CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 12909|Reply: 84

LIGA LUAR NEGARA???

kekeke.. orang putih tu ade ke nengok liga kita nih? kita plak yang terkinje2 layan liga deme.. cer tanya deme..malaysia dekat mane?gerenti deme pening kepala.. ooo..malaysia yang sebelah singapore tu ke? kekekeke.. jadi.. elok le kome sokong liga sendiri.. kalo tak kita.. sape lagi..walopun liga kita tak best..tapi ia akan jadi best bilamana kita sendiri yang sokong.. takkan nak harap penyokong england kot yang sokong liga kita

Topik dicadangkan oleh apai besepai

tak salah kalo tengok liga luar negara...kadang2 orang kita bukan main puja liga luar...tp kutuk2 plak liga sendiri.pada hal pergi stadium pun tak pernah...nama pun tak kenal....tp kutuk plak...hehehe.
lepas kutuk konon rasanya mcm bangga je...cit podahhh....
kalo dapat hafal player luar bukan main bangga lagi....player negeri sendiri tak kenal pun takpe..hehehe....beranak kat luar negara kot....:nyorok:

aku harap selain kita tengok liga luar...kita kena tengok juga liga tempatan....kalu dah tgk baru leh kutuk..
ni kutuk kaw2....tp bila tanya ko tgk ke...ntah tak tgk pun..apa daahhhh....hehehe..:pmuka:

mir apa pendapat kepala batu kau....:hmm:

[ Last edited by  apai99 at 16-1-2007 07:09 PM ]

Reply #1 panglimapetai's post

boring macam cipan takder quality macammana nak glued to the tv nak enjoy the match? tgk tv 25 minutes terus rasa menyampah. how can u preach effectively to ppl kalau mcm tu? it doesnt meet ppl's expectation at all... buat sumpah seranah jer adalah.  but personally aku sendiri tak tau nak sokong negeri mana (aku ada bukak thread kat bod local). so i dun have the passion at all for local football.. zaman budak2 dulu aku tgk jg lah.. pasal masa tu aku rasa it was enjoyable.... much better than today's football. also, the more exposure to outside leagues i have, the more unbearable i feel bila tgk local football.. tell me where's the excitement of the local league? jgn kata pasal lagi seronok sokong negeri sendiri ke apa coz reason that doesnt apply to everybody.  not everybody can build a sudden passion towards a particular state/team with the blink of an eye.

in the end, it all falls kepada kuasa di tangan pengguna/penengok. same like.. apsal ko beli reading materials luar negara? apsal ko beli imported cars? apsal tgk program omputih? apsal dengar lagu mat saleh? apsal tgk tennis? apsallllllll blablabla.... its simple - u have ur own choice.... u build ur own passion.  which one  that pleases u, that suits u.... just go ahead with it. until the quality managed to attract the passion of the masses, i'd say.... just go ahead with what pleases u.

edit: all the above are with reference to league.. not nazionale.  btw kalau nak preach kat org suruh minat local league cuba la cara berhemah sikit.. u r not helping the local league at all.

[ Last edited by  fairy_hobbit at 16-1-2007 11:03 PM ]

Rate

1

fairy.. aku penah sembang dgn sorang mat saleh dari belanda.. dalam myspace.. dorang kata.. "anda begitu rugi sebab tak sapot liga anda, sebab kepuasan maksimum dapat dirasakan apabila sapot liga sendiri dan pasukan yang digemari" aku tanya balik kat dia, kenapa ramai orang malaysia minat liga luar negara.." dia kata.. rakyat malaysia sebenarnye sudah ditanam dgn begitu subur pemikiran mereka dgn apa juga produk buatan barat.. dan yang buruk dari barat itu pon mereka akan kata baik.. malang sungguh rakyat malaysia"

dia kata macam tu kat aku.. aku malu terus log out myspace aku.. aku masih simpan kata2 dia tu.. nak aku paste dan bagi alamat url dia tak?

jadi aku begitu malu le dgn rakyat malaysia ni.. orang luar langsung tak kenal liga kita.. kita plak terkinje2 sokong liga mereka.. mereka tak dapat apa untungnye bile kita sokong dorang.. padahal kita sendiri yang rugi.. dgn team malaysia pun.. nama pemain tak kenal.. malu2..

Originally posted by panglimapetai at 16-1-2007 06:55 PM
kekeke.. orang putih tu ade ke nengok liga kita nih? kita plak yang terkinje2 layan liga deme.. cer tanya deme..malaysia dekat mane?gerenti deme pening kepala.. ooo..malaysia yang sebelah singapo ...

tok wan haku putih melepak .. org pangil che putih... dier tgk gak liga 'kita'

Originally posted by apai99 at 16-1-2007 07:08 PM
tak salah kalo tengok liga luar negara...kadang2 orang kita bukan main puja liga luar...tp kutuk2 plak liga sendiri.pada hal pergi stadium pun tak pernah...nama pun tak kenal....tp kutuk plak...h ...

jgn tuduh melulu.. haku kenal amri yahyah :love:

Follow Us

Reply #3 fairy_hobbit's post

:ah: haku pong mementingkan kualiti... bukan dlm bola saja.. tp dlm semua segi...

Reply #4 panglimapetai's post

rakyat mesia bukan x nak sokong liga sendiri... tp raser mcm x berbaloi nak kuar duit beli tiket pegi stadium atau nak buang masa tgk kt tv.. lagi besh tgk budak2 main depan umah atau main jer ptg2.. leh syok sendiri...:siok:

masa zaman amatur & semi-pro Liga malaysia lebih berkualiti....
bahkan zaman rasuah tu pun Liga malaysia berganda lagi best dari sekarang ni...

mueheh bagus plak panglimapetai neh.. dalam masa aku kutuk2 pun bleh bukak satu thread..

pada aku yg nak sapot liga luar ke dalam ke atau dua2 ke..terpulang la..even aku pun..dua2 layan.. still pegi stadium.. takkan nak paksa org kita tgk kalo dah tak suka.. heheh benda neh kena rela..

apa2pun..bola tetap bola.. aku layan je..nak kutuk ke hapa..asal itu bola masuk itu gol sudehh..

:siok:

再度住まなければならなかったら私の生命私は同じ間違いを、すぐにだけ作る。    

Hehehe..panas jugak tajuk bro petai post ni.
Aku sokong dua2,tp tk terlalu ghairah sbb sedar ttg pencapaian sebenar pasukan tmpatan kita. Ye la,kita sokong mati2 team kelab obersea,pastu tiba2 org mat salleh tnye, "oh..u support Real madrid eh...? "Kite dgn bangga jwb, "of course brader!". Then tiba2 dia tnya lg "which country are u from?"...
Ha, ha,...segan juga nk jwb tu..
So, i support cara moderate je..:hmm:

mcm mod fairy ckp, boring tahap cipan sape nak tgk? haku penah byr seploh ringgit nk tgk johor maen kat stadium larkin tp maen cam hampeh... nasib baik aku duk kat seat simen.....kalo seat plastik tu aku dah cabot baling tgh padang....  baek aku pakai seploh ringgit tu duk lepak kedai mamak, makan cheese nan ngan teh tarik sambil tgk EPL.... x kisah la match tim plg bangsat pon.... lg exciting...

joga bonito bebeh......

Heheh...bro max johorean juga eh.
Last time i went to larkin stadium when MY team vs. Johor,ramai juga yg g tgk tuh.

dulu tu boleh gak bangga....

Malaysia kalah 4-2 ngan England...
2 gol Matlan Marjan score untuk msia, 4 gol Gary Lineker score

sekarang ni.... bila la agaknya England nak main kat msia...
team EPL pun banyak reserve jer yang hantar main ....kat EPL asian cup tu...

Reply #14 Hang's post

tulah.. zaman dolu2 best (walopun tak sebest zaman dolu lagi dolu).. untunglah aku sempat follow masa zaman tu.... apa pasal yg tiba2 liga tempatan jd mcm sekarang pun tatau... :stp:

Originally posted by fairy_hobbit at 17-1-2007 13:22
tulah.. zaman dolu2 best (walopun tak sebest zaman dolu lagi dolu).. untunglah aku sempat follow masa zaman tu.... apa pasal yg tiba2 liga tempatan jd mcm sekarang pun tatau... :stp:

abis tu nak salah kan siapa???
-FAM
-player
-Persatuan negeri
-Fans
-Ref
-Bola

bagi lah ulasan sket mcm mana nak memartabatkan mutu bola sepak kita........kalo setakat tau hentam je adik wa yg umur 4 tahun pun pandai....kekeke....:pmuka:

Tak kira,nak hentam jugak!!!
Ha,ambik nih! Nih lagi, dush! dush!

:ketuk:

sampai bila2 pun tak akan habis berbahas tentang bolasepak tempatan jika terus kekal berada ditakuk lama sampai ada yg perubahan (yg ni aku tak tau bila, zaman semi-pro dulu pun much better dari sekarang).. nak salahkan peminat bila takde org yg pegi stadium tgk pasukan negeri beraksi pun tak patut jugak..diorg pun nak pulangan yg berbaloi dgn harga tiket yg dilaburkan..mereka mahukan kualiti..itu sahaja...aku pun sokong team negeri aku (aku mengaku yg aku pun tak berapa kenal pemain negeri aku sekarang sorry to say, but it's fact)..tp kalau nak gi stadium tu payahlah pasal aku takleh kuar mlm

Pucuk pimpinan FAM yg sekarang kna UNDUR.
Selagi ade golongan bangsawan,golongan reformis dan idea2 baru SEGAN nk bg pandangan.
Elakkan politik dlm FAM, pastikan yg betul2 PAKAR, yg betul2 DEVOTED dgn bola sepak je boleh jadi ahli.
Tapi adat orang MELAYU, malu nk menegur dan IKUUUUT je ape yg org atas arah.

Yillek.

Originally posted by apai99 at 17-1-2007 01:45 PM

abis tu nak salah kan siapa???
-FAM
-player
-Persatuan negeri
-Fans
-Ref
-Bola

bagi lah ulasan sket mcm mana nak memartabatkan mutu bola sepak kita........kalo setakat tau hentam je a ...

aku cadangakn ko pegi bertanding Presiden FAM...ko pon ckp gedegang2 kat forum jek..... mcm la org2 atas tu sumer duk lyn forum CARI nih....:pmuka: setakat gedegang2 kat forum adik aku pon bleh buat.........

Nk salahkan sape? FAM sbb pimpinan hampeh, Player sbb gaji mahal tp maen hampeh, Persatuan negeri sbb xde cooperation ngan sekolah2...

Kesian ref mesti bosan jadik pengadil MSL nih.....
Fans lg la kesian.......asyik mengharap jek.....
Bola ko bg bola total 90 pon maen cam hampeh xgune gak...
But mahal2 cam wayne rooney/ronaldinho tp skill xde pon x gune gak....

Aku lg sanggup tgk team skolah aku maen. In fact aku bangga ngan team skolah aku. Bila ade match semua turun support. Sbb diorg maen cantik. Beautiful football.

Sekian.:music: