CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vios880

Bertudung

Originally posted by vios880 at 15-7-2007 07:11 AM

Bukan I... adik lelaki I... I calon pun tak der...

ya ka....

Originally posted by maximus_01 at 16-7-2007 10:55 AM
Vios88..

Lepas adik ko kahwin, sure ko tension balik sebab org sekeliling ko(mak bapk, jiran sebelah, makcik kat opis, sepupu sepapat, etc) tanya bila plak ko nak makan nasik minyak. Especiall ...

Haha.. tue la.. ni masa beli barng2 dia pun dah ramai tanya. Mak i pun siap perli.. tunggu  kakak dia..tak kawin2..adik plak lepas dulu.. bila orang tanya..biler nak kawin... i jawab..Esok.. pastu diorang diam la. Kalau diorang tanya.tak der bf ker.. i cakap tak der..tolong2 la carikan..haha..diam gak diorang. So..biarlah.. bila diorang kata i memilih..i cakap..mmg kena pilih..takkan nak kawin nngan lelaki tepi jalan.. orang lain makan beras..kita makan pasir..ada plak sorang mak sedara I..terkena balik la..dok kutuk2 i memilih.. last2 anak dia kawin 3 tahun..bercerai..nak sangat anak kawin cepat..main tangkap muat..last2 kena tinggal sebab laki cari lain..hahhaa..

Originally posted by vios880 at 14-7-2007 01:30 AM

No need to use 'jgn duk dlm islam'.. u nak salahkan siapa i dilahirkan dlm Islam?

so u regret berada dlm agama islam? u nak tunjuk kat masyarakat how regret u r to be in islam dgn x pakai tudung

Originally posted by Jackie at 16-7-2007 12:50 PM

so u regret berada dlm agama islam? u nak tunjuk kat masyarakat how regret u r to be in islam dgn x pakai tudung

dh la.. jgn psl tu lak mcm nak gdh.. dh lepas tu dah la k.. :handshake:

I didnt say that regret being in Islam.. do see any statement saying that am regret being in Islam?

Reply #225 vios880's post

no.. i dun see..

Follow Us
no.. i dun see..

Shachi rasa kan elok family u suka kt gf adik u tu....
Sukakan pada satu contoh yang baik..Kan ke elok??...
Shachi doakan moga gf adik u tu leh jadi idol U 1 ari nnt...
Nmpk kan, org bertudung tu byk hikmahnya...
salah 1, leh membawa perubahan dlm ssbuah keluarga....

tulung lahh.. org cam ko lah yg busukkan islam..
terngin nak nasihat org.. tp sah2 care ko tuh tak btol...islam tak suruh camni... mane teladan ko sebagai Muslim... plsss laaa ader Rasullullah SAW.. kater tak pakai tudung tuh maksudnyer nyesal jadi Muslim....

org cam ko ni boleh blah dari PP g lepak kat board lain....:@:@:@

sbb aper aku sensitif.. sbb aku pon tak pakai tudung..... dan org2 cam ko ( tak tau ko ni pompuan ke lelaki ker ) kl pompuan dan berlagak dengan mengutuk org tak pakai tudung berbangga kununnyer ko tuh lebey islamik dengan pakai tudung.... biar Allah sajer yg judge ko ( tp of coz aku pon dah judge ko dengan mengatakan ko ni tak sedar diri....)

this is my last reply to Jackie... aku tak nak tambah dosa ngan berhujah.. pasal aku pon bukan pandai bab2 agama nie.. but at least aku tak ngutuk individual whether she/he regret being a muslim or not.. atas aper jer action yg depa wat.. tuh urusan muslim ngan tuhan.. sbb sgt berat tuduhan tuh.. adekah ko rase ko layak nak jugde org...>>..RASE NYESAL JADI MUSLIM SBB KENE PAKAI TUDUNG. pon aku consider tuduhan tuh sgt berat... dan aku rase sunggu terhina skali....

segala kutukan pasal tak pakai tudung aku accept sebagai nasihat from a muslim to a muslim.. tp yg ni aku tak leh tolerate..:@

TOLONG BLAH DARI BOARD PP.. aku nak pakse tak leh.. soo aku mintak tulun... tulung lahh blah..

[ Last edited by  True-X at 17-7-2007 12:54 AM ]

kepada forumner lain kat sini.. aku mintak maaf.. terkasar bahase.. u ollss soo great... cumer ader sumone yg wat taik lak..

tak sebelah mana2..
tp dr pengalaman sendiri..
kdg2 yg tak pakai tudung lebih baik dr yg pakai tudung..
ni bertudung litup.. kdg labuh lg.. tp sbnrnya dia........
ntah la.. skr utk dikatakan.. mmg dh jd..
tp tak bermakna sy menyokong yg tak pakai tudung..
cuma agaknya diaorg lum bersedia.. nak lakukan perubahan dlm hdp bkn la sst yg mdh.. take time.. slowly..
so biar la org nak kata apa pun.. yg penting kite tau apa yg kite wat..
dan sesungguhnya Allah lebih mengetahui.. cool k..

sembahyang tak....

Reply #231 athieyra's post

yes youre rite.. like ppl say 'dont judge a book by its cover'.. kdg org yang pakai tudung tu lebih teruk drp org yang tak pakai tudung.. tak sembahyang.. abis tu merokok (aku tak tuduh yer.. cuma pengalaman pernah jumpe org yang cenggini).. and aku ada kawan yang tak kai tudung.. gi clubbing tapi tak minum arak..dier solat and puasa..so the most important thing is hati kita..tudung ker tak pakai tudung ker itu antara dier dengan Allah SWT.. yang penting dier menjalani apa yang wajib dalam agama..thats what's most important..

[ Last edited by  red_borris at 17-7-2007 09:54 PM ]

ploop This user has been deleted

Reply #231 athieyra's post

urmm aku setuju gak tu...dlm beragama islam memang la diwajibkan menutup aurat...tapi bagi aku biar nawaitu seseorang tu ikhlas...pakai tudung x semestinye nk tunggu seru if u minat leh try 2 wear..nk mulekan sesuatu yang baik memang sangt susah tanpa niat yang seikhlasnye..janji ade terdetik lam hati nk bertudung tu dh dpt pahala then u bleh lakukan slow2..ones u dh bertudung atitude also need 2 change...jngn hrp tudung semata2 coz ramai yng berselindung disebalik tudung...pakai tudung tapi wat pngai yang bukan2.....

wat sst biar la ikhlas semata2 krn Allah SWT.. bkn sbb ikut2 org..
k.. biar org nk kata apa pun.. wat tak tau je.. lama2 diam la tu..

Insya Allah....... nanti akan terbukak pintu hati miss vios utk pakai tudung kannnn!!!! mcm akak gakkk............

Originally posted by True-X at 17-7-2007 12:42 AM

tulung lahh.. org cam ko lah yg busukkan islam..
terngin nak nasihat org.. tp sah2 care ko tuh tak btol...islam tak suruh camni... mane teladan ko sebagai Muslim... plsss laaa ader Rasullul ...

aku xde intention utk menasihati. apa yg aku bgtau adalah isi hati dia berdasarkan ayat dia yg mengatakan 'salah sapa dia dilahirkan dlm islam'. do u also regret?

kebanyakan akan respon, belum tiba masanya. tp persoalannya, adakah masa menunggu kita?. andai kata ditakdirkan mati dlm keadaan begitu, apa jawap kita depan Allah swt. nak jawap, 'belum tiba masanya', seolah2 menyalahkan Allah swt sebab x beri masa yg cukup utk bertaubat. haha.

dah ramai aku jumpa akan reply begini, tp apsal bila berdepan ngan aku, semua menggigil.haha

Shachi pernah terbaca satu artikel ni..dia sebut jgn sesekali mengeluarkan pendapat...

1... Ala, org bertudung xsemestinya baik..
2...Laaa..solat rupanya, tapi masuk disko? Tak guna je solat..
3...w/pn saya clubbing, tp saya solat, saya puasa ...
4...dsb...

kenapa xboleh ckp mcm ni??...sbb2 nya...

1...Bertudung(menutup aurat)  mmg 1 kewajipan bg wanita islam
2...Isteri2 Rasulullah sendiri bertudung..
3...Sudahlah diri tak pakai tudung, lepas tu nk memfitnah org yg menutup aurat...Dosa tak bertudung dpt, dosa memfitnah dpt, dosa mengata org yg bertudung dapat....
4...Org bertudung tp perangai dia buruk, tu urusan dia dgn ALLAH...Yg pntg dia dah menutup aurat, melaksanakan tugas sbg umat islam....
5...Clubbing, msk disco, tu bkn sifat seorang islam....
6...Org yg clubbing tp solat n puasa, tu ada 2 perkara....klu buat perkara yg bukan sifat org islam, fikirkan sendiri lah.....dia solat n puasa, tu urusan dia dgn ALLAH....Samaada ALLAH menerima @ tak, yg penting dia buat kewajipan umat islam...

Rumusan: Kenapa mesti nak ckp semua tu??..Org bertudung x semestinya baik....Clubbing2 pn solat gak...Kalau lah mcm ni, kenapa ALLAH letak hukum bertudung tu wajib...Mendekati tmpt tempat maksiat berdosa inikan pula masuk ketempat itu...Kenapa ALLAH tak buat hukum, menutup aurat tak wajib, membuat maksiat tak berdosa...Yg penting hati baik, solat jaga, puasa jaga, itu sudah mencukupi..Kenapa ALLAH tak buat hukum yg mcm ni?????.....So renung2kan lah apa yg tertulis wajib, sunat, harus, haram...

[ Last edited by  shachihata33 at 19-7-2007 09:52 AM ]

Originally posted by shachihata33 at 19-7-2007 07:50 AM
Shachi pernah terbaca satu artikel ni..dia sebut jgn sesekali mengeluarkan pendapat...

1... Ala, org bertudung xsemestinya baik..
2...Laaa..solat rupanya, tapi masuk disko? Tak guna je solat. ...

agree.... ive no offense to your posting

but do poeple hav a right to judge a person whether she's regret born muslim just becoz she's not wearing a tudung.....

how bout stealing... how about gossipping... how bout telling lies...... how bout rape.. how bout violence againts women & children... i dont proposed these kind of action should be impose as "regret being a muslim".. but i guess u know wat i mean.....

lainlah kl dia tuh terang2 kate nyesal jadi muslim kan.. boleh laa nak head bashing..

..... kl dat person be more courteous in posting of cos he/she will gain deep respect from me.. no doubt laaa.. sbb org suruh kiter wat mende baik.. apesal nak marah2 lak....

tp mcm mana ekk kat opis akak nih yg pakai tudung tp x solat??? yg pakai pulak solat??? yg pakai tudung tu x pegi surau tp yg x pakai tudung rajin lak pegi surau, siap berjemaah lagik?? yg x pakai tudung tu rajin pose, dgr Quran kat PC tp yg pakai
tudung tu x pegi pun??? kalau time rehat lepak jek kat pantry, mkn lepas tu main game ker ape ker ....