black-shirt Publish time 6-4-2014 10:28 PM

Pantang selepas bersalin

Ibu-ibu yg lepas bersalin berpantang di mana? Berpantang sendiri, rmh mak sendiri or mertua? Discuss.

amiraira Publish time 6-4-2014 10:46 PM

Baik umah mak sendiri
Selesa n menyenangkn

alieyrina Publish time 7-4-2014 12:36 AM

Memg duduk dgn mak..so mak yg jaga..kesian dkt mak tp nk wat camna..laki plak keja kuli jah..xleh nk suka2 cuti..

penah dgq org yg xdak sapa jaga dlm pantang..memg salute lah

nuryakmal Publish time 7-4-2014 01:07 AM

Sis... Me pindah kat bod ibu bapa lepas dpat clearance mod sana ya.. Tapi me rasa lebih affhal search dulu topic thread sebab macam da ada ..

juita Publish time 7-4-2014 11:45 AM

anak 1, 2, 3 kat umah mak...anak no 4 sendiri sbb ada anak skolah...kalu time cuti skolah mau gak pantang kat umah mak...bukan mak jaga sgt pun sbb pagi dan petang ada bidan datang uruskan cuma nak ada teman...lps seminggu urut dah ok dah leh la masak utk makan sendri ..pakai bengkung pun pakai sendri,mandikan bby..mak cuma tolon time bby meragam

tim87 Publish time 7-4-2014 01:16 PM

ada tak sape2 yang ada pengalaman camni...contoh jarak anak 1st n 2nd x jauh..x sampai 2 tahun jarak..pantang dgn mak sendiri tapi anak 1st tu mak mertua amik jaga.. ada x? MIL ada ura2 nak buat camtu .. i xnak..xpernah berpisah dgn ank 1st pon..pikir nak bersalin pon rasa suasah hati..tengah fikir cara2 menghalang n cara2 menjawab kt MIL

juita Publish time 7-4-2014 05:52 PM

tim87 posted on 7-4-2014 01:16 PM static/image/common/back.gif
ada tak sape2 yang ada pengalaman camni...contoh jarak anak 1st n 2nd x jauh..x sampai 2 tahun jarak ...

kalau camtu kesnya somi isteri kene firm nak jaga anak sendri, nanti jgn tim jer yg nak jaga tapi laki ikut ckp mak dia jugek.....ckp bebaikngan mentua taknak pisahkan adik badik,biar derang biasakan diri,tau dah ada org laen duduk skali...walopon yg sulung blom 2 tahun InsyaAllah kalau hari2 bersama derang akan paham....memula mmg stress sket tapi ngan kerjasama somi insyaAllah...
pastu tim tanak susahkan MIL....hagak2 apa xtvt kegemaran MIL? nanti tak leh join mesyuarat tingkap dia ker?kelas kat surau pun tak pegi atau pokok2 bunga terbiar tak terjaga atau baju melayu FIL tak bergosok pegi surau.....ehek! pepandai la

yan penting tim dan somi nak sekeluarga bersatu...nanti didikan along beza dr angah,pastu along spesel ngan nenek apa pula kata angah, along plak kate dah ada angah tanak kat along......jadik kene ckp ngan somi siap2 nak didik anak sendri

siputsedut Publish time 7-4-2014 05:53 PM

rumah mak mertua...takde major problem pon kecuali mak mertua iols agak strict sikit...nk keluar pegi pekan beli pampers pon dia tak bg..sebbaik ayah mertua cool...dia bawak pergi pekan beli pampers...pastuh rindu je la kat mak...

yang lain2 okay...best jugak..mak mertua masak sedap...dia ckp org pantang takleh tambah nasik..tp bapak mertua ckp bg je la tambah..org dulu2 je tak tambah nasik..pastuh iols melantak lepas tu

kiyudi Publish time 7-4-2014 06:20 PM

pantang either umah sendri or umah mak...umah MIL...no no no...;P

anak 1 - umah mak i
anak 2 - umah sendri - assisted by bibik
anak 3 - umah mak i
anak 4 - umah snedri - assisted by bibik

kiyudi Publish time 7-4-2014 06:22 PM

adik ipar i (pempuan) berpantang sendri kt umah dia - first 2 weeks my mom yg tlg jaga kan....sbb kn my mom ada komitmen kt kg, dia kena balik...so struggle la laki bini ni pantang sendri...nasib baik adik i (lelaki) jenis menolong....

bkn nk up adik sndri yea....even my asben pon xleh nk bantu hal2 rumahtgga mcm adik i....:L

NadineNajmie Publish time 8-4-2014 12:37 AM

I pantang kat umah sendiri and hire confinement lady. Selesa and both family pun x kecik hati. Senang cite

iman_kasih Publish time 8-4-2014 12:11 PM

anak 1st je pantang blk rmh mak
anak 2nd n 3rd pantang kat rmh sendri..

isms Publish time 8-4-2014 04:13 PM

NadineNajmie posted on 8-4-2014 12:37 AM static/image/common/back.gif
I pantang kat umah sendiri and hire confinement lady. Selesa and both family pun x kecik hati. Senan ...

baper caj kalau nak hire confinement lady tuh sis
ada tanya sorang ne, upah urut, bekung, mandikan anak, rm180
kalau dia include masak i ambik dh
tp sbb x include masak
peh2 boleh hire tok 3 hari saja

NadineNajmie Publish time 8-4-2014 04:54 PM

isms posted on 8-4-2014 04:13 PM
baper caj kalau nak hire confinement lady tuh sis
ada tanya sorang ne, upah urut, bekung, mandika ...

Pakej 2minggu rm2k. Stay in.. urut kita jaga baby. masak. Cuci baju

clarizsa Publish time 9-4-2014 02:34 AM

best info sini... bestnya klu i leh berpantang gak..

munchkin Publish time 9-4-2014 03:24 PM

nak kena pantang ke? kalau tak pantang apa akibatnya.

misspokoyo Publish time 9-4-2014 03:44 PM

kiyudi posted on 7-4-2014 06:22 PM static/image/common/back.gif
adik ipar i (pempuan) berpantang sendri kt umah dia - first 2 weeks my mom yg tlg jaga kan....sbb kn ...

betul.. husben i pon jenis tak menolong.. even buat susu anak n salin pampers pon tak pernah.. jauh sekali nak mandikan.. bangun mlm pon tak pernah.....

bluecrystal Publish time 10-4-2014 12:37 AM

pantang 3 minggu kat rumah mak..lepas tu balik rumah sendiri..selesa lagi rumah sendiri kot..sebab boleh urus masa sendiri..ikut sukati kite la konon2..seeloknya pada aku seminggu pertama tu biarla ada orang jagakan

tapi lum abih pantang aku dah meroyan kat laki aku sebab dia tak tolong langsung buat kerja umah..tolongla ye suami2..bukan lama pun 44 hari tu..tolongla bini sental toilet, mop lantai, etc..bukan susah pun

poyohabis Publish time 10-4-2014 09:41 AM

anak sulung aku pantang kat umah sendiri..suami aku yg jg aku dlm pantang..anak sulung dl operate...jd tak de la nak ber urut2 ms mula2 bersalin...sebelum suami pg keje dia sediakan sarapan..lps tu nanti lunch dia balik lagi tuk lunch..sebulan pertama tu kira duk umah jer la..msk bulan ke dua...kul 10 pg suami aku ambik bawak aku pegi duk lepak kat mall dekat gan tempat keje dia...ms bulan ke dua tu tiap2 hari lunch n dinner kene mkn lamb chop...coz nak bagi panaskan badan coz bersalin operate kan nak makan jamu beria2 pon takut...nak ber urut awal2 pon takut...

minahcikminah Publish time 10-4-2014 12:40 PM

anak 1st dalam minggu pertama lepas bersalin tumpang duduk rumah kak ipar dia tolong jaga ms tu (bab makan dan mandikan baby)..mak bidan pon ade dkt je dok area rumah dia so senang nak berurut. skali je after 3-4hari baby kene kuning so aku decide balik kt tempat sendiri bwk anak pegi hospital.kene warded sbb dh tinggi kuning nya.lps discharged balik umah sendiri dan sambung pantang kat rumah sendiri dengan bantuan hubby.masa anak 1st best hubby siap tolong mandikan.mmg diakui hubby byk membantu pakaikan bengkung..tungkukan..sapukan minyak..etc2.

anak kedua memang totally pantang kt rumah sendirik sbb dah tau selok belok.tp agak mencabar sebab anak 1st masih kecik baru masuk setahun.hubby cuti 2 mggu utk jaga aku kt rumah.pggl bidan dtg berurut seminggu kt umah.baby semua aku yang mandikan sbb dh byk belajar ms anak 1st dulu.lain2 keje rumah hubby tolong setel.tp bab masak minggu pertama je hubby masak..lepas tu beli kedai je..haha.aku x kesah sgt bab2 makan janji berkhasiat.alhamdulillah dapat lalui nya dengan baik walaupon rasa agak stress jugak bila pantang sendirik ni lagi baby aku jenis kuat menangis..mmg stress..lepas tu kene kuning lagik..masuk ward..sian kat hubby dok ulang alik mana nak tengok aku..mana nak balik amik anak 1st kat taska.nasib baik ade hubby ku banyak menolong...thanks hub..awak memang terbaik! walaupon aku tau dia pon stress jugak dengan keadaan ms tu.

Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8
View full version: Pantang selepas bersalin