CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 66476|Reply: 488

macam mane korg betemu JoDoh dan PaSaNgaN korang?? MEh Kita ShaRE

aku sekadar nak tau,camner korang sume bertemu jodoh atau pasangan korang

mcm2 cara manusia ni betemu jodoh
mase aku kecik2 dulu biasa tgok dram/citer  melayu bile boy slamatkan pmpuan kena rompak ke,baiki tayar pancit ke tu pastu pmpuan pon jatuh hati la...xpon dulu bila laki tersalah langgar pmpuan,pahtu laki mtk maaf sambil tlg angkat fail2 krtas pmpuan yg jatuh tu then laki mula mandi x kenyang,mkn x basah..fall in love la kunun

masa kcik2 dlu aku pikir camtu la,bila tersalah langgar pmpuan mula la jatuh chenta..huhu
tapi aku percaya mcm2 cara lagi cara org jmpe jodoh,melalui fmili ke,.ke musuh ketat dlu lme2 jd syg plak siap kapel lagik(ni kes kwn aku)

meh la kita pakat2 share pgalaman msing2

p/s:kalo thead ni dah ada sori la,mod bleh remove..aku suke dgr citer org,msti ada yg klakar,sedih, dan sebagainyer

share le ko nyer dulu.....

xde masa wa nk share benda2 mcm ni...

wa biasanya akan duduk di meja bulat bersama dgn org2 besar utk share pendapat tentang anjakan paradigma ekonomi negara...

bukannya dgn benda2 remeh mcm ni...

adek cruz ni muda lagi kan? apa kata hakak2/habang2 kat cni share tips nak score exam dgn cemerlang

wa biasanya akan duduk di meja bulat bersama dgn org2 besar utk share pendapat tentang anjakan paradigma ekonomi negara...

bukannya dgn benda2 remeh mcm ni...

Amiin_al_Kalam Post at 21-10-2010 13:32

adeh.. kesian TT..

ko pon satu, kot ye xde mase, pehal msk forum.. thread ni lagi.. ceittt

TT, dah ade benang mcm ni.. huhu

kat sini ramai yg belum bertemu jodoh
kalau ada yg dah pun, kat forum mengaku single
tak dapat le nak share, nanti kantoi

kalau adik nak thread ni dapat response tinggi boleh try bukak kat family discussion,
tp tak tau le kakak2 & abang2 sana nak layan ke tak sebab banyak kisah hot kat FD

Follow Us
hi...

meh nk kongsi sikit...aku dulu ingt mustahil la nk btemu jodoh ala2 scrip dlm drama tu....
nk dijadikan kisah...merasa la gak saat tu dlm hidup aku...
dan aku ingat lagi kata2 kwn baik aku sorg ni,nama dia mek (org kelantan).....

mek: jgn suka bergaduh...org suka bergaduh ni lama2 jd kawen...

citernyer,aku ni time study dulu mmg hot giler ngan sorg mamat ni....dia pun hot kat aku,berapi2 hot nyer...mmg benci giler lah,sampai klu npak muka dia aku sanggup tukar arah langkah aku supaya x bertembung dengan dia....semua bpunca sbb assignment yg lec. bg je pun.... klu jmpa pun msti terjadi perang mulut sbb dia suka kenakan aku...mmg dasat dak tu!!

disebabkan dia dan aku satu jabatan dan satu class so hari2 la tpaksa aku mgadap muka dia....so ni lah storynyer,u aku kasi cuti 1 week coz next month tu bulan puasa...so leh balik kampung...break 1 week, dijadiakan citer....aku pun amik peluang beli tiket air asia tuk balik KL....disebabkan hanya 1 week so xramai yg dpt balik kg...dengan sedihnyer aku membawa diri seorang diri ke air port....flight klu 8.15 mlm....huh...naik teksi sendri and waiting time pun sorg2....mmg boring....aku pun bwak kuar buku novel dri beg sandang aku....ada lg separuh nk habiskan...ambik peluang lah sementara menunggu waktu tu...tgah syok aku mghadap buku tu...tetiba ada org panggil aku...terpegun jap aku...kaku kejap,rasanye xde kawan aku yg balik time ni.....puas aku toleh kiri kanan mmg xde org yg panggil2 aku td...mungkin aku silap dengar kot....tetiba jer punya la aku terkejut,org yg paling aku benci tu leh terpacak tul2 depan meja aku.,...siap duduk tu...ntah sape yg suruh dia duduk ntah....boleh plak jadi ramah tamah tetiba mamat ni...kt u mcm nk perang dunia je....dia tegur pun aku wat dono jerk....myampah la pe lg....aku wat bodo jer,trus baca buku td...malas nk lyan...agaknyer dia pun xde kawan...bukan main sibuk nk ajak aku borak...mula2 malas aku nk layan...lama2 kesian la plak,dh dia dok ckp sorg2 mcm org giler...sian la plak...

satu flight rupa aku ngan dia...mcm xpcaya jer...dipendekkan citer...mgkin ni lah yg dikatakan jodoh kot,sampai 3 kali flight aku delay....tggu smpai jam 2.05 pagi baru dpt fly ,wat hangin satu badan tul la air asia ni...beborak sakan la aku ngan dia....hahaha....xhabis kt situ,dlm flight smbung lagi,rupa nyer mamat ni xla truk sgt,ok gak...hihihi....sejak peristiwa tu aku ngan dia xgaduh lg dh...hingga la stu hari tu dia ajak aku bcouple...hahaha....klu nk tau sekarang aku dh kawen dh pun ngan dia,anak 2 orang dah...dua2 hero...bila kukenang nk tergelak sakan...org yg aku benci akhirnya jd suami aku dunia akhirat....<3

Rate

1

wa biasanya akan duduk di meja bulat bersama dgn org2 besar ...
Amiin_al_Kalam Post at 21-10-2010 13:32

wa plak bz dgn rakyat nih

wa plak bz dgn masalah2 kewangan.....feningg ohkeyyyyyyyyyyyyyy

kalo dah ader mod dah bleh move benang ni...
aku bkn hape  pon,boring2 kt ofis
kalo xnk komen xpyh mgata...

hi...

meh nk kongsi sikit...aku dulu ingt mustahil la nk btemu jodoh ala2 scrip dlm drama tu....
...
norlyana Post at 21-10-2010 14:07  

org kita benci ni kita byk tau kekurangan dia je,kelebihan dia kita xtau lg

dah ada la tred ni kat belakang :re:
wa lum kawen lagi dah kawen nanti wa cite cemana wa jumpa laki wa

adek cruz ni muda lagi kan? apa kata hakak2/habang2 kat cni share tips nak score exam dgn cemerlang  ...
kinki Post at 21-10-2010 13:34

mmg muda lg..20an gitu ler

kali nk mgjar @ share tips score exm g sekolah la,budak2 sekolah ramai nak tau

Cerita i nie.. macam dalam filem rasanya..dalam drama... semuanya macam dirancang..padahal tidak pun..tapi semuanya berlaku....mengikut step seperti telah dijanjikan.. Yerlahkan..kuasa tuhan..tak ada siapa dapat menghalang..

Jodoh yang sekarang nie lah..even tak bertemu jodoh lagi..tapi so far tulah jodoh yang nampak....

INTAN B.K menjadi saksi.... Pertembungan antara dua budaya, agama, bangsa dan dunia yang berbeza... Kami sama2 ada kursus kat INTAN B.K tu.. tapi kursus yang berbeza.. dia ambik MTCP dan i pulak.. Corporate Strategy camtu.. and kami kenal.. masa hari terakhir kursus kami berdua... even sebelum tu..hari2 i parking kereta depan bilik dia sebab nak ke dining hall... tapi kami boleh bertemu..masa hari terakhir kursus kami berdua.. dan kami bertentang mata..masa kat dining hall...

What happened??? Hmm.. dia kejar i... dari dewan makan... sampailah ke tangga bawah.. and the way he looked at me.. hmm..macam dia teruja sgt... yerlah..maybe first time nampak gadis melayu berkebaya dan berkain batik agaknyer.. ( ha..ha..ha..) mengancam habislah kononnya..wanita melayu terakhir masa tu...then.. kami start bercakap.. dan yang paling sedih.. bila i tanya dia.." when u will be going back to ur country...??" and dia jawab... " tomorrow.."..

But.. cerita tu tak habis sampai situ ajer..and here we are.. still together.. until now..mengharungi pelbagai cabaran dan dugaan..pahit getir..bila masing2 jauh... apa pun.. insyallah..kami kuat..dan doakan yer..

Rate

1

mmg muda lg..20an gitu ler

kali nk mgjar @ share tips score exm g sekolah la,budak2 s ...
Cruz_Hateluv Post at 21-10-2010 14:53

budak2 sekolah ramai yg berporem skang ni dikkkk...ada nama cruz_phymalion, tom_cruz, dan mcm2 cruz lagi belajar melalui internet gitu

aikkk x kuar emot

bagus2...........

budak2 sekolah ramai yg berporem skang ni dikkkk...ada nama cruz_phymalion, tom_cruz,  ...
kinki Post at 21-10-2010 14:59

byk pulak bdk name cruz nme,budak2 skolah ke sume

Reply 14# LeyyaHanna

tul la....mcm filem jerk...hihi....mudah-mudahan la ye leyya....

Reply 11# Cruz_Hateluv

betul3....pahit permulaan...bahagia kemudian,coz masa gaduh xde sorok pape dah...semua terkeluar...hahaha