CariDotMy

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5551|Reply: 47

bole ke??/

salam...

i baru kt thread nie tp i nak luahkan sesuatu... mcm nie kawan i ni dh kenal dgn bf dier almost 3 tahun sejak dr zaman u lg... tp dok negeri lain2... diorg dah bertunang dan akan kawen bulan 2 nie.. so, masalahnya,  baru2 nie tunang dier yg si lelaki nie dah pi wat ala2 practical training sebelum kawen.. its happen beberapa minggu seblum nie. kiranya lg  sebulan nak kawen laki tu pi tido ngan pompuan lain and pompuan nie tak tahu langsung ttg hal nie?? and i tak sampai hati nak bgtau dier.. bole ke mcm nie?? i pun nak tahu yg lelaki tu sebenarnya cinta ke kat perempuan tu sampai sanggup wat ni semua??? atau dier kawen as for syarat jer.. maklumla dah bertunang.. i takut kawan i tu bakal dpt madu jer nanti...:cf:
macammana???

Reply #1 pink_lavender's post

Ms Pinky...

alahai... citer masaalah kawan pukui 3 pagi... betul ke masalah kawan... atau masalah u?

takperlah... klau betulpun masalah kawan u... pegang rahsia orang memang buat kita tak leh tidur. Memang berat.

Tapi macamana u boleh tau tapi yg kawan u tu tak tau pulak? Sapa bocor rahsia kat u? ke sebenornya u lah pompuan ke 2 tu...???!!!

Originally posted by pink_lavender at 25-1-2008 02:56 AM
mcm nie kawan i ni dhkenal dgn bf dier almost 3 tahun sejak dr zaman u lg... tp dok negerilain2... diorg dah bertunang dan akan kawen bulan 2 nie.. so,masalahnya,  baru2 nie tunang dier yg si lelaki nie dah pi wat ala2practical training sebelum kawen.. its happen beberapa minggu seblumnie. kiranya lg  sebulan nak kawen laki tu pi tido ngan pompuan lainand pompuan nie tak tahu langsung ttg hal nie?? and i tak sampai hatinak bgtau dier.. bole ke mcm nie?? i pun nak tahu yg lelaki tusebenarnya cinta ke kat perempuan tu sampai sanggup wat ni semua???atau dier kawen as for syarat jer.. maklumla dah bertunang.. i takutkawan i tu bakal dpt madu jer nanti...:cf:
macammana???

kdg2 aku rasa hidup ni tak adil... tp adilkah aku pd diri sendiri...tak habis2 masalah datang tanpa henti... apa yg ku cari selama inibelum ku temui atau aku tak tahu ape yg aku cari sebenarnya... umo akupun dah nak penghujung 20an, masih single.. ade kerjaya tetap (yg niemmg takde masalah) ruper adalah skit, tp tak la cun sgt biase2 je..masalah aku ialah aku suka cari masalah, yg berat2 plak tu.. adui...adventureos la tu tp hakikatnya aku nie sorg yg pemalu... aku suka sgtlukakan hati org tp akhirnya hati aku yg terluka... baru2 nie ade orgberdendam dan nekad nak hancurkan hidup aku!!! hukuman yg dier terimammg tak menginsafkan dier lagsung.. salah sendiri tp nak salahkan akuplak.. manusia2... tensen nie tau...rasa nak nangis jer..

tahun nie aku nekad la, takmau lagi ade masalah ngan sesaper terutama yg kaum lg satu tu...

kawan u atau u punya story ni..??
i rasa ni cerita u... tapi i x tahulah.
first of all.. lelaki tu bertunang dgn perempuan tu atas kehendak family atau diri sendiri???
if dia buat semua tu why he do like that?? berlaku curang sedangkan tarikh perkahwinan dah ditetapkan..
apa hubungan dia dgn org ketiga ni?? i rasa he just nak main2..... impossible kalau dikatakan dia hy kawin utk cukup syarat shj sedangkan dah 3 tahun kenal....
i guess there is somethin wrong with ur story haaa

dah tahu nak kahwin, g main dgn perempuan lain...xguna punya lelaki.
perempuan tu satu, dah tahu llki tu nak kahwin, g melayan buat apa.
cinta dihati atau hanya cinta dimulut?? bila diluahkan rasa cinta cairlah jawabnya sehingga sgup mengadai harga diri.emo kejap..huhh

macam nilah.......if llki tu btl2 cintakan kekasih gelap tu, minta dia tinggalkan his fiance. andai kata dia xsanggup tinggalkan.....sah, kekasih gelap dia hanya dijadikan alat pemuas nafsu....
wallahualam........

Rate

1

tak payah sebok dgn masalah orang lain le... bukan nya ko pikir kan pun..  like ko gives a shpada depa
aku bab bab orang sebok nak cerita masalah kawan dia ni   pada aku mengada ngada aje.. bukan nya concern sebenarnya ..  menyebok hal orang yang tak ada kena mengena dengan diri dia..  macamlah kalau apa2 terjadi tu dia akan jadi the saviour..   dah la  bukak topic yang sama kat board lain...   sebuk nak cerita hal orang  cheh!    get on with your life dari sebuk cerita hal kawan ko  wokeh!!   kalu ko ada masalah ko nak cerita  tu lain hal la...

RELAX BRO..JGN MARAH, KARANG SAKIT.. SAPE YG SUSAH NNT..GUA JUGA

Reply #3 disclaimer's post

perempuan macam ni le aku meluat..kekadang tu walaupun kita percaya lelaki tu tapi perempuan sekeliling dia tu kita kena hati2..perempuan zaman sekarang makin berani bukan pedui bf orang, tunang orang, suami orang

Follow Us
Originally posted by pink_lavender at 25-1-2008 02:56 AM
salam...

i baru kt thread nie tp i nak luahkan sesuatu... mcm nie kawan i ni dh kenal dgn bf dier almost 3 tahun sejak dr zaman u lg... tp dok negeri lain2... diorg dah bertunang dan akan kawe ...

rasa mcm massalah ko yer pink?...

Originally posted by bubpallo at 25-1-2008 07:51

rasa mcm massalah ko yer pink?...

bukan masalah ko ke bup....

aiks.... cemana pink leh tau nih?
adakah pink pompuan yg ditiduri itu....
sorry....terlebih advance pemikiran....

hmmm.... bangga la tu jd jantan tu....wat 'taik' bg tau kat org....
bagusnya jd jantan tu yerk.... bertuah bdn... sblm/slps pun dapat....

maaf...
citer ini tiada kaitan dgn yg idup atau yg mati....

hmmmmmmmmmm......................................................................

skrg ni berzina macam mkn nasik jer...yer......

Originally posted by PaPaJaHaT007 at 25-1-2008 03:05 AM
Ms Pinky...

alahai... citer masaalah kawan pukui 3 pagi... betul ke masalah kawan... atau masalah u?

takperlah... klau betulpun masalah kawan u... pegang rahsia orang memang buat kita tak l ...

ekekekekekekkeeke..aku gelihati laa posting papajahat nie..

Originally posted by itik_magic at 25-1-2008 11:05 AM
hmmmmmmmmmm......................................................................

skrg ni berzina macam mkn nasik jer...yer......

lagi sedap dari nasik kot..
ko tanak try ke?

aku kenal ngan sorg mamat yg dah bertunang..

dia kater before kawen dia nak wat sumer mende yg nnt kawen tak leh wat..

termasuklah meluahkan perasaan pada pompuan yg dia penah ader hati dulu... dan berzina... hehehhehehe... aku jer yg tau dia berzina ngan pelacur bawah umur time dia outstation kat serawak.... tuanng dia tak tau pon..

perluker bgtauww... tak perlu... aku diam jer...

Reply #13 True-X's post

well.. bukan citer aku dan dua2 pompuan tu kawan aku.. ahak... mmg aku suker menyibuk .. tp takkan nak biar je org buat jahat sdgkan kiter tahu kan.. cuma tak terluah kat dier je.. luah la kat sini.. aku tak tahu nak maksud thread yg mana.. so, kalau tak penting close jer la...
no hard feeling...

Reply #14 pink_lavender's post

pinkky..

biorlahh porumner2  tuh..... ape guna porem kl tak leh luah kat sini...

hhehehehe neeway... banyak kali ker mamat tuh wat... kl banyak kali.. kene bgtau rasenyer...

pink evaluate laa..kawan perempuan yg telah bertunang tu kategori kawan ke atau best friend?
kalau best friend..kena tanya dia.. kalau dia tahu sesuatu yg buruk pasal pink..adakah dia akan berterus terang? kalau dia ckp.ye..then..ko kena laa kasi tau pasal perkara tu..
kalau besok2.. dia dpt tau..then..worst..dia tau ko pun tahu..(sbb aku rasa..lelaki tu nnt sure cucuk2 dia..alah..best friend ko tak kan ler tak cakap..ingatkan best friend ko dah ckp dah..) lagi dia rasa dikhianati..

kalau taraf kawan2 biasa..buat dekk ajek la...

Rate

1

Reply #12 Hana's post

erkkk....kalu ikut nafsu mmg nak.....tp akal kata jngan......dan syukur akal masih berfungsi dgn baik.....semoga dijauhkan ler....

mungkin kot lagi sedap dr makan nasik....heheheheh....makan nasik kenyang zahir......berzina kenjang batin.....heheee

Reply #13 True-X's post

adakah mamat tu yg ko minat...?

Reply #15 True-X's post

thanks... saje nak luahkan citer.. biarla jaja kat sini dr aku jaja kat luar...

Reply #19 itik_magic's post

nope... aku takkan minat mamat mcm tu... tak pasal aku bermadu biler kawen nanti.. ahak...   byk betul masalah awal taun nie.. aku nie dah jd pakar kaunselor plak...