CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

comel aja bila pki tudung

tak ada masalah kalau bertudung sebab terang-terangan dah tuntutan agama..

dh nmpk kan y parents u suke org btudung..so y not u cube buat ape y dieorg suke..diorg wat cmtu pn sb nk bg u insaf n sedar..tu je

same cam mariya gak dulu.....makyah bising sruh pkai tudung pastu mulelh puji2 org lain...dari siru mariya fkir..xsalah apey doieorg mtk kite buat..lgpn bnde tu mmg ajib kite buat..tp nk buat tu smue, biarler dari dlm hati kite sndiri..jgn krn seseorg atau hnye krn terpakse....

saya mula2 pun liat gak nak btudung...adik dah btudung tp saya xnak sbb saya tgh wat part time modelling...saya rasa mmg berat utk btudung dan kalau makbapak tanya saya ckp blm sampai seru (siapa yg nak seru?)...slps saya kawin suami pula tanya bila nak btudung?saya ckp tggula lps ada anak...saya pun niatla kalau saya dpt anak nanti...lps bsalin saya nak pakai tudung...alhamdulillah saya tunaikan janji saya pd suami...mula2 terasa malu sgt2 bila btudung sbb sblm ni saya free hair...anak2 sedara suami semua tkejut bila tgk saya btudung sbbnya saya yg paling 'vogue'...diorg siap blh tanya btl ke saya ni btudung?saya ckp btlla...kita perlukan perubahan dlm diri kita...bila tfikir blk saya rasa menyesal sbb knp dr awal lg saya tak btudung...kalau tak pakai tudung saya rasa mcm diri saya ni tak pakai apa2...rasa mcm berbogel...baru saya sedar knp agama kita suruh kita menutup aurat...semua ni utk kebaikan kita di dunia dan di akhirat kelak...dlm sedar tak sedar dah 2 thn saya btudung...

Kpd yg berkenaan, rajin2 ler gi klas agama.........jgn asyik  dok kate: pakai tudung x semestinye baik; x pakai tudung x semestinye x baik........kalau asyik ckp camtu, sia2 ler bace Al-Quran, katam 30-40 kali pun, isinyer x di praktikkan pun x guna gak........

Follow Us
Originally posted by vios880 at 24-6-2007 03:45 PM
Actually mcm nie. I ni jenis free hair. and my parents keep asking me to pakai tudung. i just said..once the time come..i will..but not now. And dont force me to pakai tudung. sampai i fed up men ...

ni benci pakai tudung atau benci org yang pakai tudung, atau benci kat gf adik you tu?hehe.

nway, janganlah marah sangat.sebenarnya attention parents u kat gf adik u tu agaknya buat u marah..Janganlah dimarah pada hukum tuhan tu. Aku pun bukannya alim sangat.dulu kemain tayang rambut coz rambut aku lawa bangat.hehe. Tp, since 1 day aku terbaca satu kisah nabi2 melihat org2 di neraka..satunya pasal wanita yang x tutup aurat n tayang rambut, aku jd takut. Aku sekolah agama, tp selalu melayang gak tudung tu. Since dah besar, makin besar..Aku jd malula pulak tayang sana sini. N parents aku tak pernah tegur pun, aku je ingat2kan diri sendiri..

pasal gf adik ko tu,cube ko buang kenegatifan ko yg ada pada dia tu. Berubah kepada lebih baik kan bagus. Kalau mati esok, sebelum tu ada seru lg ke? Sempat lg ke? Tak kan?...

depends la ek.aku bkan pandai sangat bg nasehat ni.ehe

[ Last edited by  Teddy_tedot at 12-10-2007 08:39 PM ]

Originally posted by blue^panther at 28-7-2007 04:41 PM

tu la pasal,tak abis2 lagi isu tudung nih.....padahal aku rasa thread nih pasal problem vios ngan awek adik dia......tiba2 jer jadi pasal tudung jer......heheheh,dah off topic nih....

of ...

aku rasa betul gak kata ko ni.x tudung tp semayang, tudung tp x semayang..pakai tudung tuk cover jahat.Nway, setahu aku..salah satu dari 10 solat tidak diterima tuhan ialah wanita yang solat tp masih tidak menutup aurat. So, tutup aurat tu salah satu requirement juga tuk solat kita diterima. Nway, hope semuanya dapat hidayah yg baik

Originally posted by vios880 at 24-6-2007 03:45 PM
Actually mcm nie. I ni jenis free hair. and my parents keep asking me to pakai tudung. i just said..once the time come..i will..but not now. And dont force me to pakai tudung. sampai i fed up men ...

ekceli kau jeles sebenarnya... maklomlah kau anak pompuan sorang, selama ni apa yg kau nak sumer dapat.. parent ko sayang & bagi perhatian.. apa yg kau cakap sumer adik beradik n parent ko iyakan je sumernya.. aku selalu jumpa anak pempuan sorang memang perwatakan sebijik macam ko

ko dah besar, boleh fikir baik buruk.. camane nak menangi hati parent.. so dah diorang suroh pakai tudung, pakai la... kan dah jeles dgn bakal ipar... . bukan rugi pon kau pakai tudung, dapat pahala & hilang dosa, insya allah

Reply #288 Teddy_tedot's post

jalan yang lagi baik pakai tudung la...senangkan ati parents ko...dosa kurang...tak salah kalau cuba pakai...cubala..mesti lama2 selesa sampai nak tunjuk rambut kat jiran pon dah rasa lain macam kalau tak bertudung..

Hi Guys..

Thanks for all the advices. By the way.. my bro wedding day around the corner. So.. now.. my family busy with the preparation.

Kisah ni saya harap dapat dijadikan iktibar buat diri saya dan para pembaca... kisah ni sy dapat dari internet..

Saya ingin bercerita mengenai kisah adik saya, nur annisa, seorang gadis yang baru menginjak dewasa tetapi agak kasar dan suka berkelakuan seperti lelaki. Ketika usianya mencecah 17 tahun, perkembangan tingkah lakunya benar-benar membimbangkan ibu.

Dia sering membawa teman-teman lelakinya pulang ke rumah. Situasi ini menyebabkan ibu tidak senang tambahan pula ibu merupakan guru al_Quran. Bagi mengelakkan pergaulan yang terlalu bebas, ibu telah meminta adik memakai tudung. Permintaan ibu itu ditolaknya sehingga seringkali berlaku pertengkaran-pertengkaran kecil antara mereka. Pernah pada suatu masa, adik berkata dengan suara yang agak keras, "cuba mama tengok, jiran-jiran kita pun ada yang anaknya pakai tudung, tapi perangainya sama je macam orang yang tak pakai tudung. Sampai kawan-kawan ani kat sekolah, yang pakai tudung pun selalu keluar dating dengan boyfriend diorang, pegang-pegang tangan. Ani ni, walaupun tak pakai tudung, tak pernah buat macam tu!

Perubahan yang terjadi ketika adik baru pulang dari rumah Abu khoiri..di situ tertera soaljawab antara adik dan isteri jiran kami itu. Butirannya seperti ini:

Soaljawab (saya lihat di lembaran itu terdapat banyak bekas airmata)

Annisa :         aku hairan,wajah wanita ini cerah dan bersinar seperti  bidadari mak cik.. wajah mak cik sangat muda
                      dan
cantik

Isteri jiranku : Alhamdulillah ..sesungguhnya kecantikan itu datang dari   lubuk hati

Annisa :          tapi mak cik kan dah ada anak enam ..tapi masih kelihatan cantik

Isteri jiranku : Subhanallah..sesungguhnya keindahan itu milik Allah SWT. Dan bila Allah SWT berkehendak..
                      siapakah yang
boleh menolaknya?

Annisa :          Mak Cik..selama ini ibu saya selalu menyuruh saya memakai tudung..tapi saya selalu menolak kerana
                     saya rasa
tak ada masalah kalau saya tak pakai tudung asalkan saya berkelakuan baik. Saya tengok,
                     banyak wanita yang
pakai tudung tapi kelakuannya melebihi kami yang tak pakai..sampaikan saya tak
                     pernah
rasa nak pakai tudung..pendapat mak cik bagaimana?

Isteri jiranku : annisa, sesungguhnya Allah SWT menjadikan seluruh tubuh wanita ini perhiasan dari hujung
                     rambut hingga
hujung kaki, segala sesuatu dari tubuh kita yang terlihat oleh bukan muhrim kita
                    semuanya akan dipertanggung
jawabkan dihadapan Allah SWT nanti, tudung adalah perlindungan
                     untuk wanita ..

Annisa :          tapi yang saya tengok, banyak wanita bertudung yang kelakuannya tak elok..

Isteri jiranku : Tudung hanyalah kain , tapi hakikat atau makna disebalik tudung itu sendiri yang harus kita fahami
Annisa :          apakah hakikat tudung ?

Isteri jiranku : Hakikat tudung adalah perlindungan zahir batin, lindungi mata kamu dari memandang lelaki yang
                      bukan muhrim
kamu, lindungi lidah kamu dari mengumpat orang dan bercakap perkara yang sia sia ..
                     sentiasalah lazimi lidah
dengan zikir kepada Allah SWT, lindungi telinga kamu dari mendengar perkara yang  
                     mengundang mudharat
baik untuk dirimu mahupun masyarakat , lindungi hidungmu dari mencium segala yang
                     berbau
busuk, lindungi tangan-tangan kamu dari berbuat sesuatu yang tidak senonoh, lindungi kaki kamu
                    dari
melangkah menuju maksiat, lindungi fikiran kamu dari berfikir perkara yang mengundang syaitan untuk
                       memperdayai nafsu kamu, lindungi hati kamu dari sesuatu selain Allah SWT, bila kamu sudah biasa,
                      maka
tudung yang kamu pakai akan menyinari hati kamu..itulah hakikat tudung

Annisa :         mak cik, sekarang saya sudah jelas tentang erti tudung...mudah mudahan saya mampu pakai tudung.
                      Tapi,
macam mana saya nak buat semua tu?

Isteri jiranku : Duhai nisa, bila kamu memakai tudung, itulah kurniaan dan rahmat yang datang dari Allah SWT yang
                     Maha
Pemberi Rahmat , bila kamu mensyukuri rahmat itu, kamu akan diberi kekuatan untuk
                      melaksanakan
amalan-amalan 憈udung

panjang lebar ulasan si limau manis ni..

ambiklh pengjaran drp kisah adik limau manis..
bila kite bertudung jgnlh kite melihat kpd sikap org2 yg bertudung..
manusia ni macam2 peel,,
tp kite lihatlh pd perintah allah dlm al-quran.
sebagai seorang hamba kite wajib taat pd tuhan yg mencipta kite..

ingtlh di neraka lebih ramai wanita berbanding lelaki..
salah 1 drpnya tidak memakai tudung/ membuka aurat..
di dlm neraka wanita yg tidak menutup aurat akan dibakar rambutnya sehingga menggelegak otaknya..
mati tidak tahu bila, org muda ramai yg mati eksiden..
jgnlh kite mati melainkn allah menerima taubat kite..
wahai wanita tutuplh auratmu...wanita yg menutup aurat adlah wanita yg mjaga maruah diri dan anugerah allah..

bongok tul laa pompuan nih, kalau mak bapak suruh pakai tudung tuh, pakai laa... ikut kan dah wajib bagi pompuan islam, buat aper nak melawan, lagipun dapat gak pahala kalau pakai, tak kira laa paksa atau rela... bongok berjambul tull.... pastuh salahkan org lain yg pakai tudung bila parent suka kat org tuh.. tarak akal tulll... huduh punya pompuan...wakakakakaaa

Reply #294 mama_dinie's post

kisah tu sy amik dari internet...
bukan cite saya kak...

Originally posted by mieza386 at 2-11-2007 03:24 PM
bongok tul laa pompuan nih, kalau mak bapak suruh pakai tudung tuh, pakai laa... ikut kan dah wajib bagi pompuan islam, buat aper nak melawan, lagipun dapat gak pahala kalau pakai, tak kira laa p ...

Wuteva.. i need advices here.. not torture..
So..if u dun feel to some view.. better shut up.

k la..
jgn la salah kan tuan rumah sbb dia taknak pakai tudung...
mungkin belum terbukak ati dia utk pakai tudung sepenuh nye...
sy dulu pun camtu gak...
dulu sy sekolah agama...
dapat pendidikan agama sampai ke sekolah menengah...
pakai tudung labuh..
pakai baju tutup aurat...
tapi bila dah abes skola...
sy sambung blaja amek diploma...
pastu tiap minggu mesti kuar ngan boipren..
bila kuar jek mesti nampak couple2 ni wat mende tak senonoh
walaupun yang pompan nye pakai tudung litup...
pakai baju tutup aurat..
sy jadi malu...
sy pun masa tu bukan nye org yg baik..
kuar ngan boipren pun pegang tangan...
sikit2 sy mula blaja tak pakai tudung...
walaupun tak pakai tudung..
sy tak penah la pakai seksi..
cuma tak bertudung jek..
boipren masa tu pun tak larang...
pastu sy putus ngan boipren tu..
kenal lak ngan boipren lagi satu...
keje cam ustaz2 gak..
dulu skola pun skola agama..
masuk kolej pun kolej agama islam...
dia kenal sy masa sy tak pakai tudung...
dan dia terima sy masa sy tak pakai tudung...
mula2 berkawan..
sy tak pakai tudung...
sikit2 dia ubah sy utk pakai tudung...
mula2 kuar ngan dia
mesti dia akan carikan baju yg tutup2...
baju lengan panjang...
pastu dia pun slalu cakap..
pompan pakai tudung comey...
mmg la tak pakai tudung comey...
tapi pakai tudung lagi comey...
sikit2 sy cuba pakai tudung...
walaupun masih nak biasakan diri ngan pakai tudung...
tapi sy dah mula utk bertudung...
alhamdulillah...
sy terima nasihat boipren sy..
walaupun masih lagi nak biase kan diri pakai tudung sepenuhnye...
hehehhehe
yang pasti mak ayah sy pun dah suke tgk perubahan kat diri sy...
sy pun sorg jek anak pompuan dlm family...
yang pasti...
klu kita nak berubah..
sume tu bergantung pada diri sendiri..
usaha diri sendiri...
org lain nasihat...
diri kita sendiri kena terima...

saya pun pakai tudung.. tp mak saya suka rampas tudung saya nak tutup makanan kat dapur. Dah seru pun susah jg ni..

Reply #1 vios880's post

Salam.

vios880, pelan2 la... hendak seribu daya, tak nak seribu dalih.

betul tu, sebab vios tak dilatih sejak kecik bertudung, tentula liat sikit.
banyakkan doa pada Allah, mintak pada Dia hidayah dan tetapkan hati untuk bertudung.  'seru'/hidayah ni Dia yang akan bagi. sedang kita solat ngadap Dia pun kita tutup aurat, inikan pulak depan org biasa.

tentang gf adik ko, maybe ko boleh borak2 ngan dia, dan cari titik persamaan korang yang boleh buat ko klik dengan dia. apapun aku rasa ko tercabar dengan dia sebab parents ko macam melebihkan dia.