CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RP255

char kuey teow diberikan kepada orang melayu dahulu di seksyen 17, petaling jaya

gede-bab replied at 6-10-2016 09:48 AM
perlu kah tanya? sedangkan dengan orang yang sebangsa dengannya dia sua..malah panggil lai..lai... ...

kalo aku, aku tanye amoi tu "orang cina saja yg bole try kah?"

gede-bab replied at 6-10-2016 09:03 AM
ala..rasis berasaskan warna kulit selalu terjadi...cuma cerita kat atas tu nampak bodoh bengong peni ...

Ye betul sis. Ada sekali tu diaorg bagi sample coklat kat pasaraya, bila anak aku dtg dia buat2 tak reti je. Bila bangsa dia lalu bukan main lagi dioffer walhal mereka tak beli pun. Aku tak harap brg free la setakat coklat mampu je aku belikan untuk anak2 aku. Mmg dasar rasis..

Malas nak layan cerita gini.

ikut order la siapa dulu...jangan bawa rules kampung kau ke tempat urban boleh tak?

iols selalu jah masa kecik dulu kena rasis dgn bangsa ni...pnah satu event chef ismail yg masak kat shopping complex, iols beratur dgn semua budak2 semua bangsa ade.

amoi yg distribute mi goreng yg dimasak oleh chef ismail tu letak sikit je kat pinggan kertas budak2 melayu, tapi time budak bangsa dia penuh je satu pinggan tu..
iols perhati je dari jauh sampai la turn iols, mmg betul dia letak sikit je mi goreng itu ke atas pinggan iols.

iols tinggal kt pekan kecik masa kecil, so mmg rasis tu tebal sgt dari bangsa cina ke atas melayu..smpi skrg iols susah nak hilangkan perasaan rasis dlm diri iols ni. tapi dgn education yg ada so takde lah terikut2 sgt..

melayu cina india sama je, ade rasis ade tak, pengalaman masing2 ada, ada yg baik ade yg buruk.

ini salah penjual kuey teow patut siapkan dulu order orang yang datang dulu sebab kebiasaan kalau order dua, dia akan masak portion 2 orang makan dalam 1 kuali bukan masak asing asing benda yang sama

Follow Us
framecermin replied at 6-10-2016 04:14 PM
Ye betul sis. Ada sekali tu diaorg bagi sample coklat kat pasaraya, bila anak aku dtg dia buat2 ta ...

ni orang kata kuman seberang laut nampak...tapi gajah kat pelupuk mata tak nampak....bila kita rasis  nampak jelas... tapi depa yang lebih rasis buat x sedar atau pura-pura nafi...

Alaa... beli makanan bungkus aje pun. Lagi mo bising.
Aku ni yang pakai sengkek masuk showroom keta mewah selalu jer salesperson pandang sepi.
Mai sorang kutu ni segak kacak tampan bergaya masuk, macam ditekan butang auto, terus salesperson sapa kawan tu.... walopun aku dengan kutu segak kacak tampan bergaya sama bangsa.

Apada hal.
Rasist sesama bangsa pun ada.

caramellatte replied at 6-10-2016 09:53 AM
halal.. tapi berapa ramai boikot nestle? pernah baca viral pasal orea ada lambang salib?
haaa la ...

Ikutkan promoter tu lagi suka kalau sampling die cepat habis...sbb dalam sehari dorang tu ada target berapa peket sample die kene habiskan..cepat sample habis, cepat leh duduk borak2...

Orix replied at 6-10-2016 09:59 AM
Spe yg tulis ni? Suruh dia apply jd reporter ke penulis skrip/novel jah.. punya la detail bercerita  ...

Chinese or india urban mmg selalu kalau complaint mmg bermuka2 surat sis

Ramai dh iols tgk macamtu, detailsnya mmg panjang ya amat mcm kes amoi hampir kene rogol bdk bwh umur haritu  

Deh...klakar lak baca komen2 korang pasal amoi2 yg buat sampling kat pasaraya..xpe sok aku cer tanya dorang kenapa rasis

Star_el replied at 6-10-2016 09:41 AM
setakat ni, aku tak pernah lagi jumpa insiden gini. Insiden aku dipotong queue adalah, baik di gerai ...

aku lagi bengang....tok sah kan Melayu, Cina, India ke racist...Indon pon racist gak derrr...

Baru nih nk beli apam balik, brother ni mmg sedap apam balik dia...aku datang order sekeping, depan aku ada staff BSN order 6-7 keping gitu. Lepas tu brother Indon tu cakap, Akak...akak datang besok laa...ni ada org order banyak....aku belah dr situ dgn senyum2 kelat....tak tahu samada nk ketawa or nak nanges....hamjadah punya Indon...

Dah kau terjun beli street food, layanan dan perangai jalanan jela kau dapat.  Tu belum kira tahap kebersihan ke ape lagi tu.  Kalo tiptop tu kira bonus. Bape ringgit sangat pun kau bayar kot. Hadap jela. Semua orang pun penah kena la, once in a while.

Pelik kenapa Cina beli char kuew teow dari Melayu padahal ramai Melayu yang berniat nak membeli char kuew teow dari orang Cina cuma dorang takut apek letak itu minyak barbie kasi harum itu char kuew teow.

Sekian laporan megarut dari Spidey.

Orix replied at 6-10-2016 09:59 AM
Spe yg tulis ni? Suruh dia apply jd reporter ke penulis skrip/novel jah.. punya la detail bercerita  ...

Kan? Nampak macam terlalu details dia tulis.

spiderman80 replied at 6-10-2016 10:45 PM
Pelik kenapa Cina beli char kuew teow dari Melayu padahal ramai Melayu yang berniat nak membeli char ...

selalu pergi pasar malam, terliur kalau bau char kuey teow yg peniaga cina jual... ummah meleis punya char kuey teow lgsg takdak bau, tak sedap dan byak taugeh lak tu.. lg 1, selalu perasan peniaga cina jual fishcake goreng kicap ke apa tah, dgan oyster... tergugat iman

gede-bab replied at 6-10-2016 09:03 AM
ala..rasis berasaskan warna kulit selalu terjadi...cuma cerita kat atas tu nampak bodoh bengong peni ...

Kalau bab tu, Spidey as a Chinese myself tak fikir promoter Cina tu racist. Spidey sendiri kalau berada di tempat mereka pun agak sangat was-was when it comes to serving food or drink to the Malays, terutama lately ni terlalu banyak sangat isu halal haram.
Kalau nak serve Chinese customers, lagilah sakit kepala, mereka ni cerewet lepas tu suka barang free.
My dad for example, dia suka berususan dengan kaum Melayu sebab mereka ni tak cerewet dan jarang minta discount.

Orix replied at 6-10-2016 10:52 PM
selalu pergi pasar malam, terliur kalau bau char kuey teow yg peniaga cina jual... ummah meleis pu ...

Kalau tak silap Spidey, apa yang Orix maksudkan itu ialah Fried Carrot Cake. Yup, ia sangat wangi, tapi tak tahulah ada guna 'bahan terlarang' atau tidak.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

spiderman80 replied at 6-10-2016 11:00 PM
Kalau tak silap Spidey, apa yang Orix maksudkan itu ialah Fried Carrot Cake. Yup, ia sangat wangi, ...

choii la... org tgah diet duk tayang pic makan choii choii choiii

cainis mmg selalu masak guna minyak babs ke? iols selalu beli roti kt kedai cina, wlupun dilarang oleh mak pak iols, takut deyols guna minyak babs which is i dont think so.. org buat kek n roti guna minyak sapi n majerin la khennn

Orix replied at 6-10-2016 11:04 PM
choii la... org tgah diet duk tayang pic makan choii choii choiii

cainis mmg selalu mas ...

Tentang Cina masak-masak tu, bukan semua masakan perlukan minyak barbie. In fact, zaman ini ramai Cina tak berani makan masakan yang ada minyak barbie sebab ia sangat berkolesterol tinggi (jika dibandingkan dengan bahagian organ barbie lain).
Tapi mungkin hardcore old schools saja lekat pada resipi tu, contohnya some char kuew teow sellers masih guna bahan tu sebab itulah resipi mereka sejak turun-temurun.