CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: tongkatwaran75

Pelajar mati ditembak Polis:Dewan Negara bahas-post 1535# pg 62

takziah pada keluarga mangsa...aku tumpang sedih kalau berlaku pada keluarga aku tak tahu macam mana nak hadapi. Aku paham jaman sekarang bukan senang nak bela anak tak kira lelaki atau perempuan. Masa kecik lain masalah dah besar lain masalah ..kalau kecik boleh dikepung boleh dirotan tapi kalau dah besar pengaruh luaran mmg hebat. Kalau derang nak main futsal kul 12mlm  baru mula.. tak bagi pergi semua anak kwn2 pegi..kul 2 pagi baru habis..takut aku memikirkan cabaran mendidik anak jaman ni...

betul la aku rase polis mmg akan main acu acu je snapang bile ko lari

ade satu  kali tu kan ...
stania83 Post at 27-4-2010 12:24

standard la tuh nok for precaution kekdahnya...
buat nye betul org jahat terus tembak polis bila abg polis hampiri kereta itu...

Post Last Edit by melia_star at 27-4-2010 12:35

pd aku mudah sajer......pemandu kereta lari dr sekatan dan lari n terus lari......polis plak kejar n kejar pemandu sehinggalah satu masa polis decided to tembak ajer....tak kiralah niat tembak tayar ka tembak pemandu tu kaa....or watever niat polis tembak pun....andaian2 awat budak neh kuar 2 pg? awat mak pak dia izin? awat kakak dia bg kete? awat dia lari? awat...awat...tu semua tak kira....bende dah jadi.....

isu yg penting kt sini, pemandu yg lari tidak membahayakan/mencederakan polis tp kenapa polis dgn senang2 saja ambil keputusan tembak? setahu aku keputusan utk tembak ni bukan mudah waima kalu confirm org tu penjenayah....inikan lagi pemandu yg suspected penjenayah.....polis patut dgn apa jua cara pun kene tangkap pemandu yg ingkar perintah.....

just nk kongsi apa yg aku tgk dlm program Criminal & Investigation ( Astro ).....tajuk rancangan tu " Why I Run"....ia berkenaan pengakuan sebenar org2 yg pernah cuba melarikan diri dr polis atau sekatan polis.....

ada satu perempuan  cuba lari dr sekatan polis....bwk kete tunggang langgang...langgar byk kereta lain.....polis kejar n kejar sampai berbatu2 jauhnya.....sampaikan kene mintak bantuan kereta2 peronda lain utk stop n tangkap perempuan ni.....satu masa kereta polis pun di gesel dek perempuan ni......at last dpt ditangkap jugak perempuan tu....

lepas disiasat, rupanya perempuan tu ada satu penyakit jiwa yg mana membuatkan dia lupa, sedih, takut dan tak tau mana arah tujuan dia nk pergi.....ada jugak pengakuan dr org2 dgn bermcm2 kesalahan tp akhirnya polis depa tangkap jer pemandu neh....bukannya terus2 ditembak assumming pemandu tu penjenayah.......

itu cerita polis negara maju la kan....tp kita paham negara kita ni tahap baru nk membangun....mcm2 yg kene diperbetulkan dlm pasukan keselamatan neh....kita paham keje polis mmg teramat payah.....tp itulah risikonya sbg polis sbb harus meletakkan hak asasi rakyat tu di atas sekali.....

tak blehla tembak kalu org tak tembak awak....kalu sekadar undur kereta tu tak bleh la agak2 yg org tu nk membunuh polis.....cetek sgt mentaliti tu....

aku lihat dlm isu ini kesalahan lebih byk kpd polis.....aku tak nmpk logiknya polis 4 org ni tak  bleh Hentikan n Tangkap pemandu neh.....

kpd noks senah, kalo ko nk ckp aku bimbo tulis tesis bagai neh lantakkk la ko senah woii.....ada aku kesahhhhh........

kalo betul cam serafina cakap...memang sedih la...and takziah kepada keluarga arwah.

Post Last Edit by Selma_Jeskova at 27-4-2010 12:34
takziah pada keluarga mangsa...aku tumpang sedih kalau berlaku pada keluarga aku tak tahu macam mana ...
sengalnyer Post at 27-4-2010 12:28

pernah dgr perkataan disiplin tak noks??
anak2 omputeh yg tak sakai pukul 9pm dah tido berdengkur sbb esok nak pegi sekolah :re:

anak2 org melayu islam neh mundur, isap dadah pelbagai sbb takde disiplin.,.,..mmg tak pernah di ajar disiplin dlm kehidupan mereka sedari kecil...

manede selma... aku kat sini kadang2 pkul 2 pagi lapar pegi mcd beli fish fillet...byk je mat salleh aku tgk  

tapi yang paling xtahan kalo pegi mcd seksyen brape tah kat shah alam yang dekat ngan bulatan tuh. banyak btul budak uni. study la sangat...laptop bukak facebook/movie. siot xpasal2 xde tempat duduk.

Follow Us
aku rase arwah panik sbb kene kejar. dulu member aku panik bwk moto xbwk lesen kene kejar polis, sia ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 12:07

dlm kes kwn ko tu apa justifikasi polis tu nk acu pistol kt dia?? ko rasa patut ka tak ??

Stop mentioning bout his father laa..ayah dia dah meninggal dunia masa arwah ni umur 9 thn..n ka ...
serafina Post at 27-4-2010 12:22

takpa...biaq pi depa....aku paham situasi hang as a closest relative dgn arwah.....depa ni mulot mmg cabui2 belaka...bukan kira org baru meninggal ka apa....:cf:

Reply 347# melia_star

dalam kes member aku tuh aku rase:

1. member aku salah sbb bawak motor xbawak lesen
2. member aku salah sbb nampak polis je die pecut motor
3. polis tu xsalah sebab die acu je senjata, die xtembak pun.
4. polis ada hak untuk acu senjata kat suspek. sebab polis xtau mungkin suspek ade selit pistol kat poket belakang, who knows?
5. polis tu ok sebab die bagi verbal warning je, plus die bawak member aku g klinik.

cam contoh yang kita boleh tgk dlm internet, polis boleh acu senjata ke suspek dan bagi warning " get down.hands up, or i will shoot!".

jadi dalam kes member aku tuh. aku xrasa polis tu salah.

standard la tuh nok for precaution kekdahnya...
buat nye betul org jahat terus tembak polis bila  ...
Selma_Jeskova Post at 27-4-2010 12:31

motip takut mati kene tambak tp gigih gak nk jadi polis per kes noks....

aku pon pk mende yg sama. byk lg cara kot nk takutkan driver tu. kot yea pon.....perlu ke tmbk d ...
bayieng Post at 27-4-2010 11:11

Kalau udah panic and tingkap di tutup semuer serta di pasang dgn pelbagai jenih lagu setan, mana deme nak dengor bunyi tembakan amaran weh.!!!

BUKAN macam ceghiter Holly or Bolly WOOD tu.
Lepaih kena tembak mati, bley berlakon dalam filem lain!!!

Nyawa weh.....nyawa.

Kalau nampak diri sendirii in grave danger..............tembak dulu n tanya soklan kemudian.
Ini bukan masaalah TRIGGER HAPPY ker per.

Ingat senang ker nak bidik trigger tu?
Dengan keadaan kucar kacir and kereta bergerak, jarak dan serta recoil senjata juga perlu di ambil kira.

Aim tayar tapi kemungkinan tersasar kena kefaler pemandu.

alfatihah..harap2 family arwah sabar dgn dugaan Allah SWT

manede selma... aku kat sini kadang2 pkul 2 pagi lapar pegi mcd beli fish fillet...byk je mat salleh ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 12:39

mcd 24jam....k.mamaks 24 jam....tak lama lagi kopitiam, kedai mkn mak limah etc. 24 jam gak.....untung beb.....dah budaya org malaysia katanya.....

Reply  melia_star

dalam kes member aku tuh aku rase:

1. member aku salah sbb bawak motor xbaw ...
GhostRecon Post at 27-4-2010 12:46

ko bior betui....aku tgk dlm tv tu pak2 polisi tangkap mat2 rempit takdak pun kuar pistol.....nk tangkap mamat moto lari pun pakai pistol segala....

Stop mentioning bout his father laa..ayah dia dah meninggal dunia masa arwah ni umur 9 thn..n ka ...
serafina Post at 27-4-2010 12:22

Since miker ghapat dgn keluarga arwah, sila siasat siapa empunya kereta yang di pandu nya?
Dia ada lesen memandu ker?

Kalau tuan empunya kereta tahu yang arwah tiada lesen memandu, naper di berikan jugak?
Memandu kereta sampai ke 2 pagi?

Walaupun teman nie TIDAK SUKA pada PULIH yang menyalah guna koser tetapi di dalam hal hal seperti ini, kita kena berfikiran terbuka dan melihat ia dari pelbagai sudut.

In the first place, he shouldn't be driving.(under aged)
2nly, pepagi buter..........haper kerojer dier?
3rd, berani kerana benar..............kenaper lari?? (sahih ada buat salah - seperti tiada lesen)

senah, ada sebab tidak digalakkan mencaci simati.  bukan sebab maksum or anything, tapi tu la adab yg di didik kedlm org islam.

hal dia kat dunia ni dah settle, now dia tgh menjawap ngan his maker.
yg ko pulak nak caci2 dia apahal, panggil org tu bangsat semua.

kalau betul dia mmg penyangak, mmg patut la mati dlm keadaan ngeri cam ni.

but kalau terbukti mmg polis yg salah dlm hal ni, n budak ni mmg budak yg baik, cuma malam tu jek dia nasib tak baik. ko nak jawap apa lak yg ko free maki2 dia.  dia bersalah kat ko ke? moto/keta ko ke yg kena gesel malam tu?

aku tahu ko mmg brutal, tapi kalau nak berdakwah  pun, tgk la keadaan. bukan semua kes deserve caci maki ko.

ok katala aku jadi polis. tengah2 ronda memalam buta ada mamat naik moto nampak aku, pastu trus pecut motor lari. konfem la aku keja and acu senjata nak suruh berhenti. xkan la aku nak bukak tingkap ckp " dik behenti dik..."

contoh ni untuk kes member aku tu. bukan untuk kes arwah k.

Kalau udah panic and tingkap di tutup semuer serta di pasang dgn pelbagai jenih lagu setan, mana ...
niceghost2005 Post at 27-4-2010 12:49

disbbkan risiko2 terkena org yg tak bersalah la patut plis tak bleh tembak in the first place, kan avg nice.....kalu nk tembak jugak kenela betui2 kompom kene tang tayar....bukan suka suki jer tembak rambang dr jauh kan....

bg aku polis tokleh tembak budahk ni,,tak pasal2 satu nyawa melayang..walaupon budak ni penjenayah,,diorg tak lepaskan tembakan,,aku harap,,polis2 ni diambil tindakan sewajarnye,,seperti penjara,,,aku rase last2,,polis jugak menang kes  ni,,jgn risau aaa,,dan dan je budak tu reverse kerete lah,,kawan die lari lah...tak akn kerete iswara pon korg tokleh kejar atau block ke,,,poodah

Since miker ghapat dgn keluarga arwah, sila siasat siapa empunya kereta yang di pandu nya?
Dia  ...
niceghost2005 Post at 27-4-2010 12:59

bang nice....bende2 tu cuma kesalahan sampingan dia.....kan dah diposting kt depan, kete tu kete kakak dia....dia kuar pi kedai mamak dekat2 situ tgk bola.....so, no such thing nk kata dia penjenayah....kesalahan jenayah belum terbukti...cuma suspected je kan.....kt sini ( klang, S.Alam ) mmg normal budak2 muda kuar tgk bola kt kedai2 mamak....mmg takder sbsb munasabah polis wajid tembak kete tuh.........pada aku laa....