sy balik...
tapi sy xbalik juga...sbb sy bukan wat silap...
ayah cakap...jangan terkilan ngn dia...sbb dia memang xterasa pape...

pastu kira macam hubungan da ok la....yg si hampeh tu plak...xhabes2 nak tunjukkan dia la superior dalam family...even xdapat keje tetap pon...
masih xabes2 belagak...
sy cuma senyum je sbb even dia xrecognize ape2 pon...sume org da leh nampak sape useless sbenanye...

dah keje2 camni...mak da mula nampak la...anak dia sihampeh tu...tanya kaba pon stahun skali...hantar duit pon xpenah...apetah lagi balik kg jenguk mak....
ni la...
ni la kehidupan mak...support abg2 especially sihampeh tu melebihi anak2 pompuan...tapi last2 hidop mak sunyi.....
anak pompuan yg satu masa dulu mak xkisah ni juga la yg runsingkan mak..tanya kaba mak...bimbang mak makan ke x...

Follow Us
  meleleh air mata akak   kesiannyeeeeeeee

Balas #66 llisamaisarah\ catat

Balas #67 arasham\ catat

ahkak plak menanges sbb tingat stray cat kt kedai mkn td..time ahkak mkn, sume kucen tu dok keliling bwh tebel ahkak mkn, sume mengiau mintak makanan...siap ade yg panjat ahkak lagi, sbb x sabo dan lapo...

nota: ahkak mmg xleh tgk kucen yg wat muke kesian...rase sedih sgt...

uwaaa...sedihnya kesah ko ni...

rasa nak nanges je..
terbayangkan mak aku pulak kat kg tu
tapi, wat masa ni mak pak aku alhamdulilah masih sihat..

tapi, jadi anak pompuan ni susah jugak ek..
lebih2 lagi kalau dah kawen..
buatnya laki kita tak suka mak kita,
ha, cemana nak buat...
syurga di bawah tapak kaki suami kan..

tapi, insyaallah selagi aku hidup, aku berjanji akan menjaga kebajikan mak n ayah aku..
amin..

er, aku konpius la..
si pinoe ni laki ke pompuan??

alhamdulillah...biarla kita sama2 jaga mak ayah masing2...jangan la biarkan diorang kesunyian...
kepada anak2 lelaki diluar sana yg rasa2 da bnyak susahkan mak slama ni....apa salahnya kalo balas balik jasa diorang.....
jangan cuma bersandarkan pada dah tanggungjawab mak ayah jaga anak...tapi tolong la jaga mak ayah plak...bila da senang...

ooooh sedihnya..menitis jua air mata..apa kata selalu balik tgk mak..mesti lama -lama mak rasa ok je walaupun hidup sendiri.... mungkin rasanya arwah ayah baru sgt pergi tu yg mak rasa  sunyi...nanti lama lama insyaAllah biasalah mak tu...tapi kalau mak nak duduk sekali lagi ok kan...cuma kena cari rumah lain kot kalau mampu...

Reply #69 philipinoe2's post

ko kan nanti tucen tu berak kat kaki ko marah  
cam tucen dulu tu berak kat umah ko tu

akak pulak call mak 2/3 kali sehari kekadang just borak kosong
je puasa ni nak pujuk diorang duk sini mudah-mudahan diorang naklah....

Reply #59 llisamaisarah's post

hmm..baikkan..??dulu sebb kesian ngan member nya pasal i pernah la nak intro kat dia..mati2 kata tak nak..sampai i kata kat dia..ko nih gay ker hapa..??tak ada feeling ker..?dah lama sangat single..tapi dia balas balik..lahanat la ko.kekekkeke..aku bila nak bukak step jek teringat kisah lama...2nd thng teringat lak kat mak dia..hmm..may be phobia dia tak habis lagi..habis bercinta sampai7 tahun..tak jadik kan...kalau tak merasa gak aku jadik pengapit dia..ngengengeeeeee

sedih aku duk kt thread ni...
teringat plak iklan ape ntah
yg die bawak balik bapak die dr spital tinggal ngan die
pastu x bagi bapak die makan skali ngan die tu...
pastu anak2 die pon ikot...baru dia sedar
aku mintak sangat2 ngan Allah...agar elakkan aku dari buat cenggitu kat mak bapak aku...

kalo ida, ida carik keje yg bole dok same dgn mak

Originally posted by Robab at 5-9-2007 11:57 PM
sedih aku duk kt thread ni...
teringat plak iklan ape ntah
yg die bawak balik bapak die dr spital tinggal ngan die
pastu x bagi bapak die makan skali ngan die tu...
pastu anak2 die pon ikot.. ...

emm mariya pn ade tgok gak iklan tu...sedih je time tgok ayah die tu..smpai hati ank2 die wat cmtu..evn dlm iklan, hkikatnye mmg ade y cmtu...Ya Allah, jauhknlh kami smue dari blakunye keadaan sedemikian...amin

Originally posted by arasham at 5-9-2007 07:10 PM
ko kan nanti tucen tu berak kat kaki ko marah  
cam tucen dulu tu berak kat umah ko tu

kucen kn hewan teritoriel...kalu die anggap 1 kawasan tu die punyer, die akan tandakan ngan air kencin die...

soalan: air kencin, bkn ngan taik!!

mak u sehat ke llisa?