CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zargoza

[Penulis] SITI ROSMIZAH: Anugerah Buku Pilihan Pembaca Popular-Berita Harian 2009

orait..akan ku cari buku nie

dah baca CKDA.. mcm biasa ada scene isteri kena cerai, pukul semua tu... tapi bendala tu yg menambah perisa.. kalo takde, mesti org tak nangis kan..
apa2 pun sgt tak suka hero tu... senang je dia percaya org lain.. kata cinta tapi bab percaya tu takleh pulak...

saya baru je habis baca AIT nih.
pada saya jalan ceritanya biasa saja..cerita kawin paksa macam Bicara hati dan ada lagi satu Ternyata CInta (kalau tak silap tajuk).
cuma AIT ni lebiih sedih dan tu yang specialnya...
hurmm tapi kan kalu ending dia Aleeya tak balik semula pada si Azril tu lagi best kot..yelah lain dari lain skit berbanding citer kawin paksa yang dah ada sebelum2 nih.

citer melayu kena happy ending.. mana boleh org yg suka sama suka berpisah...

setakat ni, kat tmpt aku, lum ada lg novel ke 2 siti rosmizah ni.
tak sabar la nak baca.
kehkehkeh.

Follow Us

Reply #179 gasakla's post

stuju sgt2...

pada pendapat saya..tak salah pun kalau buat ending hero dan heroin tak bersama semula..at least larilah sedikit jalan ceritanya berbanding novel melayu yang lain..cerita AIT memang menarik,says tak nafikan menarik untuk dibaca cuma ending dah terlalu biasa.
saya suka dengan karya Kak Noor Suraya macam Biru Ungu Cinta dan Nyanyian Tanjung Sepi...tidak terlalu cliche...

Saya dah beli buku AIT dlm 2 bulan lepas tapi baca separuh je. Bahasa yg digunakan ok, very simple, senang faham tapi memang citernya biasa/klise sangat and then terlampau 'mencuba' untuk mengemosikan pembaca. Mcm gaya citer drama Rashid Sibir..

Anyway, ini pandangan saya jek.. Lagipun ini hasil karya Siti Rosmizah yang terawal, byk boleh diperbaiki...Apa2 pun saya akan tetap bagi sokongan pada Cik Siti kita..

Balas #209 rossa_queen\ catat

buku AIT ni dah berada lama di tangan saya. entah kenapa mood tak pernah datang untuk membaca. sehari dua ni saya membelek dan baca beberapa bab dan letak semula. untuk bersikap adil saya akan cuba habiskan  dan komen nanti. tetapi sepanjang pembacaan yang beberapa bab itu apa yang saya boleh simpulkan, buku ini tidaklah sehebat yang digembar gemburkan. Apa pun ini hanya pendapat saya:victory:

Originally posted by khaly at 8-4-2009 10:27
buku AIT ni dah berada lama di tangan saya. entah kenapa mood tak pernah datang untuk membaca. sehari dua ni saya membelek dan baca beberapa bab dan letak semula. untuk bersikap adil saya akan cu ...

Pendapat masing-masing ...tapi novel nilah yg terlaris di toko buku. ulang cetak berapa x.

pernah gak contact publisher ni. Publisher kata AIT ni dah ulang cetak masuk ke 8. Buku ni baru masuk setahun. Kira ok la tu.. kalau CKDA tu pulak katanya dah masuk cetakan ke 2.

Balas #211 hawaii50\ catat

betul tu. pendapat masing-masing. dan bagi saya juga...ini rezeki penulis kerana bukunya boom di pasaran. beliau seharusnya beruntung kerana ada penulis lain menulis dengan bagus namun rezekinya tidak semurah SR.
Tapi saya juga percaya terbanyak tidak semestinya TERBAIK. just my 2 cents:victory:

Balas #213 khaly\ catat

Tapi market sekarang org lebih suka cerita yg sebegitu.....klu yang terlalu baik ada isi pun kadang2 org tak perasan malah dikatakan bosan.

Rezeki seseorang tidak sama....so SR ni tergolong dlm org ya bertuahlah

AIT & CKDA teringat kat teman pada penulis alaf 21 damya hanna...novel pertama & kedua BOOM....
Olahan cerita AIT & CKDA masih sama......... drama air mata. Suami yg suka buat keputasan terburu-buru...

Kuasa pembeli ditangan pembaca.......

[ Last edited by  hawaii50 at 8-4-2009 17:18 ]

Aku dah habis baca AIT, dan sekarang baru nak start dengan CKDA.

Komen aku: AIT biasa aje, macam novel2 melayu lain jugak. Part yang aku tak berapa berkenan ialah apabila watak hero digambarkan tersangat lah hensemnya, watak heroin pulak tersangatlah jelitanya. Macam tak berpijak di bumi nyata, kurang realistik. Boleh tak jangan 'over' sangat dalam menggambarkan jelita/kacak watak utama tu?

CKDA pun sama juga, jelita sungguh si Farisya itu!!! Hmmmm....

Saya sependapat dgn Khaly.. yang terlaris tak semestinya yang terbaik.. Kelebihan SR dari segi penceritaan. Memang smooth dan mengkagumkan untuk seorang penulis baru. Cuma isi cerita seperti compilation dari beberapa novel yang lain yang boleh dijangka kesudahannya.

Mengambil contoh pendapat willy wonka.. penulis Noor Suraya memang punya cerita yang hebat. Ideanya fresh, berbeza dan ada kelainan.

Bukan menidakkan bakat SR, cuma kalo dia ada jalan cerita yang berbeza, lebih segar, tidak menyamai/hampir menyamai citer penulis lain, mungkin lebih menyerlahkan bakatnya yang sediada tu...

Apa2 pun thumbs up utk penulis baru seperti SR. Teruskan berkarya....

Balas #215 rossa\ catat

setuju jelita sungguh si Farisya itu!!! Hmmmm....
dan farish tu handsome giler ha ha ha ha bila pandang mukanya hati blh cair

huhuuu..lum bace agik..
ari tuh nmpak kat PUSTAKA MUKMIN...tp ati cm xmo bli agik..kunun2 nk tggu book fair...huhuuu..sabarlah wahai hati...:-(

Reply #215 rossa's post

saya setuju part hero dan heroin teramat hensem dan jelita nih.
tak salah penulis nak gambarkan kehenseman dan kejelitaan hero heroin memasing.
tapi kalau dah setiap bab nak diulang benda sama memang la bosan.
tak boleh bagitau sekali jer?
citer Kak Su,Panggil Aku Dahlia,Dahlia memang digambarkan sebagai heroin yang tak cantik tapi masih tidak mengurangkan minat saya nak membaca novel tu.

Reply #219 willy_wonka's post

Betul tu. Harap Siti Rosmizah peka dengan teguran pembaca. Lagi pun, kejelitaan itu subjektif. Kalau selalu diulang2 sebut dalam setiap bab, rasa bosan juga...