CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

klu otak memberontak lagi parah

apa2 pun... buat je... jgn takut2... samada parttime atau fulltime.. terpulang tahap keberanian diri masing.. tapi jgn tangguh2 sangat,,

ada yg cakap tak de orng nak ajar lah... tak tau produk la.. tak de modal lah... semua alasan ni senang je... yg penting kemahuan kita.. kalau betul nak.. apa2 pun akan menjadi...

minat berniage tp mcm org lain
takut nak amik risiko,
kalau bisnes online, ok ke?

kalu aku aaaa..... sebut jer NIAGA.... ianya tetap berisiko... bezanya tinggi rendah.. atau tiada risiko langsung... yang penting niaga dulu.. samada part-time sbg permulaan... bila dh stable dan maintain jer income yg masyukk... bleh laa kalu nk full time & full swing... kerana ia lagii masyukk.... konsep bisnes samada online atau konvesional... terpulang lh pada diri kita sendiri... yg pnting... MASYUKKKK..

setiap pekerjaan ada risiko...cuma kecik atas besar jek...tugas usahawan..cari jalan mcmana nk kurangkan kadar risiko..atur strategi dan lain2....

tp klu dah terjebak 100% dlm bisnes...ikut2 mana pon kita tetap akan cari jalan utk elak risiko atau kurangkanya....sbb tu dh jd periuk nasi kita....Insyallah ada jlnya...wlpn sikit2 kene jgk tempiasnya...biasala tu...adat bisnes...

xde risiko..bukan bisnes namanya...hehe

utk berjaya perlu amik masa sedikit atau byk mengikut usaha seseorang... dalam proses utk berjaya kebiasaannya berlaku atau wujud beberapa masalah yg menimpa usahawan.... perkara ini lah yg paling menakutkan seseorang utk menjadi usahawan sepenuh masa....

ada juga mmg suka mencari sesuatu yg baru... kreatif dan enovatif... sanggup menanggung risiko yg tidak besar... yg agak2 mampu mengawalnya... ilmu dalam apa2 bidang pun tak akan abis... sementelahan dlm bidang keusahawanan... kekadang kita tidak tau ttg diri kita sendiri tapi sudah mengaku kalah.. sedangkan kekuatan pada diri kita mmg hebat... cuma hanya perlu usaha cungkilkan bakat tersebut.. itulah antara hakikat diri usahawan utk lakukan...

kebiasaannya ada juga yg mengaku ingin menjadi diri sendiri... cara tersendiri.. padahal kita tetap dengan diri kita tapi kita bleh tiru cara orang lain lakukan.. dan lakukan lebih baik... rezeki Allah tentukan.. usaha yg perlu kita lakukan...

pilihan produk juga sebenarnya tidaklah terlalu sukar... minat bleh dipupuk walaupun sebelum ini minat tak ade terhadap produk2 yg baru dikenali... tapi usaha utk menjadi minat kita bleh pupuk dengan menjadi bidang yg pakar....

perbincangan perlu dilakukan seringkali.. ia bleh menambahkan idea2 yg bernas....

semoga semua berjaya... doakan...

Follow Us
aku pun masih takut..

aku baru grad n duk apply keje jd kuli skg.. punyala susah nak dpt keje bl kita berstatus married ni ek. geram je..  xde rezeki aku lagi kut.. so, aku duk pk2 nak keje sendiri je memandangkan ia x pandang status kite dulu pk2 nak buat biz frozen food. p aku nih jenis x ske becakap, camano nak approach cus. skg ni duk pk2 nak buat kek pulak.. bermula dr umah. kedai tuh tunggu 3 4 tahun lagik.. n aku bermula dgn zero.. aku duk pk2 nak amik kursus dulu, n nak beli oven, alat2 buat kek..banyak jugak tuh.. hb aku setuju p aku nakkan semangattttttt.. xde sapa nak support aku. waaaaaaaaaa bapak aku pun sama. i need support. aku xdak kawan nak ajak bakar jambatan..seme keje jadik kuli.

sinar, tolong aku wehh.. salute ahh kat bro farid.. pengorbanan yg x sia2. ganbate ne!

Originally posted by nur_izz at 24-1-2008 03:59 PM
sinar, tolong aku wehh.. salute ahh kat bro farid.. pengorbanan yg x sia2. ganbate ne!

20% je dari luar utk membantu motivasikan diri... 80% lagi dari diri kita sendiri... apa2 pun betul2 gamble n semangat... buat lah apa yg ptut.. nak jual produk mcm farid pun ok... macam mata2 pun ok... mcm produk2 kecik utk pendahuluan dapat custmer pun ok... byk produk bleh dimulakan utk menguatkan semangat motivasi... kesabaran mesti kuat... dalaman diri kita... jgn menyalahkan sesiapa... bermula dari dirikita...

you ade idea nak start biz ape tak ?

byk brg yg bleh di niagakan..bergantung kpd connection n market sekeliling yg kita ada....se elok2nya..klu betul2 nk cari idea...kita boleh bincang..face to face is better rasenya...Insyallah...semoga berjaya...

saya dah mula berniaga buat masa ini kat pasar mlm,jual dompet,beg dan stokin.setakat ni ok la.mula niaga memang rasa mcm.tapi dah nak cari duit kena hadapi juga.Saya tgh cari pemborong kawasan utara.nak pelbagaikan barangan.terutama kawasan P.Pinang

[ Last edited by  joe_labi at 26-1-2008 08:30 AM ]

saya masih bekerja dan buat part time online bisnes
http://plamsat.fotopages.com/
setakat ni ok
part time bisnes kita boleh jual harga murah , untuk duit extra saja

[ Last edited by  plamsat at 26-1-2008 09:22 AM ]

bagus2...teruskan usaha..jangan kalut nk brenti keje...buat ikut kemampuan..kekadang ada yg brenti keje sbb tpaksa..sbb tekanan..n then tpaksa buat bisnes...

buat bisnes sbb tpaksa dan buat bisnes sebab minat/ikhlas.....akan menghasilkan perasaan dan keadaan yg berlainan bila berbisnes nanti...

ada yg elok2 bisnes... ada perancangan hadapan yg bagus jugak.. tapi bila kawen je...terus cari keja makan gaji... bisnes sebagai partime plak... sebab takut tekanan keluarga samada mertua atau kawan2...

ada yg kena ikut suami/isteri ke kawasan lain.. ada yg kena tunjuk kat mertua yg keja makan gaji tetap.. ada yg takut bisnes akan datang lingkup... so terus cari kononnya zon selesa...

apa2 pun usaha mesti diteruskan...

jgn masa berkasih atau bertunang pun dah pening2 nak cari keja... kalau nak wat bisnes buat betul2.. jgn main2.. bisnes bukan utk main2... kalau nak kerja teruskan cari kerja makan gaji.. tak salah pun keja makan gaji..

semua tekanan yg aku sebut tu adalah salah satu dugaan utk menjadi usahawan berjaya... lama kelamaan ujian tu sebagai rasa tambahan ajinomoto je dlm masakan... lagi sedap usaha kita... heheheh

pada aku kalu nak berenti keje pastu nak bisnes,baik pikir betul-betullah....bisnes ni susah...daya ketahanan kena kuat...pastu modal back up kena ada...klau seme benda takde camne nak bisnes....ada sesetengah tu aku tgk,nak bisnes pon tak tau nak buat apa,harapkan idea org lain...aku rasa golongan cam nilah bila ditimpa dugaan/cabaran tak tau nak buat apa...kita kena tau bisnes yg kita nak buat tu dari A-Z...kalu ada org ajar oklah...tapi yg tadok guide tu teruk gak utk survive.....setakat teruja baca xperience org dlm ni,aku rasa pikir dululah kalu nak bisnes....kalu tak abis duit gitu jelah....ingat macam nilah...yg bagi pendapat tu takkan bagi korang duit kalu ko susah...so,sebelom buat keputusan pikir-pikirkanlah...:victory:

Teman ni teringin sangat nak buka salon rambut, kemahiran ada, peralatan ada tapi tu le, takut pon ada, anak kecik pon ada  buka satu salon untuk wanita pon je dah ok. Bilalah nak mula stat tak tahu le teman.
Best je bila tengok org buka salon rambut.

Reply #207 nur_izz's post

Kerjalah dulu nur, di samping buat biz secara part time. Kerja tu utk financial backing. Kumpul duit dan buat perancangan.

Nanti duit dah cukup utk cover operasi setahun, baru berhenti dan buat full time. Dpt kan loan bila akaun bank dah solid molid.

or

buat pinjaman peribadi kalau dah sure biz berjalan baik. Tak perlu berhenti kerja sebenarnya. Lantik seseorang yg boleh dipercayai utk jaga biz.

Selamat berjaya!

papepun..nak buat pape biar ada planning...tu part yg paling penting...nk brenti keje ke...nk terus bekerja atau nak wat bisnes...planning betul2 masa dpn kita...

klu brenti keje..tp xtau nk wat bisnes ape n kurang buat research psl bisnes apa yg kita buat xboleh gak...nanti berterabur n kelam kabut..

jgn kita ikut org buat kita pon nak buat...tgk org buat bisnes ni mmg best..tp bila kita sendiri berada dlm situasi bisnes..kita kan tahu langit tu tinggi ke rendah..hehe

pape pon...semoga berjaya...tanpa keberanian mimpi takkan bermakna..hehe

sambil2 tu baca ni.... buat kat belakang rumah..

Hidup mewah ternak cacing

SHAH ALAM - Jika sebelum ini kegiatan penternakan lintah dijalankan secara besar-besaran, kini peluang mula terbuka luas untuk aktiviti pembiakan cacing tanah pula.

Walaupun cacing menyebabkan ramai berasa geli, penternaknya pula boleh meraih pendapatan bulanan mencecah lima angka ekoran permintaan semakin tinggi bagi menjadikannya baja organik, pemusnah sampah organik, bahan campuran dalam makanan ternakan dan pembuatan kosmetik.

Ketua Pegawai Eksekutif AZR Agro Centre, Mustafa Abdul Wahab berkata, kegiatan itu hanya memerlukan modal rendah iaitu RM450 untuk sekilogram benih cacing selain kos penyediaan kandang mengikut keluasan.

Menurutnya, mereka yang berminat boleh memperoleh benih cacing daripada syarikatnya di samping mendapatkan bimbingan dan nasihat.

''Setakat ini kami telah menghasilkan 30 usahawan bumiputera dalam kegiatan penternakan cacing secara komersiol,'' katanya.

Beliau berkata demikian kepada pemberita selepas majlis perasmian seminar penternakan cacing secara komersiol yang disempurnakan oleh Pengarah Jabatan Pertanian Negeri Selangor, Noorazimah Taharim di sini semalam.

Berhubung dari segi pemasaran pula, Mustafa menjelaskan, para petani yang mengeluarkan hasil produk masing-masing seperti baja organik boleh menjual kembali kepada syarikatnya atau wakil pemasaran yang dipilih sendiri.

Dalam pada itu, Noorazimah pula berkata, kerajaan negeri menyediakan peruntukkan sebanyak RM14 juta dalam sektor pertanian termasuk kegiatan penternakan cacing yang termasuk dalam sub sektor padi pada tahun ini.