CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ali303

susu yang boleh tambahkan berat badan ank

Reply  ali303

Try pediasure..mmg blh naik badan..
bunga_kaseh Post at 18-5-2012 15:28

stuju sbb anak ai pun minum pediasure start dr umur dia setahun smpi la ni dah umur 2 tahun.. bau pun sedap, rasanya lg sedap.. smpi kan kakak dia yg umur 12 tahun tu pun curi2 bancuh dlm cawan susu tu dia minum skali sbb sedap katanya.

Reply  ali303

Try pediasure..mmg blh naik badan..
bunga_kaseh Post at 18-5-2012 15:28

Btl... Anak aku minum pediassure... Time Umur 3 thn, berat dier 20kgs.. Aku tukar gainplus... Naik jugak berat dier sket.. Now dh 2 bln aku kasi dutchlady.. Okla... Xder la naik byk sgt berat dier.. Now 3thn 4 bln, berat dier 22kg.. Aku pulak risau dier obess.. Psal kasen2 dier ramai yg gemok.. Huhu..

Budak kalau ada masalah kesihatan akan semakin kurang aktif, banyak merengek dan selalu sahaja sakit2.. Oleh sbb selalu sakit, maka calory intake pon kurang.. So kuranglah zat2 untuk pertumbuhan kanak2 trbabit..

Bawa lah berjumpa doktor yang berdekatan untuk rule out apa apa penyakit...

Dont worry kalau berat kurang naik tapi anak masih aktif macam biasa, kadang2 budak bila dah dapat kaki, pandai main, dia leka nak makan.. Itu normal lah... As long as berat nya masih lagi jatuh dalam julat yang normal.. Sila rujuk buku pink or biru anak masing2..

my daughter minum Dumex...skang nie 11 bln lebih dah...dan berat dia pun 11kg...dia minum pun 8auns...tembam tapi hyperaktiv...

me pn tgh nk mencari susu lain nk tkr utk my doter yg nak masuk 1thn 5 bln..sbb skang ni dia mcm kurang minum susu...tkt dia jemu aje..skang minum enfa..dh nk tinggl sket ..rs mcm nk try dumex plak..harap2 ok la..sbb yg adik ni x cerewet sgt ..akak dia pnh tyr dumex blikn yg pack kecik tu..x moh langsung....suke DL jgk...

kalau ank setahun lebih bag susu bera oz ya.. sekali bg.. ank i selalu buatkan 4oz je.. tu pun kadang2 je habih

Follow Us
Just nak inform sapa yang nak beli susu PEDIASURE 900g rm64.55 dekat TESCO Ampang.Semalam baru saya beli 2 tin.Sebab kat mana2 kedai semua RM72.

Reply 26# ali303

bancuh ikut brape oz yang anak leh minumla...anak TT active x? kalo die aktif dan kurus xpe...sbb metabolisma bdn tinggi...tapi kalo die kurus n xaktif TT kene refer ngn doktor kanak2...   mcm anak sayer pun kategori kurus jugak tapi die aktif...bile sy tanyer doktor, doktor kater pertumbuhan die ok.....sbb anak aktif n minum susu byk...walaupun xbrape nak mkn...bdn pun xla kurus sgt....anak sayer minum susu pediasure...cubela gi jumpe doctor kanak2 n mintak pandangan diorang....

anak saya pun kurus sangat2 trpk nak tukar susu...tapi x thu nak tukar susu mana...umur 1 thun 11 bulan berat 9.8......kecik sangat rasanya.....sebab anak sedara umur 1 thn dah 9 kg....anak saya jenis kalau mkn ikut time dia selera ke tidak...masalah nya ader yang cakap kalau makayah kurus anak kurus nie saya n hubby gemuk n bulat..anak kecik sgt2....dah mcm 2 buat....susu 4 auns ajew buat kadang2 habis kadang2 tak....susah hati sangat2 bleh bagi pendapat tak....

slm...anak sy pon kurus. lahir 2.95 kg. skrg dah 2 thn 7 bln..baru 11 kg. mula2 ikut kakak pakai novalac, tp kadang terhad nak jumpa...MIL suh tukar. pakai mamil...then ada org suggest pediasure, MIL suh tukar lg. so guna pediasure pon kurus jugak walhal dia suka makan nasik x mcm kakak suka roti je tp tembam. bila tny nurse dia ckp x pyh amik pediasure nti cepat kenyang anak xnak mkn. so sy tukar lg...try sustagen, sbb anak masa try tu kakaknyer suka...so adik pon ikut la. then MIL suh tukar lg ,enfagrow sbb ada org suggest. malaas nak byk cerita sy ikut je. tp fav anak2 perisa honey x kisah la brand apa. so baru je lepas jumpa nurse... katanyer mgkin dia tinggi, plus metabolisme tinggi, sbb mkn cepat aje buang nyer, mgkin sbb suka mkn buah dan aktif...ikut buku nyer tuh, berat dia still ok tp bila BMI dia dah down ke red zone. nurse tny la apa dia leh wat...melompat ke etc suh dia conteng2, sy ckp umur setahun lebih pon dia dah manjat basikal kakaknyer yg 4 tahun, dgn hjg jari pon dia kayuh...nurse kt ok la sbb tuh kemahiran 3 thn kot. so sy lega la sikit, wlu kesian tgk dia kurus sgt...so masih la kekal dgn enfa for both..x tau la kot nti klu MIL nak suggest lain pulak

Reply 26# ali303

haaa???4oz je??? anak saye setahun setengah dh minum 6oz...skrg umur setahun 10bulan 7oz...licin..sehari 5-6botol.

maybe die kurang minum susu tapi byk makan kot?? anak saye makan ni kena pakse..

Vitamin A-Z, anak sihat cergas dan cerdas,french vanila flavour - saya cadangkan agar kaum ibu cuba shaklee meal shakes. ia mengandungi 19 vitamin utama dan dan mineral tambahan dan kaya dengan sumber protein dan kalsium yang diperlukan untuk membesar kuat dan sihat.

Anak saya umur 2 thn setengah, dia mmg susah nak makan, kuat menyusu, dan sebab susah nak makan buat dia sembelit. Saya campurkan mealshakes ini dalam susu dia (1 sudu teh, 3 kali jer seminggu, setiap pagi/malam). Sblm saya bagi mealshakes, semua jenis susu saya dah cuba utk dia, tapi tak selesai masalah dia.

Allhamdulillah...dia banyak makan, seronok bila dia dapat tengok dia enjoy makan nasi. Demam tu kadang2 jer, ada tu sampai suami kata 'dah lama SUCI ni tak demam'. OK la kan, kita boleh kerja dengan tenang.

Satu lagi mealshakes ni boleh minum untuk satu family. Bonus utk kaum ibu, untuk kulit cantik dan awet muda. Minum satu cawan setiap pagi.

Nak dapatkan harga menarik dan nasihat percuma boleh hubungi email saya.

crisya pn nk cube susu lain..skg bby umo 10 bulan ade mslh poo poo keras..cian tgok dia meneran..kdg2 nges2....dia minum lactogen 2..mse lactogen 1 xde mslh pn..xtau nk try susu ape..

crisya pn nk cube susu lain..skg bby umo 10 bulan ade mslh poo poo keras..cian tgok dia meneran..kdg ...
crisya Post at 19-7-2012 15:14

my son pun kurang gemo susu...
sehari tu, paling baik dpt 3 botol 5 oz...
kalo tk, sehari 1 or 2 botol jer...
risau me dibuatnyer..umur 1 thn 8 bulan...

anak sy umur 3 tahun 3bln, berat cuma 11.5kg... kuruskan.. dah level kuning...
dah try kasi susu pediasure, langsung x nak minum...
payah tul nak tukar susu.. dia peminum tegar dumex dugro..
sehari boleh minum hampir 8 botol..
dia x suka mkn...
tapi aktif bermain...

Kalau bawa anak cek kat klinik kesihatan kerajaan, bila diorang cek berat anak tak seimbang dgn umur, diorang akan siasat, pastu akhirnya akan dibekalkan dgn susu special..memang tak dijual kat pasaran..nama dia pun dah lupa..warna kuning biru tin dia. Trylaa...my kids mmg jenis kurus n bf. so bila bawa ke klinik nurse selalu question kena berat tak naik...i jawab..baka kot? Tp belah ayahlaa..kalau belah maknya..takdenya... so saya cadangkan, oergilah mana2 klinik kesihatan kerajaan yg terdekat.yg lg senang, tpt anak2 buat mthly check up...diorg akan bg multivit, susu, ubat cacing..sumelaa..n it's free...

Tp kalo ikut saya, kurus tak jd apa, asal semua perkembangannya on cue..takde delay dlm speech, movement etc yg ketara...jgn bimbang sgt ttg berat...kurus bukan bererti sakit, tembam bukan bererti sihat walaupun org sure suka baby yg gebu nak dibandingkan yg keding...

kembar minum dumex, kuantiti minum sama banyak, tapi yg adik badan memang babam sedangkan kakak sedang2 je, tapi aktif ya rabbi dan makan pun kuat...cuma kakak jgn sakit, kalu sakit@demam badan cepat sgt surut sebab tak nak minum susu, yg adik tak kisahlah demam ke sakit ke susu tetap jalan.....

erm stuju bab checkup ke klinik kesihatan tuh,
anak anak aiva pun minum susu dumex
abang sulung minum dumex perisa coklat dugro (umur dia 2 tahun lebih)
adik pulak minum susu perisa madu (umur dia setahun lebih)
rasa memang lovely
dan berat badan mereka it's normal
sebab aiva ikut klinik kesihatan punya tarikh selalu checkup bulan 9 ni ada deal dengan klinik
selalunya dari pemeriksaan yang tetap ni dapatla tahu berat badan, ketinggian, ukuran lilitan kepala anak
perkembangan mereka normal atau tidak semuanya di periksa rapi oleh klinik kesihatan
dan pasal inejction dan ubat ubtan utk anak memang percuma dan kualiti memang tak usah laa bimbang kerana dah mendapat kelulusan kementerian kesihatan

anak anak aiva umur 6 buln dah diberi makan nasi
nasi benyek lauk sup
anak-anak aiva pagi  sarapan nasi dan lauk, sayur, air buah (biasanya yg ada vitamin C, spt lemon campur madu, air oren ini utk elak mereka mudah kena selsema batuk). takde la lapar bila hantar rumah pengasuh
susu pepagi bangun memang anak anak dah request nak susu

owner posted on 29-5-2012 08:54 AM
me pn tgh nk mencari susu lain nk tkr utk my doter yg nak masuk 1thn 5 bln..sbb skang ni dia mcm kur ...

sy pun alami masalah yg sama..anak umur nk masuk 1thn 3bln,tapi berat badan x smpai 9kg..x pdn dgn waktu lahir aritu berat 4kg! sebelum ni minum susu enfalac a+ (sbotol : 4 to 5oz jer) ,but now dh tukar ke s26 (baru 2hari tukar) minum ok ajer, buat 5oz tetap x abis hihi..ntah suka ke tidak dgn susu baru tu xtau la sbb kalau buat 5oz pun kdg2 x abis..dh xtau nk buat mcm mana nk tambahkan berat bdn dia,tambahan dia jenis yg susah nk makan..