CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

Originally posted by iconglu at 21-7-2007 08:34 AM
apa yang kecoh2 ni...pasal tudung ker ...

tol... tudung ni kita tak blh paksa org pakai... melainkan gan kerelaan n keikhlasan
hati sendiri...   

jg marah... i tengok byk org yg pakai tudung ini bcause of peysen or cantik... tapi bukan psl
nak pakai tudung...

contohnya artis, b4 pakai tudung ckp tak nak sentuh lelaki bukan muhrim... kalau ketawa
musti tutup mulut... tak blh amik gambar gan laki 2 or pompan ni... nak berhijrah konon2...

2 baru2 pakai tudung... 4 me kalau nak pakai tudung pakai btl2... tapi kalau setakat nak
tunjuk baik atau... baik jg pakai terus...

Originally posted by tina_turner at 21-7-2007 10:57 AM

tol... tudung ni kita tak blh paksa org pakai... melainkan gan kerelaan n keikhlasan
hati sendiri...   

jg marah... i tengok byk org yg pakai tudung ini bcause of peysen or cant ...

terpulang lah nak pakai tudung ker tak...hak memasing...tapi kalu tahu hukum hakam dalam Islam wajib memakai tudung maka pakailah....memakai tudung pun mesti ikut syariat ..seharusnya tudung labuh melepasi dada...

Originally posted by yau2914 at 20-7-2007 03:54 PM
mengape bertudung???/
Berdosa kah kalau tak pakai tudung ??/

just for sharing :-
THE TURNING POINT OF NOORKUMALASARI

http://www.damaitv.com/material.php?id=4282&cat=agama

mende la buat bende menyusahkan ni ... ambik simple aje ...
nak masuk neraka dibakar setiap inci lepas tu jadi baik kembali .. pastu kene bakar lagi .... tak yah la pakai tudung .. kalau tak percaya kepada hari pengadilan di padang masyar ... tak yah pakai tudung ... kalau tak percaya Allah s.w.t. sebagai tuhan yang satu .. tak yah pakai tudung ... kalau tak percaya Nabi Muhammad sebagai rasul .... tak payah pakai tudung ... kalau rasa panas pakai tudung lebih panas daripada panas api neraka .. tak payah pakai tudung ... kalau Islam itu bukan agama sebenar .. tak payah pakai tudung ... kalau rasa kolot pakai tudung .. tak payah pakai tudung ... sebab biar korang mati dulu .. kene bakar dulu .. masuk neraka dulu ... baru la pakai tudung ... tapi jangan lupa ... safety precaution ... time mati minta pesan .. masuk tudung tu banyak2 dalam kubur .. mana tau ... leh la pakai bila dah mampus nanti ...

kekadang dunia ni rasa semakin pelik .. orang Islam bukan semakin pandai ... menjadi semakin bodoh ... dengan pelbagai alasan .. pada hal perkara tu simple .. jelas dan terang benderang

Originally posted by sibel at 22-7-2007 01:35 PM
kekadang dunia ni rasa semakin pelik .. orang Islam bukan semakin pandai ... menjadi semakin bodoh ... dengan pelbagai alasan .. pada hal perkara tu simple .. jelas dan terang benderang

ya benar...:victory: :victory: :victory:

Follow Us
aku dulu macam tue jugak...
lambat pakai tudung...
yang aku paling ingat tue...mak aku belikan tudung suruh pakai...ada 3 colour..
aku boleh baling depan mata dia...terus dia menangis kat situ jugak...
nampak air mata dia mengalir keluar....
aku bebetul pakai tudung masa 19 tahun...faktor kawan2 jugak...sampai sekarang...Aku ingat lagi ada member aku dulu...masa aku pakai tudung...semua geng aku ikut pakai tudung...lama jugak...lepas tue bila aku pindah jb...kawan2 aku semua terus tak pakai tudung...yang aku sedihnya sampai sekarang nie terus tak pakai tudung...kengkadang...memang faktor kengkawan jugak yg mempengaruhi corak pemakaian kita...undefined

alah bisa tegal biasa.... mula mula mungkin panas lah.... tue lah nilah... tp dah lama biasalah... wat benda baik... xkan x syok kot..???dh sifat manusia suka benda yg "haram/dilarang" .. makin dilarang makinsuka di buat nya........
yangsifat n perangai x elok tue.. bukan masalah tudung or not.. tu masalah"jiwa" yg kosong.. xder pengisian rohani... tu yg jd pakai tudung tpwat benda x elok...
kalo dh rasa kita x wat mcm tue.. x salahkan kiter mencuba pkai tudung tue tuk melengkapkan kedua2 nya..??

yang penting pasang niat..and nawai itu..... ( niatku... ) insya allah....

[ Last edited by  anonymous at 23-7-2007 01:55 PM ]

Balas #259 shachihata33\ catat

i am non muslim, just confuse, cause in my office got a lot of muslim lady dun wear tudung ..

La...patutla, tanya mcm tu...basically, pakai tudung for wanita islam is 'law', klu u break that law u get punishment la...and beautiful of islam when you follow the 'law' u get reward. Wallah-Hualam.

laa tak abis lagi kaaa isu tudung nih

senang jer..

Kita Buat apa yg Allah suruh, TINGGAL apa yg Allah larang. dah besar kan...
pikir2 la sendiri...

Reply #269 yau2914's post

ooo.... 4 melah kan.... setiap manusia... dier punyai nafsu yg berbeze2... ader yg tertarik pada bau rambut, melihat rambut wanita...... dan ader yg suka dgn gaya jln.. depend pd setiap orng...
so dengan memakai tudung td dpat lah mengcover diri dr orang2 sebegini...dan bersifat melindungi hak2 wanita dr lelaki... dan dngan pakai tudung yg sempurna dpt mengcover bahagian dada wanita, leher dan kawasan sekitar dimana ader lelaki tertarik pada bahagian itu... dan ader yg saya dgr.. pada bahagian situ.. ( sekitar telinga,rambut, leher sampai bhgian dada ) boleh membuatkan wanita teransang... so dgn memakai tudng dapatlah avoid dr semua tue...

ni sekadar pendapat umum shj

Originally posted by dreamy_forest at 25-7-2007 08:50 AM
laa tak abis lagi kaaa isu tudung nih

betul pasal tudung pun nak kecoh2...

Originally posted by tina_turner at 28-7-2007 10:58 AM

betul pasal tudung pun nak kecoh2...

tu la pasal,tak abis2 lagi isu tudung nih.....padahal aku rasa thread nih pasal problem vios ngan awek adik dia......tiba2 jer jadi pasal tudung jer......heheheh,dah off topic nih....

off topic
pasal tudung nih,aku tak nak cakap banyak r walopon aku mmg bertudung,tp lambat sket r...dlm umor 19 camtuh.....lg pon,aku pernah ader member yg bertudung tapi tak semayang.......dan xbertudung tp semayang.......conclusion yg aku dapat,sumer nih bergantung pada level "sayang dan hormat" kita pada agama.......kalo ko syg agama ko 100%,ko ikut ler ajarannya 100% (mane leh nk dpt 100% kan,tp kalo tak pon at least try usaha ke arah 100%)....

aku bukan pandai bab2 agama nih,so takleh r nk citer banyak kan......:victory: :victory:

Originally posted by blue^panther at 28-7-2007 04:41 PM

tu la pasal,tak abis2 lagi isu tudung nih.....padahal aku rasa thread nih pasal problem vios ngan awek adik dia......tiba2 jer jadi pasal tudung jer......heheheh,dah off topic nih....

of ...

betol...

Malaysian Muslim Dress Code In Military

Malaysian Army (TDM)

Royal Malaysia Air Force (TUDM)

Royal Malaysian Police (Polis)

Malaysian Maritime Enforcement Agency (APMM)

National Service (PLKN)

Rate

1

New Uniform for Iranian Female Police Staff

Reply #202 vios880's post

knape la nk kene tggu bakal adik ipar berbaik2 ngn ko.. ko penah cuba x berbaik2 ngn dia... sori laa aku x baca abis prob ko ni tp kalo aku jd ko aku bersyukur ade parents mcm parents ko..

wakakakak lawak.. senang je nak settle problem ko ni..

ko sembahyang tak ?