CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: joyahglam

~MERGED~ Shamsiah Fakeh

aku rasa si ju nie tak tengok Discovery channel dan history channel kat astro kot . tu yg dia tak tau kat kebanyakan negara yang pernah ada komunis , kekejaman berlaku . cth di filipina ...

ju ko nak ke hasil titik peluh ko senang2 aje di ambil org lain yg tak payah nak kerja (semua harta adalah hak kerajaan dan akan di bahagi sama rata?) ..bayang kan ko kerja bagai nak rak , siang malam utk dapatkan gaji yang tinggi tiba2 kerajaan suruh bagi hasil ko semua utk di beri pada org lain ..yg tak bekerja sepenuh hati

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 10:55 AM

jadi, adakah org yg gunakan cara melalui pena dikatakan pengecut?

jadi, ramai yg tak suka Malaya merdeka melalui pena?

Ko perlu faham. Dalam berjuang, masing masing ada objektif perjuangan mereka sendiri...

Bagi golongan yang berjiwa keras dan 'jantan', depa ambil jalan perang. Faktanya, peperangan la yang menghalau Jepun dan British dari Tanah Melayu. Soalnya sekarang ni, kenapa komunis tidak diberi kredit atas apa yang mereka lakukan? Bahkan lebih teruk dari itu, komunis dilabel sebagai pengkhianat dan musuh negara...

Bagi aku, manusia yang mengambil imbuhan atas usaha orang lain (UMNO), tapi memburukkan pihak yang berusaha untuk kemenangan itu (MPAJA) adalah bangsat dan pengecut...

Balas #254 shidahameera\ catat

aku rasa ko patut tengok video2 lama ...masa era komunis dulu . dan pergi arkid negara cari maklumat ok ..tak perlu cakap kosong kat sini dgn hanya berpandukan "logic thinking kita aja"..sejarah tetap sejarah ...

Originally posted by mr.tingting at 21-10-2008 11:01 AM
korang x nampak kerelevanannyer.. sokong orng perjuangkan negara cara gado2, bnyk darah sudah tumpah, pastu x sokong orng yg bagi kebebasan negara guner cara bijak..

aku ingat korng nak tumpah ...

Tunku Abdul Rahman cuma mengambil imbuhan atas pengorbanan orang-orang yang terdahulu aje. Kalau orang-orang terdahulu tak berjuang, ko fikir dia akan berjaya mendapatkan kemerdekaan tu?

BTW, stick to Malaysia please...

Originally posted by razhar at 21-10-2008 10:53 AM

fakta ek...ooooo...ooooo...  juga fakta nya adalah PKM adalah komunis..komunis tetap komunis...mana2 yg menyertai PKM adalah komunis dan yg satu idea dgn komunis..sedangkan mereka tau yg ko ...

ye memang betul... memang tu fakta mengenai komunis.. aku tak nafikan..
dan fakta yg org islam dari PKMM,API, AWAS masih lagi solat puase dll ketike mereka berjuang menentang british jgn dilupakan gak
dan fakta mengenai seorang melayu islam dr API yang menghalang komunis membunuh polis yang cedera di depan balai polis jangan dilupakan gak
dan fakta british membunuh anggota API jgn dilupakan gak..

ko kene tau naper orang melayu(bile disebut melayu mestilah beragama islam) terpakse join komunis
dan ko kene tau sebahagian melayu hanye membiarkan mayat pejuang melayu digantung kaki ke atas oleh british-sile tengok gambor tok janggut

tinggal di us bukan bermakne ko mesti beragama kristian
tinggal di china bukan bermakne ko mesti berideologi komunis

ashna.....

Tu la pasal klu dah bangang pasal sejarah jgn cuba putar belitkan fakta.....

Ko dulu sekolah kat Manchuria kerk.....

Atau pun minah neh warih walak ko....

Komunis pun ko jilat.....

Follow Us
Originally posted by asklinux at 21-10-2008 11:08 AM
aku rasa si ju nie tak tengok Discovery channel dan history channel kat astro kot . tu yg dia tak tau kat kebanyakan negara yang pernah ada komunis , kekejaman berlaku . cth di filipina ...

ju ...

kau neh nampak sgt bodoh tak paham konsep...
takde siapa di sini yg nak negara jadi negara commie...]cuma kat sini org nakj tekankan bahawasanya perjuangan haluan kiri contribute juga kat kemerdekaan negara...
sbb benda ini tak di ajar di sekolah maka kita patut tahu kebenaran nye,..
kita cuma nak mereka di iktiraf sebagai pejuang juga... :re: :re:

Balas #257 juwaini\ catat

jepun meningalkan tanah melayu , dan mengundurkan tenteranya di seluruh dunia di sebabkan bob atom di hirosihma dan nagasaki ..emm ko nie mmg nampak sanggat buta sejarah laaa

Originally posted by asklinux at 21-10-2008 11:10 AM
aku rasa ko patut tengok video2 lama ...masa era komunis dulu . dan pergi arkid negara cari maklumat ok ..tak perlu cakap kosong kat sini dgn hanya berpandukan "logic thinking kita aja"..sejarah  ...

ko dah carik dah yg aku soh search '1937-malaysia direct and indirect rule'?

Originally posted by dafina at 21-10-2008 11:03 AM

smp zaman Tun Razak baru la pengaruh British semakin berkurangan....
bila ke zaman Tun Mahathir...Malaysia dah berdiri di atas kaki sdr sepenuhnya...
jgn sangkalkan pengaruh pejuang haluan  ...

ia..dafi.....British bbak kata Juwaini, cuci tangan saja. Pejuang berhaluan kirilah sebenarnya yang mengerakkan British memberi kemerdekaan pada Malaya(padahal British tak perlu beri kemerdekaan kat kita sebab ini mmg tanhaiar kita, merekalah yg sepatutnya berambus dari negara kita without words), kalau main air liur, bincang sana, bincang sini, takder kesudahan. yg untung Tunku boleh naik kapal terbang.
Perjuangan komunis beralih arah apabila British menawarkan serah diri tapi sebaliknya British bunuh semua mrk ini.Jadi siapa berani serah diri.

Originally posted by dafina at 21-10-2008 11:03 AM

smp zaman Tun Razak baru la pengaruh British semakin berkurangan....
bila ke zaman Tun Mahathir...Malaysia dah berdiri di atas kaki sdr sepenuhnya...
jgn sangkalkan pengaruh pejuang haluan  ...

dan selepas zaman mahathir, benar2 penjajah telah keluar dari malaysia dan komunis pun telah menurunkan senjata di zaman itu... sesapa yg hidup awal tahun 80-an, pernah tak terdengar rakyat ditembak komunis ketika berjalan2.... pihak tentera ajer yg merayap mencari mereka didalam hutan seperti mencari kutu di rambut....

sedarkah korang bahawa senjata yg digunakan oleh komunis adalah dibekalkan oleh british sendiri untuk bersama-sama berjuang menghalau jepun...

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 11:08 AM
Ko perlu faham. Dalam berjuang, masing masing ada objektif perjuangan mereka sendiri...

Bagi golongan yang berjiwa keras dan 'jantan', depa ambil jalan perang. Faktanya, peperangan la yang menghalau Jepun dan British dari Tanah Melayu. Soalnya sekarang ni, kenapa komunis tidak diberi kredit atas apa yang mereka lakukan? Bahkan lebih teruk dari itu, komunis dilabel sebagai pengkhianat dan musuh negara...

Bagi aku, manusia yang mengambil imbuhan atas usaha orang lain (UMNO), tapi memburukkan pihak yang berusaha untuk kemenangan itu (MPAJA) adalah bangsat dan pengecut...

yup, aku setuju bab individu lain yg berjuang menentang penjajah sahaja 100%, tetapi untuk menyatakan komunis pejuang negara

eh!!!! aku tak anggap UMNO pejuang, sama mcm komunis

Originally posted by muor76 at 21-10-2008 11:11 AM

ye memang betul... memang tu fakta mengenai komunis.. aku tak nafikan..
dan fakta yg org islam dari PKMM,API, AWAS masih lagi solat puase dll ketike mereka berjuang menentang british jgn dil ...

Haku nak tanya ko bila pulak China tuko idealogi komunis depa....

Originally posted by awangbok at 21-10-2008 10:59 AM

aku setuju dengan kau yang ini. nasib baik melayu tak bodoh . kalau bodoh macam samsiah fakeh dan komunis menang habis semua anak cucu mereka jadi komunis dan tak beragama walaupun akhir akhi ...

Memang Shamsiah Fakeh bodoh kerana byk diperbodohkan oleh komunis sehingga anaknya dibunuh komunis tp dia percaya komunis bg anaknya kat org....akhirnya timbul pula cerita dia sdr yg membunuh anaknya...
tp kalau x kerana kebodohannya ini, adakah British akan takut dgn komunis dan menandatangani kertas memerdekakan Malaysia?
aku pelik betul pada yg x nak mengakui pengorbanan haluan kiri nie...
kenapa kita mesti mengatakan mereka nie pengganas semata dan x memikirkan mengapa mrk menjadi sebegitu?
semua penjajah kat Malaysia nie Pengganas...napa x nak mengakui itu?

Originally posted by juwaini at 21-10-2008 11:11 AM
Tunku Abdul Rahman cuma mengambil imbuhan atas pengorbanan orang-orang yang terdahulu aje. Kalau orang-orang terdahulu tak berjuang, ko fikir dia akan berjaya mendapatkan kemerdekaan tu?
...

jadi, ko tak sokong ler cara Tunku?

Originally posted by asklinux at 21-10-2008 11:11 AM
jepun meningalkan tanah melayu , dan mengundurkan tenteranya di seluruh dunia di sebabkan bob atom di hirosihma dan nagasaki ..emm ko nie mmg nampak sanggat buta sejarah laaa

Jadi sebab Jepun dibom, kita yang kat Tanah Melayu ni boleh la senyum sambil tengok Jepun berbaris keluar dari Tanah Melayu ek? :re:

Originally posted by DTECCONAN at 21-10-2008 11:14 AM

jadi, ko tak sokong ler cara Tunku?

Cara yang mana?

Merdeka tanpa memberi kredit dan penghargaan pada orang yang terlibat dalam usaha merdeka tu?

Originally posted by asklinux at 21-10-2008 11:10 AM
aku rasa ko patut tengok video2 lama ...masa era komunis dulu . dan pergi arkid negara cari maklumat ok ..tak perlu cakap kosong kat sini dgn hanya berpandukan "logic thinking kita aja"..sejarah  ...

aku setuju ttg kekejaman komunis, maklumlah tgk Bukit Kepong, setiap tahun hari merdeka. British digambarkan penyelamat negara..ptuiihhhhh
video itu adalah hasil peninggalan British

Bagi wa komunis tetap penjajah.. kejam dan tak berperikemanusiaan..
mungkin niat shamsiah fakeh nii murni utk merdekakan dan memperjuangkan tanah melayu... saluran yg diikuti itu mungkin salah...

Originally posted by ashna at 21-10-2008 11:11 AM

kau neh nampak sgt bodoh tak paham konsep...
takde siapa di sini yg nak negara jadi negara commie...]cuma kat sini org nakj tekankan bahawasanya perjuangan haluan kiri contribute juga kat ke ...

Fakta sejarah mana yg ko amik......

Haluan kiri contribute kemerdekaan....

Buto sejarah tul ko neh....