CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

rezeki yg banyak atau sedikit itu bukan jawapanya
rezeki yg memberi manfaat itulah rezeki kita yg sebenarnya

RED 666 replied at 19-9-2019 11:26 AM
mcm pernah dengar je statement ulama cakap org kaya yg bersyukur lebih baik dari org miskin yg bersa ...

Assalamualaikum Red,
Kaka harap hidup red makin ok.....Red janganlah  fikir kehidupan orang sekeliling Red atau kehidupan kawan2 Red yang lebih baik dari Red. .....fikirkan kehidupan Red dan sentiasa terima dengan hati terbuka (bersyukur)...walau ianya tidak.seperti yang Red harapkan...cara ini buat hidup Red lebih tenang. ....

Cara kaka kan Red....bila kaka ada masalah kaka pergi jogging. ...lepas jogging sikit sebanyak dapat menghilangkan stress kaka. ...dan badan kaka pun sihat. ...dan fit. ..lemak langsung tiada ....

RED 666 replied at 9-7-2019 11:39 PM
masalah nak kerja dalam bidang yg diminati dgn gaji yg lebih baik tapi asyik gagal temuduga je pad ...

Ape yg tt rasa ni diri ni tgh merasai. Behenti keja sb dah xtahan kne touture dgn senior. Then try cari keje, dpt iv tp asikla kne bamboo smpai rasa give up nk gie iv. Kite bhnti keje,susah nk dpt keje, alih2 tahu musuh dpt beli rumah. Hahaaha. Sdgkn diri ni da plan, nk keje smpai hjg tahun (masa tu senior xbuat kacau) nk beli rumah da kumpul duit. Last2 bhnti tgh jalan, smua duit abes. rase tuhan sgt xadil. Bagi diorg kebahagian semua kehendak diorg allah permudahkan tp diri ni hnya nk dpt keje baru nk menampung ank, xdpt smpaikan rasa malas nk hdup, malas nk solat nk berdoa. Doa xdpt pape. Rasa tuhan tu xadil.

Edited by RED 666 at 19-9-2019 03:51 PM
noor2 replied at 19-9-2019 02:07 PM
Assalamualaikum Red,
Kaka harap hidup red makin ok.....Red janganlah  fikir kehidupan orang sekel ...

wasalam, ya betul tu, tapi saja2 je tanya jika ada kata2 ulama yg tidak dapat dipastikan kesahihannya

Edited by RED 666 at 19-9-2019 03:49 PM
Purlylilac replied at 19-9-2019 03:38 PM
Ape yg tt rasa ni diri ni tgh merasai. Behenti keja sb dah xtahan kne touture dgn senior. Then try ...

samalah kita, pernah merasa keadaan sedemikian. apa yg mampu dilakukan dlm keadaan mcm tu cuma hidup mcm biasa je tanpa peduli hal sekeliling

RED 666 replied at 19-9-2019 03:47 PM
wasalam, ya betul tu, tapi saja2 je tanya jika ada kata2 ulama yg tidak dapat dipastikan kesahih ...

Tiada manusia yang tiada masalah dalam dunia ni.....dunia ni memang tempat ujian. ...yang kaya raya tu pun tak terkecuali. .tak seorang pun terlepas dari masalah dan ujian hidup....selagi bernyawa...

Apa pun moga dipermudahkan Allah  hidup Red sentiasa kaka doakan. ....

Follow Us
noor2 replied at 19-9-2019 03:59 PM
Tiada manusia yang tiada masalah dalam dunia ni.....dunia ni memang tempat ujian. ...yang kaya ray ...

semoga hidup kita semua dipermudahkan, amin

RED 666 replied at 19-9-2019 04:12 PM
semoga hidup kita semua dipermudahkan, amin

Amin....
Yang mampu semua orang buat termasuk kita sekarang ni Red ialah jaga kesihatan diri....jaga cara pemakanan kita..dan cara hidup kita ...sebab kalau kita jatuh sakit...masalah kita akan bertimpa2....nak kerja tak boleh. .apatah lagi nak dapat duit sebab badan dah sakit terutama penyakit merbahaya...

Kurangkan merokok. .kurangkan gula. .kurangkan makanan yang berlemak. ..

Semua ni ada kaitan ...yang boleh menambahkan lagi masalah hidup kita. ..

Insaf baca komen2 positif kat sini.

Bersabar lah tt. I pun pernah rasa down macam tt. Selalu pertikaikan kenapa tuhan ni tak lancarkan perjalanan hidup i (masalah cinta) bnyk kali pulak tu. Fed up rasa. Rupanya, dia nak kasi yang lebih bagus. Bukan lah laki "perfect", oklah saling melengkapi.

Sekarang bila fikir balik yang dulu2 tu, baru faham kenapa dulu tak macam kita harapkan. Dulu siap tulis diary,bercucuran airmata. Skrg baca balik, senyum jer lah.

Jangan putus asa tt.

RED 666 replied at 9-7-2019 10:13 PM
kalau banding dgn org jahat yg hidup senang, mereka lebih beruntung sbb boleh cuci dosa dengan dui ...

Dear TT,

I just want to say thank you so much for opening this thread.
Banyak sangat manfaat yg saya dapat from nasihat2 dari forumer lain, alhamdulillah...

Salam TT.

Sama.. i have the same feeling, exactly. Hmm

Tapi, semua ni kita akan rasa time kita tgh marah sedih frust.. xpelah layan kan je feeling tu. Bila dah reda, tarik nafas and istigfar. Doa dalam hati.

Ya Allah kau kuatkanlah aku untuk hadapi semua dugaan ni. Tolong aku Ya Allah. xpayah ckp banyak.. Allah tahu je apa dlm hati kita.. cuma TT kena belajar redha and yakin Allah uji TT sbb tau TT kuat.

Stop compare hidup TT and org lain. I pun tercomparr life dgn life Neelofa.. depressed kejap, hahaha sbb dia boleh pakai boot merah nyala tu... klu i pakai sure kelihatan hodoh.

So my point is... lihat masalah TT tu sbg cabaran... anggap life kita ni mcm dlm filem, u is d lead actor.. u akan sad struggle and mcm2.. at d end u akan berjaya juga sbb u x give up. Trust me
.. jgn stop berharap keadaan hidup kita akan menjadi lbh baik.. sbb u xtau how powerful semangat tu ble bawa u kpd situasi yg lbh baik. Jgn give up ok. Hugss

bvsf06 replied at 20-9-2019 07:26 AM
Dear TT,

I just want to say thank you so much for opening this thread.

sama2, harap siapa2 yg ada masalah yg sama dpt manfaatnya

adila39 replied at 20-9-2019 09:49 AM
Salam TT.

Sama.. i have the same feeling, exactly. Hmm

Mmg bukan senang nak hadapi semua2 tu lagi2 ianya datang secara berterusan tanpa henti

Tahun 2010 aku keje ujian tahap giler babi. Aku kena penyakit tibi, hilang pekerjaan, hilang tempat tinggal, dianiyai oleh AJK, tido bawah jambatan sungai Klang 3 bulan setengah. Dalam keadaan kurus kering, muka cengkung, mandi kekadang di tandas stesen minyak hinggakan masyarakat ingat aku ni penagih dadah. Makan minum tak terurus. Nasib baik ada duit sikit utk beli roti keping. Air minuman belasah air paip je. Waktu ni aku ada makan ubat tibi doktor bagi daripada Klinik Kesihatan Pandamaran. Tiap2 minggu wajib pergi ambil ubat kat klinik ni kalo taknak kena tahan.

Disebabkan ujian ni lah telah mengubah aku menjadi semakin hebat. Walaupun aku hanya kelulusan SPM dengan subjek English GAGAL dan aku berjaya menjadi seorang programmer (PHP, MySQL, CSS, JavaScript, HTML, Joomla, Jquery, Bootstrap). Belajar sendiri tanpa bantuan sesiapa. Hanya melalui Google dan Youtube sahaja. Amik masa 2 tahun untuk pandai website design dan 5 tahun untuk pandai database design. Tekanan sangat tinggi belajar IT ni tp aku tetap bertahan. Aku ni mmg slow sikit bab pembelajaran tp semangat aku waktu ni mmg tinggi sbb sudah nekad nak ubah nasib. Aku bermula pada tahun 2011 belajar programming ni selepas aku berjaya dapat pekerjaan sebagai security guard dan dapat menyewa rumah.

Dalam tempoh 7 tahun ni banyak projek aku gagal seperti kolej sistem, sms sistem, email sistem, visa sistem, donation sistem dan mcm2 lagi lah. Jumlah kerugian lebih RM50k. Hutang keliling pinggang waktu ni. Aku cukup tertekan tp aku tetap tak putus asa dan aku yakin aku pasti akan berjaya jika aku berusaha tanpa henti selagi nyawa dikandung badan.

Pada July 2018 aku berjaya develop satu sistem canggih untuk JMB/JMC dan sewakan dekat diorang. Ini adalah rezeki aku yang tidak disangka-sangka. Skrg ni goyang kaki je kat rumah, Duit masyuk tiap2 bulan hasil daripada JMB/JMC yang sewa sistem. Bila sampai masa aku akan market seluruh Malaysia. Skrg ni aku nak fokus sempurnakan sistem dahulu.

Bila difikirkan balik tentang ujian yang aku terima dulu. Rupa2-nya tuhan nak aku berubah. Jangan buang masa untuk benda yang tidak berfaedah seperti melepak/termenung dan sentiasa mencari ilmu untuk mengubah nasib di masa hadapan samada didunia dan diakhirat. Tanpa ujian berat dahulu, tak mungkin aku akan berada ditempat zon selesa sekarang ni.

Banyak lagi ujian yang aku terima cuma yang ni lebih ketara dan betul2 mengubah haluan hidup aku ke arah lebih baik. Aku tak sangka boleh terjun bidang IT disebabkan ujian ni.

Apa yang penting disini adalah USAHA tanpa henti dan jangan putus asa walau apapun terjadi.

wds replied at 24-9-2019 05:04 AM
Tahun 2010 aku keje ujian tahap giler babi. Aku kena penyakit tibi, hilang pekerjaan, hilang tempat  ...

Ya Allah. ...cerita kisah kehidupan awak ni betul2 boleh jadi inspirasi untuk semua...

Harap awak sihat sepenuhnya dari penyakit TB....

Alhamdulillah hidup awak bertambah ok...betullah hanya kita yang boleh mengubah nasib kita. ...kita jangan sesekali putus asa dalam ujian hidup. ..tak selamanya kita di bawah dan x selamanya kita di atas....

Moga ibadah awak semakin kuat pada Allah dengan kejayaan menempuh ujian hidup yang akhirnya berjaya .

Panduan buat diri akak sendiri yang baca kisah awak....

noor2 replied at 24-9-2019 08:59 AM
Ya Allah. ...cerita kisah kehidupan awak ni betul2 boleh jadi inspirasi untuk semua...

Harap aw ...

Alhamdulillah kak kehidupan sy skrg ni jauh beza dari dulu. Dah kurang sikit pikir pasal duit. Kalo dulu hari2 duk kira duit tinggal berapa selepas tolak hutang .

wds replied at 24-9-2019 06:56 PM
Alhamdulillah kak kehidupan sy skrg ni jauh beza dari dulu. Dah kurang sikit pikir pasal duit. Kal ...

Bagusnya wds. ..tapi wds jgn lupa...X selama kita tinggi juga....jadi sentiasa beringat....

Tahniah wds. .awak seorang manusia yg kuat....berjaya menempuhi ujian dengan sabar. ..

wds replied at 24-9-2019 05:04 AM
Tahun 2010 aku keje ujian tahap giler babi. Aku kena penyakit tibi, hilang pekerjaan, hilang tempat  ...

Ya Allah, citer chuollss ni betul2 terharu..btw tahniah da beransur pulih dari penyakit n da dapat income yg stabil..kipidap wds!!

Assalam TT,

ni aku baru je baca benang ni kul 10.30 pagi tadi & amik masa smpai sejam nak baca benang ni smpai habis..aku harap TT da dapat cara nak selesaikan masalah TT skang.

FYI, aku pun stres gilbab dgan life aku skang ni..tapi kadangkan TT cara aku nak ilangkan stres aku amik EL xpun MC je..aku da buat da hari isnin n semalam aku amik EL sbab aku da terlampau stress ngan keje aku skang n hari ni aku masuk keje aku da rasa tenang skit..

Maybe kita ni penat sebenarnya sebab tu kita slalu stres, overthinking sume..hidup ni memang akan ada je masalah, tgok la PM kita tu umo da berbau tanah tapi kenapa sibuk nak uruskan negara (okey slain duit masyuk tu la kan..hihi)??padahal dia tu lagi la nak kne uruskan masalah negara tau pada umo 94thun..so kesimpulan sabar je la..insha Allah urusan ko akan dipermudahkan..jangan putus berdoa lelagi time hujan (antara waktu mustajab utk berdoa) supaya hati sentiasa tenang, dipermudahkan segala urusan kini dan masa yang akan datang..

nolya replied at 11-7-2019 03:32 PM
Awak ni kan... betul2 menyebalkan..Sudah banyak kata2 nasihat/perangsang dn motivasi disampaikan t ...

yang no 3 tu aku buat time contraction masa da nak bersalin..asal perut sakit contraction je aku gosok2 perut sambil baca doa tu..alhamdulillah xsampai dua jam kat labour room terus bersalin padahal bukaan baru 5cm..kalu ikutkan kena 10cm tapi tu la kuasa Allah, bersalin normal n jahit cuma 3jahitan je..sedangkan ade sorang sebelah katil aku dia masuk labour room lagi awal dari aku tapi dia punya masa tu sampai 9jam dalam labour room..padahal sama2 peknen anak pertama..kadang benda kecik cmni kita tak nampak tapi tu la dipermudahkan urusan..