CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: naqies

Bandung Part 6

Close [Copy link]
Originally posted by MYADEN at 11-11-2008 05:07 PM
Aston Hotel & Residency di Jln Braga...apart. 3 bilik dlm 1.2 mil rupiah...2 bilik dlm 800k rupiah...best...i dah pergi...u boleh search dlm internet

MYADEN..
plss cek ur pm.. tq..

Originally posted by dee556 at 11-11-2008 10:57 PM
kak Lina....kita dah reply balik kat pm. tq kak.

tak de pun...besok akak tengok lagi....belum sampai agaknya.

Originally posted by naqies at 11-11-2008 06:40 PM
Absolute Free Seats (No Fuel Surcharge)

With 500,000 free seats, there抯 no reason not to go for a holiday!
Booking Period: 12 Nov 2008 - 16 Nov 2008
Travel Period: 22 Jun 2009 - 24 Oct 200 ...

AIR ASIA FREE SEATING.....
:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:
go..go..go...go.....yuk bercuti
:pompom: :pompom: :pompom: :pompom: :pompom:

[ Last edited by  naqies at 11-11-2008 11:27 PM ]

Originally posted by farich at 11-11-2008 06:33 PM
br balik dr bandung-jakarta.. hari ahad lpas jam 11 mlm
Huh letey terasa sampai hari ni!!

Kak lina thanx byk2!! pak teddy mmg best n x berkira! muka dia pun cm org kita! hahaha

Pasal ibu k ...

Farich...dah akak nyahkan ibu kiki jauh2..tah mana dtg....dia staff biase je...akak dah ckap ngan supir sana...jgn sekali2 si kiki tu terlibat dengan urusan kita............kalau ada lagi akak tak akan bagi biss kat dia.  supir2 ok..termasuk pak tedy.....si kiki ni akak dah kick......mau den sekeh kalo jumpe.... memandai je nak mengena orang...dia ingat orang bodo sgt....

Nak cakap sebelum lupe.................

15 - 18 ni...sapa2 yang ada hajat nak call..tolong tangguhkan ye..sampai 19/11......terpaksa bo layan.......takut kena bayo roaming banyak beno...

supir oh ...supir.....
teh_cumi@yahoo.co.uk/0172262458

[ Last edited by  ainunaina at 11-11-2008 11:25 PM ]

perrrghhh...setelah berhempas pulas,,,aku berjaya jugak book
ticket ke bandung,,,,aku tak dpt pon ticket free pergi balik,,,juz balik aja free,,,itupon manjang asik hang aja aku,,,17 belas kali gak lerrr aku
me'redo' aja,,,,

sorang dpt rm229,,,hmm..okay gak ler kot,,,

but tu lahh,,,taon depan bln 7 tuh,,,tawakkal aja lerr,,ader rezeki, aku sampai,,,

Originally posted by sheebby at 12-11-2008 01:03 AM
perrrghhh...setelah berhempas pulas,,,aku berjaya jugak book
ticket ke bandung,,,,aku tak dpt pon ticket free pergi balik,,,juz balik aja free,,,itupon manjang asik hang aja aku,,,17 belas kali ...

nyah...apasal kau tak ambik tiket ke jaakrta??
then pi bandung from jkt??

haku tgk tiket to jakarta bersepai yg free both ways... total nett RM70 hengget jah sorang

Follow Us
aler,,,,laki aku tak mau ikut jakarta ler..dia nie nak senang ke bandung aja....
so aku sebagai isteri yg taat kata suami, terpaksa ler ikutkan ajerr,,

Originally posted by sheebby at 12-11-2008 01:33 AM
aler,,,,laki aku tak mau ikut jakarta ler..dia nie nak senang ke bandung aja....
so aku sebagai isteri yg taat kata suami, terpaksa ler ikutkan ajerr,,

dr airport jakarta rasanya hada bus terus ke bandung kannn??
ngengada hubby kau..tak adventurous langsung
very the tak amazing race asia kannn?

Originally posted by ashna at 12-11-2008 01:40 AM

dr airport jakarta rasanya hada bus terus ke bandung kannn??
ngengada hubby kau..tak adventurous langsung
very the tak amazing race asia kannn?

kalau mak msk amazing race, confirm kalah punyerr,,,heheheh

Balas #204 ainunaina\ catat

kak lina
i ada kat bandung 17,18 ,19 nov, nanti i call or sms u kat sana ye. bukan apa nak tanya kat mana kedai kain cotton dan kedai renda yang kak lina rekomen semalam.
kot, kot bertemu bahu kat bandung nanti....

errmmm kemana korang semua....eik.....ni musti tgh berhempas pulas membooking Air Asia

booking jgn tak booking

aku dah balik............malam tadi....penat gila.....turun aje kapal terbang si kawan baik aku   konon2 la, si tony fernandez tunggu kat tangga bawah....sempat la say hi  and borak sikit ngan dia....aku buat selamba dek aje, macam la dia tu kenal aku, tapi kan dia very friendly.........

Originally posted by mitai at 12-11-2008 09:12 AM
aku dah balik............malam tadi....penat gila.....turun aje kapal terbang si kawan baik aku   konon2 la, si tony fernandez tunggu kat tangga bawah....sempat la say hi  and borak sikit ng ...

haaa pjg umur mitai....weh AA wat free seating tu....cepat ler booking

aku bawak camera nak upload gambar2 hebat tapi kan terlupa bawak wayer boleh????...nak cepat sangat mcam ni la.....sorry ye...esok aku upload gambar....

kepada forumer kat luar sana, aku tinggal kat Hotel Cemerlang....ok la....tapi breakfast kureng sikit kali ni, last time ok je....tapi tak pe la, bukan nak makan pun gi bandung ni, yang penting shop till you drop.....

Masa balik kitaorang excess 100 kg (percayalahhhhhhhhhhhhh ), amik .....bayar RM1500 ...berpeluh ketiak masing2 (ada 8 orang) tapi aku yang paling kurang sekali.......

Member2 aku shopping dasaaaaaaaaaaaaaat sangat.....aku rasa macam nak pengsan tengok, ada 2 van hantar ke airport balik (satu untuk beg sahaja ) dan satu lagi beg (orang aje ).....

Tempat makan yang aku rasa sedap kali ni - sapu lidi aje, yang lain2 tu biasa aje, tapi tak pelah......korang mesti sapu lidi tu tau.....sup bontot, nasi goreng kampung memang kaw.....

Tempat shopping - adus, ni yang dasat ni, banyak barang2 yang best2 dah tak de, tak macam masa aku gi dulu (bulan february), masa tu memang happening, kali ni tak banyak pilihan, tapi boleh lahhhhhhhhhh.......

Ranking tempat shopping seperti berikut:-

1)  Pasar Baru (ada satu kedai kain nama MANGGO), ya allah best betul, siap buatkan aku cappuchino panas, dalam kedai dia ada tempat orang buat air, kau cakap aje kau nak minum apa, air buah? apa2 aje...kain lace cantik2....terbabas la few hundred kat sini, aku pun tak paham kenapa aku beli tapi untuk masa depan kot.......kat kedai ni boleh gores dan menang.....ada yang kena cash jugak, telekung- aku gi kedai nanang (toko laris) kelakar korang tau, aku suruh si nanang pakai telkung lepas tu aku amik gambar, kecoh tempat tu sekejap....hanya gambar aje aku tak boleh upload sekarang tapi nanti korang tengok la).....terbabas la berpasang2 telekung kat sini, paling mahal 240,000 ruppiah tapi cantik la......ada kedai dekat ngan dia pun murah gak tapi lupa namanya, member2 aku beli ya allah - kalau aku nak total mau lebih 70 pasang..... , kepada sesiapa yang pakai tudung, ya rabbi tudung macam2 jenis...aku yang tak pakai pun beli gak 5 helai, sampai orang tu tanya tak pakai tudung tapi nak beli buat apa? aku cakap aku nak pakai gi kubur ......cukup tu report untuk pasar baru

2) Heritage - banyak pilihan dari rumah mode

3)  Cascade - baju lawa2

4) Rumah Mode

5)  Blossom Limited

6) Toko Kecil - ya allah kat sini power, baju budak2 punyala besttttttttttttttt......dan murah...ibu2 semua, pergi la sini beli baju anak ya

7)  Grande

8)  Victoria

9)  Secret

Yang lain2 aku dah lupa....sebab pepagi ni tiong sikit

Kek - amanda brownies mesti, kerepek2 pun...jangan lupa ya

Yang paling aku marah:@ :@ :@ :@ :@ :@
Hand luggage 7 kilo sorang aje tau, tapi kan bila kau nak masuk immigresen ada satu mangkuk ayun (air asia punya orang), dia akan amik beg kau dan timbang dulu, siot aje....dia pilih2 orang......aku terkena siot aje, beg cabin luggage aku 12 kilo hehehhehe......dia nampak aje beg besar sikit, dia akan amik aje dan gi timbang .....tak lepas langsung.....macam siotttttttt.......kalau kat lcct tak de pun diaorang timbang luggage beg (walau dah sorok) sebab kat lcct terlampau busy.........

Lupa lak, masa nak bayar airport tax, pakcik tua tu nak kenakan aku, 8 orang dia mintak aku 500,000, aku cakap "hello" Rp 480,000 aje, wah wah wah bukan main nak tipu aku, pada semua, baik korang asing2 kan duit Rp60,000 tepat bagi kat orang tua keparat tu....dulu makcik aku dia cuba tipu, yelah kan orang tua dia ingat boleh kencing, tapi sorrylaaaaaaaaaaaaaaaaaaa......

Kalau ada apa2 nak tanya sila la ye....ni aje report pagi ni.....khas buat yang nak pergi tu.....selamat berjalan dan berhabiskan duit......

Reply #214 mitai's post

wahhh dah balik ko yer.....

MasyaAllah....   excess luggage...buta jer korang bg kat AA tu....boleh pegi balik berkali2 dgn duit tu...

eh..hand luggage yg kedekut tu kat airport Bandung jer kan?

Reply #214 mitai's post

wahwah...seronok bc kisah ko mitai...

byr rm1500? Ish, lagi mahal dr harga tiket. Baik repeat paper skali lagi, pastu bwk balik brg beransur2...(alasan nk repeat paper byk2 kali)

tepek la gambar...bulan depan giliran east plak gi bandung ni

Balas #214 mitai\ catat

wah lapuran bandung dah ada........jgn lupa mitai...gambar ye...citer bergambar ni lg best meroyannye.....

:@ :@ :@  apa ni AA wat aku hangin ajer....

ok ker tiket return rm604 for 2 pax ke HCM...mana ler sksk ni pergi berbayar balik free..

[ Last edited by  naqies at 12-11-2008 09:49 AM ]

Balas #217 naqies\ catat

tunggu ye....paling lambat esok.....aku kejap lagi nak carik kat opis ni sesiapa yang ada wayerrrr......kalau jumpa memang hebat cerita sensasi ni.....korang mesti gelak macam maut tengok gambar2 yang aku amik

((( kak lina )))

Balas #216 Eastern\ catat

memang kat bandung.....korang hati2 tau.....