CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: katak hijau

KONGSI PENGALAMAN FIRST POSTING... seorang guru...

Reply #200 CharlieDale's post

adakah kau seorang guru jugak?

mai le dtg ke srwk..bulih blaja 'jaku'  iban..makan ikan..buru rusa..makan 'buntak'..hak hak hak

Reply #202 terrace's post

jaku iban tok....tak hengen aku

daripada sarawak,baik aku g sabah...lagi besh sorry yek

Balas #204 cintajc\ catat

Kenapa pula Sabah lagi best dari Sarawak..bagi aku kedua-dua negeri ini best. masing-masing ada kelebihan dan keistimewaan yang tersendiri. Cuma terpulang pada diri masing-masing utk merasai sendiri dan menyesuaikan diri dengan kelebihan dan keistimewaan tersebut.

apa pun, kedua-dua negeri ini aku dah jejak cuma belum terokai sepenuhnya. kalau Sarawak aku teringin nak jejak Bario. Setakat ini paling pedalaman aku di pedalaman Limbang. naik perahu..kalau air surut kena sorong tarik perahu..silap gaya mau 8 jam utk perjalanan yang hanya 1 jam ++ jika air pasang. kalau nak jimat masa lagi..jalan kaki lebih kurang 2-3 jam ++ selepas 1 jam naik perahu.

Kalau Sabah, mungkin anda boleh ke Pitas, rasai sendiri kehidupan guru di sana..air dan elektrik memang jadi masalah. kalau malam tu..lampu macam nak tak nak jer hidup. dan apa kata pula kalau cuba-cuba jengah ke S.K. Pulau Gaya. tak jauh pun dari KK. naik bot jer dari Jesselton point. tgk macam mana pula kehidupan orang di sana.

Reply #205 CharlieDale's post

sbb aku ada pengalaman pahit yang wat aku dendam dengan seluruh  negeri sarawak dan org2nya walaupun sarawak tempat aku cari mkn... aku juga dah pernah jejak sabah,n aku tau susahnya sabah,tp sabah mendamaikanku

Follow Us

Balas #206 cintajc\ catat

Ape dendam tu?

Story-mary la. Sharing is caring...

Balas #206 cintajc\ catat

hang punya basic ni sama macam sorang kat forum ni la..cuma asas dia lain..sebab aku rasa orang tu mungkin dendam kat sorang cikgu..habis semua cikgu dia kondem tak ingat.. hehehe..

tapi pelik..takkan satu hal (walaupun seserius mana sekalipun)  jer sampai seluruh orang Sarawak nak terima akibat. rasa macam tak patut. lagipun kalau dah tugas hang di sana, takkan hang nak buat tak endah sahaja.

best jugak tread ni

Reply #208 CharlieDale's post

sbb tugasla aku dtg sini walau terpaksa..kerana bumi sarawak ini tempat org dendam pada seseorang yg aku sayang sampai dia meninggal dek kejahatan org sarawak jugak...sorry to say,sbb nila setitik tu,aku kurang percaya org sini

dendam aku masih membara

Balas #210 cintajc\ catat

uiks...takkan sampai kes black magic kot?

apa pun tabahkan hati. jangan sebab dendam pada sorang yang tak terbabit pun ikut sama. kalau dah rasa tak selesa sangat, apply ja pindah ke negeri jiran..banyak lagi kawasan pedalaman dan pulau sedia menanti.

Balas #210 cintajc\ catat

Huish...tu la aku takut kalau posting belah2 sane...mujurlah aku dgr kalau pompuan die x antar pedalaman sgt.Paling dlm pn P1...

Balas #211 cintajc\ catat

semoga tenang utk menghadapai hari2 yg mendatang

Balas #213 leeya\ catat

hehehe...yeker paling kurang P1...ada la sampai ke P2..saya dah jumpa (P3 saya tak jumpa lagi so tak boleh bagi komen). hari tu 4 orang dari semenanjung fresh KPLI terus sumbat ke P2. tapi sorang dah siap nak kawin..so tinggal lagi 3 la kot next year. sorang Ganu, sorang Johor 2 Perak.

tapi nak takut buat apa..kalau tak buat salah tak da nya orang nak pedajal kita. bak lagu mentera beradu " masuk kampung orang bawa otak bukan pisau". Sepanjang pengetahuan saya, kawasan pedalaman ni la lagi cikgu dihormati. macam member saya di Pitas, takat nak berniaga ikan bilis ke, soton g kering ke, ikan kering nak angkut bawa balik Semenanjung pun boleh...tapi tak nak la begitukan.walaupun depa nak bagi, tapi depa pun susah..so kawan aku tak pernah la ambil free cuma dapat la extra sikit. Pengalaman saya di sekolah ceruk di Kedah pun, bila musim buah..mak oi....berguni buah-buahan tempatan...

jadi pada saya...cuba beradaptasi sebaik mungkin dengan persekitaran anda...pasti tiada masalah.

Balas #215 CharlieDale\ catat

Lol...aku mati2an ingat paling dlm pn pompuan antor P1 je rupenye ade P2 ke...aku secara jujurnya kalau kt semenanjung,pedalaman mane pn aku sanggup,tp bile sbh srwk ni aku x berapa gemar sbb x ramai org pedalaman sane agama Islam...aku bkn racist ke ape tp aku nnti xbleh nk adapt buatnye babi anjing berkeliaran mmg duk umah je la tiap mase...

salam, saya nak mintak tolng.Nak tanya, masa praktikum,kita kan kenA GUNA rekod persediaan mengajar. Nak tanya, suma maktab gune rekod mengajar dengan format  yg sama ker.

Harap sgt ada yg sudi jawab. Tolonglaaaaaa.

[ Last edited by  musals at 16-6-2009 14:20 ]

Balas #217 musals\ catat

Maksud format tu yg matapelajaran,tarikh.....sampai nilai n langkah2 pengajaran ke? Kalau format tu mmg la sama mengikut subjek sbb biasenya format rekod mengajar tu ikut yg paling latest n yg dh diupdate...

Reply #217 musals's post

format rancangan mengajar mmg sama mana2 maktab..

ooo thanks tuah ayam dan leeya. Leeya amik kos apa. tuah ayam lak amik cos apa? saya mati kutu nak praktikum ni. Saya Math. Lect suruh cari kaedah baru utk ajo bebudak sek. Cari tak jumpa2 lagi. Tau tak forum atau website utk kita cari method ajo Mass, Length dgn mudah.

[ Last edited by  musals at 17-6-2009 07:45 ]