CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

menutup aurat tu tuntutan agama, bukan keluarga. ayah anda hanya menyampai...

Hmm mane pegi tuan rumah ?

Jangan amik hati ye vios ... nanti pelan2 u pun akan selesa pakai tudung ... buat pelan-pelan ..
sikit2 lama2 jadi bukit ..

My opinion - pakai tudung hendaklah dengan ikhlas, bukan atas paksaan.

Reply #303 Minleter's post

Suruhan Allah - buat samaada suka atau tidak. Setiap tindakan ada balasan.

kuciwa ader umat islam camnih..huhuhuhhuuu

wat pe pakai tudung kalau hati tak ikhlas?

pernah dgr pmpuan kata mcm ni,atau yg bermaksud mcm ni?

antara perbuatan yang bleh membawa kepada jatuh hukum murtad ialah mengharamkan yang halal,dan menghalalkan yang haram.

jika mana2 pmpuan yang kata mcm yg diatas tu,bermakan mereka mengklasifikasikan menutup aurat sebagai satu optional / pilihan. sedangkan optional hanya ada pada perkara sunat,makruh n harus.wajib n haram adalah permanent,tak boleh ubah2,nak tak nak kena buat. sama jgak cam solat,kalo tak ikhlas xpayah solat ke? tidak,solat bukan optional/pilihan!

sesiapa yang menukar hukum Allah yang mewajibkan sesuatu (solat,tutup aurat etc) kepada hukum lain seperti sunat etc (selain wajib),maka kemungkinan besar telah jatuh hukum murtad keatasnya.

oleh itu ,MENGUCAPLAH 2 KALIMAH SYAHADAH SEMULA!

TAPI INGAT!!jgn senang2 memurtadkan orang. jika pmpuan tu x tutup aurat, tapi dia tahu n meyakini tutup aurat tu wajib,n  tak tutup aurat tu berdosa besar...maka tidak jatuh hukum murtad, hanya berdosa besar.

tp kalau dia fikir(yakin) or kata or buat pkara yang menunjkkan xtutup tu xpe,maka kita risau dah jatuh hukum murtad atasnya.

maka...
1)nasihat dan dakwahlah org2 ini.
2)suruh dia mengucap balik,takut2 dah 'ter'murtad.kita mana tau,benda ni Allah je yang tentukan...

Pesan Rasulallah...
"..perbaharuilah iman kamu (dgn mengucap kalimah syahadah)"
kenapa?
'takut2' termurtad secara xsengaja.

my seposen..

Rate

1

Follow Us
ishkk..ishkk..ishk....
kalau baca dalam quran tuh, laluan seorang wanita untuk menuju ke syurga adalah amat menyenangkan berbanding lelaki, KERANA... dari lahir hingga ker baligh selagi belum kawin, dosa pahala nya terletak pada bapa atau abg sulung pompuan itu, setelah berkahwin, dosanya terletak pada suami,,.... amat menyenangkan...
tetapi kenapa di neraka lebih ramai perempuan daripada lelaki..... salah satu sebabnya ialah salah satu contoh disini.....

wallahuakllam....

aku ada dengar plak..org yg tak tutup aurat..ermmmm...amalan dia susah diterima...mcm tergantung..tp tak tauler betul ke tak..sbb kita bukan tau amalan kita nieh sebenarnya diterima ker tak..walaupun kita pakai tudung..

Thanx for all ya advices and 'kenyataan2' yang menusuk jiwa.
I mmg tahu.. menutup aurat itu wajib bagi wanita2 islam.

Jikalau dari kecil i dah diajar memakai tudung..it shouldnt be a problem for me kalau skang ni nak pakai.

Bila dah dewasa ni baru my parents bising suruh pakai tudung..bukan i tak nak pakai..tapi..

persekitaran membuatkan i rasa serba salah..bekerja dengan syarikat multinasional yang di mana melayu ada dalam 10%. Dan perempuan melayu di sini semuanya free hair..

i mmg ada niat nak pakai tudung.. tapi..

Reply #309 vios880's post

paham sgt.. nk wat sesuatu perubahan dlm hidup mmg payah.. takes ur time.. insyaAllah bleh nya satu hari nti..

deepavali ni aku cuti boleh lah aku fikirkan problem tension ko ni
nk fikir macam mana nak selesaikan perkara ini

..tapi if kekasih ko yg ko amat cintai,
parent dia suruh ko pakai tudun, ko pakai tak?

note
dulu kawan sekerja aku tak suka pakai bra/coli, remas kata dia.

kita hidup di malaysia, agama rasmi-agama islam... takder company yg bleh larang kita bertudung gi keje kecuali kita gi keje pakai buqka, mmg laa majikan marah, setakat tudung 3 segi tuh takder jadik masalah, janji tudung tuh kemas dan cantik dan menutup aurat.....
dalam soal aurat nih mmg takder tapi2 dalam islam... nak tanak, mmg wajib kita buat.. bukan kerana ikhlas tak ikhlas.... macamana kita rasa nak ikhlas dalam melaksanakan tanggungjawab agama sedangkan yg basic nih pun kita masih tgu mukjizat turun dari langit....
bila kita cuba memakai tudung, kita akan rasa sendiri secara automatik yg kita dah jalankan 20% tanggungjawab kita sebagai umat islam, dari situ kita rasa nak buat lagik yg balance 80% tanggungjawab kita sebagai umat islam nanti....

ok camnih, cuba pakai tudung dalam seminggu 2 nih.... dan pegi keje dan kemana-mana, pasti ko pergi mana2 org akan puji ko cantik bila bertudung, org akan lebih menghormati ko.... start hari esok, ko cuba dulu seminggu 2 nih....rasakan kesesuaiannya...cuba dulu...

Rate

1

Originally posted by vios880 at 6-11-2007 09:42 PM
Thanx for all ya advices and 'kenyataan2' yang menusuk jiwa.
I mmg tahu.. menutup aurat itu wajib bagi wanita2 islam.

Jikalau dari kecil i dah diajar memakai tudung..it shouldnt be a problem for me kalau skang ni nak pakai.

Bila dah dewasa ni baru my parents bising suruh pakai tudung..bukan i tak nak pakai..tapi..

persekitaran membuatkan i rasa serba salah..bekerja dengan syarikatmultinasional yang di mana melayu ada dalam 10%. Dan perempuan melayudi sini semuanya free hair..

i mmg ada niat nak pakai tudung.. tapi..

...... u malas nak start kan ?   ....   takpe u kena start sikit-sikit ... takpe kalau lambat nak rase selesa .... tapi kene start walaupun sikit ..
pakai tudung sekali seminggu ke .. etc etc ...

Dulu ustaz I ade cerita ... sorang lelaki yang banyak dosanya .. suatu hari .. selepas membunuh seorang lelaki .. dia insaf dan berjalan menuju ke masjid untuk mencari orang yang boleh mengajar dia bertaubat .. on the way .. dia mati.

Satu malaikat mahu menghapuskan dosanya kerana dia ade niat taubat  ... satu lagi malaikat kata dia patut masuk neraka kerana dia tak sempat taubat ..

Jadi untuk buat keputusan .. malaikat ukur jarak antara mayat lelaki tersebut dengan masjid dan dengan tempat dia bunuh orang.

Jarak ke masjid hanya sejengkal lebih pendek berbanding ke tempat pembunuhan. Jadi malaikat hapuskan catatan dosanya.

Bayangkan kalau si penjahat tu fikir   "alah .. 1 jam lagi aku pergi taubat, tangguh kejap jer".  Nescaya dia satu jengkal lebih dekat dengan tempat pembunuhan dan taubat dia tak diterima.

Gudluck vios.

Rate

1

aku setuju ngn kebanyakan points yg diberi kat sini....why not vios cuba dulu pakai tudung tu......x cuba dulu xtau kan camne rasanye....x kenal maka x cinta jgk......mcm rasa segan tu...sure..sbb x biasa kan...mestila dlm hati pk mcm2...tp jgn ambik pot sgt ape org nk ckp....yg penting kita tau ape yg kita buat tu btol n menjadi tuntutan agama lg......

pasal org pakai tudung buat jahat ke ape ke...lantak diaorg la.......kite pakai tudung sbb agama wajibkan pakai tudung...bkn sbb kene paksa or terikut2 ngn trend....tp kdg2 wpon in the first place pakai sbb terpaksa or ikut trend, lama kelamaan kita akan rasa selesa n sedar ade hikmahnye ape yg dituntut itu.......

to vios...good luck ye........

Originally posted by True-X at 24-6-2007 04:56 PM
neeway.. pakai tudung tuh mende baik.. kl parent ko dah paksekan.. aper kater ko slow2 pakai...

aku setuju lahh ngan encik emkay kiter nie..:bgrin:...

aper kater ko cakap ngan parents ko p ...

Jangan kau jatuh cinta dah alah eh.. kang jadi cerita燿rama Jelatang tu plak ..

will learn to pakai tudung..
bukan secara tergesa-gesa..
but stage by stage la erk.

Reply #1 vios880's post

pakailah bila awak dah bersedia nak pakai
bukan sebab orang lain suruh atau paksa...
tapi suruhan orang lain itu mungkin boleh difikirkan juga sebagai galakan atau dorongan untuk memakai tudung...
bila dah pakai tudung,tak bermakna kita akan terus jadi malaikat,maka akan banyak kesilapan kecil maupun besar yang kita lakukan dalam proses hendak menyempurnakan pemakaian tudung agar SELARI dengan zahir dan amalan kita....
jika dah bersedia dengan tak sempurna dan dihadapkan kelak dengan kata-kata yang tak senang didengar....bolehlah dimulakan...
sebab banyak kata-kata kesat ditujukan kepada pemakai tudung...
seperti "nak tunjuk baik pakai tudung tapi buat maksiat"
"berak tengah jalan tapi tak mengaku"
"hipokrit"....
pakai tudung kena sabar,kena sabar dengan kata-kata sinis
jiwa kena kuat,bila pemakai tudung buat silap kecil apatah lagi silap besar...
pakai sebab dah bersedia...bukan sebab orang lain..
tapi kalau nak tunggu jadi baik 100% baru nak pakai,walllahualam...

Rate

1

Reply #317 Akak_Siti's post

lame tka nampak akak....

pakai la....

b4 ni aku pon x pakai.......sib baik aku cepat tobat.......skang aku xleh la kuar kalo x pakai 2dung.......sama la jugak pakai lengan pendek.....aku skang x selesa.....lgpon aurat....aku x kawen lagi......xmo la mak ayah aku yg tanggung dosa

vios880...

Personally aku nk tanye. Ko nk kawen kan? Ko nk laki yg macam maner?