CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: I.d

Seksanya hidup tanggung hutang gara2 MLM

silkyhazwan posted on 25-8-2012 03:43 AM
minat gak aku kat MLM ni. aku pun nak bukak MLM jugak ni. MLM pegi masjid. nawaitu kerana allah dan  ...

tabglih ke

shaklee pon MLM kan..??yg tu kira mcm mn pulak ye??menindas ke tak..??shariah compliance tak..??

based on my experienced.. tgok org MLM ni... kesian sungguh,..... mula2 masuk MLM ..da labur hampir 20k... bile da labur... beli kete mahal2..... lepas tu..disebabkan bulanan kete yg tinggi....  komitment da bertambah...nak bayar kete lagi...nak bayar loan lagi.... terpaksa la depa terdesak cari org (downline)... gune strategi.... macam2.... tabur janji macam2...tipu sane ...tipu sini.. ! ingat bile da masuk mlm ..da labur 20 k bole dok goyang kaki ke... jgn mimpi.... silap2 kawan2 pun ramai yang menjauhkan diri... !

erm mcm2 ye.. tginya pelaburan tapi xde mashuk... ...
bersabarlah..

Aku buat bisnes online... Selalu la kena ke poslaju sbb nak pos brg...

Ada la sekeluarga nih... Agen monavie... Nak poskan sebotol monavie bogel, xde kotak. Dok bertengkar dgn kerani poslaju sbb kerani tu xnak amik risiko setakat balut camtu je nak pos... Kan mahal sebotol tu(tangan di dada), kalau pecah camne nanti.... Sepanjang nak setel dgn kerani tu, dok julang la botol tu tinggi supaya org nampak.... Dok buat2 baca ingredients la.... Hak tuih...

Salah sorg dr sorg tu dok pass pamplet kat org yg tgh queue... Selati boleh buat bisnes, xkira tempat

teringat pengalaman guna produk X untuk turunkan berat. beli online ja, bila kawan tau, beria ajak join dia. sebab dia pun guna, ajak jumpa. bila  jumpa, ajak register ahli, so dapat murah. time tu saya naif lagi. padahal saya beli online dah murah, sebab hamba Allah tu nak share produk,bukan jual ikut mlm.

dah ikut kawan ni, dia suruh ajak kawan. rupanya dia letak saya bawah dia, kawan saya sorang lagi bawah kawan dia. ajak pergi kursus, jumpa upline dia..

then dia ada sebut-sebut pasal bisnes, kawan dia dah pinjam rm6k dari mak, nak cepat naik jadi supervisor. suruh saya buat jugak. saya tak mau. haha kita just nak produk, tak kejar untung ke apa sangat. saya continue beli dari hamba Allah online tu, akaun saya tu jadi hiasan ja. (makin banyak point, makin murah kita dapat beli barang, saya tak pernah beli so saya x ada point, so upline pun x untung dapat ahli kongsi lelap cam saya ni)

lama-lama saya tinggal dia, dia pun tak kaya pun. bungkus jugak.

Follow Us
wahh..serius? haha..smlm saya bru ja jupe one on HAI-O.. ckp psl loan rm20k.. and get 10 product tuh...
time dia explain just dgr dgn muka focus.. focus makin lari bila dia buat salah calculation (nak tipu finance student) and adew explaination dia "double entry".. haha..dia mesti hafal how to present kt " mangsa"...

kantoi...

p/s : even pakai barang brand2...student pown pkai...haha... jgn tgk luaran...  ^_* adew certain dato' pown pkai handphne nokia 100 tuh tao(low profile) harta berjuta-juta..haha.. rm20k better buat business kecik2..

Join MLM ni membuatkan org biasa jadi luar biasa (tu tagline diaorg)..
Beberapa kali diapproach oleh tokey MLM utk join.. Ada yang suruh berhenti keja utk join diaorg..
Tapi belum start business lagi dia suruh modal beribu-riban (yang mana di luar kemampuan..)

Ayat diaorg : Engineer, doctor, lawyer sanggup behenti keja buat MLM sepenuh masa, sebulan diaorg dpt RM25k dalam tangan..
Aku blurr jer dalam hati berkata : so ko ingat org belajar tinggi2 bekerjaya x boleh kaya la..

Wujud lagi ke monavie ni?

Mcm2 yer cerita pasal MLM. Bertabahlah. Huhu

MLM semua jual impian & banyak torak je.. untung kecik je.. baik bukak kedai betul.. lagipun aku sangsi halal ke tak duit MLM ni.. sebab semua MLM  duit yg depa bagi bonus tu semua dah di kira dlm pricing tu..

Ramai org seluruh dunia benci MLM ni... Ramai juga di negara lain yg menanggung hutang pula sebab MLM... MLM bukan perniagaan sebenar.. perniagaan MLM lebih kpd "perdaya" org..

The Amway Scam- Don't Fall For It!
The Amway Scam

Amway lagi ligat kelentongnya.. dia banyak duit.. 2-3 company.. Quixtar la apa la, semua dia juga.. amway pun memang piramid.. firaun kut.. baca..

Amway agrees to pay $56 million, settle case alleging it operates a 'pyramid scheme'

I.d posted on 10-3-2012 01:20 AM
Telus?
Jujur?
Benar?

sesiapa yg ada pengalaman ttg MLM sila la ke thread saya utk berkongsi maklumat person MLM yg tidak berhati perut tu.
Tkasih

aku pun ada pengalaman mcm ni.cumanya suami aku punya exp lah.suami aku terpaksa tanggung nama buruk sbb tolong guna nama dia utk adik dia buat pinjaman bank nak kasi kat mlm ni.apa nakbuat.. dah mak mertua aku pun dah kasi kata kata nista kat laki aku bila laki aku menolak nak injamkan utk adik dia. lastlast laki aku yg terpaksa tanggung hutang tu semua bila mlm tak jadi. nama pun buruk kat bank.

mmg tak baik aniaya orang mcm tuh sekali. MLM nie sebenarnya tak buruk tapi perangai orang yg buat MLM nie buruk. saya pernah di approach oleh org yg paling dikatakan success dlm Hai-O. senang citer nama dia Haiza. alaaaa yg ada masuk magazine nona tuh yg dia ada handbeg ngan kasut branded2 tuh...bebaru nie downline dia pun masuk magazine tayang semua beg2 kasut2 branded mcm upline dia tayang dulu....

ok back to the story. ekceli saya yg sms haiza nie sebab saya dah follow dia lama dah (2 tahun tapi tak terbuka hati nak tanya dia) dan saja jer sebenarnya nak tau mcm mana cara dia  susun orang (sebab saya mmg masuk MLM skrg nie). so kita orng jumpa kat Starbucks Alamanda. Kecik comelll jerr orgnyer. ok....so dia pun explain laa kat saya. mmg menarik sebab upline susun kaki kat downline. tapi bila part modal tuh allahuakbar.....RM20,600. siap ckp buat personal loan....tepuk dahi saya.

balik citer ngan hubby dan hubby gelengggg....seriously kita orang tak pernah buat personal loan walaupun kami berdua org gomen. hubby kata maintain jerr laa dgn skrg nie walaupun upline tak susun kaki mcm Hai-O. yg penting saya tak pernah buat personal loan untuk buat mary kay saya. dan melalui mary kay jugalah saya dapat extra income walaupun tak sehebat hai-O. upline saya pun takde laa nak paksa2 mcm sesetengah MLM lain. ada sales baru order barang....takde sales nganga laa mulut. so kena laa usaha buat sales. Alhamdulillah saya dah ramai beauty consultant bawah saya dan saya sendiri guide dia orang untuk buat skin care class tak kira laa 3 kali pun sebab saya nak dia orang mahir. niat saya hanya membantu wanita kerana Allah seiring tagline mary kay "Enriching Womens Life"....

saya buat seperti mana yg saya nak orang buat pada saya. PEACE YAW!

MLM produk apa?

lady_lily posted on 25-7-2013 12:00 PM
mmg tak baik aniaya orang mcm tuh sekali. MLM nie sebenarnya tak buruk tapi perangai orang yg buat M ...

haizi kot...yg popular kat bod gosip...haha

chenta_dewi posted on 26-7-2013 08:47 AM
haizi kot...yg popular kat bod gosip...haha

Yer2..haizi...apa yg gosip psl dia?

lady_lily posted on 26-7-2013 10:33 AM
Yer2..haizi...apa yg gosip psl dia?

Haizi tu maskot Instagram masa mula2 diperkenalkan kat Group Gossip.

Naihat.

Kepada pelajar baru dekat IPTA/IPTS atau sesiapa shj:

1. Jgn terpedaya dgn skim cepat kaya.
2. Jgn tertipu dgn keuntungan yg byk tu.
3. Selidik dulu Syarikat tu.

Daripada korang nak byr RM1000/Rm2000 utk modal  baik simpan dlm ASB (7-8% profit) atau Tabung Haji (5-6% profit) atau UNIT TRUST (kena ada ilmun - beli masa murah dan jual masa mahal) atau EMAS