CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ms_Commet

Pegawai Pendidikan Pengajian Tinggi DH41

Close [Copy link]
Originally posted by suarakita at 13-11-2008 12:55 AM
hi all,

aku mgikuti prbincngan korang dri awal lgi.hmmm bgus..ni nak minta pendapat korang la kan, degree aku
dlm social science tpi dpt pnggiln interview pppt ni.aku tengok tak de pon subjek ...

u social science majoring apa?

Jgn lupe, ada 4 kategori kerja untuk skim PPPT DH41 nih. bkn mengajar je

Balas #207 gigipanjang\ catat

weh hang belanja hulahup ja..
aku pong nak gak..aku dok tepi putrjaya..kajang heheheheh..
belanja la aku sekali baru la barakah...

aku major in east asian studies, minor in southeast asian studies from um..schedule aku interview ari ni.so aku pi la dgn ati yg penuh kekompiusan.
sekali sampi je, sangkaan aku benar belaka.cis..persoalan terjawap.aku dtawarkan kursus accounting.siap akak tu sound lgi apsal u punya degree len
then u pnyer intrview len.aku pon bgitau la akak tu yg aku dah tak ingat ms isi form tu aku plih ape.tpi yg pastinya bkan accounting.sbiji zarah pun
x prnah blaja account.akak tu pon compius.siap dia tnjukkan lgi list subjek utk intrview ari ni.yg aku ingt prdagangan,perbankan dan sume2 yg brkaitan ngan account ngan eko.ada dlm 10 subjek x silap.aku ckap la ngan akak tu yg sume ni x de 1 pon yg berkaitan.haikk caner leh jadi camni ek akak tu
mengeluh.

kemdian dia kata ni spesiol kes ni.dia pon msuk la blik tmuduga nk tnya intrviewer agaknyer.pas tu dia kluar n umum kuat2.dik yg nih kite mnta mahaf
bebanyak lah yer coz sistem error.so adik x leh d interview coz subjek x de yg brkaitan.adik ni sesuai untuk kpli je.cis sungguh.cuba byangkn situasi tu.
fuh x larat aku nk mengimbas kmbali.pedih..pedih..

Balas #222 damieniman88\ catat

damien,
boleh, boleh, takde masalah. silakan. syok kenal kwn2 baru ni. kuota utk dibelanja adalah seramai 4 org atau rm10, mana2 yg sampai dulu. hehe  
kat mana dlm area putrajaya tu yg best utk minum2 ni, share sikit.. aku penah pegi putrajaya, rasa mcm takde hapa pun kat situ..

pencintasosej @ sosejlover,
tengkiu.. err, mgkn kita bole jumpa nanti (?)

encik joeyer,
saya rasa interview wife encik tu syarat je kot. dah tentu le bidang tu tak byk, degree holder dlm bidang tu pun relatively tak banyak. memang diorang konpem ambek tu! encik bolehlah berkira-kira utk membeli proton mpv pd thn depan kerana sesungguhnya elaun wilayah wife encik nanti adalah lebih dari cukup utk membayar loan kete berharga 70k itu..

decentsho,
betul cakap kau. cth mcm kami org IT ni, bukan je kena ngajar bidang komputer, tetapi juga ajar matematik.

Balas #223 suarakita\ catat

masya-Allah! suarakita, aku tumpang bersimpati.

tp yg aku musykil, camna kau bole mohon PPPT in the 1st place?
kos kau ada ke kat poli? maaf kalau aku silap..

tadi aku baru cek elx.rupa2nya ari tu aku apply kos IT.ari aku men isi2 jer.sbb experience aku keje swasta IT 3 tahun.so aku try2 je la wlupon aku tau
yg gomen ni x pki xperien, dorng nk tengok degree je.ms apply tu dln ati aku isi je la.dorng nk pnggil, pnggil x nak sudah (tpi dlm ati kompiden
kompom dorng x pnggil pnyer).skali tup2 kn pnggil lak.tu yg norheran binti abdulajaibnyer tu.smlam aku dok pkir2, x kn dorang nk consider experience aku kan.klu
x psal tu, x kan pasal degree aku yg tak de kene mengena ngan subjek kat poli@kk.(tu dlm pikiran aku la smlm).tu yg ati brbelah bgi nk pi ka x. tpi klu aku x pi aku x kn dpt mnghilang kn kekusutan yg mlanda kan.tul x.so nk tau sgat smada dorang mmg nk offer atau ada mistake aku pon pi la pgi tadi.
skali btul la plak sangkaan d ati kcil aku.nasib baik ati ku x btul2 trbelah.klu x naya aku..he he

Follow Us
tapi tak patot lee depa wat camtu..
apa salahnye interview je...kot2 leee boleh masuk utk part lain kan....
ni pon ade utk kolej komuniti apa...kolej komuniti ade subjek mcm2 lagi....
tak patot laa depa ni...sian kat suarakita...huhuhu...
aku tumpang simpati...

incik gigi....putrajaya ni mmg takde tempat beh....
mana nak p tah...tp ade gak member2 p minom pg kat warisan sinun....
tp kalu haku p warisan...mau kena hambat ngan boss soh masuk opis....

Balas #226 suarakita\ catat

a'ah la syian suarakita..leh plak sistem error..sesuka diorang jerk..Hmm tul la kan hulahup supposed bagi jer la masuk interbiu..Hmm yer ker kalau apply gomen diorang tak tengok xperience keje kiter,susah la kalau kiter keje yang lain dari bidang kiter then tetiba nak masuk gomen kan...

Originally posted by hulahup at 13-11-2008 11:00 AM
tapi tak patot lee depa wat camtu..
apa salahnye interview je...kot2 leee boleh masuk utk part lain kan....
ni pon ade utk kolej komuniti apa...kolej komuniti ade subjek mcm2 lagi....
tak pato ...

Aku rasa betul laa tindakan orang tu.. Cuba pahamkan sbb penubuhan kolej-kolej teknikal.. Kalau nak masukkan kursus baru mcm ijazah budak tu..cuba cari politeknik yang ada offer kursus mcm tu.. Tu kursus sejarah mmg layak dgn KPLI.. Politeknik ini kos-kos kritikal yang melibatkan teknikal bukan kos yang dok membaca buku 24 jam.Basic degree mmg penting.

[ Last edited by  matrik021 at 13-11-2008 10:07 PM ]

Originally posted by zaza_chrysaliss at 13-11-2008 03:03 PM
a'ah la syian suarakita..leh plak sistem error..sesuka diorang jerk..Hmm tul la kan hulahup supposed bagi jer la masuk interbiu..Hmm yer ker kalau apply gomen diorang tak tengok xperience keje ki ...

Sistem error ini budak F41 punya kerja tak pandai nak check betul2 program komputer. . Bagi aku laa budak ini mesti lupa bidang dan degree apa yang dia letak dalam borang online yerla isi online mana sertakan sijil-sijil dulu mcm borang manual boleh laa check betul-betul degree apa. Ini mesti pakai letakkan. Boleh jadi letak jer kos-kos yang diperlukan  dengan harapan dipanggil interview dan penal interview terlupa semak ijazah atau terlepas pandang sbb pandai jawab soalan time interview. Mcm-mcm cara boleh pakai. Mcm sorang budak tu...dia lupa apa bidang yang dia letak dalam borang online elx tu.

[ Last edited by  matrik021 at 13-11-2008 10:15 PM ]

Balas #230 matrik021\ catat

omg, the oil-selling-guy is back?!

hello oil-selling-guy, kalau org F41 tak buat sistem komputer tu dgn betul, takde le kau dpt panggilan intvw, ngok. yg kau mohon keje guna sistem online spa tu, sapa yg maintain sistem tu? budak matrik yg maintain ke? atau budak pump-attendant?

err, lama tak nampak? pergi buat survey venue utk buat PhD di oversea ke? dpt tempat kat mana? kenya?
nanti jumpa di putrajaya ye.. kau kan sedang keje dgn gomen skrg.. kakaka

....
suarakita,
kami memahami & bersimpati dgn situasi kau. jgn pedulikan apa budak matrik tu cakap. dia mmg mcm tu. keadaan dia semakin membimbangkan akibat terhidu gas karbon monoksida berlebihan.

[ Last edited by  gigipanjang at 14-11-2008 08:39 AM ]

Budak SPM kalau isi pun boleh lepas datang interview...kantaoi time tunjukkan bukti sijil-sijil. Well isi online takder apa yang peliknya, system automatik akan pilih dan senarai berdasarkan apa yang ditulis oleh calon.. Well mana isi online takder antar sijil-sijil, jgn pelik kalau ada calon kos lain mencuba nasib dgn harapan akan dipanggil interview.. lain kali tengok kursus yang ditawarkan jgn pakai isi jer dah ada degree pun tak leh tahu kursus apa yang ditawarkan, ini pakai isi entah apa dgn harap dipanggil interview

Balas #217 rascalgirl\ catat

betul tu...tu yg ruginyer klu org sbh/swk gi semenanjung..elaun perumahan wilayah tu tak besar banding kat sbh dan swak...cola pulak tak dpt..sbb org sbh/swak dah dah dpt elaun wilayah...mcm mber aku kat sbh ni..drg klu duduk luar tak duk kuarters..dpaat EPW dalam 800....kaya seh!!!!

Balas #219 rascalgirl\ catat

tu la pasal...aku pun tak faham...ni pekeliling perbendeharaan tahun berapa ntah..mgkin time tu drg ingat kos hidup sdi sbh tinggi kot..tak pun sbb nak galakan org semenanjung kerja kat sabah..tapi pekeliling tu patut revise la..tak relevan dah utk zaman ni...

Balas #224 gigipanjang\ catat

gigipanjang...
harap2 masin le mulut ko tu...klu wife aku dpt..aku belanja hang naik MPV proton baru..kakaka....

tapi bila fikir balik...risau gak..byk benda nak pertimbangkan...dah la anak aku br 4 bulan...klu la wife aku kene offer tahun depan...baby aku tu kecik lagi...jenuh pula nak fikir..aku nak pindah takde hal..tapi proses nak minta pindah tu susah skit...last2 aku juga kene jadi bapa tunggal skejap...

sebelum interview tu pun..wife aku siap kene suruh sign akujanji lagi..dlm tu tulis..tak dibenarkan minta pindah ke mana2 tempat...tu yg aku risau tu...tapi takpe ah...janji aku blh booking mpv baru...kakakaka

Originally posted by JOeyer at 14-11-2008 12:48 PM
gigipanjang...
harap2 masin le mulut ko tu...klu wife aku dpt..aku belanja hang naik MPV proton baru..kakaka....

nak! nak! tapi en.joeyer dok belakang la, bagi saya drive

Originally posted by gigipanjang at 13-11-2008 10:10 AM
pencintasosej @ sosejlover,
tengkiu.. err, mgkn kita bole jumpa nanti (?)

blh tp tknk kt putrajaya la. kat area kl je kut

kolumpo lee plak....
incik gg dah eksaited nak dok putrajaya tu...

hmm..incik joe..nnt bawak lee kitaorg nek mpv baru tu ek..

~semangat tol ko gg...siap letak gambo tu....cantek gak ek...leh rembat satu...~

Balas #236 gigipanjang\ catat

mr gg,

blh..takde hal...nnt aku bw hang ronda2 kuantan...klu hang nak drive..hang drive le..jgn sampai jahanam mpv aku..cukupla...

yang dapat interview ni semua kos IT ke? sedih nyer saya tak dapat panggilan .... apply ari tu pakai master...MBA...

good luck pada yang dapat..jangan lupa infom kalau da dpt offer letter....