CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: greenwoodpencil

vest police

Post Last Edit by ADIWIRA at 30-3-2010 11:10

hmm.. tak nak komen.. semua dah bijak pandai... maklumat dihujung jari...

nak sangkal sikit "Orang awam berhak untuk meminta kad kuasa'' ada banyak maksud...
kenyataan itu tidak bermaksud "org awam boleh minta dari polis kad kuasa dan pegang2 belek2'' yg dimaksudkan adalah kad kuasa ditunjukkan kepada orang awam sahaja sebagai pengenalan anggota polis...

Dari tajuk post, diandaikan anggota itu tidak memakai vest polis, dan berpakaian preman dan hanya menunjukkan kad kuasa sahaja ketika menjalankan tugas... kdg2 org awam ni ada yg bijak pandai setelah diajar oleh sibijak pandai... itu yg dimaksudkan oleh spyfan apabila bahagian tatatertib pula yg menyiasat laporan spt 'polis tidak tunjukkan kad kuasa'...  (tohmahan sahaja walaupun dari segi logik tue ada)...

ada satu lagi spyfan, penjenayah skang ni pun dah ada lawyer yg dibayar untuk lepaskan diri dari sabitan di mahkamah.. jadi ada 'banyak' cara untuk timbulkan kelemahan dari segi penugasan pihak polis....

tunjuk jer la kad kuasa tu, bukan boleh tebus point pun.. kekdg ikut-ikutan jer...  dah ada ada maklumat suh polis tunjuk kad kuasa, rasa nak apply kat polis yg bertugas, tp bila polis tunjuk kad kuasa tu pun, tak tahu nak buat apa gamaknye.. saje ikut-ikutan.. hehehe...

nak sangkal sikit "Orang awam berhak untuk meminta kad kuasa'' ada banyak m ...
ADIWIRA Post at 30-3-2010 11:02

Siapa kata tak boleh "pegang dan belek-belek"? kawan saya mintak pegang ... peduli hapa? (beytul jugak kata dia, tak menyalahi undang-undang pun) ada satu kes berlaku pada kawan saya (dalam tahun 2009), ada tiga orang lelaki (muda lagi ler) merayau-rayau dekat shopping complex kat subang jaya, pakaian macam mat rempit. dia dah perasaan dari jauh sebab diaorang pun asyik pandang-pandang kat dia.

lalu ada mamat seorang ni approach datang nak mintak IC kawan saya (yelah, kawan saya ni pun kacukan, ada nampak cam bangla sikit, ada nampak macam pak arab sikit). kawan saya pun tanyalah "encik ni siapa"? budak tu pun terus mengaku kata "Saya Polis" kawan saya punmintaklah untuk authority (kawan saya pulak anak Polis, so familiar sangatlah dengan prosedur). Mula-mula enggan, tapi mengalah bila kawan saya asyik mintak. dia pun tunjuk. kawan saya pun ambiklah dari tangan dia. kawan saya perasan Kad Kuasa yang dia pakai jenis yang lama (yang macam IC lama tahun 70-an), warna kuning. tengok dengan lebih dekat, gambar anggota tu gelap sangat, dan hitam putih. kawan saya pun tanya kenapa masih pakai yang lama? belum dapat yang baru lagi ke? (Kad Kuasa yang baru macam stail MyKad, cuma tak ada Microchip dan dicetak warna) diaorang macam terpinga-pinga tak tahu nak jawab. last-last budak tu kata "takpelah bang, kalau tak puas hati boleh ambik no saya dan buat repot kat balai" sambil hulur tangan nak mintak Kad Kuasa dia balik.

Kawan saya pun bagi balik. dah bagi, diaorang bertiga pun terus belah. tak jadi nak tengok IC dia. sampai rumah kawan saya pun ceritalah kat Ayah dia. Ayah dia kata 'mana ada pakai lagi Kad Kuasa macam tu? ini dah tahun 2009. kalau tahun 2000 mungkinlah (masa tu ada juga anggota yang masih pakai Kad Kuasa yang lama).

so nak jadikan iktibar, tahulah hak anda, dan tahulah perkembangan terbaru dalam PDRM yang lazimnya akan diwar-warkan. dapat sangat membantu kalau ada kes-kes pelik cam ni . . .

nak sangkal sikit "Orang awam berhak untuk meminta kad kuasa'' ada banyak m ...
ADIWIRA Post at 30-3-2010 11:02

Sebab tu PDRM kene lebih hebat, bijak pandai dan serba boleh dari si loyar - loyar yang ada kat luar tu. tingkatkan kebolehan, pengetahuan dan professionalisma.

gerenti boleh kow tiem punya . . termasuk loyar hebat dari utara tuuuuuu ......

pernah tgk ke kad kuasa ?
sape kate takder kad kuasa polis jenis sama macam ic lama ? ... ada kad jenis lama, ada jenis baru cam mykad. yg lama tu tak konpom lg tapi kuasa sama je yg beza kualiti kad sahaja.
bio betul si ayah nie polis... cam polis sentry je...
info @ cerita yg diterima pun kurang tepat. mana la x makin ramai yg salah faham.

kalau aku org pakai biasa ngaku polis...harusla aku mintak pengesahan....kalau gitu sapa2 pun blh "jadi polis"........

Follow Us
21# ADIWIRA

so nak salahkan sapa kalau Lawyer lagi pandai dari polis..?...takkan pasrah je kot....?

Sebab tu PDRM kene lebih hebat, bijak pandai dan serba boleh dari si loyar - loyar yang ada kat luar tu. tingkatkan kebolehan, pengetahuan dan professionalisma.

gerenti boleh kow tiem punya . . ...

spyfan Post at 31-3-2010 14:54

betul.....kalau "tak pandai", usahala jadi lebih pandai...jgn salahkan org lain yang lebih pandai....
dunia makin maju...zaman berubah...

sape kate takder kad kuasa polis jenis sama macam ic lama ? ... ada kad jenis lama, ada jenis baru cam mykad. yg lama tu tak konpom lg tapi kuasa sama je yg beza kualiti kad ...
cramer Post at 31-3-2010 21:34

Pengarah Pengurusan di Bukit Aman. Kalau hang tak percaya cuba tanya dia nooooo ...... :re:

Nanti aku try post gambar Kad Kuasa Polis yang dah tukar (yang macam MyKad) untuk tatapan bersama . .

Post Last Edit by ADIWIRA at 1-4-2010 17:40

23# spyfan

sebab tu sy bgtau jgn post yg bukan2 kat porem ni.. nnt semua yg baca ingat, betul la tindakannye tue.. polis tue pon satu yg pegi bagi org belek2 kad kuasanye buat ape.. org tue bukan pakar yg boleh mengesahkan kad kuasa polis tue tulen atau tidak sebelum pemeriksaan identiti dilakukan.. ada ka?  kalu bagi pegang2 pon sama je jawapannya,

ic anda perlu diperiksa, sbb nak buat laporan.. hehehe

yg dia pegi tinggalkan mamat tue buat apa? anak polis ke apa ke, check je la.. yg penin2 buat apa? yg mamat tu siap tanya si polis kenapa tak tukar kad kuasa yg baru? apa? dia kerja bahagian pengurusan pdrm ke? ingat senang ke nak tukar kad kuasa cam tukar ic? ada yg dah nak pencen pon belum tukar yg versi baru... siap dah terkoyak2 bagai.. apa cite.. jangan andaikan apa yg berlaku pd anda adalah kejadian yg boleh dicontohi oleh semua...

masih ramai yg pakai kad kuasa lama daa... jangan keliru dgn kenyataan org awam...

mengenai loyar2 buruk ni...
bukan nak salahkan sesiapa, dah org awam yg back up perompak, pencuri... alasan hak asasi manusia, penjenayah perlu dilayan sebaik mungkin sbb belum didapati bersalah, mereka tidak boleh di pong pang pong pang untuk korek rahsia.. haaaa, jawapannya tersenyum la si 'kruk' sbb masyarakat dah terbuka dan melihat penjenayah ni salah seorang manusia yg mempunyai hak asasi sama seperti org laen.. polis setakat tanya kabar je la... 'ini' yg dimahukan org awam mase ni..  lebih2 kang, tahan kerja, buang kerja, tindakan lain2..  

org kg pun kata, ''tu la engko, bodoh sangat, kerja lebih2 pun, org tak pandang, skang dah balik kg sbb kena tahan kerja atas alasan jentik penjenayah yg diback up oleh org awam sendiri sbb nak dapatkan maklumat''

ingat diorang kena geletek gile2 kat perut ke utk dapatkan maklumat? kebanyakan sprm (dahulunya bpr) pun dari kalangan anggota dan pegawai polis, jadik cara penyiasatan adalah  ............... sekarang je ada akademik sprm.. anda tahu cara penyiasatan csj tentera?

kita sebagai org awam sepatutnya support la polis yg sentiasa cuba menangani kerenah penjenayah, bukannya sentiasa mengkomdem ....

memandai la kate pengarah pengurusan yg cakap ... berlambak aku tgk org guna kad kuasa cam ic lama lg, tak yah gi bukit aman pun.. ko gi balai paling dekat umah dah aa  .... eaheahe

sebab hak asasi la penjenayah jadi lemak ....
jgn asyik salahkan penguatkuasa, berlambak penguatkuasa kat pasaran skang nie tapi masalah still bertimbun2 gak. dengan APMM, KASTAM, POLIS, AADK, KKDN, KHEPDN dan memacam lg. rasanya dah tak mampu nk bg rasuah, tokey khinzir pun leh jual kandang.

hak asasi yg melampui batas la penyebab nye... sukenye jadi org jahat skang nie, anda leh terbela asalkan duit anda byk dan cari lowyer buruk yg terbaik... anda pasti terlepas. ... tapi di dunia saje.

memandai la kate pengarah pengurusan yg cakap ... berlambak aku tgk org guna kad kuasa cam ic lama lg, tak yah gi bukit aman pun.. ko gi balai paling dekat umah dah aa  .... eaheahe
cramer Post at 1-4-2010 19:56

hehehe.. betul kate cramer tue...   ckp siang pandang2, ckp dalam forum ni kena hati2 sbb ramai yg baca untuk dptkan info... lau bg info tak tepat nanti, makin kelam kabut jadiknyer...

masalahnye mana kiter nak tau, info tu tepat or tak? unless kiter sendri yang kena byk membaca dan bertanya ...

tanya pada yg tahu bukan tanya pada yg buat2 tahu...

Post Last Edit by ADIWIRA at 1-4-2010 17:40

23# spyfan

sebab tu sy bgtau jgn post yg bukan2 kat porem ni.. nnt semua yg baca ingat, betul la tindakannye tue.. polis tue pon satu yg pegi bagi or ...
ADIWIRA Post at 1-4-2010 17:32

Saya nak tau adi..bagaimana prosedur perpindahan dari seorang anggota PDRM ke SPRM ini?

Nanti aku try post gambar Kad Kuasa Polis yang dah tukar (yang macam MyKad) untuk tatapan bersama . .
spyfan Post at 1-4-2010 15:22

Sila sila saudara spyfan..cuma pastikan edit dulu lah no rf..muker cover sikit..

sape kate takder kad kuasa polis jenis sama macam ic lama ? ... ada kad jenis lama, ada jenis baru cam mykad. yg lama tu tak konpom lg tapi kuasa sama je yg beza kualiti kad ...
cramer Post at 31-3-2010 21:34

Polis sentri lain dari polis biasa ker?

37# alphawaves

alpha...  jawapannya saya sik tahu.... kena tanya pihak JPA... kenapa? ada hati nak tukar ke sprm pulak?