CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: qiqi_cat

Penguasa Kastam W41

Close [Copy link]
tooti posted on 29-7-2012 11:17 PM
bushido masuk bilik yang mane td?

Sama dengan tooti, org kelima.kalau tooti the tallest lady i'm the tallest human kat situ .. dah agak tooti sbb bawa banyak nota, terdengar kata dari forum, bila tanya tooti kerja apa n jawab surirumah terbantut nak tanya awak tooti dari cari forum ka, sbb kat sini tooti mention background engineering

de_qishtiey posted on 27-7-2012 10:26 PM
amin...hrp kita smua tersenarai dlm senarai layak ke induksi seterusnya bergelar Penguasa Kastam.. ...

insyaAllah....amin.......

aritu berdebar2 nk intvw.....skrg berdebar2 nk tunggu result gak nie....huhuhuhu

imando posted on 29-7-2012 08:02 AM
tahniah da lepas intebiu...ekekeke....

sempat lgik tu tnya last2 minit

ha tu la.. soalan last yg tak tahan tu. moga2 tergolong la dalm 130 org.. hehe

noor_jaja posted on 29-7-2012 11:53 AM
saya baru lps habis intv kat putrajaya. last group. kene turn no 2. tapi mula agak lewat.sesi lebi ...

dapat bilik yg mana? tak tau la yg 28 ngan 29hb tu panel bertukar ke tak tp sape2 yg dapat bilik temuduga K mmg santai.. jaja kantoi soalan ape?

wakeyme posted on 30-7-2012 09:40 AM
dapat bilik yg mana? tak tau la yg 28 ngan 29hb tu panel bertukar ke tak tp sape2 yg dapat bilik t ...

jaja dpt bilik J. sepatutnya E tp de mslh sist.org spa buat manually. bilik K katanye ladies. bilik J plak sebaliknya. kantoi x bleh jwb soalan yg paling mudah, etika kerja.tp lps tu siap gelak2 plak ngn penginterview. lps interv terus balik sbb x kenal sape2 pun kat sana.siap tanye info kat org spa berapa nak pkai, mmg dato' bgtau nak pakai 130 org..

oic...yg bab suri rumah tu saje je melawak....tooti pn br resign dpd keje tu yg ckp suri rumah...hahahah tanam2 pokok ubi je skrg ramai sgt tanam anggur bosan jgk kan...heheheh...so bushido senang x soalan yg awak dpt?

Follow Us
Last edited by hattasan on 30-7-2012 11:15 AM \n\nbilik temuduga K yang panel SPA dia perempuan free hair tu kan? dia suruh saya mohon PTM masa tengah interiew saya tuu sbb dia tengok pengalaman kerja saya sekarang ni..dia siap tgk laptop bila last saya apply PTM..

itupun kalau panel kekal start dari 27/7 di Putrajaya laa..

Masa interview 27/7 dekat Putrajaya, ada sorang calon favorite sekali interview dengan saya..dia pakai baju seragam kastam, disyaki penolong penguasa kastam yang telah sambung belajar degree

hattasan posted on 30-7-2012 11:20 AM
Masa interview 27/7 dekat Putrajaya, ada sorang calon favorite sekali interview dengan saya..dia pak ...

calon fevret tue indian ke?

Yang ni melayu (lelaki)

hattasan posted on 30-7-2012 11:57 AM
Yang ni melayu (lelaki)

oo..ingtkan indian..kalau yg indian tu aritu dy cac sama fmms kt putrajaya.. memang respect dy..sebab  sama group waktu aktiviti Road to JKDM n discussion... waktu sessi iv di ipoh aritu ada 2 org kastam yg iv jugak sorg lelaki sorg perempuan..

noor_jaja posted on 30-7-2012 10:46 AM
jaja dpt bilik J. sepatutnya E tp de mslh sist.org spa buat manually. bilik K katanye ladies. bili ...

jaja..i pun bilik J gak.. i no 3.. i rasa iv u agak lama siket kan? cam 30 min cam tu..

wahai rakan2 sume... terima kasih banyak2 atas tips & pengalaman yg dikongsikan.. forum ni byk membantu utk buat preparation iv.. kita sume dah lepas iv dan jom sama2 harapkan yg terbaik.. past is past so dont regret abt anything.. kita akan dapat kerja ni kalau kita betul2 deserve for it.. thanks again..

Cesc_Varman posted on 30-7-2012 06:28 PM
jaja..i pun bilik J gak.. i no 3.. i rasa iv u agak lama siket kan? cam 30 min cam tu..

x la lame sgt. x sempat plak tgk awak. just sempat wish gud luck kpd yg dtg interv.awak lame ke kat dalam tu. ramai tak interv hari  tu

tooti posted on 30-7-2012 10:59 AM
oic...yg bab suri rumah tu saje je melawak....tooti pn br resign dpd keje tu yg ckp suri rumah...hah ...

soalan saya senang ja... mula2 masuk
berapa tinggi awak? dari pegawai SPA
tak sempat buka mulut...
pegawai dari kastam tolong jawab mesti lebih 1.9 meter.
pegawai SPA mencelah ... lebih 6 kaki la kalau macam tu...

aku tgok kaki sendiri ...ada dua kaki ja dalam hati...
senyum jawab... Yang tepat...  6 kaki 2 inci bersamaan 1.92m
Dua2 senyum... puas hati kot dengan jawapan tu, markah penuh aku rasa

pegawai SPA tgok resume...
1.kenapa tak mohon pegawai alam sekitar? kelulusan awak lagi sesuai jawatan itu dari penguasa kastam..
2.Sekarang kerja mana?  apa kaitan kerja sekarang dengan kastam, tak ada hubung kait dengan kastam?

Pegawai dari Kastam..
soalan biasa... apa itu kastam? terangkan cukai perkhidmatan? awak bekerja di dalam kawasan FTZ..terangkan kelebihan FTZ?

lepas tu soalan santai dari pegawai SPA...pasal keluarga, org rumah kerja mana.,anak berapa? anak minum susu apa... lepas tu dia cakap sanggup ka berpindah randah tinggal anak bini?

lepas tu aku bagi soalan maut kat dua2 panel sebelum soal aku mintak maaf dulu kat dua2 panel, bukan kaitan politik hanya untuk tambah ilmu...tapi mcm menyesal ja tanya soalan tu.

tak lama sgt  IV.
Tapi rasa lg better kat CAC dari interview,keadaan yg berbahang semasa tggu buat jawapan diberi terlalu straight to the point tak kupas banyak isi seperti dirancang.eye contact pun xdak just tumpu kepada yg bertanya, mula2 terlupa terus dengan pegawai dari kastam, sbb asyik menerang dekat pegawai SPA..

nasib tak dak pasal dasar penswastaan ng pensyarikatan... aku rasa org pertama tu sja psiko tooti kot mula2

all the best semoga berjaya kepada semua... rakan2 dalam forum banyak membantu, terima kasih

p/s: Kalau kepada mereka yg dapat interview di SPA johor bahru selepas ini terutama hari ahad bersedia la ya, aircond tak  ada  sebab level lapan ja beroperasi level lain tak ada so central aircond tak beroperasi...parking mahal

seb baik dtg awal...so xde le lame sgt tggu..n byr parking byk...aahkan naseb baik kite xdpt soalan..dasar2..fuh dah mcm ptd plak...samela mcm tooti eye cntact xle nk jage cz kite duduk tengah2 nk pandang 2 2 sekali arung mmg xleh (melainkan mate mcm ayam satu ke barat n ke timur)...tooti ade gak terpotong ckp spa tu cz die meraban2 xtentu fasal je...ade jgk tooti menyelit ya tuan,betul tu tuan bla bla....org kastam tu xtanye byk eh..bushido kastam xde suh awak berlakon ke?