CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: khys

1957 - HATI MALAYA [HEART OF MALAYA]

thanks....dah merge pun...lepas baca synipsis mcm tak berapa umph la pulak....tapi tak apa lah....tengok je cmana dulu...

the star 7 april 2007

Becoming Bapa Malaysia

By KEE HUA CHEE

I sauntered into Finas Studios next to Zoo Negara just before midnight last Sunday and met director Shuhaimi Baba. Wrapped in a shawl, she looked fatigued but content as she had just shot the last scene for 1957

Reply #19 iscol_klang's post

tu le buat filem biar betul2 fact  .. research dgn lebih mendalam lagik .. bukan pakai buku teks tingkatan 5 ajer..bagi alasan semata nak kreatif dan timbulkan semangat patriotik .. aduss.. mcm ni pun ada ka??

kalau org tu takde dlm detik2 merdeka takpayh nak mengada nak taruk.. baik taruk tun dr m sama dgn paklah sekali... hah itu baru nak berjiwa kretip.. jgn lupa najib sama kang dia kecik hati lak..

to uhaimi baba .. saya betul2 kecewa pengarah ygtersohor di tanah melayu ini buat sejarah berkaitan kemerderkaan tanah melayu .. tidak betul dan jitu faktta sejarah utu sendiri...

Reply #19 iscol_klang's post

tu le buat filem biar betul2 fact  .. research dgn lebih mendalam lagik .. bukan pakai buku teks tingkatan 5 ajer..bagi alasan semata nak kreatif dan timbulkan semangat patriotik .. aduss.. mcm ni pun ada ka??

kalau org tu takde dlm detik2 merdeka takpayh nak mengada nak taruk.. baik taruk tun dr m sama dgn paklah sekali... hah itu baru nak berjiwa kretip.. jgn lupa najib sama kang dia kecik hati lak..

to uhaimi baba .. saya betul2 kecewa pengarah ygtersohor di tanah melayu ini buat sejarah berkaitan kemerderkaan tanah melayu .. tidak betul dan jitu faktta sejarah utu sendiri...

aku tak suke pemegang watak tunku & dato' onn tuh...
pelakon muda yg sengaja dituakan...maybela diorang btol2 belakon bagus dari segi gesture semua, tapi dari segi appearance, tak sesuaila, yg pegang watak tunku tu kurus, tunku berisi...aku rasa jalil hamid lagi sesuai, dato' onn tu man bai sesuai...man bai memang belakon sebagai dato' onn dlm teater merdeka merdeka merdeka, jalil hamid pulak dikatakan terpilih utk pegang watak tunku dlm filem mahadi j.murat yg tak buat2 - putera merdeka...

cuba korang tengok banner2 yg dibuat masa demonstrasi tuh....ada ke banner dgn fonts yg sikit punye cantik tahun 50'an dulu...tahun 1946 orang tak eja 'rakyat' as 'rakyat', tapi 'ra'yat', even sampai 70's pun masih dieja ra'yat..lagipun kalo kite tengok buku2 sejarah, orang buat banner time demonstrasi malayan union-kalo bahasa melayu tulis dlm jawi, kalo inggeris baru tulis rumi...

aarrgghh...tak best tul 1st impression filem nih..

A'ah...tahun 5o-an dulu kebanyakannya guna bahasa jawi...apsal dalam filem guna bahasa rumi plak..

Follow Us
hm..ok ler tuh..at least diorg ader buat sesuatu yg bley tambah smangat patriotik aku...hope so....

erk...yasmin nak wat film pasai 13 mei??..harap2 ler lepas lpf mengong tuh....takot x lepas jerk kang....hmmmm

balik2 ambik Maya Karin dan Rusdi Ramli...
beginilah pengarah, dulu Yusof Haslam pun slalu ambik Erra...
Prof. Rozak plak selalu ambik Saiful...
padahal ramai lagi pelakon di luar tue...

FilemBaru:1957

courtesy of sinemamalaysia:

Semangat 慚ERDEKA

tak perlu buka thread baru, sudah ada....

http://forum.cari.com.my/viewthread.php?tid=279600&extra=page%3D5

:pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

AKU PHOBIA FILEM PAKAI TAJUK BERNOMBOR NI...SEMUA FLOP! CAM MISI1511, MAY13, SEMBILU2000, 300, DAN BANYAK LAGI DA...

Originally posted by khys at 20-3-2007 09:11 AM

hehe.. sikit je tu. aku dpt tau dari website finas. filem Misi pun RM2.5juta.
kos promosi PGL dulu ialah RM4.5juta. kos pembikinan PGL ialah RM16juta!! (itu baru kualiti 'oscar')

jadi, a ...

Yup..agree with you..rm3m nih sebenonye nothing lelagi utk filem macamni..in fact x cukup sebenonye..byk kene pakai trick (cgi).. bayangkan mase diorg shot dekat dataran merdeka tuh ade byk khemah (ade event lain) kat tgh padang tuh..padahal Pesona Pictures dh booked awal2 ngan dbkl utk location tuh..plus event tuh start 2-3 hari lagi..tp sbb organiser event tuh bayo sewa tempat n pesona pictures plak f.o.c..terpakse laa truskan shooting n pakai cgi nk invisiblekan khemah tuh..waste of money ok..dan jgk scene di majestic hotel x silap..(yg tunku tahan raje2 melayu tuh n ade rusuhan kat depan hotel tuh..) they actually needed about 1000 peeps..tp budget punye pasal they could only hired 300 peeps..so 300 xtras tuh buatlaa rusuhan 3-4 kali..tutup jln 3,4 minit pun teruk kene hon tuh..pas tuh bole diorg lupe sewa baju polis zaman tuh..tepakse shoot polis tuh asing2 (dlm studio)..  budget PGL tuh di Malaysia memang dah terlaalu mewah dr segi duit dan mase..dh laa set built-up sendiri (the castle n the market)..kalu rase x sesuai shoot ari tuh selambe badak jek postpone.. kite tunggu jek la macam mane hasilnye.. hope berjaye..

Originally posted by iscol_klang at 12-5-2007 12:21 AM
aku tak suke pemegang watak tunku & dato' onn tuh...
pelakon muda yg sengaja dituakan...maybela diorang btol2 belakon bagus dari segi gesture semua, tapi dari segi appearance, tak sesuaila, yg pegang watak tunku tu kurus, tunku berisi...aku rasa jalil hamid lagi sesuai, dato' onn tu man bai sesuai...man bai memang belakon sebagai dato' onn dlm teater merdeka merdeka merdeka, jalil hamid pulak dikatakan terpilih utk pegang watak tunku dlm filem mahadi j.murat yg tak buat2 - putera merdeka...

cuba korang tengok banner2 yg dibuat masa demonstrasi tuh....ada ke banner dgn fonts yg sikit punye cantik tahun 50'an dulu...tahun 1946 orang tak eja 'rakyat' as 'rakyat', tapi 'ra'yat', even sampai 70's pun masih dieja ra'yat..lagipun kalo kite tengok buku2 sejarah, orang buat banner time demonstrasi malayan union-kalo bahasa melayu tulis dlm jawi, kalo inggeris baru tulis rumi...

Ari tuh tgk Melodi..diorg interview Arash Mohammad pasal die tarik diri dr production 1957 nih..upenye die pilihan utame utk main watak tunku nih..aku pun taktau nk kate die sesuai ke x..tp tuhlaa..kalu nk main watak tokoh plg popular n besar kat Malaysia nih..besar risk die..sampi Arash pun last2 minute tarik diri sbb watak Tunku terlalu berat utk die..so tabik gak ah kat mamat nih for having d guts to do it..dato' onn jaafar plak production dsigner die kate sebenonye family dato' onn x bape gemar ade org main watak die..x layak katenye..so katenye mungkin diorg akan minimizekan appearance dato' onn dr angle dpn.. huhuu..nk kate sesuai x sesuai diorg pegang watak2 tuh..aku kene tgk dulu..mungkin sesuai..kalu x..hantam..hahaha..

Pasal banner time rusuhan tuh aku setuju..x pasan lak mase aku tgk slide gambo2 mase shooting filem nih..teruje tgk set die jek..props belakang kire..hehee.. masih longgar laa citer nih..tp tattau laa end product die cane..mungkin solid..so kene laa tunggu lepas raye..huaa..x kenenye tayangan die..

apa peristiwa terjadi masa 13 mei????

ni citer semata2 nak sambut kemerdekaan arahan dari finas ler nih..skurang2nyer satu filem setaun utk sambutan kemerdekaan..sumer kelam kabut jadiknyer..overall ke laut..blum stat lagi pun aku dah bagi 1/10 bintang

hopefully not another flop.........sebb selalunyer citer2 camni susah nak dpt sambutan.............aku memang tgk....sbb suker citer2 mcm ni kalau kena dgn gayanya..........

Pelakon kena cuci hotelOleh Ellyna Ali
elly@hmetro.com.my

Rap
PELBAGAI kesukaran dilalui pengarah Shuhaimi Baba dalam merealisasikan filem patriotik arahan terbarunya, 1957- Hati Malaya yang bakal ditayangkan pada hari raya nanti.

Selain berdepan masalah bajet serta kekurangan sokongan pihak tertentu, Shuhaimi dan team produksinya di Pesona Pictures Sdn Bhd turut mengalami kesulitan mencari bangunan bersejarah untuk props serta latar belakang filem ini.

Dalam sidang media khusus diadakan untuk memperkenalkan barisan pelakon 1957- Hati Malaya serta pelancaran laman web filem itu baru-baru ini, Shuhaimi berkata, kesukaran dialami itu menyebabkan filem terbarunya ini paling sukar dihasilkan.

揔ami terpaksa menyediakan beberapa pelan bagi memastikan pembikinan filem ini dapat dijayakan hingga ke saat akhir. Pada awalnya, kami merancang membuat filem ini seperti Ghandi dengan peruntukan bajet RM14 juta hingga RM16 juta.

揘amun apabila semua itu tidak dapat dilaksanakan, kami terpaksa memilih pelan terakhir iaitu plan E yang menggunakan bajet RM3.6 juta untuk menghasilkan filem ini,

Dah tengok trailer filem ni. Rasa nak menitis air mata. serius!

raser cam best jerk filem ini...yerla pasal kemerdekaan...pelakon2 pon semua hebat2..

Tu ler..tgk thriller cam best jerk.. Citer2 yg bersungguh2 cam nie labih2 lagi yg berkaitan dgn semangat patriotik patut diberi support yg baik. Tapi rasanya cam 'susah nak jual jerk'. Kalau kita buleh support PHSM di pawagam. why not cerita2 begini.

p/s : Sekali imbas watak TAR tuh den ingatkan Rosham Nor...