CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jejaka#Macho

[MERGED]Misteri Anak Hilang Dalam Kandungan~latest by Alifnara

Reply #19 kupia's post

eiii baik aku mintak bantuan ngan Tuhan lg afdal... nak cakap ngan dier pun aku dah seram... tak nakkk...   

mende2 nih semua dpt di buang tak... kalau kt buang utk dia tanpa dia sedar blh tak???

Originally posted by siape_aku at 12-12-2007 05:17 PM
kes macam ni mmg ada.....ade la aku jumpe akak tu,,,,mase anak dara ...die tibe2 pregnant.....sampai kena pukul dgn mak bapak die...padahal die tak pernah buat jahat pon....g scan tgk2 die pregnat la baby cam biase...g check doktor sume.....selepas teruk diedikecam family akhirnya mereka akur bil mak die mimpi bunian tu ckp naktumpang perut je.... bile die beranak...ade la lelaki yg baik sgtni....ambik die jadi isteri....yg anak bunian tu ade la...pompuan...diebela cam biase.....dlm 2-3 tahun die kawen...die pregnant....anakkembar sepasang...bile dah dekat nak due tu...die mimpi bunian tu ckpnak anak die yg pompuan dlm perut tu...yg anak 1st tu die soh pompuanni bela (tak tau la apsal die buat gitu).....

aku jumpe pompuan tu kat umah satu pakcik ni....anak bunian tu pon akujumpe la...kulit die bersih tapi die tak berckp....umo dlm 5 tahun maseaku jumpe tu....siap aku marah die sbb main2 wire extension tu,....biledah balik baru aku tau die anak bunian....tuhan je la yg tau betapaseramnye aku mase tu...

Kes manusia berkhawin dengan jin ni wajar dan khabarnya pernah berlaku tapi belum pernah tengok lagi, pendapat ulamak pun mengatakan perkara ni boleh berlaku.  Kes macam ni jarang2 sangat berlaku hampir tak pernah dengar langsung masa ni.

Lagi satu kes "jin asyik" (tak semestinya bunian mungkin dari jin lain) yang melakukan hubungan seks dengan manusia.  Kes ni paling banyak berlaku sampai hari ini, jin yang jatuh cinta dengan manusia dia ikut balik dah jadi macam pendamping. Kebanyakan kes dia duduk dalam badan individu tersebut jadi posessive tak bagi orang lain datang dekat dia ganggu.  Tapi kes kes yang melibatkan perempuan manusia dengan jin lelaki tak pernah dengar ada yang sampai mengandung!  Berlaku pada orang bujang dan juga orang yg dah berkahwin tak kira lelaki atau perempuan didatangi oleh jin perempuan atau jin lelaki.  Jin asyik ni antara jenis jin yang bahaya.   Jin sihir yang dihantar tukang sihir atau jin untuk sihir pengasih pun boleh berubat jadi jin asyik kalau dia dah jatuh cinta.   Kebanyakan jin sihir dihantar masuk dalam jasad manusia.

Kesemua kes macam ni boleh di rawat dengan rawatan alQuran, jangan salah jumpa perawat kena cari yang betul2 genuine.

Kes kawan kita yang sampai mengandung ni susah nak komen, kalau andaikan dia mengandung dari benih jin memang tak boleh dibuktikan, chek DNA mesti dari benih manusia.  Kalau tuduh dia melakukan perkara sumbang tanpa bukti ni pun satu dosa besar jugak.  Jadi tak tau mana satu yang benar.

Wallahualam, yang salah dari saya.

family aku pun ada kes camni..mak aku masa mengandungkan kakak no.6 tu katanya kembar..tapi yg kuarnya sorang jer..sorg lagi bunian amik..mak aku mimpi nenek kebayan blakang umah kitorg jaga kan baby tu...kes ni takdak sapa yg tau sebab mak aku tak bagitau sapa2..kalo bagitau pun takdak sapa pecaya kot..
Bila dh besar2 ni baru mak aku cite kat kitorg..kakak bunian aku tu slalu gak muncul dalam mimpi mak aku..melawat kot..
Kitorg tak dapat tengok rupa dia camna tapi dari cite mak aku dia dh kawin..ada anak..berbahagia la hendaknyer dia...

nfmbf This user has been deleted
nak tanye cket.. omputeh kene gak ke?

Originally posted by liya13 at 13-12-2007 12:55 PM
family aku pun ada kes camni..mak aku masa mengandungkan kakak no.6 tu katanya kembar..tapi yg kuarnya sorang jer..sorg lagi bunian amik..mak aku mimpi nenek kebayan blakang umah kitorg jaga kan  ...

Tau tak nenek kebayan tu siapa sebenarnya?  kat singapore ada banyak kes nenek kebayan ni...

Originally posted by nfmbf at 13-12-2007 03:58 PM
nak tanye cket.. omputeh kene gak ke?

Sila jelaskan maksud yang tersirat... superior sangat ke orang putih ni tak boleh kena sihir? siapa bilang orang putih tak caya hantu?

Diaorang ni setan tak payah kerja kuat sebab aqidah depa tak payah dirosak kan lagi dah memang dah kaput, kalau nak test boleh tapi kita orang Islam diharamkan terlibat dengan kerja sihir ni...

Follow Us
Originally posted by sexyzangel at 13-12-2007 09:12 AM
eiii baik aku mintak bantuan ngan Tuhan lg afdal... nak cakap ngan dier pun aku dah seram... tak nakkk...   

mende2 nih semua dpt di buang tak... kalau kt buang utk dia tanpa dia sedar bl ...

Benda ni boleh dibuang dengan syarat yang punya diri tu mau benda ni dibuang, kena ingatkan dia benda tu salah.  Kalau perawat  berjaya  menghalau  jin  tu  pun, dia jugak yang kena ada kesedaran amal dinding diri sendiri lepas tu, tidak penat ajalah benda tu boleh datang balik bila bila masa.

Originally posted by kupia at 13-12-2007 05:15 PM

Tau tak nenek kebayan tu siapa sebenarnya?  kat singapore ada banyak kes nenek kebayan ni...

err..tak tau sapa..  tapi tau dia ada kat area umah tu..mak aku cite kadang2 masa dia mengaji or semayang ada bau sireh dari nenek tu kot..slalu gak nenek kebayan dgn kakak ghaib aku tu melawat mak aku nie..cuma tak nampak mata kasar jer...

Reply #27 kupia's post

salam saudara kupia...

saudara ni murid ustaz jumadi mustar ke? atau ustaz jumadi sendiri?

sbb saya membaca posts saudara, esp mengenai jin, sihir & cerita bunian...semuanya sungguh similar dgn ceramah ustaz jumadi yg saya dengar dgn mendownload dari lelaman web ceramahislam dlm ceramah beliau mengenai pengasih, alam jin, jin asyik, bencana sihir, kursus rawatan & beberapa ceramah yg lain.

Reply #29 ahysa's post

Salam ahysa,

Kuuuuuuuuuuuus semangattttt!!!!! jangan la samakan saya dengan Ustaz Prof Dr. Jumadi Mustar, macam langit dengan bumi bezanya.  

Saya banyak merujuk buku2 guru dia (Sheikh Wahid Salam Bali) dari Mesir, mungkin kerana itu banyak persamaan dan saya pun dengar jugak ceramah dia dalam site tu.

Saya tertarik dengan aliran ni kerana 100% genuine Islam tidak bercampur aduk dengan amalan tradisi di amping aliran yang lain tu jangan diperkecilkan kerana mereka juga menyumbang dan berbakti besar.

Reply #28 liya13's post

Salam liya,

Nanti kita kita cerita sikit pasal nenek kebayan ni mengikut pengalaman Ustaz Jumadi, hari Jumaat ni tak sempat nak tulis.

Reply #31 kupia's post

cerita lah...saya pun sungguh2 nak tau...sbb saya dok singapore....

ada nenek kebayan pulak dah.......

Reply #30 kupia's post

alhamdullilah...saya suka mendengar ceramah beliau...kerana selain address kepada masalah alam jin & sihir banyak juga diselitkan dgn nasihat bagi masyarakat berjaya & runmahtangga bahagia. sungguh relevant dgn context kehidupan skarang

Originally posted by ahysa at 14-12-2007 10:43 AM
salam saudara kupia...

saudara ni murid ustaz jumadi mustar ke? atau ustaz jumadi sendiri?

sbb saya membaca posts saudara, esp mengenai jin, sihir & cerita bunian...semuanya sungguh similar ...

saya pernah bertanya pada Ustaz Jumadi directly berkenaan ini sebab saya memang setuju ngan ahysa bahawa cara penyampaian saudara Kupia ada persamaan dengan Ustaz...
Beliau mengaku bahawa beliau tak suka bertenet..
sebaliknya Ustaz bercerita.. anak murid beliau selalu merujuk pada beliau tentang kemusykilan yang mereka hadapi..
beliau akan menjawab sedaya upaya dan sebaliknya anak murid tersebut akan menyampaikan nasihat beliau diForum.. tapi saya tak pasti di forum mana..

so, sis yakin saudara Kupia ni bukan Ustaz Prof. Dr. Jumadi Mustar... namun... WallahhuA'lam..

p/s Ustaz ni simple benorr.... suka buat kelakaarrr    
semoga beliau mendapat ganjaran dari Allah s.w.t diatas bantuan2 yang diberi pada pesakit2 beliau... Insya Allah .. Amin

Reply #34 Zaihasky's post

Jangan ragu- ragu Zai saya bukan ustaz Jumadi dan bukan ustaz pun... kita kongsi-kongsi apa yang perlu bantu membantu sesama kita.  Kalau rajin dengar ceramah Ustaz Jumadi dalam site ceramahislam, banyak masalah dah ada jawapannya di situ.

Originally posted by ahysa at 14-12-2007 12:52 PM
cerita lah...saya pun sungguh2 nak tau...sbb saya dok singapore....

ada nenek kebayan pulak dah.......

Nenek kebayan ni cukup bahaya, dia ni dari jenis IBLIS bukan jin yang selalu kita dengar, dia jadi boss dan ada bawak jin suruhan dia buat keja gangguan.  Nenek kebayan pun macam cik pon jugak jenis merasuk (boleh masuk dalam jasad manusia).

Kalau ada terjumpa dalam rumah ke kat mana-mana rambut panjang dia gugur, rambut kasar panjang dan warna perang kekuningan maknanya dia berada dalam kawasan tu.  Gangguan dia dasyat cukup kacau.

Kalau di Singapore saya cadangkan pegi jumpa Ustaz Sulong (orang kanan ustaz Jumadi di Singapore) - saya tak pasti alamat dekat masjid katanya - depa ni dah banyak pengalaman menghadapi kes kes nenek kebayan di sana, ada beberapa kes dah berlaku di Singapore.  Tanya pusat rawatan Darul Illaj di Singapore kat mana, dekat masjid katanya, atau lain lain pusat rawatan Islam di sana.

Reply #35 kupia's post

wokeyy.. tak ragu lagi dah.. walau tadi ada about 1% kesitu
tapi pikir balik tak kan Ustaz nak tifuuuu

yuppp agreee... memang banyak jawaban leh didapati dalam ceramah beliau..
latest dia cakap nak buat ceramah tentang perceraian.. dia prihatin dengan kadar perceraian yang tinggi sekarang ni...

aku tunggu penerangan sedara Kupia psl nek kebayan nih...tak sabo nak tau..

Reply #38 pokokbunga's post

dah panjang lebar dah bro Kupia citer kat atas tu

eh eh eh..terlepas pandang...sori..tu lah masuk forum, berenti jap buat keja, sambung baca forum balik...hah..kan dah bercampur aduk...hehehe...sori yer lagik sekali..