CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: asteruk

segala info berkenaan INJECTION disini

kak_zai posted on 30-1-2014 03:20 PM
Ok.. PM akak no phone
nnti kita ber WhatsApp...
kk zai mmg nk beli... Bg special ek? Hehehe

Ok Kak Zai..alahai harga sy bg tu dah murah kak zai sbb 12g kalo yg ori mmg mahal. kita beli pun dah mahal.Ade je org jual murah2 tp tak confirm ori lah sbb kadang2 byk produk ni guna kanji lah bagai.sudahnya bila inject tak jadi hapo. kita mmg ambik from doc aesthetic sndr

PutriJ posted on 19-12-2013 11:57 AM
Klinik Primer , PT 17 Jalan Sultan Ibrahim . Kota Bharu . u cuba whatssup buat appointment.0139219 ...

hi sis. Area JB tau tak kat mane nak buat jab ni?

i inject vit c n glutha

vit c i pki murah punye yg forte tu sbb murah pun ade efek daH

pastu i br pki glutha, brand aqua skin... so far oke sgt...

Malangnya kakiah hr ni nk pegi jab dkt klinik mediviron yg kakiah slalu pegi tu biase dorg charge rm20 jer tp hr ni doctor lain terus harga jd 40 per jab. Kakiah ckp la eh sy sll dtg sini rm 20 jer pastu katenya dah naik harga. Sakitnya hati kakiah terus kakiah ckp takpe la doc i pegi klinik lain. Klinik lain charge rm15 jer per jab. So sesiapa yg nk pegi klinik mana2 utk dptkan khidmat injection ni if dorg charge more than 20 x pyh dik sbb mmg plg mahal rm 20 jer. Cuba cari klinik lain dulu buk lg klinik lain blh buat.

miema07 posted on 2-2-2014 07:49 PM
hi sis. Area JB tau tak kat mane nak buat jab ni?

share jgk dgn sy je.. coz dok jb gak..

Akak x de pengalaman pasal jab ni...

Ada kwn dia buat sekali jab 1.8k for 2 years. ok ke dari segi kesihatan n keselamatan?

Follow Us
nak tanya uols laa... selepas beberapa jam, uols take jab... time buang air kecil, uols tgk tak air kencing bertukar warna?... just nak share my experience... 1st time jab Mixing White... dlm masa sejam lepas jab, i rasa sakit kat area buah pinggang sebelah kiri.... tp tak suspect apa2 laaa.. mungkin sebab duduk terlalu lama ke... tu yg buat rasa sakit /lenguh.... then, dah petang2 tu, bila nak mandi, masa buang air kecil, bila bangun nak flush, terpandang kat toilet bowl, ... warna bertukar seakan merah kehitaman.... masa tu, punyalah tergamam... rasa nak pitam pun ada.... biasa nya kalau kita mkn ubat... warna air kencing, kuning terang.... tapi, bila tgk warna seakan merah kehitaman.... rasa ngeri pulak.... sebelum beli Mixing White tu, dah baca dan google segala kesan sampingan dan keburukan, tapi takde.... yg ada, cuma bagi tau, tiada kesan sampingan sama sekali... tu yg berani beli & cuba...  tp bila jadi mcm ni, jadi takut pulak..... aduss... jgn lah jadi benda2 yg tak diingini....

isk.. skeri pulak dgr nye..
i jab vit-c collagen forte + placenta luchini..
air kencing ok je.. cam biasa..
adekah sbb mixing white tu campuran bnyk jenis ubat/vit ?
ade tak sape2 lg yg dah try mixing white..?

macam best je tgk org jab ni..
kebaikan of coz byk kan..
keburukan dia?

isteri_ayil posted on 5-2-2014 09:54 AM
nak tanya uols laa... selepas beberapa jam, uols take jab... time buang air kecil, uols tgk tak air  ...

ishhh...btol ke ni??
igt nk jgk try mixing white ni...
tp dah ambk tren...
xslap mixing white tu pon ada tren 250mg kn...
xkn nk jab lbih dr 10 amp kot tren...

i jab glutax tu.. side efek dia jus muka tumbuh bintik2 after awhile maybe sbb panas kut.. and rashes .. my friend says its normal cause dia kacau a bit the hormones dlm badan.. just minum air je byk2.. and letak hydrating mask je kat muka.. plus ada tumbuh jerawat dekat lengan 1 ketul kecik.. and pergelangan tgn satu ketul kecik.. but will subside after 2-3 days..

no other side effects yg buruk lagi lah so far. takut lak dgr pasal kencing sakit tuh.. huhu..

tu laa.. baru 1st jab ni.... ada lagi 5 botol nak dihabiskan ni.... nak jumpa doktor , takut pulak... kompom kena tarbiah.... tak semua doktor yg open minded bab2 ni.... kencing bertukar warna tu, setakat ni, 2x je... masa 1st day jab, dan pagi esoknya... bila dah tengah2 hari, dah back to normal... masa 1st time tgk tu... mmg panic jugak... then, lepas mandi.... i minum air kosong byk2.... dgn harapan, dapat la membantu meringankan tugas buah pinggang... ni pun, still tak puas hati and keep on review pasal Mixing White dlm internet... fungsi dia mmg semuanya utk kebaikan.... tren acid pun ada dlm mixing white ni... thats y i beli mixing white sebab semuanya ada skali....

my 2nd jab tadi aku try lain klinik.. adoi mmg doc tu asek tersalah cucuk ja.. urat lari lah.. urat keras lah.. sampai 3 kali cucuk cari urat .. pelik btul aku ngan doc ni.. tnye dia da lama ke wat jab2 ni.. dia ckp da lama ramai org jab kat dia.. tp bile aku mtk butterfly yg mcm wayar tu dia ckp hbs stok.. ni dia inject direct kat vein aku.. bila tgk darah aku sndri mcm nk pengsan+ pucat.. sampai termuntah2 kat klnik tu huhu..

tp bila dia dah cari urat lembut tu x sakit.. but first dia cucuk yg salah urat tu saket gileeeeeeeeee. ni efek dia pening sikit.. hrtu x pening lak masa 1st jab.. ni 2nd jab peningg.. tadi aku kencing ok je xda darah or hitam ke apa.. hopefully lepas ni xda la yg tersalah urat or urat lari ke apa.. haru..

keretaapi posted on 30-1-2014 11:06 AM
dekat subang.  i x igt nama klinik.. g je mana2 klinik.. kol dlu tnye diorg wat jab x..

Klinik area mane tu
I kat subg tapi tatau nk tuju klinik mane

Kakiah jab kat klinik mediviron kat taman equine ni doc guna yg butterfly tu mmg tak rase lansung lembut jer doc pompuan jab.tau2 dah siap. Jap nk iklan...sape2 yg nak beli glutax12g yg kakiah guna boleh la lm kakiah jual jugak selain guna sndr.mmg marveless result dia

bagi saya pulak... bab2 cucuk dan ambik darah, saya mmg prefer doktor india... orang india mmg pandai cari urat... kalo jab atau ambik darah, mmg tak sakit.... Pernah dulu, pegi hospital pakar, nak ambik darah... dahlah tak dpt darahnya... sakitnya nauzubillah.... sapa nye keje? staff melayu ler.... Yg ni pun saya gi jab, cari klinik india... (baru je balik utk 2nd jab... yeee haaa.. tak sakit pun)...

isteri_ayil posted on 11-2-2014 02:15 PM
bagi saya pulak... bab2 cucuk dan ambik darah, saya mmg prefer doktor india... orang india mmg panda ...

tau xpe.. mmg kurang ajar la doc melayu yg sy pgy tu.. ada ke patut leh salah cucuk.. sampai 3 kali lak tuh.. masa 1st jab g klinik india elok je dia jab x sakit langsung plus xda la pulak cakap urat lari lah or urat keras.. yg doc melayu ni da tau urat keras yg pi cucuk jugak napa.. xphm btul..

keretaapi posted on 11-2-2014 02:46 PM
tau xpe.. mmg kurang ajar la doc melayu yg sy pgy tu.. ada ke patut leh salah cucuk.. sampai 3 kal ...

mmg diaorg ni.. dah tak reti nak inject... byk pulak excuse dia... beberapa tahun dulu, i penah jab vit. C... kat klinik melayu... sakitnya nauzubillah... kes yg sama lah jugak... tak jumpa urat.... pas tu bila i komplen, sakit.. doc ckp, mungkin sbb jarum besar... jarum halus ada.. tapi lambat lah nak tunggu ubat tu masuk ke urat.....
lepas tu.. takde laa nak jab kat situ lagi... tobat..... skrg ni dah jumpa doktor india... kompom buat jab kat klinik dia je lah....

sy dah 3 kali jab..
doc klinik sy gi ni dato' melayu.. mmg dah berpengalaman sgt..
kejap je cucuk..x sampai 5 minit.. masa cucuk tu x sakit pun..
cuma masa 1st n 2nd jab tgn ade sikit lenguh n demam semalaman..
masa jab kali ke3 ni x rasa ape2 dah.. lenguh tgn pun x

dari segi kesan..... sbb sy jab vitc+placenta , efek dr segi pemulihan je la yg baru nampak..
dr segi kecerahan xdek nampak lg..
parut2 hitam yg mmg tegar dah berkurun kt tgn,kaki n muka dah mula pudar..
jerawat baru pun dah x naik..

rasa mcm nk teruskan jab tp ade sikit kerisauan sbb terbaca kt ig nina(ninaskincare), dia dah cucuk dlm 2thn..
doc dia kate urat dah collapse .. tp still boleh jab..

aku rasa aku dok dlm bilik doc tuh stgah jam- 45 minit jugak lah.. giler betul doc tu.. da lah masa mula2 cucuk tu pakai jarum besar, reason dia sbb nt senang and cepat masuk.. tukar jarum sampai 3 kali.. aku ckp x tahan sakit ni nak jarum paling kecik.. pastu dia argue ckp kalau org jab ni mmg pakai jarum besar. aku ckp xkesah lambat asalkan kurang sakit..gile mcm nak saman je.. last2 dia pakai jarum kecik bru leh masuk kat urat aku..

efek dia..muka naik ruam n bintik2 kcik.. panas kut vitamin ni.. ke aku allergic vit C.. xtau le.. putih tu x lagi.. still kuning langsat je kulit..just skin rasa soft n moist je lah.. bru 2 kali jab so xda la kesan gempak putih melepak ke apa.. yg trus putih tu tipu kut testimonial..