CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

hehe..macam2 ek....xpela..buatla papepon...asalkan berani..berani buat berani tanggung..risiko di mana2...

Reply #241 faridali's post

bro farid....kalau mai utara...singgah perlis sat laaaa...bulih sembang sembang....pekena laksa kola perlih...p china nanti jangan lupa tengok tengokkan barang seramik yang saya cerita ari tu

aku pon nak share gak lah...
hurm..aku abes dip mase hujung tahun 2006...lepas tuh parents aku bg pilihan..nak keje or bisnes..??
disebabkan otak aku mmg utk bisnes n dilahirkan dlm family bisnes aku amik keputusan tuk jual burger sebagai 1 sumber pendapatan aku tuk tahun 2007...
alhamdulillah dgn duit tuh aku dpt bli kete sebijik..tp hutang lah..g pon 2nd hand...
n bulan june tahun 2007 member aku minta tulun keje ngn company dier...gaji ciput jerk..tp setaraf lah ngn diploma yg aku ader...tp keje teruk lah...masuk kol 8..balik xtentu..kdg2 sampai kol 10pm..
kedai beger aku kejap bukak,kejap tutup..sbb xder org yg dpt menjaga kdai beger tuh..
aku lah yg pergi bli brg..akulah yg setup kedai...last2 aku amik keputusan benti kedai beger..n keje makan gaji...
bulan 12 2007 aku amik keputusan tuk berhenti keje..sbb aku xnak bazirkan RM300 tiap2 bulan tuk byr minyak..n family aku perli aku...
"siapa suruh tutup kedai beger..??dah tau perniagaan tu adalah ibu kepada punca rezeki..?"
tp sebabkan aku nak blajar keje makan gaji camner tu yg aku tutup kedai..
rupanya keje makan gaji sungguh membosankan..
n aku x berapa paham nape org sanggup tempuh jem..balik lewat kerana kerja makan gaji..itulah punca aku berhenti..
so skg nih aku dlm perancangan nak bukak kedai hamster..dengan duit yg ader n dgn pengalaman yg ader..insyaALLAH perniagaan aku akan maju..
buat masa nih aku jual barang2 kat lelong n jadi pembekal hamster kat kdai haiwan..tgulah bulan 4 nanti..insyaALLAH..
"JIKA BERNIAGA ITU REZEKI KITA, ALHAMDULILLAH"
"JIKA BEKERJA ITU REZEKI KITA, ALHAMDULILLAH"
YG PENTING IANYA HALAL DARI SEGI HUKUM SYARAK..

Originally posted by nelly7557 at 9-2-2008 01:52 PM
bro farid....kalau mai utara...singgah perlis sat laaaa...bulih sembang sembang....pekena laksa kola perlih...p china nanti jangan lupa tengok tengokkan barang seramik yang saya cerita ari tu

aritu pi langkawi xsempat ke perlih...Insyallah next time...psl brg2 tu klu sempat sy surveykan...

Originally posted by faridali at 10-2-2008 04:18 PM

aritu pi langkawi xsempat ke perlih...Insyallah next time...psl brg2 tu klu sempat sy surveykan...

hi farid,

bila nak pi cina lagi???

Originally posted by jenifercute at 11-2-2008 05:31 PM

hi farid,

bila nak pi cina lagi???

Insyallah...19hb Feb ni..mcmana bisnes..dah start ke blom?

Follow Us
Assalamulalaikum...

kak lela baru lg kt sini. kak lela ni ade biz maruku. tp cuba2 nk besarkan biz. tp xtau medium nk besarkan biz ni.

www.marukunyiormanis.com

semoga berjaya kak lela...tp xleh ads kat sini..nntt kene klong2...hehe...

semoga berjaya ezreefa!

saya pun minat amat sangat bisnes ni...still lagi bekerja tapi memang skang ni dah start bisnes sket2...saya prefer buat real
bisnes..since duk kat kk ni..maka jual ler pearl kristal, batik borneo dan skang ni tgh nak tambah produklah..mula2 takut..tapi saya cuba ler cedok ilmu daripada internet ni..collect info dr irfan dan mohd nizam..satu ni, memang saya follow step by
step..dia punya info quite oklah..tapi still boleh diimprove lagi..kalu nak try browse bila free, klik ler
http://www.jutawanautomatik.com/recommends/misikhaty . tak salah cuba nasib, setiap orang berhak ubah nasib sendiri
kan..

i pun takut2 nak start bisnes

tak mahu tanggung risiko...

Salam semua, i baru terbaca ruangan nie le...kira dah terlambat ke ne...
saya ni memang ada hati nak buka business sendiri...tapi takut 2 lagi menebal dari berani, dah buat kecil2 buat serunding daging sendiri pastu jual, pastu buat roti jala 2 pun kalau ada orng tempah, adik ipr rokemen masak makan tengahari utk office dia pun i buat tapi last2 dia test market je....la ni dia pulak jual sendiri tanpa pengetahuan i, sedih gak tu....yang terkini nak niaga lak kat warung kecik je pun x berani pasal utang kad credit byk lagi.....sapa2 buleh tolong saya x? agak2 kalau buka warung boleh jual tak ya.....

cuba try wat MLM

TP YOU KENA SURVEY DULU AR MLM MANA YG BLEH WAT DUIT AND PILIH OBJECTIVE SYARIKAT

cam bulat x berani gak sebenar nye..
so, bulat cube dulu produk mlm then bulat join jadik member..
buat mase ni bulat join DCL, Lifecode, BioSirih, Tupperware, Cosway, Leno, Rorine... heheheh byk tu.. tapi ok gak ler.. sebab kalau kengkawan tanye boleh kate semua bulat ade.. cakap jer nak aper..

nak join under bulat? meh pm bulat meh.. pas tu kite tolong sesame kite cari duit tambahan nih.. Insya-Allah...

insyaALLAH nilam akan dibantu... jual aksesori wanita nak?

Seronok bila baca thread ni. Ye lah, sume kenkawan kat sini macam membakar semangat kak alin utk wat bisnes. Sebenarnya akak ni dah lama gak meniaga part time. Akak wat baking dari rumah. Buat masa ni akak masih bekerja, kerani cabuk jek. Kenkadang rasa mcm dah penat dah bekerja, ye lah, umur akak pun bukan muda lagi. Ada masa tu terpikir jugak, nak berenti kerja dan wat full time baking nih. Tapi..masalah besarnya sebab akak masih banyak hutang..huhu.. tu yg masih teragak-agak lagi. Angan2 nak bukak cafe..yg kecik pun jadiklah untuk permulaan. Tapi bila memikirkan modal utk bukak cafe ni agak besar, tu yg buat akak masih terus jugak bekerja sampai hari ni. Hmm..nampaknya kena tunggu pencen lah kot..sampai langsai sume hutang. Doa2 kan akak ye..

Originally posted by mrs_teratai at 2-1-2008 06:28 PM
salam...

ari ni aku antar surat resign... 3 bln notis... setelah abih pk... baik aku buat 100% bisnes dr buat partime.  bkn apa aku ni dah keja lebih 11 thn tp gaji ciput... xsampai pun rm2500 ...

Mrs. wat bisnes aper? Boleh share ke?

Reply #256 alin_raaz's post

Kak alin......x tau le sapa muda u ke i yeee tapi x pa la since kak alin dah menggelarkan diri tu akak so teruskan je la ye.....
Kita ni macam sama je le....nak berhenti kerja hutang masih banyak lagi tapi nak berniaga rasa takut sebab takut tak sampai pada sasaran yang kita hendak.....cmna ya...

Reply #254 si bulat's post

Ala bulat nilam pun dah masuk benda2 cmtu, rorine, cosway la nie masuk ecosway lak, biasa le x byk masuk ciput je, dulu ada buat crony, income boleh le tahan tapi biasa le nak kena jaga sale, persaingan banyak lak pastu harga mahal sangat org takut nak beli, rasa bosan lak pulak dgn benda2 camni.

Reply #254 si bulat's post

Ala bulat nilam pun dah masuk benda2 cmtu, rorine, cosway la nie masuk ecosway lak, biasa le x byk masuk ciput je, dulu ada buat crony, income boleh le tahan tapi biasa le nak kena jaga sale, persaingan banyak lak pastu harga mahal sangat org takut nak beli, rasa bosan lak pulak dgn benda2 camni.