CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anatomic

Kekasih tiada dara.

Reply 258# scythe_blade

ye aku syg dia. tapi dlm pada masa sama aku skt hati la. bab kahwin pulak, lambat lagi rasanya. nak kahwin dgn siapa pun aku tak tahu lagi. tp mmg aku dah mula plan utk perkahwinan. planning utk masa depan aku jugak.

Reply 260# nad014

aduh. kesiannye suami dia.

Reply  scythe_blade

ye aku syg dia. tapi dlm pada masa sama aku skt hati la. bab kahwin pulak, l ...
anatomic Post at 5-4-2012 14:20

TT, perasaan sayang blh dipupuk tapi klu ada rasa sakit hati, luka tu ssh nk diubat..takut klu di kemudian hari TT mengungkit kisah silam...klu TT kuat & blh terima + dia btl2 berubah sila teruskn...tp klu hati TT msh terasa sakit bila teringat perkara silam dia & x yakin takkn mengungkit sila la tinggalkn dia sementara msh baru kenal

heran aku tgk budak2 skang ni..senang sgt serahkan dara pada bf..even org yg dah kawen pn, amik masa berminggu n ada yg smp berbulan baru bleh ML dgn laki dorang..sbb takut n sakit punya pasal..

sebelum kawen mungkin ko rasa boleh terima dia..biasala sebelum kawen semuanya manis dan indah2 belaka..tapi realiti sebenarnya adalah selepas berkahwin nnti..masa tu baru nampak segala yang tak elok..

pada pandangan aku, org lelaki bukan susah sgt nak dpt pasangan..hensem tu subjektif..mesti ada pompuan yg lebih baik n masih dara akan tersangkut dgn ko nanti..doa byk2..mintak dgn Allah swt semoga.dipertemukan jodoh yg baik..

tabaik dump pmpuan birah malang itew...

rasanya dia pun sayang jugak kat ko..dia sanggup amek risiko ditinggalkan..xsume orang yg akan terima dia..dara mmg penting bagi setiap perempuan..aslkan dia ingin berubah kerana, ko xpatut tinggalkan dia.tanye hati ngan iman ko..kalu stakat sayang, tp xleh nk bimbing die xguna jugak...

Follow Us
Nak mintak pendapat forumer mengenai masalah aku ni.
Aku dan kekasih aku baru sebulan bersama. Dua  ...
anatomic Post at 4-4-2012 14:44

buat masa ni berkawan je la dulu, tengok sejauh mana dia dah insaf.  Salah satu tanda orang yg belum insaf ialah dia suka menyebut2 dosa masa lalu, seolah2 bangga buat benda tu.  Aku faham kau tak pernah bercinta dan dialah cinta pertama kau.  Aku dulu pun tak pernah bercinta, dan perasaan nak dicintai tu memang amat kuat sangat.   

Ambik masa, jangan buat keputusan terburu2.   Buat istikarah banyak kali, sehingga hati kau tenang dan kau boleh terima dia tanpa ada rasa tertekan atau tak puas hati dengan masa silam dia.  Kalau dah betul2 nak terima dia, mesti istikamah takkan ungkit2 masa lalu dia, sebab itu semua akan melukakan hati dia.   Tapi kalau hati masih tak tenang, lepaskanlah dia pergi.

Rasulullah menggalakkan anak teruna untuk kawin dengan anak dara.  Quran sendiri pun bagi ayat terang2, penzina dengan penzina, dan lelaki suci dengan perempuan suci.   Ayat ni bukan turun saja-saja, tapi sebagai panduan untuk kita juga.     Sebelum kawin, perempuan tu cantik dan gebu, perasaan cinta membuak2, tentu boleh terima segala-galanya baik dan buruk.

Masa bini masih muda,  pasti kau selalu terbayang dia bersama orang lain.   Nak-nak lelaki tu lagi hensem dan gagah dari kau.  

10-20 tahun lagi, masa tu breast isteri dah lanjut, perut dan pinggang dah kembang sebab beranak pinak, yg dulu ketat sekarang dah longgar .... masa tu takut2 kau mula teringin nak pasang lain, nak beristeri muda .... sebab tak aci lah bini dah pernah rasa macam2, kau pernah rasa dia sorang je.  Kewangan kau pun dah kukuh dan gadis2 gebu kat luar dah mula kenyit2 mata kat kau.  Masa tu, pantang bini kau silap sikit je, sebab api cinta pun dah agak malap .... kau pun mula ungkit2 silap masa silam dia.   Kalau iman tak kuat, kau akan aniaya dia.

Lelaki yg sama2 tak suci (pernah berzina dengan orang lain juga), akan lebih memahami hati isteri yg tak suci dan kemungkinan besar peristiwa ungkit-mengungkit susah nak terjadi.

Rate

1

ko nak awek cun tapi malangnya awek cun yang melekat pada ko yang dah tak berdara.
Sekarang ni cari le yang biasa biasa je, walau tak sedap mata memandang tapi hati rasa tenang.
Pah ...
ayamkatik Post at 5-4-2012 11:10

aku agak tak berapa setuju dengan ko.  Dah taste tt awek cun aje, biarlah dia mencuba lagi sehingga berjaya.  Lainla kalau awek tak cun tu ada sesuatu yg buat tt sanggup merentang lautan api, bolehlah teruskan.

Dear tt, aku ni perempuan tak cun langsung .... muka ala2 maid aje, tapi taste aku lelaki hensem, mantap dan berkarisma.    Kalau ikut peraturan alam,  99% peluang aku sangat tipis untuk berjaya.  Memang betul pun, tak pernah ada lelaki samada yg hensem maupun muka pecah rumah yg cuba mengorat aku.  Tapi berkat doa yg tak putus2 pada yg Maha Kuasa, jodoh aku adalah lelaki yg aku impi-impikan selama ini.

memula ak ingt nk reserve komen ....xp la..skg nih ak nak komen ...
ko nih dr awal xhbs2 ckp pasal first love ?so what kalo first love ? first love kena berakhir ke jinjang pelamin kah ? or adakah ko nih tergolong dlm golongn yg percy first love nye kesan long lassting foreva ? motip ? nih fairy tale kah ? hidup ko nih hanya berpaksi kan first love je kah ? kalo hilang first love means ko pasnih dh x lyk jumpa mn2 ompuan lain kah ? x percy kah ngn ketentuan yang Maha Pencipta?

Ko rs syg sb dier terima diri ko yg x hensem ke? akal jahat aku cakap, mcm poremrs len jugek, sbb dier rs ko akan terima dier sb ko kan inferior ngn keadaan sndiri yg x hensem..so kalo ko rijek dier , mesti lah ko yg rugi since dier jelita kan kan ..n mungkin gak ko xkan jumpa lg mana2 pompuan yg sgp terima ko yang x hensem tu ..motip sgt kan ...sgt le inferior ko nih ...x percy ngn diri sndiri ..

btw, ur so called gf tu dh bertudung kan..which is good ..bertudung tuk tunjuk baik kah or btl2 nk berubah? dah solat taubat blm ?ko ngn dier kapel ade pegng2 tgn x?sepanjang pas dier cite kt ko pasal sejarah hitam dier tu, ada x ko nmpk tanda2 perubahan yg ketara kt dier dr pelbagai segi ?

ak ngtuk...sok taip lagik

aku kenal dgn dia sebelum couple ada la dalam 4 bulan.

baru kenal 4 bulan n kapel sebulan (total 5 bulan kenal) dah syg gila babeng smpi x sanggup nak tinggalkan?tipu ahhh dah syg gila babeng...

Kekasih tiada dara.

baru kenal 4 bulan n kapel sebulan (total 5 bulan kenal) dah syg gila babeng smpi x sanggup nak ...
Sh@rk_iR Post at 5-4-2012 19:44

1st love mmg camtu..jgn kata sebulan,br seminggu pun dah meroyan kalau putus...penangan first love kekdahnya....pffrrtt

(posted by mobile)

Reply 1# anatomic

dara tu bukan penentu kebahagiaan ... tapi kehilangan dara apatah lagi telah digauli 5 lelaki jelas menunjukkan perempuan itu mempunyai akhlak yang rendah, otak yg lemah dan mungkin didikan agama yg cetek ...

nasihat aku ... tinggalkan aje la ... bukan sebab takde dara ... tapi sebab seperti yg disebut di atas ... lebih baik kawin dgn janda yg tahu jaga kehormatan walopun dh tak dara drp anak dara yg tolol mengangkang sana sini ...

kalo ko teruskan jugak ... ko kena berhati2 sbb kemungkinan untuk dia curang kat belakang ko sangat tinggi ... syok tau berskandal ...

aku rse budak tu xde jodoh ngn ko la. kalo ko rse ko 2x5 mcm die. xpela. relevan la. tp kalo ko rse ko x mcm die. baek ko tinggalkan die sebelum terllmbt, mencegah selagi mampu. haha

nasihat yg bernas dariku..ko putuskan je hubungan ngan dia. masa kan mengubat segala-galanya. kalo ko teruskan gak kan nye pe..nanti msti akan tringat pasal keterlanjuran dia. pastu msti akan fikir bukan2. pastu ko sendiri yg akan tensen n stress. x pasal2 dah membebankan kepala ko.
Lazimnya) perempuan-perempuan yang jahat adalah untuk lelaki-lelaki yang jahat, dan lelaki-lelaki yang jahat untuk perempuan-perempuan yang jahat dan (sebaliknya) perempuan-perempuan yang baik untuk lelaki-lelaki yang baik, dan lelaki-lelaki yang baik untuk perempuan- perempuan yang baik.

Aku pn nk bg pendpt, aku cume takut  dia berubah sb nk kawin dgn ko. Berlakon. Nti bla dah kawin dia balik dgn perangai asal. Lg mkn hati ko tt, pnt pnt dh berkorban untuk terima seadanya tp dia korban kan pengorbann ko. Aku ade mbr ni, dia kawin dgn pmpn, n die kawin krn umur dh lanjut, pdhal br 28, tmbhn dia cari cari n ade pmpn ni mmg suke kat die n die pn terima je, lepas kawin bru tau yg pmpn tu. ............. Tp dia terima seadanya, lepas dua tahun kawin kot pmpn tu mula buat hal, xhormat sbg somi, tengking, burukkan somi, mmg mkn hati sbb katanya die berkorban utk terima seadanya, tp ini yg dpt. Last2 kawin dua.

Aku percya kalo ko buat kputusan untuk tglkan dia, ko akan dpt lg baik. Byk dh aku tgk kwn kawan aku mcm tu. Lg satu kalo ko decide nk terima n bimbing dia, tuhan akan uji ko. Cnth, kalo kite dulu suke karaoke, cnth ok. Tetibe kite nk berubah tak nak karok dah, nk ngaji quran, brp ramai yg kutuk ko. Brp je yg bg sokongan.
Hope tt phm la ape yg aku cume smpikan. Btw ni just pndpt je

kan org selalu ckp org baik tuk org baik...yg tak baik tuk yg tak baik...InsyaAllah...tt akan dpt gurl lain yg dara kalo betul tt menjaga teruna selama ni...skrg mmg la tt rasa syg sbb baru couple kan? dh lama2 nnt mmg tkde dh...dun wory la...wat solat istikharah lagi bagos...n solat hajat...mtk petunjuk dari Allah swt. lebih baik dan afdal. gurl tu cantik mcm mana pn tapi kalo perangai mcm tu tkyhla...blum lagi family dpt tau...tt pn dh gtau yg tt tk pk lagi nk kawin dgn sapa...maknanya tt mmg tk trima dia...so better break awal dr dh lama2 nnt. gurl tu gtau jujur sbb ingat tt ni baik then leh trima dia...then blum tentu dia leh berubah...pikir2 kan la ye...jgn sbb syg yg tk sbrpa tu nk hancurkan masa dpn. renung-renungkanlah dan selamat beramal...

biar tahu sekarang jgn tahu kemudian..
lagi parahhhh....
law da d tentukn jodoh awk dgn dier trpaksa akur ngn ketentuan ALLAH...

**tp kenapa mudah sgt dier bagi kt org ekkk!!!!
dgn awk dier x mntak ke!!!!

soal dara ni dh byk org tnya..my advise, watlah solat istikarah.

pmpn yg dh xd dara, kalo dh tobat, xde masalah TT nk terima dia sbg isteri...itupun kalo dia jodoh ko, tp ingt, jodoh ditgn Allah...selagi blm terjadinya akad nikah, kta xtau yer...

kita bukan Tuhan n xleh nk meramal msa depan cmne, kita xbleh nk kata pmpn yg xde dara (jnj dah tobat) adlh pmpn jahat, kalo kawen, musnah rumahtangga, sntiasa hdp dlm dugaan

and kita juga xleh duga, pmpn yg dara, kalo kita kawen dgnnya, akn bahagia dunia akhirat...

ni sume keje Allah, perancangan Allah, jodoh Allah yg tentukan, perkahwinan ngn pmpn dara or tak, tetap ada dugaan...

cma yg aku kesal, watp la girlfren ko pi BUKA AIB DIRI SENDIRI...patutnya kalo dia dah bertobat, tak patut dia bka aib sendiri...sb dia dh menjatuhkan maruah diri dia yg dh sedia tercalar tu, membuatkn org pdg hina, kalo kawen akn jd bhn umpatan, ungkitan...

Reply 1# anatomic

aku xmau fikir negatif tp somehow aku rsa awek ko ni wat statement camtu sebab dia nak habaq kat ko dia ni jenis yg mudah dibawak ngeseks so ko jgn2lah segan ajak
seriously la weyh...
baru sebulan kapel dah bgtau mcm pelik jek
pompuan lain sampai bwk ke kubur kalo rahsia bende mcm tu
aku suggest, tggal je minah tu
sepah dah lunyai watpe bro..elok ke perangai dia?
cariklah calon yg kalangan yang baik2 sikit