CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: BeachBoys

MELAYU:BANGUN DAN PERTAHANKAN ISLAM...

Sekarang ni bukan kemelut murtad spt Lina Joy je...

Terdpt juga lelaki2 tampan dr satu kaum di Malaysia (tidak disebutkan di sini) yg dibayar utk menggoda perempuan2 Islam, terutama remaja, seterusnya menarik kpd agama mereka.

Berilah pendidikan Islam yg secukupnya kpd anak2 anda...

wallahua'lam

la.apsal ko bagik hadis.Kau tau kat sini ada budak bangang yg tolak hadis.Ni sbg contoh org yg tolak hadis sbg sumber hukum.

Originally posted by M5 at 11-10-2006 11:09 PM

It's high time untuk kita merujuk kembali ajaran yg dibawa oleh Tuhan melalui al Qur'an dan bukan rujukan2 lain untuk menyelesaikan kemelut ini.  Lihat Q17:46

*Org yg tolak hadis sbg bahan rujukan tentu korang tahu org tu camna.Bila tak caya hadis dia tak percaya la Muhammad sbg pesuruh.Bila tak pecaya Muhammad sbg pesuruh allah..dia tak pecaya jgk sebenarnya la Alquran tu disampaikan dari mulut nabi, jadi camna pulak dia nak kaji Alquran.
Bila tak pecaya Muhammad sbg pesuruh allah..dia tak mengakad kalimah syahadah utk declare sbg Muslim.Rukun Islam tak dipenuhi.Ilek.Tau tak MUNAFIK.Korang tau tak apa itu munafik?heh.Tak pun kapiaq.
Jadi korang berhati2 dgn org yg munapik nih.

-Rabbi-

Originally posted by fleurzsa at 12-10-2006 01:36 AM
Sekarang ni bukan kemelut murtad spt Lina Joy je...

Terdpt juga lelaki2 tampan dr satu kaum di Malaysia (tidak disebutkan di sini) yg dibayar utk menggoda perempuan2 Islam, terutama remaja, set ...

Betul.  Memang dah bergerak lagi aktif sejak 10 tahun yg lepas.
Selagi korang sibuk berdakwah dgn cara lemah lembut bak pondan..selagi tulah..makin ramai MELAYU ISLAM yg murtad.  Memang sepatutnya dah ada pertubuhan MORMON kat mesia mempertahankan MELAYU ISLAM kat M'sia.  Bergerak secara [censored].  [Censored] je apa yg berkaitan baik mat2 tampan atau paderi2 tu.
Baru paderi2, india2 atau cina2 tampan yg membohsiakan lalu dikristiankan Pompuan melayu Islam ni sedar sikit.  Kalau takat berbuih mulut ko dakwah ikut pak aji atau jab. agama atau ABIm or etc..mampus korang kena gelakkan dek mat2 tampan tu.  Peguan MUslim..huh.apalah sangat.Makin ramai melayu yg murtad adalah.

-Sallos-

[ Last edited by  ibnur at 12-10-2006 12:30 PM ]

Originally posted by back_hand at 12-10-2006 10:21 AM

la.apsal ko bagik hadis.Kau tau kat sini ada budak bangang yg tolak hadis.Ni sbg contoh org yg tolak hadis sbg sumber hukum.

*Org yg tolak hadis sbg bahan rujukan tentu korang tahu ...

kan aku dh kata aku nk tak pandai. ;)

Originally posted by fleurzsa at 12-10-2006 01:36 AM

.Berilah pendidikan Islam yg secukupnya kpd anak2 anda...
..

:setuju::setuju:

Reply #21 fleurzsa's post

aku setuju ngan kau......yang aku pelik...benda basic tak nak pejuangkan...yelah benda mudah je macam..cuba perjuangkan tutup benda benda yang membawa kemaksiatan...mcm night club, disco, kedai judi.. mcm isu murtad memang kita risau tapi isu ni berbalik kepada cara kehidupan kita..kalau basic dah tak betul tak yah lah nak salahkan org lain yang mengembangkan ugama depa..kita sendiri nak kena betul..

lagi satu aku ni melayu aku concern lah pasal melayu gak..tapi dalam kubur Malaikat tak tanya kita ni bangsa apa...dia tanya kita ugama apa?

Follow Us

Reply #26 yassin_yahya's post

ya sy pun sama...

BACK TO BASIC>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>....

jauh lebih penting...

Originally posted by yassin_yahya at 12-10-2006 04:13 PM
aku setuju ngan kau......yang aku pelik...benda basic tak nak pejuangkan...yelah benda mudah je macam..cuba perjuangkan tutup benda benda yang membawa kemaksiatan...mcm night club, disco, kedai jud ...

Cakap   memang     senang   ...tetapi  nak  pratikkannya   cukup     susah   ....   dgn   menutup  pusat    maksiat  ..apakah   maksiat   terus  berhenti   .....
mengurangkan    boleh   ..menghentikannya   cukup   susah   ....
tengok   nasib   mualaf2  yg  memeluk   islam  ...   kita  semua    setakat    syukur   aje   kerana   mereka   memeluk  islam  ..tetapi  apakah   sumbangan   kita   terhadap   mereka  ....  mereka   yg  tanggung   kesusahan  termasuk    terpaksa   tinggal  keluarga, abai   kan  oelh  masyarakat   mereka ....
tetapi   kita  semua  sekadar    serahkan  tugas   kepada   Jabatan  agama  ...   di  manakah   tanggung jawab   kita   sebagai   org  islam  .....

Originally posted by mahathirGX at 11-10-2006 10:26 PM

Ko   tau   ape  impaknya   ....    ni   menimbulkan  perasaan    kurang senang   di kalangan   bukan   islam   ....   menyebabkan     berlaku    salah   faham  di  kalangan   bukan   islam  ..  m ...

kebajikan para muallaf tu memang la wajib.jaga..tapi jgn sampai orang kiter sendiri tak terjaga..kalau 1000 orang masuk islam dan dlm masa yang sam 10 orang murtad..apa gunanye..yang 10 orang yang murtad ni sebenarnye cukup untuk memberi ancaman berterusan kepada islam..pk la..

Reply #28 mahathirGX's post

Betul tu hanya boleh mengurangkan... dan tak boleh menghentikannya 100% tapi sekurang kurang nya itulah usaha yang aku nampak paling terang kalau nak perjuangkan Islam dalam negara kita ni. banyak benda sebenarnya boleh dibuat iyelah cuma yang aku fikirkan pasal bab murtad ni...siapa tak risau kalau sikit sikit org melayu yang lahir Islam alih alih tukar ugama. apa yang sebab nya tukar ugama...kalau nak kupaskan faktor
faktor org islam Melayu tukar ugama dah tentu banyak dani aku rasa faktor paling besar adalah sosial. Kita ni sebenranya gagal mewujudkan kehidupan secara Islam dalam negara kita. Pengaruh barat terlampau banyak. Nilai nilai hidup cara Islam dah kurang. Hal hal duniawi telah disuapkan dari kecil lagi pada anak anak kita tanpa kita sedari.

Itu lah sebab jugak aku cakap kita kena balik pada basic. wujudkan cara hidup Islam dalam negara kita. Mungkin kita takleh start dgn buat perkara perkara yang berat. so yang pertama cuba eliminate unsur unsur yang membawa keburukan. Macam kelab malam, disko, Pub kelab judi yang banyak banyak...aku berani kata kalau diterangkan secara betul, org yang bukan Islam pun mesti setuju kalau takda benda benda ni. depa pun tahu bukannya bawak kebaikkan pun, semua bawak keburukkan. Org yang berniaga je yang menentang. Org melayu yang berniaga macam ni pun menentang. kalau org politik menentang atau tak setuju dgn cadang ni dah tentu depa ada share dalam bussiness macam ni.

gua ada terdengar dalam satu tazkirah - uztaz tu mengatakan yang column ugama di suratberanak bagi bayi-bayi yang dilahirkan selepas April 2006 tidak lagi menyatakan ugama bayi tersebut...jika ini benar maka ibu bapa Islam mepunyai tugas yang teramat berat untuk memastikan yang bila bayi itu membesar ke umur yang dibolehkan mereka memilih agama, maka Islam akan menjadi pilihan...

benda basic dah lama perjuang.on off. Dari budaya ranggi zaman 60 & 70an..maka sikit2 berubah.Budak2 sekolah dah mula pakai tudung yg dulunya  cuma pakai skirt ikat tocang.Anak2 kecil banyak didedahkan dgn pendidikan berteraskan islam. TASKA2 beraliran agama pun makin banyak.Sekolah agama dan menjadi rebutan ibubapak nak masukkan anak beraliran agama.Dasar pendidikan mirip berorientasikan islam.Penerapan nilai2 islam dlm sistem pendidikan, perbankan, pentadbiran kera jaan  dibuat dari zaman ke zaman.Kalau zaman 60an ke 70 an kat IPT2 pun masih lagi berdressing latiff ibrahim dan uji rashid.Tapi skrg makin ramai yg bertudung.Last2 ilek.Semua tu makin menjadi kemurtadan orang2 melayu islam. Jejaka2 tampan, machai2 kristian sengih je.Makin senang dimurtadkan budak2 melayu ni ada ler.Sebab apa? sebab org melayu islam ni lembut sangat.Biasanya memang kita kena lembut2.Bila cara lembut tak jalan..apalagi?bangkitlah.Dah bagik can cara lembut tak leh jalan, buat la cara keras skit.Ustaz2/pak imam2  yg bagi ceramah tu pun lembik semacam je.Kalau lebih2 bagi ceramah kang..jawatan pegawai tadbir agama kena tarik balik pulak.Tak cemerlang plak.
Memang dlm kubur tak ditanya bangsa.Tapi taukan org Melayu Islam ni.Kalau tak disentuh sikit pasal bangsa..maka tak melenting nyer.

-Rabbi-

12
Return to list New