CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20584|Reply: 192

MY PES TAIM

momok2 sekalian .... kalo topik nie dh penah ada - merge je laa.... alex dh selak sampai pg 8.... x jumpa yg sama pun (x larat den nk selak belen2 page tu :kant:

meh laaa citer pengalman pertama korang..... dlm apa2 situasi / keadaan pon bole (except 1st nite ye.... x sesuai!!)

ok.... alex start dulu.....

1st time masuk kolej a.k.a duduk asrama a.k.a duduk jauh dari mak abah & adik2....

pes taim masuk kolej utk buat a-level..... tahun 95..... kat melaka.... all freshies wajib duduk asrama.... termasuk laa alex.....

2 minggu pertama - biasalaaaa.... sessi suai kenal a.k.a. sessi pembulian senior trhadap junior.....    evrything went well..... xde laaa ragging2.... kena buli2 manja je..... hehehehehe..... 1st 2 weeks - xde masa utk tpon mak abah..... bz laaa konon...... hahahahahaa

after 2 weeks - lepas abis sessi pembulian.... baru laaa kitorang yg freshies2 nie bole benapas sikit.....    bole laa nk tpon mak abah..... tau2 je laaa tahun 95..... henpon kira luxury abis laaa (henpon taim tu kan yg jenis baling anjing - anjing pon mampus )..... xde sapa pun ada henpon taim tu..... so, kitorang ramai2 pegi laa beratur kat public fon....   take turn gitu.....

ramai member2 yg nangis2..... rindu laaa konon..... alex - relaks je..... rasa biasa je.... maybe sbb alex masa tu - x laaa baper rapat sgt ngn mak abah..... lagipun, mk abah kal kl - alex belajar kat melaka.... bukan jauh pon..... both my grandmums pun asal melaka..... so - x laa terasa cam di perantuan .....

when it came to my turn - alex masih relaks lagi..... alex tpon rumah - abah angkat tpon: "hello"...... tiba2 - x pasal2 alex jadi sebak...... sebak giler2..... sampai x bole cakap..... cuma sempat jawab balik "abahhhhh"   lepas tu terus melalak......   adoi laaaaaa...... x tau kenapa...... padahal sbelum tu - mmg x rasa sedih ke / rindu ke..... rasa biasa2 je......   hilang macho ku.....

from that moment onwards - tau laaa alex.... i may not feel that im close to my family..... tapi bila dah jauh (bukan jauh benar pun)..... baru terasa mesranyer / rapatnyer ikatan tu..... selama nie x pernah sedar pun....

masa memula dapat offer kata dpt tawaran belajar & kena duduk asrama - suka giler alex..... konon2 dpt laa 'lari' dari rumah.... konon2 duduk asrama tu bebas laa (bebas dari kena leter ngan mak & abah).....   sekali.... baru 2 minggu da melalak2.....

pengalaman yg sgt2 beharga..... bila jauh dari family - baru terasa yg sbnarnyer family tu penting dlm hidup..... bukan nk kata, sebelum nie diorang x penting.... cuma x sedar je..... reality hits me hard in the face.....

Rate

1

ok next story pls.....

pasal apa2 pun xpe.... citer kelakar ke, sedih ke..... janji 1st time......

AMARAN PENAJA..... no story mory bout 1st nite ke, 1st kiss ke..... atau apa2 saja yg sewaktu dengannye..... momok2 - kalo ada yg nk cite camtu..... mintak tolong hisap darah diorang.....

aserehe..... lupa lak.... ari sabtu ahad - mmg xde org jengah sangat.... :kant:

korang bear with me je laaa..... alex citer my pes taim sorang2.....

momok2 - jgn marah aaaaa..... gue bosan nih..... esok lusa, kalo ada porummer nk contribute story - diorang contribute laaa.... meanwhile, alex citer all my pes taim ye? ada lagi 50 pes taim nk citer nih.....

PES TAIM BALIK KG SUAMI

alex kawen thn 2004..... bln 6...... so, bln 8 - kami balik madras.... nie kira kali ke-2 alex ke madras.....1st time dulu, pegi ngan my parents after bertunang.....

kali nie - duduk madras dlm seminggu je.... after that gerak ke kampung my husband..... alex x penah tiba lagi kg dia..... kira pes taim laa nih.... gerun gak..... almaklum laaaa.... i know nothing about my hubby's native place..... perjalanan amek masa 9 jam..... :kant: :kant:  penat nyer!! jalan ke kampung dia - teruk laaaa..... kat madras je ok.... after 2 hours.... rasa cam naik kete kuda......   - kalo jln raya dia ok - mebbe dlm 4 jam dah bole tiba..... adoi laaaaa.....

sepanjang pjalanan tu - alex mmg x selesa..... badan sakit2.... nk carik bilik air pun susah..... penat alex tahan nk terkucil .... tapi susah betul nk tahan..... kalo jalan smooth xpe gak.... ini - bayangkan kalo kita naik kete kuda & at the same time, nk terkencing.... camne?? tersiksa nyer alex.....

last2 sbb dah x bole tahan sangat - my hbby berenti kat 1 major bus stesen..... ada laa toilet.... tapi toilet dia xde pintu!!! alaaaaa...... tensen...... camne nih??   last2 alex jumpa satu blik air nie - ada pintu... tapi separuh je..... tandas dia jenis tandas duduk..... so, bila kita duduk, bahu & kepala kita tu visible..... bole gitu?? menci!! tapi sbb dah desperate - tpaksa laa alex guna..... alex siap letak my hubby's niece jadi body guard..... so - no 1 can go past over my cubicle.....

after dah selesai (dlm hati menyumpah seranah x ingat) - kitorang sambung journey...... berenti sekali je utk makan..... after that - x berenti2 dah.... terus ke kampung my hubby.....

sampai kampung dia..... alex terkejut tgk..... xde rupa kampung..... rumah masing2 besar / rumah batu.... ala2 banglo.... banglo kan rumah dia sebuah sebuah? cam tu laaa.... instead of lebar, rumah diorang jenis tinggi.... sampi 2/3 tingkat..... rumah besar2..... tapi jalan dia?? jalan pasir!! xde jalan tar...... dah laa tu..... sempit lak tu..... satu lane tu - hanya bole muat 2 / 3 kete je.... itu pun kena side-by-side..... pelik alex.... buat rumah sebesar alam bole - buat jalan x bole? musykil haku.....

to be continue....

[ Last edited by  alexandria_iz at 4-8-2007 01:55 PM ]

since kami suami isteri datang lepas 2 bulan kawen.... ppl still regard us as newly wed.....

ramai laa dtg umah my MIL malam tu..... nk tgk bride from Malaysia.....   malu haku..... kalo muka lawa cam ct nurhaliza..... xpe gak.... ini, muka cam muka x siap.....   as a 'newly wed'..... alex kena laa 'berhias'..... dioarg insist alex pakai saree.... alahai..... tensen!! saree tu mmg alex ada - my hubby ada belikan 5/6 pasang.... tapi mana laaa alex bawak.... alex bawak 1 je.... yg lain tinggal kat madras..... saree yg alex bawak tu pun - blouse dia belum jahit.....   camne nk pakai?? last2 terpaksa laa alex pinjam blouse my hubby's niece..... saiz lebih kurang laaa... tapi alex x mo pakai.... kita mana biasa pakai blouse tu?? blouse tu sampai paras pusat je!! gila apa, nk suruh aku pakai camtu?? last2 - diorang bagi body hug shirt... lengan panjang - sbb alex x mo pakai lengan pendek....   (byk songel btol).....

diorang pakaikan saree.... haku mana reti pakai.... adoi!! penuh pin..... kita x biasa pakai.... rasa melorot je laa kain saree tu.....   tu yg diorang pinkan - kat pinggang, kat bahu.... semua ada.....

saree tu, kitorang tutup kepala - sbb muslim kan.... bukan cam saree kat tv yg jatuh kat bahu tu...... tapi still nmpak leher laaa.... alex nk komen lebih2 - x berani.... dah laa alex 'orang luar'..... so... ok laaa..... lagipun, stail dorang mmg camtu - tutp kepala camtu je & tarik hujung saree tu cross the other shoulder.... so, neck tu x visible sangat....

x cukup ngan saree - diorang kluarkan segala barang kemas...... bagi alex pinjam (kita mana pakai barang kemas byk2) - rantai, cincin, subang, gelang 6/7..... - siap ngan barang kemas yg letak kat kepala tu (alex x tau apa nama benda tu)..... barang kemas diorang pulak besar bagak!! kita kan suka barang kemas yg kiut2... yg comel2.... diorang nyer barang kemas..... besarnyer..... x suka!!

dah siap pakai kan barang kemas - dimekapkan pulak muka haku ini..... eeeeeiiii..... menci tau!! :@ :@  dah laa letak lipstik kaler merah menyala..... tensen haku.....

dah siap tu - disuruhnyer lex duduk kat ruang tamu tu.... diorag dah siapkan kerusi ...... (cam ala2 besanding laa) tapi ada satu kerusi je.... duduk laaa alex kat situ..... depan tetamu2 pulak tu...... " mak, tgk laaa..... diorang siksa anak mak"   setengah jam gak laaa alex kena duduk kat kerusi tu sorang2.....

after half-an-hour, my MIL cakap - ok.... function dah tamat.....   lega!! jadi barang pameran haku ari tu..... my hubby dok tergelak2...... :@  dia dah biasa ngan function2 camtu - haku mana biasa?? pes taim.....

tobat aku.....

bila ingat2 balik - tergelak2 alex.... trpikir, mesti aku nmpak cam org bodoh kat depan tu....   then again, pengalaman......

wakakakaka alex
topik paling bes dari alex...
ek.. ini topik alex pertama kan... first time bukak...izit????

nanti senang2 v masuk balik citer pasal first time
now ni tak leh.. tgh mengira fulus.. sakit pala
sampai duduk relak kejap dpn pc... pastu lagi ada sessi mengosok pakaian...

apa

first time ek??

ah.. v citer apa2 pasal porem lah ek..

first time v join gath tahun 2003 rasanya
tak ingat ah, kena check paspot..
masa tu gath kat Danga Bay.. ekekeke
yang hadir dari sg was me n chicsee.. kira chics ni
first time v jumpa.. kita meet kat Kranji MRT
first impression eh... dia ni sombong .. jgn dia baca sudah
kalau dia baca pon ni kira first time kot v mention dia ni sombong
tapi tak lah.. peramah gak, cuma muka cramp susah nak senyum..
byk songel gak chics ni, ni antara gath paling ancus sekali lah

yang hadir masa tu... v, chics, squall dgn lagi sorang tak ingat namanya
zBs kot... alahai.. tak ingat ah
dan sut... tapi sut v tak kenal pon camner rupa dia pasal masa dia ada
kita tak sampai gik..sampai hb dia boring menunggu terus blah

-----------------------------------------------------------------------

first time gath kat singapoh... 17/1/04(haribulan betul... tahun tak sure)
yg hadir cuma v, dep, sut, chics... dan nix
first time jumpa dep, v barulah tau dia tak cacat
pasal dia pernah tanyer "eh masuk airport boleh pakai selipar tak??"
v ingat dia ni wheelchair bound tau.. dah pon nick deaf.. ingatkan bukan setakat deaf jer
siap dgn cacat kaki tak leh jalan...: and yes masa v sampai (org paling last sampai)
v peratikan kosi dia.. samada kosi swensen or kosi roda
eh lupa.. first time gath kat swensen changi airport

first time jumpa sut... hai sut
first time jumpa dep... hai dep
nix tak lah.. pasal ex schoolmate, tak sangka mit kat porem
chics tak first time lagik dah

wakakaka.. topik bes.. nanti lah v sambung lagik berdasarkan pes taim

Follow Us
there's always a pes taim for everybody...

Reply #7 Hane's post

takder story ke hane... share lah

Reply #8 virgomal's post

nnt lah when i free sngt

firSt time?

hahhahahahaha......
banyak sangat nak cite, tapi ada gak tak sesuai tuk kanak2 di bawah umur.......

fea cite yg senang je la.....
first time masuk forum.....

masa tu Sultan Brunei baru kawin ngan PI....so curious la pasal dia ni....ada orang khabar sal Cari ni...mula2 baca je, tak register, pastu dorang simpan RA lak kat thread PI tu......

so on 26th march 2006, register lak fea kat cari.....pastu dulu suka lepak n borak kat gossip sambil slowly2 kutip pinats n naik kan RA.........

dulu tak pandai sangat nak chat, sekarang dah tahap meroyan tak hingat dah...........wakakakkakakakkaka.........

Originally posted by virgomal at 4-8-2007 02:37 PM
      wakakakaka alex
topik paling bes dari alex...
ek.. ini topik alex pertama kan... first time bukak...izit????

nanti senang2 v masuk balik citer pasal first time
now  ...

topik pertama?? x laaa..... alex penah bukak 2 topik b4 this..... pasal gynae & tailoring..... tapi x dapat sambutan gitu.....

masa tu alex baru join bod spore nie - so.... x reti nk pi tanya kat thread borak..... alex bukak thread baru semata2 nk tanya pasal 2 benda tu.....

exceli, dah 3/4 hari alex tpikir nk bukak topik nie.... tapi baru hari nie jadi kenyataan.....

Originally posted by virgomal at 4-8-2007 03:43 PM
first time ek??

ah.. v citer apa2 pasal porem lah ek..

first time v join gath tahun 2003 rasanya
tak ingat ah, kena check paspot..
masa tu gath kat Danga Bay.. ekekeke
yang hadir dari  ...

pasai apa x best 1st gath?

satu lagi - xkan semata2 dep penah tanya pasal selipar - v terus ingat dia wheelchair??   adoi..... teruk laaaa.....   abis, camne v tau dep tu x pekak? v tanye dia ke? guna bahasa isyarat??

Originally posted by feathers at 4-8-2007 04:44 PM
firSt time?

hahhahahahaha......
banyak sangat nak cite, tapi ada gak tak sesuai tuk kanak2 di bawah umur.......

fea cite yg senang je la.....
first time masuk forum.....

masa tu Sultan ...

jangan..... alex dah bagi pesanan penaja tadi..... dah bagi kebenaran utk para momok hisap darah porummer2 yg x ikut arahan penaja....

aniwei..... samala kita..... join forum semata2 nk baca gossip......   agaknyer - kalo CARI x pkenalkan RA - sampai sudah alex x register.....   & just like u - alex pun dok join bod borak.... semata2 nk kutip kredit.....   - not 4getting bod MISC.... & bod MM (asyik bergossip je - sekali sekala kena laa masuk bod MM.... bagi insap sikit)

ifirst time..

1st time~masuk BOD  S"pore/Bru ...terus jatuh cinta!

Originally posted by masarju at 4-8-2007 06:38 PM
1st time~masuk BOD  S"pore/Bru ...terus jatuh cinta!

mas ni nak bodek V ke, so tacang lebih sikit?
(taktik bagus.....wish i thought of it.......hahahhahahaahha)

Reply #14 masarju's post

jatuh cinta pada siapa/apa tu??

Originally posted by virgomal at 4-8-2007 11:08 PM

alex pun ingat nk tanye mende yg sama.....

tapi porummer2 bujang dah lama x masuk.... dep, guv..... (ada lagi ke?) or mebbe shuff?

lari...........

ok.. V beralih arah plak.. tukar citer first time pasal porem..

first time V buat flying fox.. masa tu V kat Outward Bound School, Pulau Ubin
masa tu V masih belasan tahun.. sekolah lagik ah

masa kat foot of the hill ek, nampak cam rendahhhhh jer
biler naik bukit tu mengah jugak.. ramai naik, pompan lelaki ekeke
sampai jer kat atas V tengok bawah ........v gerun...:eek: :eek:
rasa nak pitam pon ada.. dah ler takder tpt nak pegang ke haper
melainkan tali yang tergantung kat atas...lutut longgar beb
dalam suka nak terjun ada duka.. kegerunanku mengatasi segala keberanianku...:kant:

lepas 20 kawan2 terjun pon v tak terjun

first time aku beli cd anime jepun..citer Slamdunk..tak tido satu malam pasal nak tgk kasi abis..pastu terus jatuh cinta ngan anime jepun nie..

first time aku belajar naik moto..aku langgar gate umah org..smp skrg aku tobat takmo belajar lagi..

First time dpt surat cinta...dari cikgu masa aku form 1..aku kasi mak aku baca..psl aku tak faham aper cikgu tu merepek lam surat tuh..almaklum dulu aku rock gitu..tak main arr cintan2 nie semua..

First time aku gi backpack..gi Jepun..mcm2 pengalaman...dari bilik hotel sebesar kotak...hinggalah aku tersesat jln...pastu naik bullet train smp 3 kali berturut2 tuk gi ke Sapporo..semata2 nak tgk snow festivals kat sana..but worth it lah..memang best snow festival tuh..first time gak aku merasa snow..haha..

First time aku gi Spore..aku takmo datang lagi..semua gara2 aku kena saman masa nak balik masuk M'sia...tapi lepas byr saman aku tulis surat komplen kat diorg...tak lama lepas tu aku dpt cek dari govt Spore...diorg byr balik duit aku...hehe..tapi skrg nie aku kena rajin gi sana plak..hahaha..

Originally posted by virgomal at 4-8-2007 11:08 PM

"jatuh cinta" pada sesiapa saja yg suke reply  my postings...jgn salah faham pulak ...
kalau  wordgame tu guvnor & fatz...
V pun apa kurangnya...tapi ni bukan nak "bodek"...ikhlas..

[ Last edited by  masarju at 5-8-2007 12:29 AM ]