CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: halimi78

Mistri dSkolah (& ksah2 lain) jom kongsi pglmnV3 (link panduan ringkas pg1)

citer sket..

ni pic yg me penah tepek kat umah lama.. n kat thred Koleksi Perkakasan Syd tu..

ok.. rasanya skrg boleh la kot cite sket pasal gamba ni..

ni brg yg dguna oleh pompuan.. sbg ganti susuk... just tanam yg ni, pastu xyah lagi nak pakai susuk sana sini bagai.. cukup dgn yg ni 1.. all in 1 package.. fyi, kes melibatkan sambedi yg me kenal.. bkn dia tp her family..

kisahnya, ada sorang laki kawen dua .. sorang dr selatan orang dr utara (xyah tanya negeri mana.. xpenting k..).. si asben ni bisnesman.. byk gak duit.. tau jer la kan..

baik jer sbnrnya laki ni.. cuma bila kawen dgn yg ke2 ni, tetiba laki ni berubah perangai.. kalo dulu amik berat pasal famili, skrg nak balik jenguk sekali skala pon susah.. kalo balik pon kejap2 jer.. lagi teruk bila segala akaun related to his business dah tuka nama kat no2, n paling teruk ku rasa bila dia x byr duit umah yg 1st, sbb umah tu nama yg 1st nih.. no2 x kasi dia byr n dia bagai lembu dcucuk idung ngikut jer apa katanya..

penah gak jiran2 cakap ada nampak benda itam kat umah yg no 1 nih.. n dia sendiri penah ngadu ngan kwn me ni pasal benda itam mengadap bilik dia.. masa penah penah kene admit kat H**M sbb masalah masa peknen (of cos medically nampak cam ada maslah..)

so kebetulan member ni mintak tlg tanyakan.. so memula me just tanyakan dgn orgtua tu.. tp tgh cakap2 rasa xsedap kat telinga trs me call dia on the spot, soh dia dengar sendiri n tanya sendiri ngan org tua tu.. kalo me dengar pon tkedu.. ni kan plak kwn tu..

soknyer, jumpa kawan ni kat skul.. bincang2 sket, last skali dia nak g jumpa org tua tu.. dah nekad.. so me x kata apa dah.. xpelah, me just temankan aje.. x kisah pon.. lg pon, tu kwn me yg me rasa cam x patut lak kalo x tlg.. lg pon dia cakp wife yg no1 tu baik jer.. x sampai ati la plak..

dah wat appointment, mlm tu g jumpa org tua tu.. ekceli ada byk benda yg reveal.. tp me xleh cite arr.. rahsia peribadi k.. cuma 1 perkara pasal bendalah tu.. mana laki yg penah merasa mmg xkan lupa.. me tgk muka pompuan tu, biasa jer.. tp sapa x cukup kuat, mmg akn rasa tertarik.. n salah satu yg dmaklumkan, sapa yg guna bendalah tu nafsunya x penah puas n slalunya x penah kira sapa yg akn wat keje ngan dia..

mlm berikutnya, dah siapkan barang sket.. g jumpa org tua tu lg.. so my fren ni org tua tu soh jd wakil sbb melibatkan famili dia.. dia soh alin telur n pastu.. dah pecahkan... wallaaaaaa... apa yg ada dlm pic tu brgnya.. mcm x percaya dia tgk (x kata dia.. me pon tkujat sama..) tanam kat dahi.. ongkos riburiban jer.. wat ngan ilmu siam mali..

Alhamdulillah.. pas tarik kuar benda tu n wat pape yg patut, ada perubahan pada si suami.. mula sedar apa yg berlaku, kenal ank bini n famili (bygkan.. bini nak beranak pon leh bg alasan bagai xmo balik...:@:@:@, tp tu masa bawah pengaruh sihir, so xleh nak salahkan dia terus..)

tp skrg xtau apa cite, sbb me pon xmo tanya dah.. tugas me dah selesai.. malas nak sebok pasal umahtangga org..

cuma yg sedih, bila tepon my fren ari tu.. rupanya pompuan itew blm insaf lg.. siap wat benda lain lak skrg ni.. dulu dah kacau my fren ni, ringan2... tp pas berubat dah ok.. skrg jd makin teruk lak gangguan.. rasanya dia tau my fren yg susah payah nak ubatkan laki dia tu... skrg ni rasanya my fren tu msh dlm proses nak setelkan gangguan tu.. x sempat nak jenguk2.. just pesan2 jer apa yg me pesan2 kat kawan2 kat cni..

[ Last edited by  halimi78 at 23-5-2009 23:25 ]

Originally posted by halimi78 at 23-5-2009 20:30
x semestinya x.. ada mmg ada tp x banyak rasanya..

knp, kalo bukak atas tapak spital zaman jepun nanti skolah byk antu eh?

ye la kan ke spital zaman jepun...org ramai mati sebab perang laa...tu nasib bkn bukak sek atas markas tentera jepun....

tp perasan tak....histeria kat sek ni mcm kes yg berpindah randah ek...memula satu sek ni kena pastu sek lain lak kena...kenapa ek? ke menda2 ni mmg target kat sek?

Balas #302 shieda\ catat

budak2 skolah more vulnerable.. sbb diorang x ramai yg d ajar cane nak protect diri.. n lg satu pasal kebersihan diri esp dak pompuan..

lg pon.. drh manis..

Balas #303 halimi78\ catat

tompang lalu sekejap..
mane ko tau darah bdk pompuan manis?

Balas #304 midory\ catat

hehehe... manis ooo.. manyak syiok maa..

sabar je aku..

Balas #305 halimi78\ catat

macam buat fakta sendiri jer..

Follow Us
Originally posted by halimi78 at 23-5-2009 23:12
budak2 skolah more vulnerable.. sbb diorang x ramai yg d ajar cane nak protect diri.. n lg satu pasal kebersihan diri esp dak pompuan..

lg pon.. drh manis..

darah manis sebab innecent kot....

so kat sek awak apa cite lak?

Balas #307 shieda\ catat

tu lah, mcm me cakap td.. pass kat tokmusa la g letak benda2 tu.. pandai2 dia la cane nak g letak.. malas nak melayan pakgad yg sorang tu..

mmm.. bdk2 skolah leh kira inesen la.. banding ngan kita2 ni.. nak lg ramai yg xde selfprotection.. lg senang dia nak wat keje..

smalam ku online kul 9.30 xde org.......

Balas #309 nagaijau\ catat

salam naga..

smlm 930 pg ker? time tu me kat skolah.. 930 mlm... abg n akak dtg umah.. mmg x online lg la masa tu

cite kontot.. pengalaman pg td sebelum subuh..

salam semua..

tetiba skrg cam xde idea.. sbb sume org cam jd SR jek.. hahaha.. xpe2.. lg pon thred ni bukan bab mcari2 idea copy paste cite dr memana.. sume cite pengalaman kan..

ni cite pasal apa yg jd sblm subuh pagi tadi.. yg me sdiri x pasti dr mana dtgnya.. tp yg pasti, mereka dtg utk menguji kita.. sbb me kata mcm tu, they just main ringan2..

smlm mmg me xde mood dah sbnrnya, dr masa balik skolah lagi.. ptg smlm me boleh lak tido ngan  ank2 sepetang.. padahal me mmg jenis liat nak tido petang.. pastu, pas maghrib semalam pon xde mood gak lg, pas solat maghrib, just wirid pendek n stop.. kbtln abg ckp nak dtg, so tunggu jer dia dtg..

pas abg dah balik, dlm kol 10 lbh gitu, dok lepak2 dulu.. main2 jap ngan budak2 ni sambil2 layan tenet... biasa la budak2 ni slagi belom tgh mlm xmo nye diorang tido.. pas diorang dah tido.. pelik gak rasanya... still cam xde mood.. aiks.. slalu bila dah tgh mlm dah ok, ni lgsg jd kemalasan tahap gaban.. hmmm...

dah kol 4 lbh, br teringat.. blm solat isyak lg.. so amik wuduk pastu solat.. abis solat, rasa cam x larat nak wirid cam slalu... so trs jer ngan wirid pendek2.. masa wirid ada gak terasa x sedap ati... cuma rasa gitu2 jer, without any apparent reason.. x terasapon kalo2 ada entiti lain bdekatan... teruskan jugak wirid wp ati rasa x berapa sedap, dgn harapan dah abs nanti ilanglah rasa x sedap ati tu...

bila dah abis... dah x lama nak subuh.. so decide nak baring2 jer sementara tunggu azan subuh.. kat bawah sana mmg ada lg rupanya hamba Allah yg dok memekak pasang lagu tahhapehape sampai leh dengar kat atas nih..

baru jer baring.. tetiba rasa cam berada antara sedar x sedar.. ntah mcm mana leh lak bpaling ke arah pintu beranda n nampak pintu tu terbuka n pastu tertutup.. masa terbuka me nampak ada sambedi, lembaga hitam yg me x pasti sapa.. once bila pintu dah tertutup tetiba rasa badan xleh gerak.. gagahkan hati, kuatkan semangat baca dlm hati wirid2 yg me slalu amalkan.. pelan2 baca cam biasa, bkn stakat dlm hati.. xlama pastu, alhamdulillah lepas.. semput jugak rasanya.. me x rasa t mimpi, sbb masa tgh bhempas pulas tu me boleh dengar bunyik lagu dr bawah tu..

owh.. cerita belum abis.. tu 1st round jer rupanya.. x lama lepas tu, letak jer 2 belah tangan kat kepala, tetiba rasa tangan ni macam ada org pegang.. badan n lidah kejang, satu bacaan pon xleh nak baca.. kat bawah, kaki terasa terangkat..ada something berbulu bawah kaki.. panik mmg panik.. bohong la kalo x panik..

tgh2 panik.. tetiba leh dengar bacaan ruqyah.. sebahagian jer.. ni pasni nak kene recall balik which part.. dah dengar tu, ntah macam mana, me decide grip dia balik.. dia pegang tgn, hah, me pegang dia balik.. seb baik tgn dah leh gerak.. genggam dia, rasa cam genggam angin tp genggaman tgn xleh rapat cam biasa.. bila dah genggam.. baca last part ayat Qursi dlm ati, ulang berapa kali tah n Alhamdulillah.. dia makin lemah n akhirnya me bjaya lepaskan diri, trs tegakkan badan.. terus me bacakan sket, niatkan kasi cantas sket.. ntah, kene ke x wallahua'lam.. x mati xpe.. janji dia ingat, lenkali jgn suka suki masuk umah org wat kacau..:@

tp, rasanya x jauh dtgnya.. rasa cam kenal jer.. rasa macam yg kat puchong ari tu..

Reply #311 halimi78's post

bahye tu ..dah sampai tahap test  physically..harap2 Halimi ok ..

Balas #312 ea208964\ catat

xde apa la kak.. rezki memasing nak merasa, kan.. selagi kita yakin, selama mana kita masih yakin, ujian tu xkan stop.. akn sentiasa ada ujiannya.. yg ptg kita ttp tabah..

tp rasanya tu pon silap me jugak.. me yg leka.. betulla cam tokmusa cakap.. g jenguk sana sini, jgn dok leka sampai defence tu goyang.. br je dia sebut kang kalo benda tu dtg badan keras kejang cane nk buat.. sabar jer la..

cikpid..

sblm lupa.. pasal pokok mangga.. cuba dabel check ngan wak kalo ada g jumpa dia lg.. kemarin tanya ngan tokmusa.. dia kata yg kat pokok mangga dah lama dah.. mmg dr asal dok ctu.. so g check, pastu tpulang la nak wat cane.. nak cantas ke idak..

Reply #314 halimi78's post

emmmm.... kira mmg penunggu pokok tu la ye..??!!!   pokok tu udah kira2 15-20 tahun pun di tanam tapi baru nie berbuah.. sebelum tu ada satu lagi depan rumah aku betul nie hah tapi kalau x salah lepas berbuah sekali pokok tu tumbang sendiri ada la dalam 2-3 tahun lepas...

mak aku pun la nie tengah demam + semput x la teruk sangat tapi dah masuk seminggu lebih, dedar je badan.. aku tak tau la ada kaitan ke idak coz sebelum tu bapak aku abis di ambik sume buah pelam tu [ada la dlm 10-20 biji] dan dia peram, mgkn mak aku ada makan kot.... aku nak bawak pi berubat memana tapi lum sempat laie coz dah 2x pi klinik lum baik2 lagi...

nie ngan aku pun tetiba sehari nie sakit pinggang sama cam masa 1st time aku berubat pid awal tahun nie... lepas pid berubat ngan aku2 pun ok... teruk x teruk la tapi merangkak gak la tadi.. bila dah baring dan bangun balik tu peeeehhhhhh mau meleleh air mata nie dibuatnya, mau makan 5-10 minit nak sampai tegak badan tu dari kedudukan berbaring, pusing kanan kiri sume lah...

maksud cantas ko tu cantas pokok ke cantas bendenye???

Originally posted by limaukasturis at 25-5-2009 00:26
emmmm.... kira mmg penunggu pokok tu la ye..??!!!   pokok tu udah kira2 15-20 tahun pun di tanam tapi baru nie berbuah.. sebelum tu ada satu lagi depan rumah aku betul nie hah ...

hope ko n pid bersabar la yek.. banyak sgt benda yg menumpang korang ni agak nye.. tu yg liat n degil skit tu..

emm pasal pokok... kat umah mak aku pun ada satu pokok yg tetiba mati.. pokok manggis... dah la tu je satu2 pokok manggis kat umah mak aku.. br dpt merasa makan skali dua je kot.. trus . mati

be4 pokok tu mati ... mak aku ada mimpi.. ada benda bagaitau kat situ umah dia... alik2 pastu seminggu trus pokok tu mati..
agaknya la pokok ko mati coz ada benda buat umah dia juga la... panas agaknye...

Reply #316 safamm's post

alhamdulillah... aku ok je dan aku x la salah kan sesiapa coz mana tau benda lain lak yang kacau kan.. dan mgkn gak nak kifarah dosa2 aku sefamily agaknya..

Originally posted by limaukasturis at 25-5-2009 00:26
emmmm.... kira mmg penunggu pokok tu la ye..??!!!   pokok tu udah kira2 15-20 tahun pun di tanam tapi baru nie berbuah.. sebelum tu ada satu lagi depan rumah aku betul nie hah ...

cantas bendenya udah la.. cantas pokok watpe..

kurang2 ada pokok tu leh gak mkn buahnya...

jap.. ada sakit pinggang? bia betik.. kuat tu kalo tangkap pinggang.. kalo tgh sakit kat ctu cuba cara ni; letak tgn kat tpt sakit n bacakan bismillah 5 7x.. xpon  selawat, fatihah, AlFill, 3 Qul sume 3x... lurutkan dari pinggang ke hujung kaki tarik dr ibujari..

[ Last edited by  halimi78 at 25-5-2009 01:34 ]

Reply #318 halimi78's post

orait.. lum berkesempatan nak gi sana lagi.. ingat mmg nak gi, bwk bapak aku kott...

Balas #319 limaukasturis\ catat

mmg penat la skrg nih.. nak lg diorang nih mmg x reti serik.. stakat lucutkan sanggup g cari lain..

so nak xnak kene kuatkan pertahanan.. tu jer la caranya.. nak pukul balik.. kene pk gak cane cara paling baik..

ni ada sorang member, baru g jumpa mlm semlm.. rasanya santau.. sian gak.. tgh cari org nak ngubat.. tp rasanya bkn stakat santau jer ada..